Adayım…

Muhabir 2017-11-28 16:00:34 936

Adayım…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde(CHP) kongre hareketliliği tüm hızıyla devam ediyor. CHP Karesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı, 7 Ocak’taki kongrede il başkanlığına talip olacaklarını açıkladı.

CHP Karesi Meclis Üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı, 7 Ocak’ta yapılacak İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olacağını açıkladı. Ekibiyle birlikte mavi ağırlıklı kıyafet tercihiyle adaylık açıklamasını yapan Serkan Sarı, güçlü ve donanımlı bir ekiple yola çıktıklarını ve birleştirici olacaklarını vurguladı. Balıkesir’de birçok STK’da aktif olarak görev yaptığını dile getiren Sarı, “Aktif siyasi hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi’nde başladım. Farklı bir siyasi parti geçmişim olmadı, gelecekte de olmayacak. Benim tek bir amacım var o da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği laik cumhuriyetimize sahip çıkmak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi seçildim. Belediyede ve örgütümüzün her türlü çalışmasında aktif olarak görev yaptım. Belediye Meclisi’nde birçok komisyonda çalıştım” dedi.

BAŞKA BİR GÖREVE TALİP OLMAYACAĞIM

CHP İl Başkanlığı’ndan başka bir hedefinin olmadığını kaydeden Serkan Sarı, seçilmesi durumunda başka bir göreve talip olmayacağını partisini önce belediye seçimlerinde sonra da Türkiye’de iktidar yapmak için çalışacağını belirtti. Sarı, “Bu görevler benim için bir mevki değil, bir mevzi olacak. Asla buraları bir basamak olarak kullanmayacağım. Kişisel hedefleri doğrultusunda siyaset yapanlar ile Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman bir yere gelemez. O yüzden herkes kişisel hedeflerini bir kenara bırakarak bu mücadelede yer almalıdır.”

DAHA İYİSİ İÇİN ADAY OLDUK

CHP’ye hizmet etmek için aday olduklarını belirten Sarı, “Ben eğer partim için bayrak asmam gerekiyor ise, bayrak asarım, afiş asmam gerekiyor ise afiş asarım. Bana nerede ihtiyaç olduğunu düşünüyor isem orada olurum. Bugün de İl Başkanlığını daha iyi yöneteceğimize inanıyoruz ve bu göreve arkadaşlarım ile talip oluyoruz. Bizler sadece İl Başkanlığı seçimini kazanmak için değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet edebilmek için aday oluyoruz. Bizler kişisel siyasi anlayıştan sıyrılmış, samimi içten, yürekten siyaset yapan inanmış bir ekibiz” Öte yandan en son gerçekleşen İl Kongresi’nde mevcut İl Başkanı Ender Biçki’den sonra en fazla oy alan ikinci isim olmuştu.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ