Boşnak vekilden, Erdoğan'a övgü

Muhabir 2017-05-24 10:30:54 1147

Kosova Parlamentosu milletvekili Duda Balye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hem Avrupa'ya hem de dünyaya nasıl bir lider olunması gerektiğinin örneği olduğunu söyledi.

Kosova Meclisi'nde yaptığı her açıklama Kosova basınında gündem olan ve güzelliğiyle de kamuoyunda dikkat çeken Boşnak Milletvekili Duda Balye, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman Kosovalı Boşnakların yanında olduğunu söyledi.

11 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan erken genel seçim öncesi konuşan Balye, Boşnak halkı olarak seçimlere 5 Boşnak partisiyle yaptıkları ortak koalisyonla katılacaklarını söyledi. Kosova Meclisi'nde Boşnaz azınlığı olarak ayrılmış 3 sandalyeleri olduğunu söyleyen Balye, seçimlerden başarıyla çıkacaklarına inandığını aktardı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ MADDİ-MANEVİ YANIMIZDA

"Türkiye'nin Boşnaklara yönelik gücü ve desteği her zaman vardı ve her geçen gün daha da güçlenmekte" diyen Balye: 'Biz Boşnakların Türkiye Cumhuriyetiyle çok sıkı ilişkilerimiz var. Biz Boşnaklar geçimimizi tarımla sağlıyoruz ve Türkiye bu konuda bizlere çok büyük destekler sunmaktadır. Boşnak Bakanımız Rasim Demiri de Türkiye ile çok sıkı dostluk içerisindedir. Başta Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi olmak üzere bizlere her zaman sahip çıkmaktadırlar. Maddi ve manevi her türlü desteği Türkiye Cumhuriyeti'nden görmekteyiz. Biz Boşnak halkı olarak gerek 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, gerekse de 28 Kasım'da Prizren'deki Türk Başkonsolosluğu'na yapılan molotoflu saldırı sırasında her zaman Türkiye Cumhuriyeti'nin yanında olduk," ifadelerini kullandı.
Kaynak: haberler.com
 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ