UYSAL PARA KAZANSIN, BÜYÜKŞEHİR YOLU YAPSIN!

Muhabir 2018-08-08 11:11:00 426

UYSAL PARA KAZANSIN, BÜYÜKŞEHİR YOLU YAPSIN!

Uysal yine dört ayak üzerine düştü. Yıllardır ağır tonajdan bozduğu yolların yapımını Halk eylemi sonucu Büyükşehir üstlendi. Taş ocağından Uysal para kazanmaya devam ederken, mali faturayı yol sözü veren Balıkesir Büyükşehir ödeyecek.

AĞIR TONAJLAR YOLU BİTİRİR

UIysal ailesinin yıllardır ağır tonajlu TIR'ları 26 ton yerine 25-35 ton malzeme çekerken devletin denetim ekipleri (Jandarma-Trafik Polisleri) seyirci kaldı. Halen ağaır tonajlı araçlar Jandarma önünde beklerken Devlet yoluna zarar veren AK Partili Belediye Başkanı olunca ceza bile kesilmiyor iddiaları dikkat çekti.

BAŞKAN KAFAOĞLU’NDAN KOCASEYİT MAHALLESİ’NE YOL SÖZÜ

Başkan Zekai Kafaoğlu Havran’lı Seyit Onbaşı’nın memleketi Kocaseyit Mahallesi’nin yol sorunuyla ilgili net konuştu. Kafaoğlu “Bu yol büyükşehir ya da ilçe belediyemiz hizmet sınırları kapsamında değildir ama yolun büyük kısmını biz yapacağız, diğerini firma yapacak. Sizin mağduriyetinizi gidereceğiz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu beraberinde Balıkesir AK Parti Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Havran AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Dayı ile birlikte Havran ilçesi Kocaseyit Mahallesini ziyaret ederek buradaki vatandaşlarla görüştü, taleplerini dinledi, çözümlenmesi için söz verdi.

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy “Kocaseyit Mahallemizin bizde ayrı bir önemi var. Burası Kahramanın doğup büyüdüğü yer. Mahallemizin eksiklerini gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Su sorunu, cadde ve sokakların taş döşemeyle birlikte alt ve üst yapı çalışmaları bazı bölgelerde tamamlandı. Halen devam eden yerler var. Bizler sorunları ötelemiyoruz, ertelemiyoruz neşter vuruyoruz” dedi.

KAFAOĞLU “GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Sizler Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı'nın torunlarısınız. Savaş sırasında 276 kilo mermiyi kaldırıp düşman gemisini batıran savaşın seyrini değiştiren Kahramanın torunlarısınız. Her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamak boynumuzun borcudur. Yol konusuna gelince bir bölümünü Büyükşehir olarak biz yapacağız. Kalan diğer bölümüyse ilgili firma ile görüşüp onlara yaptıracağız. Bu yol büyükşehir ya da ilçe belediyemiz hizmet sınırları kapsamında değildir. Sizlerin mağduriyetini gidermek için bizler yolun bir bölümünü üstleniyoruz” dedi. Konuşmanın ardından Kocaseyit Mahalle sakinleri uzun süre Başkan Kafaoğlu’nu alkışlayarak teşekkür ettiler.

CANBEY “BİRİLERİ KONUŞUR AK KADROLAR YAPAR”

Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de: “Kocaseyit Mahalle sakinleri ben sizin içinizden biriyim. İvrindiliyim. Sizin derdinizi bizler iyi biliriz. Birileri konuşur AK Parti soruna çözüm üretir. İlçe Belediye Başkanımız su ve taş döşeme çalışmalarından bahsetti. Mahallenize 20 bin metre kare taş döşenmiş. Bu çok önemli bir rakam. Büyükşehir Belediye Başkanımız müjdeyi verdi. Yolun bir bölümünü üstlendi. Bizler geliriz sorun çözeriz, başkaları ise laf üretir” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar

Bu habere ilk yorum yapan siz olun

Yorum Yap

SON HABERLER

YAZAR GİRİŞİ