Windows Phone'un fişi çekildi!

Muhabir 2017-05-22 02:23:50 2729

 

Microsoft'un pazarda bir türlü tutunamayan mobil işletim sistemi Windows Phone ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Yeni belgeye göre Microsoft, Windows Phone'un fişini çekti!

Windows Phone'un fişi çekildi!

Microsoft'un geliştirdiği Windows Phone işletim sistemi, bir türlü rakipleri iOS ve Android işletim sistemlerinin seviyesine ulaşamamış, kullanıcı sayısını yeteri kadar arttıramamıştı. Herkesin uzun zamandır fişinin çekilmesini beklediği Windows Phone projesi, bitirilme kararı almış gibi görünüyor.

Windows Phone tarihe karışıyor!

Windows Phone işletim sisteminden herkes umudunu uzun zaman önce kesmişti, yani Microsoft'un böyle bir karar alacağını hemen hemen herkes biliyordu. Ancak Microsoft'un ortaya çıkan son SEC belgesi, bu bilgiyi doğruladı.

Microsoft'un gelecekte yatırım yapacağı ürünleri listeleyen SEC belgesinde, ikinci mali çeyrek raporlarında Windows Phone'un SEC listesinin içerisinde olduğu görülüyordu. Ancak üçüncü mali çeyrek için hazırlanan SEC belgesinde, Windows Phone projesi yatırım yapılacak bir proje olarak görülmüyor.

17-04/30/fyfy.png

Eğer şirketin artık Windows Phone yerine windows 10 Mobil versiyonu üzerinde çalıştığını düşünüyorsanız söyleyelim, SEC belgesinde Windows 10 Mobil projesi de görünmüyor.

Microsoft'un her yıl Android ile alakalı patentlerden kazandığı paranın sattığı Windows 10 cihazlardan kazandığı paradan daha fazla olduğu düşünüldüğünde, bu projenin fişinin çekilmesi, şirketi o kadar da etkileyecek gibi görünmüyor.

Windows Phone'un iptalinden sonra geriye bir tek Surface Phone kalıyor. Tabiki, şirket bir gün akıllı telefon pazarına geri dönebilir ancak bunun yakında olmasını kimse beklemiyor. Surface Pro tabletler ve Android ile alakalı patentlerden kazandığı paralarla Microsoft, gayet düzgün adımlarla ilerliyor gibi görünüyor.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ