Havran, Burhaniye derken sıra Balıkesir’e geldi

Muhabir 2018-04-06 09:38:38 638

Havran, Burhaniye derken sıra Balıkesir’e geldi

Körfezi karıştırdığı yetmezmiş gibi Balıkesir’de yolun dibine taş ocağı açtı

Balıkesir Demokrat Gazetesi haber yaptı..

Kavaklı, Ortaca, Tatlıpınar ve Ziyaretli köylüleri dert küpü..

HANi GRUP YOLUNA 100 METRE MESAFE?

BAŞKAN UYSAL TAŞ OCAĞI AÇMIŞ, HEM DE YOLUN TAM DİBİNDE!.. İZİN ÇIKTIYSA ACABA NASIL ALMIŞ?..

 

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın Karesi İlçesi Tatlıpınar, Kavaklı, Ortaca ve Ziyaretli kırsal mahallelerinin grup yolunun tam dibinde taş ocağı açması köylülerin büyük tepkisine neden oldu.

 

Yaşlı köylü dedeler “Menderes'in asılmasına neden olan zihniyet, Erdoğan'ın tahtını sallayacak işler yapıyor. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 4 köyün yolunun üstüne taş ocağı açtı. Kimse sesini çıkarmıyor” diye yakındılar.

Başkan Necdet Uysal Karesi İlçesi Tatlıpınar, Kavaklı, Ortaca ve Ziyaretli kırsal mahallelerinin grup yolunun tam dibinde taş ocağı açtı.

İsyan eden köylüler kime gittiyse sonuç alamadıklarını söyleyerek Taş Ocakları Yönetmeliği'ne göre; ana yollara 100 metre, tarım alanlarına 1 kilometre, zeytinliklere 1,5 kilometre uzaklıkta taş ocağı açılabileceğini öngörüyor. Ancak Necdet Uysal'ın taş ocağı yola tneredeyseam sıfır denecek şekilde işletiliyor.

Bazı köylüler “Merhum Menderes'in yok olmasına çıkar çeteleri, etrafındaki yalakalar neden oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan mükemmel insan olduğu halde çevresindekiler bu muhteremin çıkarcı olduğunu sergilettiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu bu taş ocağını gördü mü acaba?” diye konuşarak yakınmalarını dile getiriyorlar.

Şelale firmasının da yıllardır köylülerin yolunun üzerinde taş ocağı, mıcır üretmesinden bıktıklarını, şimdi de Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ın taş ocağı açtığını belirten köylüler ve hemen herkes “Bu taş ocağını gariban bir vatandaş açmaya kalksa ruhsat alabilir miydi? Belediyece burada taş kırılmasına, mıcır yapılmasına izin verilir miydi?” diye sorarak yetkililerin kulaklarını çınlattılar.

Dün taşocağını fotoğraflarken bu kez yolun gene dibinde ama ters tarafındaki şantiyeden çıkan görevli bir gence “Burası Başkan Necdet Uysal'ın mı?” diye sorduk. Görevli çalışan genç “Evet” diye yanıt verirken, “Ne kadar süre oldu çalışmaya başlayalı?” şeklindeki sorumuzu da “Şubat ayından bu yana” diye yanıtlandırdı.

ÖZEL HABER: RECEP ASLANDUR

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ