ÇOBANLARIN HAYRINA BİNLERCE İNSAN AKIN ETTİ

Muhabir 2018-07-02 20:15:13 602

ÇOBANLARIN HAYRINA BİNLERCE İNSAN AKIN ETTİ

Balıkesir'in Havran İlçesi Çakmak Mahallesin'de her yıl geleneksel olarak çobanlar tarafından düzenlenen Muhtarlık ve Havran Belediyesinin'de katkı sağladığı çoban hayrı dualar eşliğinde binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Çoban Hayrına Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Rize Eski Milletvekili İlahiyatçı Şevki Yılmaz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan, Balıkesir AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Havran AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı,Sivil Toplum Temsilcileri, Çakmak ve çevre mahalle sakinleri katıldı. Rize Eski Milletvekili İlahiyatçı Sayın Şevki YILMAZ, katılımcılara yönelik dini konularda kısa bir açık hava konferansı verdi. Öğle namazı Balıkesir İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından tüm cemaatin katılımı ile kılındı.

ERSOY ÇAKMAK MAHALLEMİZ HER SEÇİMDE DİMDİK ARKAMIZDA DURDU

Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Balıkesir AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, Belediye Başkanı Emin Ersoy halka hitaben birer konuşma yaptılar. Belediye Başkanı Emin Ersoy çoban hayrımız her yıl toplumun her kesiminden binlerce vatandaşımız katılımı adeta manevi dünyamızı zenginleştirerek şölene dönüşüyor. Çakmak mahallemizdeki çoban hayrı toplumsal birlikteliği sağlamaktadır.

Her yıl Sevki YILMAZ Hocamız hayrımıza katılarak dini bilgilerini halkımız ile paylaşıyor. burada birlik ve beraberliğin en güzel duygularını yaşıyoruz Mevlam hayrımızı kabul etsin dedi. Başkanımız 24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerde Çakmak mahalle sakinlerimiz her seçimde olduğu gibi bu seçimde'de dimdik arkamız durdukları için bizlere inanıp güvendikleri teşekkür ederim dedi. Protokol üyeleri daha sonra Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı'nın kabrini ziyaret ettiler. Kabir başında okunan duanın ardından anıt müze ziyaret edildi. Rize Eski Milletvekili İlahiyatçı Şevki Yılmaz,anı defterine duygu ve düşüncelerini yazdı. Havran AK Parti İlçe Teşkilatı ziyaret sonrası program sona erdi.

 

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ