BASKİ'nin Başarılı müdürü görevi bıraktı..

Muhabir 2017-11-27 10:44:54 884

BASKİ'nin Başarılı müdürü görevi bıraktı..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde BASKİ Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Mustafa Bayram, yeni genel Başkanın elini rahatlatmak amacıyla emekliliğini istedi. 3,5 yılda Balıkesir'in bir çok yerinde proje başlatan, Büyükşehir'in en çalışan birimi olarak bilinen BASKİ'de yaşanan değişim, Eski Başkan Edip Uğur sonrası devam ediyor. Baski Genel Müdürü Mustafa Bayram yaptığı yazılı açıklamada, "

Kıymetli Çalışma Arkadaşlarım, Değerli Balıkesirliler;

1985 yılında Çevre mühendisi olarak meslek hayatıma başladığım İller Bankası’nda, Bursa Bölge Müdürlüğü görevimi yürütmekte iken Balıkesir İlimizin Büyükşehir olması üzerine 2014 yılı yerel seçimlerinde halkın teveccühü ile Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkanımız Sayın Ahmet Edip UĞUR’un daveti üzerine, Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Genel Müdürlüğünü kurmak için görevlendirildim. Kuruluş amacına uygun olarak, hizmetleri yürütmek ve ulaşılması gereken her mahallenin altyapı işlerinde hızlı neticeler almak için BASKİ de konularında uzman ve tecrübeli yönetim kadrosu oluşturularak çalışmalara başlandı.

Göreve başladığımız günden bu güne kadar BASKİ olarak dokunulmadık mahalle bırakılmayıp, mahallelerin altyapılarının planlamaları yapılmıştır. BASKİ, İlçe ve kapanan Belde belediyelerinden 450 Milyon TL civarında borç devralarak kurulan ve 43 ay sonunda borçlarını düzenli olarak ödeyebilen, toplam maliyeti 500 Milyon TL yi bulan araç-gereç, malzeme alımı, tamamlanan ve son aşamasına gelen yatırımlarla birlikte hizmet sürecinde önemli aşamaları tamamlayan bir kurum olmuştur.

Bu gün gelinen noktada; Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip UĞUR’un Başkanlıktan istifasıyla yerine Belediye Meclis Üyelerimizin oylarıyla Altıeylül Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi üzerine, Belediye Başkanımızla yapılan görüşmede Başkanımızın yeni çalışma arkadaşını tercih etmesine imkan vermek amacıyla kendisinin de uygun görüşleri ile 28 Kasım 2017 tarihinden itibaren izin bitiminde emekli olmak üzere görevimden ayrılıyorum.

BASKİ’ nin kurucu Genel Müdürü olarak; kuruluşundan bu güne kadar bizlere destek olan Belediye Başkanlarımıza ve tüm belediye çalışanlarına, Genel Kurul Üyelerimize, Muhtarlarımıza, yatırımlarımızın gerçekleşmesinde bizlere katkı sağlayan İller Bankası yönetici ve çalışanlarına, Balıkesir’e hizmet yapma heyecanını artan bir şekilde devam ettiren BASKİ bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma; saygı, sevgi ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum."dedi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ