köşe yazısı

Muhabir 2017-08-18 10:48:36 859

Burhaniye’yi marka yapmışlar!!!

Burhaniye Belediyesinin, ‘Burhaniye “marka” haline geldi’ diyerek Başkan Uysal’ın oğluna ait gazete 17 Ağustos tarihinde bu başlığı atmış. “yersen” dedikleri bu olsa gerek! Bir noktada haklı. Askerlik görevini yapmamak için yiye yiye aşırı kilo rekoru kıran Erman Uysal, kendisi gibi yeme alışkanlığı olduğu için, vatandaşı da kendi gibi görerek “yersen” modelini yazıya dökmüş!

Erman Uysal’ın haklı olduğu bir nokta var, hakkını yemeyelim! Burhaniye’ye öyle bir “marka” kazandırdılar ki, her yerde bu marka konuşuluyor! Nerede yaşadığı, halkın içine gidip girmediğini bilmiyor ama ilçelerde bazı Belediye Başkanlarını özel işleri için ziyaret ettiğinin gözlemliyoruz. Bu gittiği ilçelerde halkın içine gidip, kendisinin ve babasının adını söylemeden bir sorsa, “Burhaniye Belediye Başkanı ve Oğlunu nasıl bilirsiniz?” diye.. Alacağı cevap, Burhaniye’de hangi konularda “marka” oldukları konusunda emin olmalarını sağlayacaktır! Böylece, bir daha gazetesine manşet atacağı zaman, vatandaşın bildiği “markayı” yazar ve  gururla taşırlar! Kolay değil, zoru başardılar. 3,5 yılda aldıkları Burhaniye’yi getirdikleri nokta adeta bir gurur tablosu! Bir memleketin içine bu kadar  e…. Başardılar!!!
 

Devlet büyüklerinin Burhaniye’ye gelmeleri o ilçeyi marka yapmaz! Devletin, o saygın kişileri, Burhaniye’nin gerçek yüzünü bilseler bırakın gelmeyi, ilçe sınırından bile geçmezler! Şu unutulmasın ki, Burhaniye’ye yapılan ziyaretler Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit’in Burhaniye’li olması sayesindedir. Kimse durumdan vazife çıkartmasın!

Sayın Uysalgillerden bir ricam olacak. “mal varlıklarını” açıklamalarını rica edeceğim. 3,5 yılda nereden nereye geldiklerini kamuoyu çok merak ediyor. Burhaniye’de Devlet büyüklerinin olağan yaptığı ziyaretlerin arkasına saklanarak kendilerine prim yapmasınlar! Onların bu yazdıklarına kim inanır, valla Kadir bile inanmaz! 

Posta Gazetene kaç para verdiniz?

Parayı verenin düdüğünü mü çalıyorsunuz?

Ulusal yayın yapan Doğan Grubuna ait Posta gazetesinde para vererek (10.000 TL)yaptırdığı haberi, oğlunun gaztesi Hakimiyet’te manşetlerine taşıyorlar! “Burhaniye Belediyesi Ulusal Basında” diyerek adeta göklere çıkartılmışlar. Ya merak ediyorum, siz vatandaşı aptal mı sanıyorsunuz? Uysal’ın arşiv fotoğraflarını belediye servis yapmış. Faturası kesilmiş, on bin gazete için 10 bin lira vermişsiniz. Gazete ekine parayı verip  düdüğü çalmışsın! Yani, haber yapılmış! Ulusal Basına haber olacaksan yaptığın işle ol! Siparişle para karşılığı yaptırdığın (10.000 TL) toplama haberlerle değil! Edip beyi örnek alın! Ulusal Basına nasıl haber olduğunu görün, çalışın sizin de olur! Ayrıca, Ulusal Posta gazetesinin attığı manşeti hangi yayın yönetmeni oluşturmuş? “Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal; Kuzey Egenin parlayan yıldızı, Burhaniye’de merkezi” bu başlığın temeli ve gerekleri nedir? Kestikleri fatura olabilir mi? (10.000 TL)Gökyüzüne bakıp hiç yıldız görmemiş bunlar! Yıldızın merkezi Burhaniye nasıl olmuş? Burhaniye Gerçeklerini ve sokakta ki insanların ne konuştuğunu bu fatura kesenler dinlememiş anlaşılan! “Parayı veren düdüğü çalar” Dediğimiz gibi, “yersen” ….

Kaymakam ne yapsın? Baban baksın…

Hakimiyet Gazetesinin komedi tarzı başlıkları bitmek bilmiyor! Bunun için ABD’ye gidip eğitim alan Erman Uysal’a harcanan paraya yazık olmuş! Gazeteciliğin G’sini bile öğrenemeyen bu usta(!) Belediye’ye ait ve Babasının hülle yollarla Demokrat Gazetesine kıyak amaçlı ve nasıl peşkeş çekildiği kamuoyunun malumu olan 8 Eylül Çay bahçesini haber yapmış! Burhaniye kaymakamına yağ çekip “Kaymakam bey burayı da görsün” diyerek yeşil alan işgalini önlemesini istemiş! Ne oldu babanın gücü yetmedi mi Demokrat gazetesine? Burayı siz vermediniz mi? Toplantılarını, özel görüşmelerini burada siz yapmadınız mı? Ne oldu da dengeler değişti? Yoksa, demokrat gazetesi sizin gerçek yüzünüzü görüp, eleştirmeye mi başladı? Günaydın, onlara da… 3,5 yıl sonra Burhaniye gerçeklerini görmek özel bir başarı gerektiriyor! Biz gerçekleri yazarken siz seyrettiniz, şimdi yiyin birbirinizi!!!!

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ