Seçimi bitiren Başkanlardan Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

Muhabir 2018-05-02 08:18:11 566

Seçimi bitiren Başkanlardan Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret

ETO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon, Odamız Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci,Genel Kurul Delegesi Erman Ecrin Kocaçam, Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Gönen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selvi, Susurluk Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Göçer,Edremit Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Denizer, Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel, Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sarı ve Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, “Burası sizin kendi yeriniz. Allah önümüzdeki dört yıl herkese ağız tadıyla seçildiği bölgeye hizmet etmeyi nasip etsin. Sizler kendi şehrinizin ekonomi liderisiniz. Ben Türkiye’de 365 oda / borsayı gezen ilk TOBB Başkanıyım. Biz hizmeti herkese eşit yapmak zorundayız. Mezhebi, dini, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm üyelerimize hizmet etmek zorundayız. Hepimizin farklılıkları var ama farklılıklarımızı dışarıda bırakmalıyız” dedi.

Ziyarete ilişkin oda/borsa başkanları değerlendirmede bulundu. Balıkesir Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu açıklamasında, “Çok demokratik ve Sanayi Odalarına yakışan güzel bir seçim atlattık. Sayın Başkanın daveti üzerine buradayız. Mutluyuz burada olmaktan. Umarım bundan sonraki çalışmalarımıza da birlikte beraber olarak, bu çalışmaları devam ettireceğiz” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula da “2 Nisan’da yapılan seçimlerle göreve geldik. Bu ilk görevimiz ama daha önce ben kendim genç girişimciler kurulu başkanlığı da yapmıştım. Rifat Başkanımızı çok eskiden beridir tanıyoruz. Bugün Rifat Başkanımıza da yapılacak genel kurulda destek olmak için, onun aday olması için, desteğimizi belirtmeye geldik. Onun için buradayız. Yeni dönemde kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula ise “Seçimlerimizi Balıkesir olarak 18 Nisan’da tamamladık. Tamamladıktan sonra Başkanımızın huzuruna Balıkesir ve ilçeleri sanayi odaları, ticaret odaları ve ticaret borsaları olmak üzere Başkanımıza tam destek vermek için buradayız. Başkanımız yıllardır bu camianın büyük beğenisini kazanmış, takdirini kazanmış, teveccühünü kazanmış, üyelerinin yanında olan, üyelere yıllardır hizmet veren Başkanımız var. Biz başladığımızdan bu yana Başkanımızın yanındayız. Desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Susurluk Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Göçer de “Susurluk Ticaret Borsası’nın kuruluşu 2002 yılında oldu. Sayın Başkanımızın o dönem kendisi de Başkan seçildi. 2002 yılından beridir başkanlığım devam ediyor. Sayın Başkanımız ne zaman bırakırsa, bende aynı fikirle onunla birlikte bırakmak istiyorum” dedi.

Edremit Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Denizer ise “Edremit’te sizi elimizden geldiği kadar temsil etmeye çalışıyoruz. Biz de Edremit’in sorunlarını size getirip, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Biz Rifat Bey ile çalışmaktan çok keyif alıyoruz. Çünkü bizi çok iyi temsil ettiğine yürekten inanıyoruz ve çalışmaya devam etmek istiyoruz. Onu da bu konuda biraz daha şevklendirmek, ona olan inancımızı, kurumun bu şekilde bizi temsil etmesinin aslında sahip olduğumuz mutluluğu dile getirelim ve beraber çalışma arzumuzu bir sonraki döneme taşımak istiyoruz. Onun için buradayız. Gelirken de daha ne yapabiliriz, aklımızdakileri daha ileriye taşımak için, Rifat Beye hangi önerileri getirebiliriz. Eksik gördüğümüz yerlerde ilave edilecek hususlar varsa, onları mütalaa edelim, ona göre adımlarımızı atalım çünkü artık geriye bakmıyoruz. Hep daha ileriye bakmakla mükellefsek, beraber hareket edeceğiz. Onun dediği gibi ayrılıkta azap birlikte rahmet ve bereket var” şeklinde konuştu.

Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel de “Yeni dönemde tüm odalarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyoruz. Tabi Rifat Bey’in önderliğinde TOBB Türkiye’de birçok şeyi hayata geçirdi. Yerelde bizler, merkezde TOBB inşallah daha birçok şeyi hayata geçireceğine eminiz. Bu konuda Rifat Bey’e güveniyoruz. Desteklerini bekliyoruz” dedi.

Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Sarı da “Herhalde bu sene de tek kadın Ticaret Odası Başkanıyım. Geçmiş dönemle ilgili bir değerlendirme yapmak gerekirse, bizim adımıza başarılı bir dönemdi ki başkan seçildik tekrar. Meşakkatli bir seçim süreciydi bizim için. Kritik odalar. Küçükte olsa büyükte olsa, ben her zaman savunuyorum; odanın küçüklüğü, büyüklüğü seçimdeki kolaylığı adına değil, bölgenin stratejik iş sahalarının kontrolü adına, zor geçti bizim için ama başardık. Şu anda mutluyuz. Ben 1999 yılından beridir Ticaret Odasındayım. Başkan yardımcılığı yaptım. 2013’te başkan seçildim. Ben zaten 2001’de Rifat Beyin geldiği dönemden beridir TOBB’daki iç yapılanmanın farklılığının zaten farkındaydım. Geçen seçimde de aynı ifade de bulundum. Yelpazemiz çok genişledi, yapılabilirliğimiz, diğer STK’lardan çok farkımız oldu. Bunun tamamının Rifat Beyin vizyonuyla doğru orantılı olduğuna inanıyorum. Zaten o dönemde olduğu gibi bu dönemde Rifat Beyi destekliyoruz. Arkasındayım, çünkü benim en azından kendi adıma, başkan olarak yapabileceğim yelpazeyi çok genişlettiği için. Hem minnettarım hem de bütün meslek gruplarına hem eşit hem kaliteli hizmet vermek adına çok önemli bir şey. Bizim önümüzü açtı. Teşekkür ediyoruz kendisine. Arkasındayız inşallah” ifadelerini kullandı.

Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ise “Yeni dönemde Ticaret Odası’nın yeni başkanı olarak seçildim. Ben 14 yıldır zaten Sayın Başkanımla çalışıyorum. 14 yıldır Ayvalık Ticaret Odası’nda yönetim kurulu sayman üyesiydim. Kendisi sağolsun bizi defalarca ağırladılar. Bizimde defalarca davetimize icazet ettiler. Kendisini çok beğeniyoruz. Yaptığı başarılı çalışmalar için Allah yardımcısı olsun, Allah nefes versin diyoruz” dedi.

Gönen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Selvi de “Biz kendi odamızda güzel bir seçim süreci geçirdik. Bugünde Başkanımızla beraber genel bir değerlendirme ve önümüzdeki dönem için de bir bilgi aktarımı yapacak. Rifat Başkanımızla her zaman birlikteyiz. Beraberiz, biriz. Daha önceden telefon görüşmelerimiz oldu. Seçim sonuçlarının şimdiden Başkanımıza hayırlı olmasını diliyoruz. İnşallah güzel sonuçlarla önümüzdeki 4 yılda güzel hizmetlere hep beraber devam ederiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ