Balıkesir Spor’da Bahçeci dönemi

Muhabir 2018-05-08 20:41:33 617

Balıkesir Spor’da Bahçeci dönemi

2017-2018 sezonunu inişli-çıkışlı bir grafik sonunda 8.sırada tamamlayan Balıkesirspor’da olağan genel kurulunda BALTOK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahçeci seçildi. Balkes'te yeni başkan Mustafa Bahçeci genel kuruldaki konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Divan başkanlığını Mehmet Çalışkan, katip üyeliklerine ise Hüseyin Dayanç ve Nefi Emengen’in yaptı.

BONCUK: “ELERİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİK”

Mali ve denetim raporları yönetim kurulunun ibrası sonrası konuşan eski başkan Remzi Boncuk görev süresince ekibiyle birlikte ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Boncuk, Balıkesirspor'un şehrin takımı olduğunu hatırlatarak şehrin dinamiklerinin bu takıma destek vermesi gerektiğini söyledi.

Boncuk, “Balıkesirspor’a layık bir başkan olmaya çalıştım. Mali açıdan yapılabilecek şeyler sponsorluk, maç hasılatı ve gelirleri arttırmak, maalesef planlarımızın bir kısmı gelişmedi ve kalıcı gelir sağlayamadık.

Göreve geldiğimizde transfer tahtası kapalıydı. Son anda yapılan 5 transferden 4’ü kadroda devamlı oynadı. 3 puan cezası sonrası gelebilecek 12 puan ve küme düşme cezaları hem Edip Uğur hem Zekai Kafaoğlu’nun destekleriyle önlendi. Uğur ve Kafaoğlu olmasaydı sezonu tamamlamak imkansız olurdu.

Bu yıl en çok alkışı U21 takımımız aldı ve liginde şampiyon oldu. Bu takımımızı tebrik edip bu başarının devamını dilerim. Bu sezon ne seyirci ne de şehirden istediğimiz desteği bulamadık. Ne yaşanırsa yaşansın Balıkesirspor menfaati her şeyin üstündedir” dedi.

Başkan Boncuk, daha sonra gelir-giderlerle rakamlar açıkladı. 38 milyon 580 bin lira geliri olan kulübün, eski ve güncel borçlarla birlikte 38 milyon 580 bin lira olduğunu açıkladı.

Boncuk ayrıca, kendi hazırladığı bir borç gider listesine göre Balıkesirspor’un bekleyen halen 31 milyon TL borç yükü olduğunu ifade etti

.KAFAOĞLU: “KORKULACAK KADAR BÜYÜK BİR BORÇ DEĞİL”

Kongrede daha sonra konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, herkesin hata yapabileceğini söyleyerek, futbolda bunun daha fazla yaşandığını söyledi. Kafaoğu, “1 milyar doların üzerinde ihracat yapan bir iliz. Borç var diye endişe etmeyin. Korkulacak borç değil” dediği konuşmasında özetle şunları söyledi: “Balıkesirspor Balıkesir’de yaşayan 1 milyon 205 bin kişi olduğu gibi dünyanın değişik ülkelerinde yaşayan Balıkesirlilerin takımı. Buralarda sen ben kavgası yaparak bu sevdamıza zarar veremeyiz. Kuruluşundan buyana emek veren başkan ve yönetimine tebrik ediyorum. Kolay bir iş değil. Her babayiğit’in harcı değildir. Sorumluluk gerektirir. İnsanın uykusu kaçar. Futbolcuların kaprisi, oyuncuların havası taraftarın ayrı sesi var. Taraftarsız seyircisiz oynanan maçlar seyir zevki olmuyor. Bütün paydaşlar güçlerini birleştirmeli. Herkes Balıkesirspor için nasıl katsa sağlayabilirimi düşünmeli. Eleştirmek kolay herkes katkı sağlamalı. Bütün müesseselerimizle Balıkesirspor’un arkasında olmalıyız.

Balıkesir’de ekmek yiyen Balıkesir’de üretim yapan, istihdam oluşturan, iş adamlarının taşın altına elini koyması lazım. Bizlerde yerel yönetimler olarak 20 ilçe belediye ile herkesi taşın altına koymayı davet ediyoruz. Büyükşehir olarak bu işin yanında olacağız. Biz 1 milyon 205 bin insanın belediye başkanıyız. Biz birbirimizi dövüyoruz. Birbirimize karşı sevgi ve barış dilin kullanmamız lazım” dedi.

Öte yandan kongrede ayrıca Balıkesirspor’da futbol oynamış kişilerden aidat alınmaması için ayrı bir karar alındı.

BAHÇECİ: “KALICI BAŞARI İÇİN KENETLENMELİYİZ “

Daha sonra konuşan Balıkesirspor'un yeni kulüp başkanı olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BALTOK Genel Müdürü Mustafa Bahçeci Balıkesirspor'un mali açıdan zor bir dönemde olmasına karşın yeni sezonda hedeflerinin tesisleşme, alt yapı ve kalıcı gelirler oluşturmak olduğunu söyledi.

Kırmızı-beyazlı takımda 4 ayrı sezonda görev yaptığını ifade eden Bahçeci; sözlerini şu şekilde sürdürdü: “52 yıllık tarihi pek çok başarılarla dolu bu kulüp Türk futbolunda önemli bir yerdedir. U21 takımını şampiyon olması nedeniyle kendilerini, teknik heyeti ve emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.

Balıkesirspor Baltok, Balıkesir’e Balıkesirlilere çok yakışıyor. Balıkesirspor’un soylu ve onurlu mücadelesinde elimden geleni yapacağıma kimsenin şüphesi olmasın. Tesisleşme ve kalıcı gelirler konusunda çalışmalar yapmalıyız. Kalıcı başarı için kenetlenmeliyiz. Bu mücadeleyi birlikte vermeliyiz.

Kongremizin şehrimizi ve kulübümüze hayırlar getirmesini diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Her şey Balıkesir için her şey Balıkesirpsor için ” dedi.

Kongrenin sonunda eski yıllarda Kulübe Başkanlı yapan 7 başkan yeni seçilen Başkan Mustafa Bahçeci ile birlikte basına poz verdi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Balıkesirspor Baltok'ta Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Kemal Büyükakın, İsmail Meral, Rıza Tekin, Cemal Kocataş, Faruk Özen, Erol Çetin, İsa Tamer Çelik, Hüseyin Gündoğan, Raif Özkan, Mustafa Akyan, İbrahim Toplar, Hazım Köse, Mahmut Özbulut, Osman Ödemiş, Onur Ortaköylü, Ümit Arslan, Göktuğ Şeremetli, Ali Altıntaş, İbrahim Mutlu, İsmail Güleç

Onur Kurulu:

Rona Yırcalı, Faruk Kula, İsmail Özgün, Erhan Ortaköylü, Ziyaettin Tan

Denetim Kurulu Asil Üyeleri

Hasan Eğinlioğlu, Okan Telaşeli, Fehmi Erdem

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

Rahmi Kula, Ahmet Çavlan, Mehmet Çalışkan, Nazmi Yarış, Metin Mengüç

TFF Delegeleri Asil Üyeleri

Mustafa Bahçeci, Kemal Büyükakın

ASKF Delegeleri Asil Üyeleri

Mustafa Bahçeci, Mustafa Akyan, Ahmet Eren, Kemal Büyükakın, Nefi Emengen, Bülent Türkbeyi, Kerem Kırımlı

Seçme Sicil Kurulu Asil Üyeleri

Rafet Çetinel, Mehmet Kelemençe, Ahmet Eren, Mesut Akbıyık, Mert Diker

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ