KULA İÇİN ÇÖKÜŞ VAKTİ

Muhabir 2018-06-29 10:04:42 850

KULA İÇİN ÇÖKÜŞ VAKTİ

Balıkesir’de bugüne dek karda yürüyüp, izini belli etmeyen Faruk Kula ilk kez karda iz bıraktı. BESOB seçimlerine açıktan müdahale eden Faruk Kula hem boyunun ölçüsünü aldı hem de Rıza’yı Edip Uğur kini ile desteklediğini itiraf etti.

Balıkesir’in ağa babalarından Faruk Kula son operasyon olarak sessizce, gizlice, kimselere çaktırmadan BESOB üzerinden bir operasyon yaptı. Şoförler Odası’nın genç başkanını BESOB’a yani esnaf birliğine çıkartan Faruk Kula, oğlunu yerleştirdiği BTO’dan sonra son olarak BESOB’a bir operasyon yaptı.

BESOB’UN RANTI YOK HABER DEĞERİ DE YOK

BTO gibi BSO gibi Balıkesir sermayesinin odak olduğu oluşumlarda AK Parti’ye rağmen ve AK Parti’nin bölünmüşlüğü üzerinden oyun kuran Faruk Kula başarılı bir sonuç almıştı. AK Parti’nin kendi içindeki bölünmüşlüğünü de çok iyi kullanan Faruk Kula tereyağından kıl çeker gibi seçimleri almış ve Balıkesir’de doksanlı yıllarda kurduğu imparatorluğu kazanmıştı.

REİSÇİ BESOB, SİYASİ BARON KULA’YA “DUR” DEDİ

Şoförler Odası seçimlerini Faruk Kula’nın manipülasyonları ile kazanan Rıza Tekin yine Faruk Kula’nın desteği ile ite kaka BESOB’a başkan adayı yapıldı. Medyanın, sermayenin, siyasi ağaların ilgilenmeyip ancak Faruk Kula’nın “ele geçirilmesi gereken son kale” diye baktığı BESOB seçimlerinde yılların REİS ve AKP karşıtı Faruk Kula tekme tokat yere serildi.

FARUĞUN RIZAZI OLMADI

Esnaf teşkilatı Faruk Kula’nın bitip tükenmeyen hırsına geçit vermedi. AKP karşıtlığı ile bilinen Faruk Kula’nın desteklediği Rıza Tekin, Faruğun rızası olarak esnaf teşkilatından kabul görmedi.

KULA’NIN HER YERİNDEN AKP KİNİ AKIYOR

Faruk Kula’nın BESOB seçimlerinde neden Rıza Tekin’i desteklediği ise ortaya çıktı. Faruk Kula kayıtlara geçen konuşmasında “Ben Edip Uğur’un karşısında adayım dediğimde, Necdet Erkan beni arayı aday olma ağabey” dedi. Ben şimdi bunların karşısında neden aday çıkarmayayım? Elbette ki Rıza’yı destekliyorum” şeklinde konuştu.

FARUK KULA DOSYASI KABARIYOR

Faruk Kula’nın Balıkesir’de Edip Uğur ile mücadele ediyorum adı altında yürüttüğü faaliyetler ise inceleme altına alındı. Faruk Kula’nın Edip Uğur karşıtlığı üzerinden AKP’yi böldüğü, karıştırdığı, bunun üzerinden rant elde ettiği şeklindeki iddialar ekipler tarafından inceleme altına alındı. Kula’nın medya ayağı da sorgulanıyor.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ