Birileri bavulunu hazırlasın, dönüşü olmayan yolculuk için..

Muhabir 2018-04-04 10:05:20 834

Özgürce…

Birileri bavulunu hazırlasın, dönüşü olmayan yolculuk için..

Cumhurbaşkanı açıkladı. “9 ay sonra yerel seçim için adaylarımızı belirleyeceğiz ve sahaya ineceğiz” dedi. Kaldı bir doğum süreci. Göz açıp kapatıncaya kadar geçer gider. Kimseye kalıcı değil o makamlar. Pişmanlıklarla dolu bir seçim döneminde finale doğru gidiyoruz. Kimlerin gelip geçtiği bu sahneden, kimlerin kırmızı kart ile oyun dışına itileceğini, kimlerin yeni umutlarla sahneye çıkacağını göreceğiz.

Bugün bir analiz isteseler ilçelerde kimin aday olacağını, kimlerin ipinin çekileceğini söylemek mümkündür. Neden mi? Görünen köy kılavuz istemez de ondan!

Makamlarına kazık çaktığını sananlar, koltuğa yapışıp gitmek istemeyenler, “aday olmayacağım, artık yeter” diyerek dostlarını aldatanlar için beklenen son çok yakın! O kişilere âcizane tavsiyem, sefanızı sürebildiğinizi kadar sürün! Geldiniz gibi gideceksiniz, eşrafınızla, yardakçılarınız ve kral çıplak demekten korkan emir erlerinizle Geldiğiniz gibi gideceksiniz!

Büyükşehir’in adayı kim olacak?

Balıkesir Büyükşehir’de çiçeği burnunda Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, 1361 projesi ile hamle yapmaya başladığı şu günlerde, rüştünü ispat etmeye çalışıyor. 12 ay sonra yaşanacak seçimler için 9 ay içinde hangi adayla yola devam edileceği açıklanacaktır. Zekai Başkanın yanı sıra Ak Partiden başka isimlerinde adı kulaklara fısıldanmaya başladı! Kimse garanti değil, kimse de seçimi çantada keklik görmesin.

Hiç kimde yapmadı sizin yaptığınızı!

4 yılda Burhaniye'yi öyle bir duruma getirdiniz ki, yaşanan yolsuzluklar, hile ve ihaleye fesatlar her yerden duyuldu. Hakkınızda bir sürü suç duyurusu savcılıkta bekliyor. 4 yıldır Meclisten güvenoyu alamadınız. Emlak konut vurgunu (CHP-MHP) sayesinde direkten döndü.

Evet Başkan; tarihe geçtiniz! Yakındır, sizi tarihin tozlu raflarına göndermek için AK Parti Genel Merkezi hazırlık yapıyor. Kavgalı olduğunuz İl, İlçe ve Milletvekilleri sizin için güzel düşünceler taşıyorlar!

Burhaniye, Burhaniye olalı böyle zulüm görmemiştir!

Bir an önce gidin de, Burhaniye yaptığı hatayı telafi etsin! “Ellerim kırılsaydı da Uysal’ oy vermeseydim” diyen vatandaşların vicdanı rahatlasın. Yandaş medyanızda (oğlunuzun gazetesi) masal anlatmayı bırakın da sokağa çıkın! Size gerçek duygularını yüzünüze karşı ifade etmek isteyen o kadar çok kişi var ki?

Buradan şunu sormak istiyorum. Edip Uğur, Burhaniye Belediye Başkanının yaptığının % 1’ini yapmadı ama istifa sürecini dünya âlem izledi. Hangi şartlarda istifa ettirdiniz! Peki, Burhaniye için aynı duyarlılığı neden göstermiyorsunuz? İstifa ettirmek için suç işlememek mi gerekiyor? Söylem ve eylemler birbirini tutmuyor! Aldığı ihale ile Devleti bile öpmüş olan birini o makamda tuttuğunuz her gün kaybettiğiniz oyların oranı artıyor! Gerçi bu saatten sonra alsanız ne olur? Almasanız ne olur? Atı alan Üsküdar’ı geçmekle kalmamış 4 yılda 4 tur atmış!

Tribünden seyretmeye devam Sayın Demiraslan, Sayın Aydınlıoğlu, Sayın Kırcı “Günaydın”

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ