Perşembe Pazarı’ndan evlere golf arabasıyla ücretsiz ulaşım sağlanacak.

Muhabir 2017-11-03 08:07:01 907

Perşembe Pazarı’ndan evlere golf arabasıyla ücretsiz ulaşım sağlanacak.
SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI GEREĞİ, YENİ BİR PROJE DAHA HAYATA GEÇİRİLDİ

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, her geçen gün halka yakın farklı projelerle Ayvalıklıların yanında olmaya devam ediyor.
Golf ring araçları, Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in projesi olarak ilk olarak bu yaz Alibey (Cunda) Adası’nın trafiğe kapalı dik yokuşlarında yerli, yabancı turistler ve yerli halkın hizmetine sunulmuştu. Şimdi toplu taşıma araçlarının olmadığı kent merkezindeki körfezin bölgenin en büyük pazarı olan Perşembe Pazarı’nda vatandaşların evlerine rahat gidip gelmesi için hizmetine sunuldu.
İlk sürüşte Başkan Gençer’in bizzat bulunduğu hizmette ücretsiz olarak vatandaşlar, ellerinde yükle eşsiz Ayvalık dar sokaklarından evlerine götürülüyor. Her Perşembe Günü iki aracında faaliyette olacağı hizmette, araçlar haftanın diğer günleri Cunda Merkez'de çalışmalarına devam edecek.
Bu bölgede toplu ulaşım araçlarının bulunmamasına dikkat çeken Başkan Rahmi Gençer, ‘’Bu bölgede nüfusumuzun yaş ortalaması yüksek ve bu pazar kentimizin simgesi konumundadır. Vatandaşlarımız bu pazara alışveriş yapmasa da her hafta çıkmak ister. Biz de kolaylık sağlaması için Cunda Ada’mızda trafiğe kapalı alanda sürdürdüğümüz bu hizmeti, şehir merkezimizde de devam ettirmek istedik. Vatandaşlarımız çok çabuk uyum sağladı. Muhtarlarımız da sağ olsunlar destek veriyor. Kendilerine teşekkür ediyorum. Halkımızın hayatını kolaylaştıran yeni projeler sunmaya devam edeceğiz’’dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ