AKIN EDREMİT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Muhabir 2018-06-04 18:23:21 465

AKIN EDREMİT’TE GÖNÜLLERİ FETHETTİ

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN, pazar günü yoğun bir çalışma programı izledi. Günlerdir gece gündüz demeden yollarda olan Akın’ın pazar günkü çalışma durağı Edremit oldu. Akın, mahalle mahalle gezerek CHP’nin seçim bildirgesini anlattı. Akın’ın Edremit’teki rekor seçim çalışmalarının detayları şu şekilde;

Akın, Edremit Mehmetalan, Zeytinli ve Zeytinli Altınkum mahallelerini ziyaret ederek hemşerileri ile bir araya geldi. “24 Haziran seçimlerinde her türlü yolla bekasını sağlamak isteyen; ülkesinin, milletinin huzurunu refahını değil, kendi huzurlarını ve refahlarını düşünen demokratik meşruiyetini kaybetmiş bu rejimin değişmesi için hep birlikte, yan yana, omuz omuza çalışacağız.” dedi. Esnaf ve kahveleri tek tek dolaşarak hayırlı işler diledi.

Akın ayrıca Edremit Zeytinli Mahalle Temsilciliği’nde partililerle bir araya geldi. “Kuruluşun ve Kurtuluşun Partisi Cumhuriyet Halk Partisi, demokratik ve laik cumhuriyetimizin teminatıdır. Geçmişten aldığımız misyonla, 16 yıllık AKP hükümeti tarafından tahribata uğramış demokrasimizi, hukuk devletimizi ve bütün kurumlarımızı yine onaracak, milletimizin takdirini almış Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Baskın seçim kararının alındığı günden beri iktidar blokunun demokrasiye kurduğu bütün tuzakları bozarak geliyoruz. Saraylılar hiç olmadıkları kadar tedirgin. Şimdi önümüzde Türkiye’nin bir kader seçimi var. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız; milletin iktidarını kuracağız. Milletimiz için geliyoruz” dedi. Akın, Edremit Altınkum mahallesinde çalışmalarına devam ederek; esnaflara hayırlı işler diledi.

 

Akın sonrasında, Edremit Altınoluk mahallesinde, Edremit Demokrasi Platformu’nun düzenlemiş olduğu Nazım Hikmet'i anma etkinliğine katıldı. Akın, “Usta şair Nazım Hikmet’i vefatının 55. yıldönümünde saygıyla anıyorum” dedi.

Edremit Altınoluk mahallesindeki seçim standını partililer ile birlikte ziyaret eden Akın, “Balıkesir’imizin her ilçesinde büyük bir coşku var. Referandum sonuçlarında gösterdiğimiz demokrasiden ve cumhuriyetten yana olan tavrımızı 24 Haziran’da da göstereceğiz. Balıkesir de, Edremit de TAMAM” dedi. Akın, sonrasında Edremit Ortaoba mahallesinde hemşerileriyle bir araya geldi.

Milletvekili Akın, Ege Türk Tv'de Siyaset Gündemi programına konuk oldu. 24 Haziran seçimlerini, CHP’nin seçim beyannamesini konuştu. Akın, “Adaletsizliğin her gün arttığı, hukuka güvenin en düşük olduğu dönemleri yaşıyoruz. Olağanüstü halle birlikte, toplumun eğitiminden, çalışma yaşamına, toplumsal yaşamın her noktasında yoğun bir şekilde müdahale söz konusu. OHAL darbeyle sınırlı olmayan çok geniş bir alan, temel hak ve özgürlüklerin ihlaline yol açıyor. Uluslararası hukukla belirlenen sınırların dikkate alınmaksızın, tüm özgürlük ve hakların sınırsız ve keyfi bir biçimde yok ediliyor. Sürdürülemez iktidarını antidemokratik yollarla sürdürmeye çalışan hükümet 16 senede ülkemizi ekonomi, eğitim, toplumsal barış, demokrasi ve dış politika meselelerinde ülkemizi 95 yıllık tarihinin gerisinde bıraktı.” dedi.

Akın daha sonra, Edremit Eski Bayramyeri mahallesini ziyaret ederek kahve ve kafelerdeki hemşerileriyle bir araya geldi. Edremit’te gönülleri fetheden Akın, adeta fırtına estirdi.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ