Bu ayıp Burhaniye Emniyeti'ne yeter!

Tehdit gibi kazayı 144 saattir aydınlatmayın Burhaniye emniyeti kimi (!) koruyor? Edremit Körfezinde gazetecilik yapan birine “TEHDİT GİBİ”  Kasten kaza yapıp kaçan araç bulunamadı! Burhaniye’nin en işlek Hürriyet Caddesi üzerinde meydana gelen basit bir kaza(!))olayını çözemeyen emniyet müdürlüğü neyi çözecek? Kaza süsü verilen olay sonrası kaçan aracın, Güvenlik kameraları ve Mobesa kontrol noktaları bulunmayan yerlerden firar etmesi akıllara “organize eylem” düşüncesini getirdi!  Hakkında birçok şikâyet dosyası bulunan A.Y adlı Polis memurunun Ses Haber ekibine gönderdiği ileri sürülen mesaj sonrası yaşanan olay, “Polis Polisi koruyor mu?” düşüncesini gündeme getirdi. Polisin yapması gereken araştırma ve inceleme çalışmasını yapan Ses Haber ekibi, olası kaçış noktalarında 5 adet kamera tespit ederken, Burhaniye Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekiplerinin nerelerde araştırma yaptığı anlaşılamadı!

O Polis (mi) yaptırdı?
Burhaniye Emniyet Müdürlüğü sınav veriyor! Emniyette görevli bir Polis memurunun “Tehdit” içerikli gönderdiği bilgi sonrasının gecesinde yaşanan kaza halen çözülemedi. Mobesa kameralarına 100 metre mesafede gerçekleşen kaza gibi tehdit olayında bir arpa boyu yol alamayan Burhaniye Emniyet Müdürlüğü olayı çözmek yerine küllenmeye bırakmayı )mı)? tecrit etti sorusu sorulmaya başlandı. Burhaniye Hürriyet Caddesi üzerinde sağ şeritte park halinde bulunan 10 RA 999 plakalı önünde ve arkasında başka araç bulunan araca sol şeritten gelerek vuran ve Kamaraların bulunmadığı alanlardan kaçan mavi renkli Fıat TİPO marka araç bulunamadı.  Toplumun Can ve mal güvenliğini korumakla görevli olan ve bunu için milletin ödediği vergilerden maaşını alan yetkililerin, mala zarar vermek olayını faili meçhul bırakmaları anlaşılamadı.  Mesleki dayanışma mı sergileniyor? Kim kimi koruyor sorularının gündeme geldiği olayın İç İşleri Bakanlığı tarafından müfettiş istenerek aydınlatılması ve Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığının olaya el atması bekleniyor.

Kaza mı? Kasıt mı?
Ses Haber ekibi tarafından yapılan açıklamada “Araç zaten kaskolu. Maddi bir sıkıntı söz konusu değil. Manevi anlamda, kasıt unsuru bizler için önemli. Bu bir meydan okuma ise kanunların dışında illegal iş yapan ve siparişle suç işleten kişilere karşı yasal zeminde gereken yapılacaktır. Burhaniye Halkının şikayet ettiği ve istenmeyen Polis olarak adı çıkan A.Y adlı Polisin incelenmeye alınması ve yaşanan bu olayda parmağı olup olmadığını aydınlığa kavuşması gerekmektedir.  Faili meçhul kalan her dosya Polisin ayıbı olarak anılmaktadır. Bu ayıbın ortadan kaldırılmasını bekliyoruz.”dendi.

Polisin Görevi Nedir?

Polisin temel görevi; ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek ve olayları açığa kavuşturmaktır.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AKP Delegeleri Ankara’da

AK Parti 1. Olağanüstü Kurultayına katılmak üzere Balıkesir başta olmak üzere Edremit Körfezinden birçok AKP’li Ankara’ya koştu. Erdoğan, AK Parti 1. Olağanüstü Kurultayı'nın yapıldığı Ankara Spor Salonu'na gelişinde, salonun dışındaki vatandaşlara hitap etti.

 Konuşmasına, " Şu anda 40 bine varan Türkiye’mizin 81 vilayetinden buraya gelen kardeşlerim bir şeyi ortaya koyuyorsunuz; Biriz, iriyiz, diriyiz, beraberiz, kardeşiz hep birlikte Türkiye’yiz. Misyonumuzdan hiçbir zaman feragat etmedik, taviz vermedik. Ama biz 77 milyonu sevdik, kucakladık, ayırt etmeksizin kucakladık. 780 bin kilometrekarelik vatan topraklarımıza, ayırt etmeksiniz hizmet götürdük. Aynı şekilde bu hizmeti götürmeye devam edeceğiz. Edirne'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a 780 bin kilometrekare, hep birlikte inşallah ihya oldu, inşa oldu, inşa olmaya devam edecek. Modern bir Türkiye'yi gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Asla taviz vermek yok. Hep ne dedik meydanlarda? Tek millet dedik, tek bayrak dedik, tek vatan dedik, tek devlet dedik. Yine böyle yürüyeceğiz."

 Bu yolda birlikte yürüdükleri, içlerinden biri olan ortak adayın Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olduğunu belirten Erdoğan, "İnanıyorum ki bugünkü kongreden de katılımın tümünün ittifakıyla, Ahmet Davutoğlu kardeşim çıkacaktır. ve süratle yarın cumhurbaşkanlığıyla ilgili yemin törenini yaptıktan sonra, devir teslim töreninden sonra da kendilerine inşallah kabineyi kurma görevini vereceğiz. ve cuma günü de inşallah yeni kabine gerçekleşmiş olacaktır" dedi.

"Sizlerden ayrılmıyorum, ama bugüne kadar genel başkan, başbakan sıfatıyla aranızdaydım. İnşallah bundan sonra 10 Ağustos'ta seçmiş olduğunuz ilk cumhurun başkanı olarak aranızda olacağız" diyen Erdoğan, vatandaşlardan haklarını helal etmelerini istedi. Erdoğan, kendi hakkını da helal ettiğini söyledi.

Balıkesir AKP İl yönetimi ve İlçelerinden giden Genel merkez delegeleri Ankara’da bir araya gelerek, Bakan ve Milletvekilleriyle görüştüler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

KAZDAĞLARININ ÜNLÜ EFSANESİ SARIKIZ ANILDI..

Kazdağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız için Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 25. Mevlit ve hayır yemeği Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Güre-Kavurmacılar Mahallesi’nde yapıldı.

 Edremit’e bağlı Güre-Kavurmacılar Mahallesi’nde yaşadığına inanılan Kazdağları’nın en bilinen efsanelerinden olan Sarıkız için 25.’si düzenlenen anma etkinlikleri yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllarda büyükşehir yasası gereği kapatılan Güre Belediyesi tarafından düzenlenen Sarıkız anma etkinlikleri bu yıl Edremit Belediyesi tarafından yapıldı. Sarıkız’ın yaşadığına inanılan Güre-Kavurmacılar Mahallesi’nde ki mevlit ve hayır yemeğine ev sahibi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, Kaz Dağı ve Madra Dağı Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. Kavurmacılar’da bir gün öncesinden 8 adet kurban kesilerek kazanlar dolusu yemekler ve şerbetler hazırlandı. Ardından Güre Merkez Cami İmamı İbrahim Yılmaz, İstanbul Eyüp Sultan Kuran Kursu Hocası emekli imam Yüksel Kip ve emekli imam Nurettin Yılmaz tarafından mevlit okundu. Okunan dualar ve namazdan sonra katılanlara yemek ve şerbet dağıtıldı. EdremitBelediye Başkanı Kamil Saka, Sarıkız inanışının Edremit ve Kazdağları için önemli bir değer olduğunu belirterek, “Yöremizin en bilinen inanışlarından olan Sarıkız anısına 24 yıldan buyana Güre Belediyesi olarak etkinlikler düzenliyor idik. Belde belediyelerinin kapatılmasından sonra bu geleneği Edremit Belediyesi olarak devam ettiriyoruz. Bugün yine binlerce yurttaşımızın katılımı ile dualar ve hayır yemeği ile Sarıkız’ı bir kez daha andık. Anma etkinliklerinin hazırlanmasına emeği geçen tüm arkadaşlarımı ve en önemlisi bugün

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Milletvekili Adayı Olacak mı?

Burhaniye’den Dünya pazarlarına giren ve 70 ülkede satışı yapılan Burcu Konserve ürünlerinin yönetim kurul başkanı Müjdat Bahadır’a Uluslar arası başarısından dolayı siyaset sahnesine girmesi isteniyor. Edremit Körfezinde yüzlerce kişiye iş imkânı sunan Burcu Gıda Salça ve Konserve A.Ş’nin Burhaniye Merkez olmak üzere, Kınık ve Hakkâri’de büyük yatırım planları bulunuyor.

Eğitimini Amerika Birleşik Devletlerinde tamamlayan 30 yıldır yaşadığı Burhaniye’ye dönen ve yaklaşık 10 yıldır Burcu Gıda Salça ve Konserve A.Ş.’nin dış ticaret işlerini organize ederek, Burhaniye’den Dünya Sofralarına ürünlerinin girmesini sağlayan ve Müjdat Bahadır’ın yaklaşan Genel seçimlerde Balıkesir AKP’den Milletvekili adayı olması isteniyor. Genç yaşında dünyanın en önemli 70 ülkesinde Ticaret yaparak, adını duyuran Burcu ürünlerin son olarak Nijerya pazarına da girdiği öğrenildi. Her geçen yıl Başarılarına yeni halkalar ekleyen Burcu ürünlerinin prensi konumunda ki Müjdat Bahadır’ın Ticaret’te ve Ülke tanıtımında yakaladığı başarısını siyaset sahnesinde de göstermesinin, siyaset sahnesine de katkıları olacağı belirtiliyor. Genç yaşta siyasi hayata atılması ve AKP’de vizyon grubunda yer alması beklenen Bahadır’ın Halan Burhaniye Ticaret Odasında Başkan yardımcı olduğu ve birçok sivil toplum kuruluşlarında etkin görev alarak, Bölgesine ve ülkesine faydalı olmaya çalıştığı hatırlatıldı. Evli ve bir çocuk babası olan Müjdat Bahadır’ın Burhaniye’den Dünya sofralarına giren Burcu Gıda Salça ve Konserve A.Ş’nin veliahdı olduğu biliniyor.  Balıkesir siyasi sahnesine cesur bir giriş yaparak, Milletvekili adaylığını açıklaması beklenen Müjdat Bahadır’ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Edip Uğur  ve Balıkesir Sanayi odası başkanı İsmail Uğur’la ikili ilişkilerinin dikkat çekici boyutta olduğu vurgulanıyor.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Gömeç’in misafirleri vardı!

Balıkesir ili Gömeç ilçe Belediyesinin önemli konukları vardı. Esi Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu ile birlikte AKP’li Gömeç Belediyesini ziyaret ettiler. Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Belediye Başkan yardımcısı Eşref Uslu ile görüşen eski Bakan Coşkun’un Belediyeden ayrılırken hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.  Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan, “Sayın Bakanımız ve Sayın Milletvekilimiz bizleri onurlandırdılar. Gömeç’in sorunları hakkında görüşme imkânımız oldu. Bilgilendirme yaptık. Hemşerimiz olan partili ağabeylerimiz bizleri yalnız bırakmadılar.  Gömeç’e faydaları olmuştur ve olmaya da devam edecektir diye umuyoruz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Hakkında imza toplanan Polis gidiyor!

Burhaniye’de toplumsal baskı yarattığı ve birçok kişiyi tahrik ederek huzursuzluk çıkarttığı iddiası nedeniyle gündeme gelen Polis memurunun Tokat’a tayini çıktı. Burhaniye’de motorize ekip olarak 7 yıldır görev yapan A.Y adlı Polis memurunun, ilçede birçok kişiyle tartışmalı olduğu ve hakkında iki sefer imza toplanarak Emniyet Müdürlüğüne şikâyet edildiği öğrenildi. Burhaniye esnafına kök söktüren ve tartışmadığı kimsenin kalmadığı yorumlarına neden olan Polis memurunun, kendisini şikâyet eden esnafları tek tek tespit edip olduk, olmadık yerlerde önlerine geçip ceza işlemi yaptığı ileri sürüldü.  Hakkındaki şikayetlerin bitmek bilmediği Polis memurunun Tokat iline tayin edildiği öğrenildi. Polis ve halk adına güzel çalışmalara imza atıldığı şu günlerde, sürekli adının huzursuzluk ve sorun kaynağı olarak gündeme gelen bir polis memurunun, vatandaşlar arasında kutuplaşmalara neden olduğu, gerginleşen ortamların mahkeme koridorlarına yansıdığı da hatırlatıldı. Son günlerde Ses Haber ekibinin bu Polis memuru hakkında ön haber yapması ve gelişen olayların da dikkatle izlendiği, tehdit gibi sözlü mesaj gönderildiği ileri sürülerek “sıkıysa haber yapsın” dediği iddiası gündeme gelmişti.  Tehdit gibi kaza haberi yapan Ses haber ekibi sahibine ait araca yapılan kaza da faili meçhul olarak gündemdeki yerini koruyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 747 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket