Aralarında fak var!

Muhabir 2018-06-11 20:05:56 525

Aralarında fak var!

En büyük bütçesi olan Belediye sınıfta kalırken, en yoğun nüfusu olan Belediye fark attı!

Balıkesir’in en büyük bütçesine sahip olan Edremit Belediyesi 4 yılda nal toplarken, Yine Balıkesir’in en kalabalık nüfusuna sahip Karesi Belediyesi adeta Karesi’yi Avrupa şehrine çevirdi.

Biri Balıkesir’in Merkez ilçesi, diğeri Körfezin gözde ilçesi. Bu iki ilçe arasında hizmet anlamında uçurum oluştu! Balıkesir Merkez’de yaptığı çalışmalar, ürettiği projeler, aldığı ödüller ile göz dolduran ve 43 Kırsal Mahalleye sahip AK Partili Karesi Belediyesinin hizmet hızına yetişilemezken, Körfez’in 20 kırsal mahalleye sahip CHP’li Belediyesi Edremit ise adeta sınıfta kaldı. Yerel seçimlere 9 aylık bir süre kalmasına karşın, seçim beyannamesinin çoğunu yapamayan Edremit Belediyesi 148.314 nüfusa ve 151 milyon 877 bin 773 TL bütçesi ile Balıkesir’in 20 ilçesinin en büyük bütçeli ilçesi olmanın avantajını kullanamadı. En büyük bütçeli CHP’li Belediye 4 yılda seçim beyannameleri adeta nereye koyduğu unutmuşçasına ilçede hayal kırıklığı yarattı. Bandırma Belediyesinin bile 116 milyon 151 bin 651 TL bütçesi ile CHP’nin Balıkesir’deki gururu oldu.

En fazla Nüfusu ile en zengin ilçeye fark attı

Balıkesir’in Merkez 43 kırsal mahalleye sahip Karesi Belediyesi ise 178.105 Nüfusu ve 140 milyon 654 bin 125 TL’lik bütçesi ile 4 yılda 6 ödül alarak örnek Belediye gösterildi. 2 ilçe arasında uçurumlar gibi fark oluşurken, Nüfus yönünden Balıkesir’in em büyük ilçesi ile Bütçe yününden Balıkesir’in en zengin ilçesi karşılaştırmasında Edremit’in CHP’li Belediyesi hayal kırıklığı yaratarak 65 yıl sonra kazanılan Edremit’i kaybetme riskini gündeme getirmiş oldu.

Para Edremit’te, Hizmet Karesi’de

Edremit’ten 29.791 Nüfus fazlalığına sahip olan Karesi Belediyesi dur durak bilmezken, İvrindi, Erdek, Havran, Sındırgı gibi ilçelerin bütçesi kadar fazla parası olan Edremit Belediyesinin bırakın proje üretmeyi, rutin hizmet etmekte bile zorlandı. Borç edebiyatı ile kendini avutan Edremit Belediyesi, kapanan belediyelerin alacaklarınındın hiç söz etmezken, “ZÜĞÜRT TESELLİSİ” edebiyatı yaptı.

Yapılan oylama sonucunda Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi 650 milyon TL gelir, 750 milyon TL gider ve 100 milyon TL borçlanma ile kabul edildi. Kabul edilen bütçe sonrasında ilçelerin bütçeleri de onaylandı. İlçelerin bütçeleri ise şu şekilde oluştu:

 

Yorumlar

Ekleyen : erman üstün Tarih: 2018-06-14 23:43:07

kamil sakayi edremite getiren,de kabahat su gürenin haline bakarmisiniz yirmi bes senede güre köyüne bir yol yapamadi CHP kafalilar edremiti de yedirdiler

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ