Sındırgı’da Mobil Sağlık TIR’ı Hizmete Başladı

Muhabir 2017-09-06 20:08:29 768

Sındırgı’da Mobil Sağlık TIR’ı Hizmete Başladı

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Balıkesir Büyük Aile projesi kapsamında mobil sağlık TIR’ı bu gün düzenlenen mini törenle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş açılış konuşmasında büyükşehir olmanın sayısız avantajı beraberinde getirdiğini belirterek “ Büyükşehir belediyemizin ilçemize kattığı yenilikler saymakla bitmiyor. Balıkesir Büyük Aile oluyor projesi şimdide Sındırgı’da hayat buluyor. Bunun ilk adımını Mobil Sağlık TIR’ımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunarak başlattık. Bir ay boyunca bayanlarımız için kanser taraması gerçekleştirilecek. Vatandaşlarımızın hiç çekinmeden muayene olmalarını rica ediyorum. Erken teşhis kanser tedavisinde çok önemli. Sağlık alanındaki etkinliklerin yanında birçok etkinlikte ilçemizde boy gösterecek. Kaymakamımız, muhtarlarımız ve vatandaşlarımız her alanda desteklerini esirgemiyorlar. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca bu güzel projeden ve ilçemize kazandırdığı hizmetlerden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanım Ahmet Edip Uğur’a sonsuz teşekkür ediyorum.“ dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kamu kurum ve kuruluşlarını işbirliği içerisine aldığı Byük Aile projesi kapsamında mobil sağlık TIR’ı bir ay boyunca Sındırgı Cumhuriyet Meydanı’nda hizmet verecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Sındırgı Belediyesi ve Halk Sağlığı Merkezi işbirliği ile kadınlara yönelik kanser taraması başlamış oldu. Açılış öncesi  ilçe kaymakamı Ercan Ateş, Sındırgı  Belediye başkanı Ekrem Yavaş, Halk Sağlığı Merkezi Balıkesir İl müdür yardımcısı Uzm. Dr. Burcu Hekim ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi büyük aile ekibinin katılımı ile 74 mahalle muhtarına Sındırgı Belediyesi hizmet binasında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.  Muhtarların da vatandaşları bilgilendirerek katılımın çoğaltılması istendi. Kanser tedavisinde erken teşhisin çok önemli olduğu vurgulandı.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ