Çocukların ölümünden Uysal ailesi de sorumlu tutuldu!

Muhabir 2017-09-21 10:58:08 907

Çocukların ölümünden Uysal ailesi de sorumlu tutuldu!

Serinlemek için dereye giren 6 ve 7 yaşındaki 2 masum yavrunun, Uysal ailesinin rant uğruna oluşturduğu suni gölete düşerek boğuldukları belirlendi.

Uysal ailesi; “İnsan hayatı paradan daha önemli”

Para kazanmak uğruna birçok olayda kamuoyunun gündemine gelen Uysalgiller, Karınca dere yatağından bilinçsizde kum aldıkları ve suni gölet yaratarak 2 masum yavrunun “ tedbirsizlik ve dikkatsizlikle ölümüne sebebiyet verdikleri” bilirkişi raporu ile ortaya çıktı.

Burhaniye karınca deresinde hayatını kaybeden 6 yaşındaki Okan Soygezer ve 7 yaşındaki Baran Balgülsüm’ün ölümlerinden, dere yatağında kum ocağı işleten Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve abisi Mustafa Uysal ile dönemin Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz sorumlu tutularak “Taksirle ölüme neden olmak” iddiasıyla Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmaları istendi.

Çocuk ölümleri yürekleri sızlatmıştı

15.05.2012 tarihinde BURHANİYE karınca deresine girerek serinlemek isteyen Okan Soygezer (6) ile Baran Balgülsüm (7) 'ün ölümü ile sonuçlanan olayda Uysal kum ocağı tesisleri sorumlu tutuldu. Mustafa Uysal adına işletilen ocağı çalıştırtan şimdiki Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, kardeşiyle beraber “ihmalden kusurlu” bulundu. Bilirkişi raporunda dönemin kaymakamı Ali Uslanmaz, Mustafa Uysal ile Necdet Uysal’ın sorumluluğu olduğu rapor edildi. Kum ocağının dere yatağından bilinçsizce kum aldığı, bu nedenle “suni gölet yaratarak” ölüme neden olduğu, bu işlemi de Uysal ailesinin yaptığı belirtildi.

Uysalgiller yargılanacak..

Burhaniye Ağır Ceza mahkemesi tarafından devam eden yargılama sürecinde yeni gelen bilirkişi raporunda tedbirsizlik ve dikkatsizlikle ölüme sebebiyet verdiği,Taksirle öldürme. TCK MADDE 85. - (1) Taksirle bir insanın ölümüne neden olan kişi, üç yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü yer alıyor. Uysalgiller daha önce de Büyükdere taş ocağında 30.10.2007 tarihinde meydana gelen olayda Esat Ateş adlı işçilerinin ölümüne neden olmaktan Edremit Ceza mahkemesinde 2015/213 karar ve 2008/402 sayılı dosyadan yargılanmış ve ceza almışlardı.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ