"Dönmek üzere gidin"

Muhabir 2018-07-03 19:17:23 428

Başkan Yılmaz'dan mezun olan öğrencilere çağrı;

"Dönmek üzere gidin"

Gurur gününde yanlarında oldu

Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencilerinin mezuniyet törenine katılarak mutlu ve gururlu günlerine ortak olan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Dönmek üzere üniversitelerinize gidin, şehrinize değer katmak için kendinizi güçlendirin, donanımınızı arttırın" dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi öğrencilerinin mezuniyet törenine katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı ve çok sayıda okul müdürünün katıldığı 17. Dönem Mezuniyet Töreni'nde konuşan Başkan Yılmaz, "Şehrimizin ve ülkemizin geleceğinde rol oynayacağına inandığım gençlerimizin gözlerindeki ışık daim olsun" dedi. Okul Müdürü Bedia Narlı, katılımlarından dolayı Başkan Yılmaz'a teşekkür ederken Milli Eğitim Müdürü Yakup Yılmaz ise öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

'DÖNMEK ÜZERE GİDİN'

Öğrencilerin mezuniyet sevincine ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yücel Yılmaz, "Öğrencilerimiz artık mezun oldu. Hafta sonu hayatlarının geri kalanını planlayacakları üniversite sınavına girdiler. Biz de onlarla birlikte heyecanlandık. Tüm velilerimize geçmiş olsun diyorum. Çocuklarımız artık yuvadan uçuyor. Bir yerel yönetici olarak onlardan talep ediyorum; dönmek üzere üniversitelerinize gidin, şehrinize değer katmak için kendinizi güçlendirin, donanımınızı arttırın. Hep birlikte şehrimizi daha demokratik, daha güzel, sanatın, müziğin ve tiyatronun hakim olduğu bir şehir haline getirelim. Hepinize gelecek hayatınızda başarılar diliyorum" açıklamasında bulundu.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ