Ok, Devletin sahip çıkmadığı okulları sordu

Muhabir 2018-11-08 10:31:09 519

Ok, Devletin sahip çıkmadığı okulları sordu

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Balıkesir’de ilgisizlikten perişan olan, viraneye dönüşen ve sağlam olduğu halde çürümeye terk edilen okulların kaderini Milli Eğitim Bakanına sordu.

Ses Haber ekibinin gündeme getirdiği ve ilgisizlik nedeniyle sahip çıkılmayan devlet okullarının yıkılmayı beklediği Milli Eğitim Bakanlığının bu okullara sahip çıkmaması nedeniyle birçok okulun çöplük, ahır ve depo olarak kullanıldığı haberi üzerine Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, TBMM’de soru önergesi verdi.

AKP’li vekiller ile Vali sessiz kaldı!

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, TBMM verdiği soru önergesinin yazılı olarak cevaplanmasını isterken, şunları sordu; Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SELÇUK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını. “Balıkesir il Merkezi ve İlçe kırsal mahallelerinde 1950 ve 1960’lı yıllarda başlatılan okul projeleri kapsamında devletin bütçesinden kaynak aktarılarak zor şartlar altında yapılan okulların bugünlerde taşımalı eğitime geçilmesinden dolayı virane olduğu; ahır, çöplük hatta bazı okulların harabeye dönüştüğü iddia edilmektedir.” Bu kapsamda; Kırsal kesimlerde köy konağı. Hayır yemek yapım veri, sosyal tesis, çocuk parkı, kütüphane gibi sosyal tesislere ihtiyaç duyuluyorken. Devletin elinde bulunan ve hiçbir şekilde kullanılmayan bu binalar köy halkının kullanımı için sosyal tesislere dönüştürülecek midir?” dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ