Başkan Yavaş Marmara Bölgesi’ni Temsil Ediyor

Muhabir 2018-02-12 19:00:01 610

Başkan Yavaş Marmara Bölgesi’ni Temsil Ediyor

Belediye Başkanları Birliği tarafından düzenlenen Türkiye’nin en beğenilen belediye başkanları halk oylamasında Marmara Bölgesi’nin En Beğenilen Büyükşehir İlçe Belediye Başkanı seçilen Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş Türkiye geneli bölgeler arasında yapılan ikinci tur oylamada Marmara Bölgesini temsil ediyor.

www.baskanlarodul.com adresi üzerinden yapılan halk oylamasında beş ayrı kategoride Türkiye’nin en beğenilen belediye başkanları seçiliyor. Yapılan birinci tur oylamada Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş Marmara bölgesinde yer alan İstanbul, Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Tekirdağ ve Sakarya büyükşehir statüsündeki illerde 114 belediye başkanını geride bırakarak Marmara bölgesinin en sevilen belediye başkanı unvanını aldı. 7 bölgeden birincilerin yarıştığı ikinci tur oylama da ise Türkiye’nin en sevilen belediye başkanı ödülleri için yarış devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Marmara Belediyeler Birliği Yerel Kalkınma ve İşbirliği ödülüne Sındırgı Belediyesi layık görülmüştü. Yaşama Dokunan Platformu tarafından düzenlenen yarışmada ise 3000 yıllık kültürel miras Yağcıbedir halılarının hikayesi ile Kültür Oscar’ı ödülü de Sındırgı ilçesi belediye başkanı Ekrem Yavaş’a verilecek. Aynı zaman da ikinci Kültür Oscarı ödülü de ilçeyi dünya genelinde önemli ölçüde tanıtan tarihi Kertil Çam Kolonyaları ile Sındırgı ilçesine verilecek. Bir yıl içerisinde dördüncü ödül de Belediye Başkanları Birliğinden.

Başkan Yavaş “ Projelerimiz İlçelerimize kazandırdığı ödüller ile meyveye dönüyor. Destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onların teveccühü ile Marmara bölgesinde birinci olduk. Türkiye geneli oylama devam ediyor. Vatandaşlarımızın desteklerini yeniden bekliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ