BU PİSLİĞE MAVİ BAYRAĞI KİM VERDİ?

Muhabir 2017-05-24 10:40:43 1404

BU PİSLİĞE MAVİ BAYRAĞI KİM VERDİ?

Burhaniye’nin Öğretmenler mahallesinde bulunan dereden akan pislik mavi bayrak alan Ören plajı için “şaibe” yarattı!

Ören’de denize akan kanalizasyon pisliği gözle görünür şekilde akarken, geçtiğimiz günlerde Mavi Bayrak töreni yapan Burhaniye Belediyesinin aldığı mavi bayrak tartışma konusu oldu. Birçok turistik otelin bulunduğu Öğretmenler Mahallesi plajına akan pisliği gören vatandaşlar, fotoğrafsını çekip sosyal medya da paylaştılar. Paylaşım esnasında yapılan yorumda ise, “ Öğretmenler mahallesi girişindeki bu küçük derecikten sürekli lağım akıyor. Pek Yakında tüm plaj b.klu bir bataklık haline geleceği gibi yat limanı girişi de tıkanacak” sözleri yer aldı. Birçok hastalığa davetiye çıkartacak kirlilik için yetkili makamların harekete geçmesi istendi.  

BELEDİYE BAŞKANI HALKI KANDIRIYOR(MU)?

Burhaniye Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde Ören’e çekilen Mavi Bayrak töreninde, “ Mavi Bayrağın önemine vurgu yaparken Burhaniye’nin bu konuda titiz davrandığını ifade etti. Plajların ve denizin temizliğini belirten mavi bayrak ile Burhaniye’nin ilk kez 2000 yılında tanıştığını ifade eden Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal 2007 yılından bu yana kesintisiz olarak mavi bayrağı Burhaniye Sahillerinde dalgalandırmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

MAVİ BAYRAK KRİTERLERİ
Türkiye’de, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından organize edilen; yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetler ana başlıkları altında TÜRÇEV yetkilileri tarafından suyun kalitesi ve plaj kalitesinin ölçülmesinin ve denetlenmesinin ardından verilen Mavi Bayrak, 2017’de Burhaniye semalarında dalgalanıyor

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ