ATATÜRK GENÇLİĞİ ÇAĞDAŞ CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR

Muhabir 2017-05-22 09:04:06 1356

ATATÜRK GENÇLİĞİ ÇAĞDAŞ CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ DEMOKRASİLERİN VAZGEÇİLMEZİDİR

BALIKESİR VE İLÇELERİ YENİLENEBLİR ENERJİ KAYNAKLARI AÇISINDAN GÜÇLÜ BİR POTANSİYEL SUNUYOR

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın yoğun bir programla Balıkesir’deki çalışmalarını sürdürdü.

DAHA TEMİZ BİR ÇEVRE İÇİN YENİLENEBİLİR ENERJİ

Perşembe günü Bandırma’da Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali kapsamında düzenlenen “Temiz Bir Çevre İçin Yenilenebilir Enerji ve Bölgemizdeki Yenilenebilir Enerji Kaynakları” konulu panele katıldı. Akın yaptığı açıklamada “ enerji alanını çalışan bir siyasetçi olarak burada, kendi bölgemde böyle bir paneli düzenledikleri için emeği geçenleri kutluyorum. Balıkesir ve ilçeleri yenileneblir enerji kaynakları açısından güçlü bir potansiyel sunuyor. 2016 yılında Rüzgar enerjisinde en fazla üretim Balıeksir’de oldu. Güneş bakımından da iyi durumdayız. Tarım ve hayvancılık yaygın olarak yapıldığı için biyokütle enerjisinde de zengin olanaklara sahibiz. Daha temiz bir çevre için bu potansiyelimizi hızla devreye almamız gerekiyor.” dedi.

ATATÜRK’Ü VE CUMHURİYETİMİZİN KURUCU ÖNDERLERİNİ MİNNETLE ANIYORUM

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine Ayvalık’ta katılan Akın, hemşerileri ile birlikte 19 Mayıs’ı çoşku ile kutladı. Ayvalık Belediyesi tarfından yaptırılan Gençlik Merkezi temel atma törenine de katılarak bir konuşma yapan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın “ 19 Mayıs gibi büyük anlam yüklü bu günde gençlerimiz için bir yatırımın temelini atan Ayvalık Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. Cumhuriyeti gençlere emanet eden büyük Atatürk’ü ve Cumhuriyetimizin kurucu önderlerini bu vesile ile bir kez daha minnetle anıyorum. Atatürk gençliği çağdaş Cumhuriyete ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Ahmet Akın, temel atma töreninin arkasından partisinin Ayvalık İlçe Örgütü ile birlikte sivil toplum örgütlerini ziyaret  ederek bayramlarını kutladı.

Cumartesi günü Erdek ilçemize ayıran Akın, CHP Erdek İlçe Örgütü ile birlikte Balıkesir esnaf ve Sanatkarlar odaları Birliği Erdek BESOB otelinin açılış törenine katıldı. Ahmet Akın, BESOB yöneticileri ile birlikte açılış kurdelesini kestikten sonra esnaf ve sanatkar odalarının yönetcileri ile bir süre sohbet etti.

TÜRKİYE HER YIL BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNDE DAHA GERİYE GİDİYOR

Akşam saatlerinde ise Atatürkçü Düşünce Derneği Erdek Şubesinin Geleneksel Dostluk Yemeğine katıldı. Burada yaptığı açıklamada Sözcü gazetesine yapılan baskına sert tepki gösteren Akın “ AKP kendisine muhalif tüm sesleri susturma çabası içerisinde. Öyle yağma yok. Sudan bahanelerle bir gazetenin, üstelik halkın sesi, sözcüsü olmuş bir gazeteyi susturamazsınız, susturamayacaksınız. Basın özgürlüğü demokrasilerin vazgeçilmezidir. Türkiye her yıl basın özgürlüğünde daha geriye gidiyor. Sözcü gibi bir gazeteyi FETÖ ile ilişkilendirme çabası beyhudedir. FETÖ ile ilişkili gazete ve televizyon arıyorsanız yandaşlarınıza bakın”dedi.

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ