BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU!..

Muhabir 2017-10-15 12:28:40 1097

BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU!..

Zeytinli Belediyesinin bir zamanlar efsane Başkan yardımcısı olan İlker Balık, yıllar sonra Olivecity dosyası hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Yargı sürecinin noktalandığı Olivecity AVM dosyası hakkında yaşananların perde arkasını, kimlerin rüşvet istediğini, yasal izinlerde nasıl sorunlar çıkartıldığını ve Olivecity AVM'nin bugüne kadar geldiği durumu anlattı. Birilerinin tutuştuğu dosya kapsamında, sosyal medya sayfalarına siber saldırılara uğrayan İlker Balık konuştu. Olivecity 1 ve 2 olarak sosyal Medyada yayınlanan olayları sizin için araştırdık…

Ses Haber ekibi Olivecity dosyasını 2.sefer açıyor...

Olivecity dosyası 1.

Herkes bilip bilmeden konuştu ben tam 8 senedir sustum.Bu konuda herkesin bilmesi gereken gerçekler şunlardır.Bunları yazmamım sebebi hala bu şahısların siyasetin içinde kendilerine yer bulmaya çalışmalarıdır.Artık yeter.

İlk olarak oranın yeşil alandan çıkarılıp iki adet parsel haline gelmesi için zeytinli belediyesinin haberi olmadan 18 uygulatan kendisine iş yeri açmak için bu parselleri hazırlatan rahmetli olduğu için isminin hiç bir önemi olmayan ama zeytinli Belediyesi Meclis üyesi olmayan bir kişiydi

Belediye olarak bu operasyondan haberimiz olduktan sonra Meclis olarak buranın değerlendirilmesi konusunda çalışmalar yapıldı,uzun bir süreçten sonra bölgemize katmadeğer kazandırması ve belediyemize gelir getirmesi için bir alışveriş mağazası yapılmasına karar verildi.Tabiki karşımıza bürokrasi çıktı.Yapılan araştırmalarda alışveriş merkezinin çok katlı olmasının büyük avantajları olduğunu öğrendik.
Buranın imarı iki kat idi.Nasılsa resmî kurumuz diğer resmî kurum kat artışını verir diye düşünüyorduk ve bu konuda bir proje oluşturup kat artışı ile ilgili müracaatımızı yaptık.

Bir iki ay sonra sn apas telefon açıp beniGürr ADD çay bahçesine çay içmeye çağırdı gittim.Laf lafı açtı ve benden istemiş olduğumuz kat artışı ile ilgili evinin yanındaki arsayı ona alıp bağışlarsak artışı yaptıracağını söyledi.
Bende şaşkın bir şekilde hemen belediyeye giderek başkan ve üye arkadaşlara böyle böyle böyle diye anlattım. Herkes asla böyle birşey olamayacağını ve derhal üst makamına gidip durumu izah etmemizi kararlaştırdık,

Makama gidip çay sohbet ettikten sonra büyük abisine önemli bir konu olduğunu söyledim beni yan odaya aldı.Durumu bir bir anlattım bizden bir resmî kurumdan hangi cüretle bunu istediğini sordum.Aldığım cevap aynen şöyle

Olivecity dosyası: 2

.....,güldü ve tamam biz hallederiz dedi.Bizde saf saf Meclis üyeliğinden istifasını isteyip özür dileyecekler sandık.Hani en büyük tehlike biz olarak lanse ediliyorduk ya esasen kendilerine kılıf olarak bizi hazırladıklarını öğrenmemiz baya zaman aldı.
Bölgenin en tehlikeli ve en kurnaz abisi oyunu kurmaya başlamıştı.Önce arsamızın içinde olduğu ada da imar değişikliği yaparak kat adetini azalttı ve bağış almak için elini güçlendirdi.
Bu arada mesai arkadaşları da boş durmuyordu aç kurt gibi hepsi bir köşeden ısırmaya başladılar.
Çizgi konusunda öğrenim göreni benzinliği ben çizeceğim o zaman sorun çıkmaz diyordu,çimento satan malzemeyi benden alacaksınız yoksa sorun çıkar diyordu katip olanı zaten istediği arsanın peşindeydi.Bir tek Akçaylı olan futbolcu hiç birşeye karışmadı ve istemedi.
Öyle bir tezgah kurulmuştu ki kurtulmak mümkün değildi.Başkanımız bu duruma çok bozuluyor neler oluyor siz ne yapmaya çalışıyorsunuz diye çıkıştığında hepsi sinsi sinsi hiç birşeyden haberleri yokmuş gibi birbirlerini gammazlıyorlardı.
Neyse sonuçta hakkımız olan kat artışı için zorla bağış koparmayı becerdiler.Tonton yönetici öyle kurnazdı ki biz nalet olsun deyip bağışı verdiğimiz de nasılsa belediyeye katkımız olduğunu düşündük.Bir otobüs ve bir ambulans alındı ve hibe edildi.(ha bu arada yalanlayabilirler yalnız tonton amca ikisininde evrakları hala mevcut)
Ama şeytanın bile aklına gelmeyecek bir oyun yaptılar bizim yaptığımız bağış.....

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ