ALTIEYLÜL’DE RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

Muhabir 2017-06-01 08:33:53 1350

ALTIEYLÜL’DE RAMAZAN BİR BAŞKA GÜZEL

ALTIEYLÜL’DE RAMAZAN AKŞAMLARI OSMANLI ŞERBETİ İKRAM EDİLİYOR

Altıeylül Belediyesi Ramazan ayında teravih namazı çıkışında vatandaşlara Osmanlı şerbeti ikram ediyor. Ramazanın başlamasıyla birlikte dağıtılan şerbetler vatandaşlardan da büyük ilgi ve takdir görüyor. Şerbet dağıtımına Başkan Zekai Kafaoğlu’da katılıyor, Altıeylül’de Ramazan ayının en güzel geleneği de yerine getiriliyor, kültürümüz canlanıyor. Şerbet dağıtımı Ramazan ayı sonuna kadar her akşam farklı camii önünde devam edecek.

Dağıtılan Osmanlı Şerbeti ikramlarını alan vatandaşlar duydukları memnuniyeti ifade ederek, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ettiler. Başkan Zekai Kafaoğlu da “Ramazan ayı islam alemi için son derece önemli. Ramazan insanların gönüllerinin coştuğu ve yardımseverliğin arttığı bir ay. Ramazan ayı bolluk, bereket sağlık ve huzur getirsin. İnşallah Ramazan Bayramı’na da kavuşuruz” dedi.

İmam Birgivi Camii önünde başlayan şerbet dağıtımı daha sonra Ali Çetinkaya Camii, Gazi Osman Paşa Camii, Bahçelievler Camii ve Süleymaniye Camii önünde devam etti. Osmanlı şerbeti ikramı diğer mahallelerde bulunan camilerde her akşam teravih sonrasında sürecek.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ