Uysal ailesi Darbeden önce “Darbeci Paşalarla” neden buluştu?

Muhabir 2018-08-06 20:54:44 577

Uysal ailesi Darbeden önce “Darbeci Paşalarla” neden buluştu?

Uysal ailesi açıklasın: Kamuoyu bu buluşmanın perde arkasını merak ediyor! Darbe öncesi bu paşalarla neden buluştunuz?

Darbe öncesi Ören’de bir otelde gerçekleşen buluşmaya Balıkesir’den gelen Generaller, beraber yemek yiyip özel sohbet toplantısı yaptı. Uysal ailesinin organize ettiği buluşma kamuoyunda cevapsız birçok soruyu da gündeme getirdi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve oğlu Erman Uysal’ın 15 Temmuz darbesinden 13 gün önce buluştukları ortaya çıktı.

Hatırlanacağı gibi Darbe gecesi de gece 03.00 kadar Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal telefonlarını kapatmış ve iletişim kurulamamıştı. Burhaniye’de vatandaşların darbeye karşı meydanlara inmesi için canla başla çırpınan AK Parti ilçe Başkanı Onur Bedir, Belediye ses sisteminden anons yaptırmak için izin alamamış ve saatlerce Başkan Uysal’dan anons için onay beklemişlerdi. Darbenin başarısız olduğu yönünde gelişmeler üzerine Başkan Uysal 03.00 gibi Burhaniye meydanına zoraki gelmişti.

Ses Yayın Grubu şimdi soruyor:

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Oğlu Erman Uysal, şimdi cezaevinde olan Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek ve 9. Ana jet komutan Ishak Dayıoğlu ile nerede buluştu ve ne konuştu? Kamuoyu bu konuda Uysal ailesinden FETÖ ile mücadele eden Devlet birimleri adına açıklama bekliyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında gözaltına alınan Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Mehmet Akyürek ve jet üs komutanlarının aralarında bulunduğu 6 general tutuklanmıştı.

Darbeden sonra Balıkesir Garnizon ve Okullar Komutanı Tümgeneral Akyürek, Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Tuğgeneral Şenol Alkış, 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, 6. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk, Edremit 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Nihayet Ünlü, Erdek Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat, Balıkesir Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Ömer Arık ve Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli komiser Musa Ayar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikten sonra tutuklanarak cezaevine konmuşlardı.

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ