AKIN MEKSİKA PARLAMENTOSU’NU ZİYARET ETTİ

Muhabir 2017-10-02 19:20:56 765

AKIN MEKSİKA PARLAMENTOSU’NU ZİYARET ETTİ

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Meksika ziyareti dolayısıyla Meksika Parlamentosu’nu ziyaret etti. Ziyaretinde deprem nedeniyle duyduğu üzüntüleri belirterek Meksika halkına geçmiş olsun dileklerini iletti. Meksika Meclis Başkanı ve Siyasi parti temsilcilerini de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Akın ayrıca Meksika-Türkiye Dostluk Grubuyla da görüşmeler de bulundu. Akın’ın ziyaretlerinin detayları şu şekilde;

Akın, geçtiğimiz hafta şiddetli depremle sarsılan Meksika’nın parlamentosunu ziyaret etti. Ziyaretin de konuşma da yapan milletvekili Türkiye’nin de bir deprem ülkesi olduğunu bu bağlamda Meksika Halkı’nın acısını çok iyi anladığını söyleyerek, Meksika Halkı’na geçmiş olsun dedi.

Meksika-Türkiye’ye Dostluk Grubuyla da görüşmeler de bulunan Akın, akıcı İspanyolcasıyla Meksikalı vekilleri kendine hayran bıraktı. Türkiye ve Meksika arasındaki ikili ilişkileri geliştirmek için görüşmeler yapan milletvekili, Meksika ve Türkiye’nin iyi birer dost ülke olduğunu söyledi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ