30 yıllık Belediye başkanına yakışmadı!

Muhabir 2018-04-27 11:31:04 781

30 yıllık Belediye başkanına yakışmadı!

CHP Edremit’te kan kaybetmeye devam ediyor.

CHP’li Belediye Başkanı, kendisine tekrar adaylık çalışmalarında destek vermediği ileri sürülen Bayan Muhtara ihtar çekerek “muhtarlık binasını boşalt” dedi

Edremit’te 4 yıldır hizmet özlemi çeken vatandaşların isteklerini görmezden gelen ve Sosyal Demokrat geçinen 30 yıllık Belediye Başkanı Kamil Saka hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. CHP Genel Merkezine, muhtarları toplayıp tekrar adaylığı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na talepte bulunmalarını istediği iddialarına bazı mahalle muhtarları destek vermedi. Bu desteğe karşı çıkan İskele Mahallesinin Bayan muhtarı, Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka’nın “kamu malı olan ve kamu hizmeti veren” muhtarı kapı dışarı etmek istemesi büyük tepki gördü.

Tekrar aday olabilmek adına baskılara(mı) başladı?

1987 yılında Güre Belediye Başkanlığına SHP’den başlayan Edremit’in CHP’li Belediye Başkanı 64 yıl sonra kazanılan Edremit’i kaybetmek adına elinden geleni yapıyor.
Edremit Belediyesinde 4 yılık süreçte birçok olumsuz olayda adı geçen ve Balıkesir’in en büyük bütçeli ilçesi olmasına rağmen proje üretemeyen Edremit siyasi ayak oyunları ile kendi içinde savaşıyor. 4 yıl boyunca Edremit hizmet için ağlarken, seçim sürecine girilen son yıl “vitrine oynayanlar” tekrar aday gösterilmek adına her yolu denemeye başlaması ibretle izleniyor.

Bayan Muhtarı tehdit(mi) ediyor?

Edremit’in Altınoluk bölgesinde İskele Mahallesi muhtarlığı yapan Ebru Yamaç’a Edremit Belediyesi tarafından muhtarlık odasını boşaltma emri verildi. Eski Altınoluk Belediye binasında Altınoluk mahalle muhtarı Aydın Türker ile ortadan sunta ile bölünmüş bir odayı paylaşan bayan muhtara Belediyeden “15 gün içinde odayı boşaltın” talimatı resmi olarak gönderildi. 12.04.2018 tarihinde 11035 sayı numarası ile Edremit Belediyesi Emlak ve İstimlak müdürlüğü gönderilen resmi yazıda, “ Mülkiyeti Belediyemize ait Altınoluk Mahallesinde bulunan Belediye Hizmet Binasında muhtarlığınızca işgal edilen yerin, Belediyemiz hizmet birimlerinin kullanım alanları yetersiz kaldığından 15 gün içinde tahliye edilerek, Belediyemize teslim etmeniz hususunda…” diyerek ihtar çektiler. Aynı odada bulunan Altınoluk Mahalle muhtarı Aydın Türker’e ise dokunmadılar. Bir odanın yarısına ihtiyaç duyan Edremit Belediyesi, eski Belediye binasında boş bulunan odaları görmezden gelerek siyasi destek bulamadığı bayan muhtarı “işgal” gerekçesiyle kapı dışarı koymaya hazırlanıyor.

Guinness Rekorlar Kitabına başvuruda bulunmuştu!

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın 27 yıldır, aralıksız 7 kez üst üste seçim kazanarak aldığı mazbataları noter tarafından onayladı. Türkiye’nin en uzun süre görevde kalan Başkanı olan Saka’nın rekorunun resmen tescillenmesi için Guinness Rekorlar Kitabına başvurulacağı açıklamıştı. Edremit Belediye Başkanlığı için 2014 yılında aday olup 64 yıl sonra Edremit'te CHP'li Belediye Başkanı olarak seçimleri kazanan Kamil Saka, kapanan Güre Beldesi’nde 1987, 1989, 1994, 1999, 2004, 2009 seçimleri ile 7 kez üst üste seçimleri SHP-Bağımsız ve CHP’li olarak kazanmıştı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın bu tutumu Guinness Rekorlar Kitabı denetmenlerini nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ