Çocuk dostu “Karesi”

Muhabir 2017-09-19 12:13:26 723

Çocuk dostu “Karesi”

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "En çok çocukların belediyesiz" sloganıyla çıktığı yolda hem çocukların hem de ailelerin yüzünü güldürüyor. Başkan Yılmaz, Toygar Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parkta çocuklarla bir araya geldi.

Karesi İlçesi'ne yeni 72 adet park kazandıran Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, parkları fitness aletleri ve yeni nesil oyun grupları ile donatmaya devam ediyor. Başkan Yılmaz ve ekibi, Toygar Mahallesi Okul Caddesi üzerinde yapımı yeni tamamlanan parkta incelemelerde bulundu. Parktan gelen çocuk sesleri üzerine aracını durduran Başkan Yılmaz, parkta oturan aileler ve çocuklarla sohbet etti, park için ihtiyaçlarını sordu. Parkın hizmete açılmasından duydukları memnuniyeti Başkan Yılmaz'a ileten aileler, "Daha önce bu alan mezbelelikti. Sizlerin sayesinde çocuklarımızı güvenle oynatabileceğimiz bir parkımız oldu. Yaptığınız hizmetlerden dolayı Allah razı olsun" dediler.
Çocukların fiziki gelişimlerine katkı sağlayacak yeni nesil oyun grupları, yeni kent mobilyaları ile donatılan Okul Caddesi üzerindeki parkın zemini Avrupa Birliği standartlarında olan kauçuk ile kaplanarak daha sağlıklı, temiz ve güvenli hale getirildi.   

GÜVENLİ BİR ŞEHİR

Dekorasyonunda ahşabın yoğun kullanıldığı parkta çocuklarla oyun oynayan Başkan Yücel Yılmaz, çocukların hayallerini kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi. Çocukların kentten beklentilerini karşılamak ve yaşamayı hayal ettikleri kenti inşa etmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu vurgulayan  Başkan Yılmaz, "Çocuk dostu ve güvenli bir şehir için çalışıyoruz. İşte bizler bu inançla Karesi'de çocuklarımızın keyif alabilecekleri enerjilerini atabilecekleri, kaliteli vakit geçirebilecekleri, güzel anılar biriktirebilecekleri güvenli alanlar inşa ediyoruz. Çünkü yaşadığı şehirde mutlu olan çocukların, hayatın her alanında başarılı olacağına inanıyoruz. Onların gezdiği sokakları oyun oynadığı parkları yürüdüğü yolları kısacası yaşadığı şehri inşa ederken önceliğimiz çocuklarımız. Çünkü biz en çok çocukların belediyesiyiz" dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ