Karesi’li öğrencilerden geri dönüşüm sergisi

Muhabir 2018-05-09 19:46:22 993

Karesi’li öğrencilerden geri dönüşüm sergisi

Toplumda çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm bilinci oluşturmayı hedefleyen Karesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Mehmet Şeref Eğinlioğlu Ortaokulu öğrencileri Karesi Belediyesi'nin önünde Geri Dönüşüm Sergisi açtı ve defile yaptı.

MİNİKLERİN ELİNDE BİRER SANAT ESERİNE DÖNÜŞTÜLER

Kağıt, kumaş, plastik ve tahta gibi geri dönüştürülebilir çok sayıda atık malzeme öğrencilerin ellerinde ilginç ve birbirinden şık birer sanat eserine dönüştü. Karesi Kent Konseyi Çocuk Meclisi, Mehmet Azman Çavuş Ortaokulu, Atatürk İlkokulu, Mehmet Şeref Eğinlioğlu Ortaokulu öğrencileri, Karesi Belediyesi önünde geri dönüşüm sergisi açtı.

HAYAL GÜCÜNDE SINIR YOK

Geri dönüşüm konusunda hayal gücünde sınır olmadığını gösteren minikler, atık malzemelerden yaptıkları kıyafetleri tanıtmak için de mini bir defile düzenledi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın da katıldığı Geri Dönüşüm Sergisi ile vatandaşları geri dönüşüme özendirmeyi hedefleyen minikler, sonrasında ise sergiyi gezen protokol ve vatandaşlara çalışmaları hakkında bilgi verdi.

"ÇOCUKLARIMIZI DESTEKLİYORUZ"

Bu tür çalışmaların hem toplumsal duyarlılığı arttırdığını hem de çocukların hayal gücünü geliştirdiğini söyleyen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Yerel yöneticiler olarak geleceğe tertemiz bir çevre bırakmak bizim en önemli sorumluluklarımızdan bir tanesi. Bu nedenle çocuklarımızda çevre ve geri dönüşüm bilinci oluşturan benzer çalışmaları destekliyoruz" dedi. Başkan Yılmaz, atıkları sanat eserine dönüştüren öğrenci ve öğretmenlerine emekleri için teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ