BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KÖRFEZ’E YENİ YATIRIMLAR

HAVRAN’A 25 BİN KİŞİLİK ARITMA TESİSİ, BURHANİYE’YE 5 BİN KİŞİLİK AMFİ TİYATRO

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi ile Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı inşaatları temel atma törenleri 29 Ağustos Pazartesi günü düzenlenecek. Toplamda 22.4 milyon liraya mal olacak olan yatırımların temelleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılacağı törenler ile atılacak. Körfez programında ayrıca Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtım törenleri de düzenlenecek.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin şehre vizyon katan, insanların yaşam standartını yükselten proje ve yatırımlarıyla ilgili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi ile Burhaniye Taylıeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı inşaatları temel atma törenleri 29 Ağustos Pazartesi günü yapılacak. Toplamda 22.4 milyon liraya mal olacak olan yatırımların temelleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katılacağı törenler ile atılacak.

TEMELLERİ BAŞKAN UĞUR ATACAK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un katılımıyla düzenlenecek olan Körfez programı Havran’da başlayacak. Havran'da ilk olarak Belediyeyi ziyaret edecek olan Başkan Uğur, Belediye önündeki törende Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtım törenine katılacak. Ardından Kavaklı Park'ta yapılacak olan Havran Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatı ile Yaya Köprüsü Temel Atma Töreni de Başkan Uğur'un katılımıyla gerçekleşecek.
Havran'dan Burhaniye ilçemize hareket edecek olan Başkan Uğur, Burhaniye Belediyesini ziyaret edecek. Belediye önünde Çok Amaçlı Su Tankeri Dağıtımı Törenine katılacak olan Büyükşehir Belediye Başkan Uğur, Taylıeli Mahallesi'ne geçerek Burhaniye Amfi Tiyatro Temel Atma Törenine katılacak.

HAVRAN’A KANALİZASYON ŞEBEKESİ VE ATIKSU ARITMA TESİSİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) tarafından Havran ilçesine daha önce 12 Milyon TL bedelli İçmesuyu Şebekesi ve İsale Hattı projesi yapılmıştı. Ayrıca ilçenin kırsal mahallelerinden olan Tarlabaşı ve Tobaklar’a arsenik çeşmeleri yapılarak hizmete sokulmuştu. Düzenlenecek olan temel atma töreni ile Havran’a Kanalizasyon Şebekesi ve Atıksu Arıtma Tesisi inşa edilecek. Proje kapsamında ilçeye 40 kilometre uzunluğunda kanalizasyon şebeke hattı, 1adet terfi merkezi ve 6 kilometre uzunluğunda terfi hattı yapılacak. Yine proje kapsamında ilçeye 25 bin kişilik Atıksu Arıtma Tesisi kurulacak. 17 Milyon TL’ye mal olacak olan tesis 2017 yılının Kasım ayında hizmete girecek. Tesis 2. Kademede ise 40 bin kişiye hizmet verecek.

BURHANİYE’YE 5 BİN KİŞİLİK AMFİ TİYATRO

Balıkesir’in turizm merkezilerinden olan Burhanye ilçesine ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 bin kişi kapasiteli amfi tiyatro inşa edilecek. 5 milyon 420 bin TL’ye mal olacak olan Tanyeli Amfi Tiyatro ve Rekreasyon Alanı temel atma töreni ile ilçenin özellikle yaz aylarında düzenlenen festivallerde ihtiyacı olan bir merkeze kavuşması sağlanacak. 71 bin 190 metrekarelik alana inşa edilecek olan merkezde açık fuaye, 500 metrekarelik ticari birimler, mesire alanları, Ege’ye nazır seyir terasları, kafeteryalar ve 270 araçlık otopark yeralacak.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Burhaniye belediyesi ne operasyon yapıldı?

Feto operasyonu devam ediyor

Başkalarını FETÖ den şikayet ettirdi, kendi FETÖ den içeri alındı. Feto operasyonu devam ediyor
Bugün akşamüzeri Burhaniye Belediyesi'ne gelen KOM ekipleri temizlik işleri müdürü Enisi Isparta'yı gözaltına aldı. Geçtiğimiz haftalarda da Edremit polisinin Akçay da bulunan ve Burhaniye belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ne ait olan çay bahçesinde arama yapmıştı. . Gündeme gelen iddialara göre elif Isparta'nın da gözaltına alındı iddia edildi. Ses haber ekibine gelen bilgilere göre gözaltıların devam edeceği ve çok geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı öğrenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CUMHURİYET BAŞSAVCISI RECEP ESER’DEN EDREMİT BELEDİYESİNE ZİYARET
 
Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti.
Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Recep Eser, daha önce kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette güncel konular ve yerelde yürütülen çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulurken, Başkan Saka belediye faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ BAŞLADI

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ KAPILARINI AÇTI

Edremit’in Zeytinli Mahallesi’nde düzenlenen ‘Zeytinli Rock Festivali’ başladı. 24-28 Ağustos tarihleri arasında Edremit’in Zeytinli Mahallesi Dalyan mevkiinde gerçekleştirilen festivalde ünlü sanatçılar ve alternatif gruplar sahne alıyor.

Edremit Belediyesi’nin katkılarıyla, Milyon yapım tarafından düzenlenen Türkiye’nin en büyük müzik festivali olan ‘Zeytinli Rock Festivali’ bu sene de sahne alan ünlü sanatçılarla ilgi odağı oldu. Ülkenin dört bir yanından festival için Edremit’e akın eden binlerce insan, ana sahne ve keşif sahnesindeki ünlü sanatçılar ve alternatif gruplarla soluksuz bir müzik ziyafeti yaşıyor. ‘Yüzde 100 Rock Müzik’ sloganıyla başlayan festivalde ilk günün açılışını Flört grubu yaptı. Daha sonra efsane gruplardan Kurtalan Ekspres, Moğollar, Bülent Ortaçgil, İskender Paydaş ve Büyük Ev Ablukada sahne aldı. Omzunun kırık olmasına rağmen yüksek performans gösteren Selda Bağcan ise geceye damgasını vurdu. Konsere katılan binlerce kişinin de Bağcan’ın şarkılarına sonuna kadar eşlik etmesi dikkat çekti. Festival alanında ve çevresinde üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Festivalin düzenlediği sahil bandına giden yol trafiğe kapatılırken, alana girişlerde özel güvenlik görevlileri ve x-ray cihazlarıyla arama yapıldı. Festivali düzenleyen Milyon yapım bilet satışlarının devam ettiğini de duyurdu. Festival 28 Ağustos’a kadar devam edecek.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2016-08-26 11:49:26

Yorum : 
SANATA LAFIM YOK AMA AHLAKSIZLIK DİZ BOYU

AK PARTİ’DEN KURUMLARA  TEŞEKKÜR ZİYARETİ

AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı, 15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında meydanda düzenlenen Demokrasi Nöbetine katılan kurumlara teşekkür ziyareti düzenledi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’u ziyaret eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ve Yönetim kurulu üyeleri Demokrasi nöbetine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.  

 AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Bigadiç’e tayini çıkan Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz’ı ziyaret etti. Ziyarette, bugüne kadar ilçeye verdiği hizmetlerden dolayı Müdür Korkmaz’a teşekkür eden İlçe Başkanı Metin Örkçü, yeni görevinde başarılar diledi. FETÖ Operasyonlarına büyük bir hızla devam eden Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Başkan Örkçü, görevi süresince başarılı çalışmalara imza atan ve bunun yanı sıra saygın kişiliği ile de Müdür Korkmaz’ın gönüllerde ayrı bir yeri olduğunu vurguladı. Yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Korkmaz ise yeni görev yeri olan Bigadiç’e tüm dostlarını beklediğini söyledi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ’NE ZİYARET

AK Parti İlçe Teşkilatı, Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç’u ziyaret ederek, eğitim camiası ile birlikte meydanlara gelerek demokrasi nöbetine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ise Başkan Metin Örkçü ve yönetim kurulu üyelerine bu anlamlı ziyaretinden dolayı çok teşekkür etti.

KAYMAKAM SIRMALI İLE YURT KONUSU GÖRÜŞÜLDÜ

Edremit Kaymakamı Ali Sırma’lı makamında ziyaret eden AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü ve yönetim kurulu üyeleri, demokrasi nöbeti boyunca aralıksız olarak halkla iç içe olan Kaymakam Sırmalı’ya teşekkür ettiler. İlçedeki sorunların görüşüldüğü ziyarette Kredi Yurtlar Kurumu’nca yapılması gündeme gelen yurt konusu konuşuldu. Kaymakam Sırmalı, ilçenin büyük bir ihtiyacı olan devlet yurdunun Edremit’e kazandırılmasının büyük önem arz ettiğini söyleyerek, AK Parti İlçe Teşkilatı ile birlikte bu konunun çözümü için gerekli adımların en kısa zamanda atılacağını söyledi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Edremit’te BankAsya operasyonu

Edremit Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri Bank Asya çalışanlarına yönelik yaptı.  3 kişinin gözaltına alındığı operasyon kapsamında, Kapatılan Bank Asya Edremit Şube Müdür Yardımcısı K.T. ın FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olduğuna yönelik ihbar neticesinde operasyon başlatıldığı öğrenildi. Edremit Terörle Mücadele Amirliği ekipleri BANK ASYA çalışanı, KT yi eşi G.T.  ve birlikte  iş adamı F.A.   ile birlikte yakalandığı, kişilerin evlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, bankaya ait evraklar elde geçirildiği belirtildi. TEM ekipleri dijital verilere el koyarken, şüpheliler FETÖ Terör örgütüne üye olmak suçlaması ile mahkemeye çıkartılacakları öğrenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1714 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket