Akdeniz'de facia: 34 kişi öldü!

Muhabir 2017-05-29 09:15:25 817

Akdeniz'de Sığınmacı Faciası: 34 Kişi Öldü, Yüzlerce Kişinin Akıbeti Bilinmiyor
Akdeniz'de sığınmacıları taşıyan teknenin batması sonucu 34 kişi öldü. Yüzlerce kişinin akıbeti bilinmiyor.

Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz'de sığınmacıları taşıyan ahşap bir teknenin alabora olması sonucu 34 kişinin hayatını kaybettiğini, teknedeki yüzlerce kişinin akıbetinin de bilinmediğini duyurdu. IOM Sözcüsü Joel Millman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Akdeniz'de dün 500'den fazla sığınmacıyı taşıyan ahşap bir teknenin alabora olduğunu belirtti.

34 KİŞİNİN CESEDİ ÇIKARILDI

Olayın meydana gelmesinden bir gün sonra batıktan 34 cesedin çıkartıldığını ifade eden Millman, "Teknede bulunan yüzlerce sığınmacının akıbetini bilmiyoruz. Umuyoruz ki, çevreden geçen gemiler tarafından kurtarılmışlardır. Fakat şu ana kadar bu konuda herhangi bir bilgiye ulaşamadık. Endişeliyiz." diye konuştu.

DÜN 2 BİN 300 GÖÇMEN KURTARILDI

Millman, dün Akdeniz açıklarında farklı bölgelerde 2 bin, salı günü de 4 bin 129 sığınmacının kurtarıldığını belirterek, böylelikle bir haftada 6 binden fazla sığınmacının kurtarılarak hayata tutunduğunu ifade etti.

BU YIL 530 SIĞINMACI ÖLDÜ

Ayrıca yıl başından 24 Mayıs tarihine kadar Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşan sığınmacı sayısının 60 bin 521 olduğuna, toplamda bin 530 sığınmacının yaşamını yitirdiğine dikkati çeken Millman, bu sayıya dün meydana gelen faciada kaybolan sığınmacıların dahil olmadığını söyledi.
Kaynak: haberler.com

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ