İmar soruları geliyor

Muhabir 2018-11-08 08:47:45 674

İmar soruları geliyor

Edremit Belediyesinde imar şikayetleri bitmek bilmiyor! Adamına göre muamele yapıldığı, bazı firmaların dosyaları hemen işlem görürken, bazı firmalara zorluk çıkartılarak canından bezdirildiği iddiaları halen gündemdeki yerini korurken şikayetler devam ediyor. Bakanlık tarafından soruşturma konusu olan bazı dosyalar inceleme altına alınırken, Edremit Kaymakamlığı da bazı iddialarla ilgili Edremit Belediyesinden açıklama istedi!

Cevap bekliyoruz!

Güre’de otel sahiplerine yapı kullanma harçları nasıl hesaplandı?

Edremit’in sözde dürüst Belediye Başkanı Kamil Saka’ya Ses Haber ekibi olarak soruyoruz:

Güre belediyesinde 2008 ile 2014 tarihleri arasında belediye sınırları içinde otellere kesilen ruhsat, imar durumu, yapı kullanma harçları aldıkları meclis kararlarına tamamen aykırı kesildi mi?

Kamu alacakları (Yapı kullanma harçları) metrekaresi küçük gösterilip birilerine rant sağlandı mı? (örneğin 5000 m2 olan otel alanı 2000 m2 olarak mı gösterildi? )

Güre’de o dönem Başkan olan Kamil Saka ve Yardımcısı Fatma Özgirgin yetkisinde olan bu işlemler için hangi tesis sahiplerine ayrıcalık sağlanmıştır?

Ne kadar kamu alacağı yanlış metrekare(!) hesaplaması ile tahsil edilmemiştir?

Yanlış metrekare hesaplaması hangi uzman tarafından yapılmıştır ve buna hangi yetkili onay vermiştir?

Yorumlar

Ekleyen : Alemdar Tarih: 2018-11-12 12:53:40

Allah askina su ikiliden.. Kamil saka ve kara fatmadan.. edremit körfezi ne zaman kurtulacak güreyi yedi bitirdiler simdi edremiti bitiriyorlar

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ