KÜÇÜKKÖY ÇÖPLÜK YOLU TEMİZLENİYOR

Muhabir 2017-10-26 08:43:46 766

KÜÇÜKKÖY ÇÖPLÜK YOLU TEMİZLENİYOR

Ayvalık Belediyesi Fen ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliyle Küçükköy Eski Hastane yolunda asfaltlama hizmetiyle eş zamanlı olarak, çöp toplama merkezi çevresinde temizlik çalışmalarına başlandı.

Yaklaşık bir ay sürecek temizlik çalışmalarının ardından, toplama merkezi çevresi tel örgülerle çevrilerek, atıkların çevreye tekrar yayılmaması planlanıyor. Ayvalık Belediyesi kentin on farklı noktasında yürüttüğü yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında, Küçükköy merkeze giden ve yöre halkının sıkça kullandığı yolda asfaltlama hizmeti sürüyor.

Yol yapım ve temizlik çalışmaları hakkında görüşlerini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Küçükköy merkeze giden yol, kestirme bir yol olduğu için ekiplerimizi bu bölge yönlendirdik. Bu yolun tamamlanmasıyla birlikte kent trafiğinde hafifleme olacağını düşünüyoruz. Şehir Merkezi ile Küçükköy arası yaklaşık on dakikaya inebilecek. Hepimizin bildiği gibi Bütünşehir yasasında çöp terfi merkezleri Büyükşehir Belediyeleri tarafından organize edilir. Biz sadece toplayıp getirmekle yükümlüyüz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de Ayvalık’ta birkaç yıldır yeni bir terfi merkezi kurma projesi yürütüyor. Kırsal mahalleye taşıma gibi planları var. Sürecin hızlandırılmasını bekliyoruz. Buradaki çam ormanlarımızın değerini çok iyi biliyoruz. Buraların bakımı için imkânlarımız çerçevesinde üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz’’dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ