İmardan sorumlu “sorumsuz”

Muhabir 2018-08-02 22:14:26 481

İmardan sorumlu “sorumsuz”

İMARDAN SORUMLU BAŞKAN YARDIMCISI İMARA AYKIRI İŞ YAPTI!

Başkan Yardımcısı sit alanında imara aykırı tadilat yapmış! Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde İmar komisyonunda da görevli bulunan ve hemen hemen karara olumsuz görüş vererek muhalefet eden CHP’li Edremit Belediye Başkan Yardımcısı fena yakalandı!

İlkeli siyaset adına görev yaptığını sanan Fatma Özgirgin, Edremit Belediyesini yıllarda Güre’de yaptığı gibi yönetmeye kalkınca gazetecilere yakalandı!

İmardan sorumlu Edremit Belediyesinde CHP’li Başkan yardımcısı Fatma Özgirgin, imar kirliliği yasasına muhalefet ettiği resmi olarak tespit edildi. İmar barışı yasa öncesinde geçtiğimiz yıl ortaya çıkan ve kanuna aykırı iş yapan kişinin Başkanın sağ kolu Fatma Özgirgin çıktı. Edremit Kapıcıbaşı caddesinde 2. Derece sit alanında izinsiz tadilat yapan Başkan yardımcısı için Kültür Bakanlığı tarafından başlatılan inceleme sonrası Edremit Belediyesinin vermiş olduğu cevap Ses Haber ekibine iletildi. Anıtlar Kurulu tarafından verilen cevap yazısında, “EDREMİT BELEDİYE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır: Konu ile ilgili olarak Etüt Proje Müdürlüğümüzden gelen cevabi yazıda; "İlçemiz, 189 Ada 4 Parselin mülkiyetinin kime ait olduğu hakkında bilgi isteyen yazınız alınmıştır. İlçemiz, 189 Ada 4 Parselin tapu kaydı yazımız ekinde sunulmuştur. Bu Ada, Parsel Fatma ÖZGİRGİN' e aittir." Denilmektedir. İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzden gelen cevabi yazıda; "Bahse konu yer için yapılan incelemede tadilat ruhsatı başvurusu bulunamamıştır." Denilmektedir.

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ