SAKA’YA ZİMMET ÇIKARSA!

Muhabir 2018-08-15 13:01:09 651

SAKA’YA ZİMMET ÇIKARSA!

2 yıldır hiçbir şey yapmadığı halde boşu boşuna kira ödeyen Edremit Belediyesini zarar soktu! Hayali büyük projeler, seçim beyannamesinde ki hayali sözler boş çıktı! Edremit’te 65 yıl sonra CHP’nin umudu olarak gelen Başkan Saka, bütün hayalleri yıktığı gibi, giderayak CHP’ye zarar vermek içinde elinden geleni yapıyor. Edremit Belediye Başkanlığında “Hallederiz Kamil” olarak ün yapan Başkan Saka, Edremit Belediyesinde proje ile değil, başka konularda gündeme gelmeyi başardı!

2 YILDIR KİMİN PARASINI ÇÖPE ATIYORSUN?

Edremit Belediyesi %40'ına sahip olduğu Akçay'ın ilk AVM'sine 2 yıldır boşu boşuna kira ödüyor. Boş AVM'nin %60'ına Edremit Halkının parası Belediye tarafından kira olarak ödenirken, "kültür merkezi açılacak" sözleri gerçekleşmedi! Kamuoyu şimdi soruyor, "Savcılar soruşturma başlatırsa "ZİMMET" ten dava açılır mı?

OLİVECİTY PROJESİ DE PATLADI GİTTİ!...

Edremit Belediyesinin "Bölgenin En Büyük Kültür Merkezi" fiyasko oldu. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'nın 4,5 yıllık görev sürecinin en önemli projesi olarak kamuoyuna 2016 yılının başlarında duyurulan ve aradan geçen 2 yıllık zaman diliminde bir arpa boyu yol alamadı!

"OLİVECİTY KÜLTÜR MERKEZİ" nin güçlendirme maliyetlerinin yüksek çıkması ve %40 oranında Belediye hissesi olması, Edremit Belediyesinin %60 hissesinin özel bir şirket üzerine olması nedeniyle belediyenin boşu boşuna kira ödediği biliniyor.

Aylık 30 bin lira ve yasal artışlarla 2016 yılından bu yana  kira ödenen AVM, için şimdiye kadar ne kadar kira ödendiği?, alınması gereken kiraların miktarının ne olduğu?, kamu zararının olup olmadığının açıklanması istendi.

SAKA'YA, GÜNÜN MATEMETİK SORUSU

%40'ı sizin olan ve TIKIR TIKIR kira aldığınız bir yerden kira almayı durdurup, %60'ına da kira öderseniz 2 yılda kaç para cebinizden (Belediye kasasından) çıkmış olur?

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ