ERTAŞ NOKTAYI KOYDU!

Muhabir 2017-08-21 10:58:20 790

ERTAŞ NOKTAYI KOYDU!

Başkan vekili, uzun zamandır karşı çıktığı ballı kadro işini iptal etti.

“EDREMİT TERMAL TURİZM ALT YAPI HİZMET BİRLİĞİNE” işçi kadrosundan “hülle” yollarla “ÇİÇEKLERDEN FAYDALANAN BAHARAT BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ" belgesi aldırılarak yerleştirilmek istenen kadro iptal edildi. Birlik Başkanlığının yanı sıra Edremit Belediye Başkanlığına da vekalet eden Mehmet Ertaş, İŞKUR’a gönderdiği resmi bir yazı ile “işçi alım işinin iptal” edildiğini bildirdi.

Edremit Belediyesinde son haftanın en önemli konusu olarak gündeme oturan “Ballı Kadro alımı” beklendiği sonuçlandı. Kamuoyu baskısı ile geri vites yapmak zorunda kalan Edremit’in 38 gün görevden uzaklaştırılan Başkanı Kamil Saka ısrarından vazgeçerek doğru karar verdi(!) Aylarca hazırlığı yapılan işçi kadrosu alımı için el altından, sessizce kadro vermek istediği, Edremit Belediyesi çalışanları(!) Eski Edremit CHP İlçe Başkanı Enver Enligün'ün Eşi Zeynep Gökdem Enligün, Belediye Halk masası Çalışanı (!) Pınar Gürkan ve Başkanın Koruması Kemal Öktem’in Ballı kadro işi başka bahara kaldı!

Kamuoyu ve CHP’den büyük tepki geldi

Başkan Saka’nın hayatının hatasını yaptığı kadro işi şimdilik noktalanırken, CHP’de siyasi hesaplaşmanın bitmeyeceği sinyalleri geldi. Edremit Belediyesine şimdiye kadar yaklaşık 20 bin kişinin iş başvurucu yaptığı, yüzlerce kişinin kadro beklediği hatırlatılırken, Başkan Saka’nın kamuoyunda isimleri tepki çeken kişileri kadrolu işçi yapmak istemesi tepki çekti. Bazı Belediye çalışanlarının bu torpilli ve gizli yürütülen kadro işine tepki olarak istifa ettiği, bazı kişilerinde bilgi sızdırdığı gerekçesiyle işten atılmak istendiği Edremit Belediyesinde “siyasi hesaplaşmaların” başlaması bekleniyor. Başkan Saka’nın, "ÇİÇEKLERDEN FAYDALANAN BAHARAT BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ” belgesi noktasında açıklama yapması isteniyor.

Ses Haber ekibi konuyu gündeme getirip haberler yapmış ve bu yanlıştan kamu vicdanı adına dönülmesini istemişti.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ