Biz söylemiştik!

Muhabir 2018-09-05 14:49:01 398

Uysal’ın derdi kırmızı pabuç!

Başkan Uysal’ın derdi taş gerisi yaş! Göreve geldiği günden bu yana hakkındaki şaibeler ve rant hesapları bitmeyen UYSALLİLLER ailesinin giderayak yine taş dolgu işlemleri için Belediyeyi 10 milyon lira borç altına sokmaya çalışıyor. Oğlunun gazetesinde de manşetler attırıp kamuoyunu kandırmaya çalışıyorlar!

Belediyeyi borç batağına sürükleyip batırmak(mı) istiyorlar?

Sürekli borçlanma yetkisi isteyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın şimdiye kadar 26 milyon lira borçlanma yetkisi aldı. Meclisten aldığı yetki nedeniyle “işi gücü taş döşemek başka iş yapmaz” diye ünlenen Başkan Uysal’ın 12,5 milyon lira kredi kullandığı, 6.4 milyon lira vergi dairesine, 1.2 milyon lira bankalara, 3.1 esnafa toplamda ise 24.7 milyon lira borç yaptığı biliniyor. Bu da yetmezmiş gibi yat limanı yenilemek adı altında % 50 kapasite artışı bahanesiyle 10 milyon lira daha borç istedi. Taş ve dolgu işi oldu mu iş yapmak adına çırpınan Uysal, vatandaşa hizmete geldi mi? “Ruhsatını vermeyin”, “olmaz kardeşim”, bunun işini yapmayın”, ruhsatını iptal edin”, gidin mühürleyin”, “yıkın” gibi gerekçelerle halkı canından bezdirdi.

Biz söylemiştik!

Bundan 2 ay önce yaptığımız bir haberde;

Giderayak rant peşinde(mi)?

Belediyeyi gereksiz yere 3,5 milyon lira borçlandırmak istiyor.

Burhaniye Belediye Başkanı AKP ‘li Necdet Uysal, görev süresinin dolmasına 9 ay kala yat limanının 3,5 milyon liralık dolgu işini alabilmek için 9 takla atıyor! CHP’li Meclis üyelerinden borçlanma yetkisi istiyor. Burhaniye Belediyesinde Meclis çoğunluğu bulunmadan Başkan Uysal, CHP ‘nin 13 Meclis üyesinin desteğini istedi. Yat limanının dolgu işini kendi firmasının yapması için son çırpınışlarını yapan Uysal, 4 yılda edindiği rant kokan Serveti gözünü doyurmadı. 3,5 milyon liralık borçlanma yetkisi isteyen Uysal, gereksiz ve önemsiz bir işlem için Belediyeyi borçlandırmak ve dolgu işini kendisi almak istiyor. Aylık 100 bin tonluk üretim kapasitesi olduğunu ifade ettiği taş Ocağının 30 bin tonluk dolgu işini çok kısa sürede bitireceğini söyleyen Uysal, adeta CHP ‘li Meclis üyelerine yalvardı!  diye yazmıştık.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ