Karesi'de gönül sofraları evlerde kuruluyor

Muhabir 2018-05-29 15:15:41 493

Karesi'de gönül sofraları evlerde kuruluyor

Karesi Belediyesi, bu yılki Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere her gün büyük bir titizlik ve özveriyle hazırlanan yemekleri, iftar saatine kadar ulaştırıyor.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatı ile Karesi Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı 3 ayrı ekip ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine her gün iftar yemeği götürüyor. Karesi İlçesi'nde her yıl olduğu gibi bu yıl Ramazan Ayı'nda da paylaşma duygusu ve sosyal belediyecilik ön plana çıkıyor. Ekipler, her gün büyük bir titizlik ve özveriyle hazırlanan yemekleri, muhtarlık ve belediyemizin tespit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere iftar saatine kadar ulaştırıyor.
Her gün ortalama 100 kilometre yol kat eden Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ihtiyaç sahibi kişilerin evlerini tek tek dolaşıp sofralarına "bereket" taşıyor. Bu sistem sayesinde ihtiyaç sahipleri iftarda "hangi yemeği yapacağım?" kaygısı taşımadan rahat, huzurlu ve zahmetsiz bir şekilde oruç tutuyor.
İftar yemeği alan vatandaşlar ise Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür ederek uygulamadan memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ