Aracını kurşunladılar!..

 

Havran AKP ilçe Başkanı Erdal Önder’in aracı kurşunlandı. Önceki gece 03.00 sularında Havran Ebubekir Mahallesi Salih Aydınlıoğlu Caddesi 198. Sokak’ta meydana gelen olayda AKP ilçe Başkanının aracına 4-5 el ateş edildi. Mahalle sakinlerinin bir kişiyi kaçarken gördükleri bilgisi üzerine Havran Emniyet müdürlüğü ekipleri araştırma başlattılar. Havran’da Esnaf Odası Başkanlığının yanı sıra Belediye Meclis üyesi de olan Erdal Önder’in aracına düzenlenen silahlı saldırının “siyasi ve sosyal” boyutu araştırılıyor. Maddi hasarın meydana geldiği silahlı saldırı da Erdal Önder’in 06 BP 1919 plakalı Volkswagen marka aracının çeşitli yerlerine kurşun isabet ettiği öğrenildi. Olay sonrası Polis tarafından gözlem altına alınan ve uzun zamandır İlçe Başkanını rahatsız eden M.H adlı kişinin sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Havran emniyet Müdürlüğü saldırı esnasında çevrede bulunan güvenlik kameralarından saldırganın kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Olay sonrası çok sayıda “geçmiş olsun” mesajı alan İlçe Başkanı, “Neden olduğunu bilmiyorum. Polis araştırıyor. Gece yarısı aracıma ateş ederek kaçmış. Ben sabah uyandığımda aracımın hasarlı olduğunu görünce polis çağırdım” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da , AKP Havran İlçe Başkanı Sayın Erdal Önder'in aracına düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." Mesajı yayınladı.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

YAĞMUR TARİHİ MEZAR TAŞLARINI ORTAYA ÇIKARTTI

Balıkesir'de sağanak yağış dolayısı ile bir evin bahçesinde yaşanan toprak kayması, Roma döneminden kalma tarihi eserleri gün yüzüne çıkarttı.  Balıkesir'in Manyas ilçesinde bir evin bahçesinde yaşanan toprak kayması sonucu Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen mezar taşlarını ortaya çıkardı. Manyas'a bağlı Darıca kırsal mahallesinde geçtiğimiz günlerde yağan sağanak yağmur sonucunda bir evin bahçesinde toprak kayması meydana geldi. Toprağın sürüklenmesinin ardından bahçe içinde mezar taşları ortaya çıktı. Vatandaşların jandarma ekiplerine haber vermesi sonucu olay yerine gelen timler, mezar taşlarının bulunduğu alanı korumaya aldı. Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen eserler, Bandırma Müzesi'ne teslim edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BARIŞ MESAJLARI AYVALIK'TAN VERİLDİ.

EGE’NİN İKİ YAKASI AYVALIK’TA BİR ARAYA GELDİ.

Ege Barış ve İletişim Derneği Başkanı Tunç Soyer,  Egede Birlikte Varolma ve Barış Derneği (SİNİPAKSİ) Başkanı Stratis Pothas tarafından organize edilen “Türk Yunan ilişkilerinde yeni politikalar Yeni Yaklaşımlar” konulu toplantı Ayvalık’ta gerçekleştirildi.
Ayvalık’ta Yunanistan’ın Midilli Adası’nın Siniparksi ile Ege Barış ve İletişim Dernekleri tarafından ortaklaşa “Türk Yunan ilişkilerinde yeni politikalar Yeni Yaklaşımlar” konulu toplantı için Yunanistan’ın Midilli Adası ve Türkiye’den çok sayıda konuk geldi.
Yabancı konukları Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, meclis üyesi Ufuk Ova, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Ersin Pilas ile Ayvalık Ticaret Odası yöneticileri karşıladı. Yunan konuklara Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan bir demet çiçek vererek belediye başkanı Rahmi Gençer adına “Hoş geldiniz” dedi.
Başkan Rahmi Gençer’de Türk ve Yunan konuklarla öğle yemeğinde bir araya geldi. Sıcak bir ortamda geçen öğle yemeğinin ardından konuklar, toplantının yapılacağı Sanat Fabrikasına yürüyerek geçti.
Toplantı öncesinde Ayvalık’ta bir araya gelen Türk ve Yunan konuklara “Merhaba” diyen Ayvalık Belediye Başkanı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu gün bu salonda bulunanlar Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk kardeşlik adımını başlatan ve onun mücadelesini yapan değerli insanlardır. Yunanistan’da bir iktidar değişikliği oldu. Öncelikle komşumuz Yunanistan’a bu değişimin hayır getirmesini, işlerin bir an önce düzelmesini ve Türkiye ile olan barış sürecinin daha hızlandırılmasına fayda getirmesini diliyorum. Buradan konuşurken herkesi görebiliyorum ama kimin Yunan, kimin Türk olduğunu ayırt edemiyorum. Bu insanlar barışı isteyen insanlar. Bu insanlar günümüzde zor şeyi isteyen insanlar. Günümüzde hakikaten barış maalesef zor olmaya başladı ama bu yürekli insanları kutluyorum. Tekrar Ayvalık’a geldikleri için teşekkür ediyorum. Barışı bir kere daha bu insanların burada yapacakları konuşmalarla tesis edeceklerine ve buradan yayılacak olan ışıkla barışın geleceğine inancındayım”.
6 Ana başlık altında toplanan konuların konuşulduğu toplantıda dostluk ve barış mesajları verildi.
Sanat Fabrikasındaki toplantıda Yunanistan'daki son seçimlerden sonra oluşan yeni politika değişikliği çerçevesinde Türk-Yunan ilişkilerine dostluk ve işbirliğine yeni bir bakış. Kabul görebilir ölçülerde turizm, gençlik, kültür, ticaret, spor alanlarında karşılıklı değişim. Göçmenler ve mülteciler ile ilgili insani yaklaşım çerçevesinde yapılacaklar. Ege denizindeki boğulmaları ne oranda engelleyebiliriz. Daha etkili iletişim ve ortak eylemler konusunda nasıl daha iyi çabalar sarf edilebilir. Her iki ülke vatandaşlarının serbest dolaşım konusundaki karşılaştığı sınırlamalar. Kardeş Şehirler konusunda görüşler aktarıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Her yolu denediler ama cezayı yediler!

Edremit'te AKIN'lar olarak bilinen şirket yöneticileri "Beyaz sayfa operasyonunda" en fazla ceza alanların başında yer aldı. Operasyon sonrasında Ses Haber Merkezini susturmak adına "şantaj" dahi yapmaktan çekinmeyenlerin biten yargılamalarında 13 yıl 8 ay 15 gün ceza aldılar. Şantaj yapmak adına "izinsiz cep telefonundan fotoğraf alan" kişiler hakkında Edremit Cumhuriyet Savcılığında soruşturmanın halen devam ediyor. AKIN ve ARES Şirketler adına mahkemeden ceza alan Remzi Akın’ın, basını susturmak adına her yolu mubah görmesi ve kardeşi aracılığı ile “saldır” talimatı vermesi de geçtiğimiz günlerde deşifre olmuştu. Maddi menfaat karşılığı gerçeklerin ortaya çıkmaması adına Gazeteci Doğan Doğan’ı susturmak için yapılan bütün çabalar Burhaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararla boşa çıktı. Edremit Belediyesinde meydana gelen yolsuzluk olaylarını, kararlı ve tutarlı bir şekilde takip eden Ses yayın gurubunun haklılığı mahkeme kararlarıyla da neticelenmesi “doğruluk ve ilkeli yayıncılık” adına bir kazanım olarak tescillendi.

Sıra şantaj dosyasında!
Edremit’te gerçeklerin ortaya çıkmaması adına ekonomik güçlerini kullanarak baskı ve sindirme amaçlı eylem yaptıranların yargıya verecekleri hesabın final sahnesi bekleniyor. Şantaj yaptıkları iddiasıyla ev ve iş yerlerinde arama yapılan AKIN’ların, “kişisel verileri izinsiz kopyalamak”  ve bunları “yayınlatmak” iddiaları nedeniyle yargı karşısına çıkmaları bekleniyor. Şantaj dosyasının ardından maddi- manevi tazminat davalarının da açılacağı belirtildi. Edremit’in en güçlü şirketlerinden olan ve Kamuoyunda AKIN’lar olarak bilinen şirketin, yıllardır Belediyeler ile ticari ilişikleri sayesinde büyük servete kavuştukları ve bu çarklarına çomak sokan Ses Haber ekibini susturmak adına her yolu denemişlerdi. Burhaniye’de ceza yiyen AKIN’ların, Yargıtay aşamasında nasıl bir yol haritası izleyeceklerinin mercek altına alınması istendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BU DA ÇİFTE ADAY ADAYI

AKP'de ara dönem ilçe başkanlığı yaparak adını Edremit'te kahve köşelerinde ve siyaset kulislerinin esprilerine altın harflerle yazdıran Ahmet Ateş kendini aşarak hem Balıkesir'den hem Çanakkale'den milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yaptı. Milli Piyango'nun iller arası aday adayı loto oyununun fikir babası olacağa benzeyen Ateş’in zekasının Aziz Nesin'in Zübük karakterinin bile ilerisine geçtiği öne sürülüyor
Fethullahçı ESİAD'ın etkinliklerinde konukları kapıda karşılaması ile tanınan Ahmet Ateş'in kafasına yerel seçimlerden sonra yıldız değil adeta göktaşı düşmüştü. İlçe başkanlarının genel seçimlerde sıkıntı yaşayacağını anlayan her daim başkan Özkan Kostak'ın başkanlığı kabul etmemesi ile ara dönem ilçe başkanlığı yapan Ahmet Ateş o dönem Edremit'te kahvehanelerde siyasi mizah olarak oldukça sık adından bahsettirmişti.

BAYAN ASİSTAN ÇALIŞTIRAN İLÇE BAŞKANI
Ahmet Ateş'in ilçe başkanlığı yaptığı sırada büyük düşündüğü yanında çalıştırdığı bayan asistandan belli olmuştu. Telefonlara çıkan hanımefendinin kendisini Ahmet Bey'in asistanı olarak tanıttığı hatırlanırken Fethullahçı ESİAD'tan hala daha istifa etmeyen Ateş'in akademik sunumlar ile ilgili mi yanında asistan çalıştırdığı hangi akademik branşlarda asistanı ile istişareler yaptığını özellikle bilim çevreleri merak ediyor.


HEM BALIKESİR'DEN HEM ÇANAKKALE'DEN ADAY ADAYI

Balıkesir gibi hem büyükşehir olan hem de çok geniş bir coğrafi alana yayılmış olan bir ilde aday adayı olanlar perperişan ilçe ilçe dolaşıp yüzlerce kilometre yol yaparken AKP'li Ahmet Ateş'in hem Balıkesir'de hem Çanakkale’de temayül çalışmalarına nasıl yetiştiği merak edildiği gibi ilerleyen günlerde hem 18 Mart hem de Balıkesir Üniversiteleri tarafından tez konusu yapılması isteniyor.
Haber: Burhan Murat Ayaşoğlu

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Deveciler, CHP’den Milletvekili Aday Adayı

22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Sayman Yardımcısı Ali Kemal Deveciler, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı.  22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Genel Sayman Yardımcısı Ali Kemal Deveciler, dün Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Başvuru dosyasını CHP Genel Müdürü Özgür Karakoç’tan alan Deveciler, başvurusunu Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a teslim etti.  CHP Parti Meclisi, 15 Şubat tarihinde toplanarak Balıkesir Milletvekili adaylarının yargı denetiminde tüm üyelerin katılımıyla yapılacak önseçim yoluyla belirlenmesini, CHP Genel Merkezi’nin aday belirlenmesi konusunda herhangi bir tasarrufunun bulunmamasını ve kontenjan da kullanılmamasını kararlaştırmış, 22. Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler, önseçim kararının çok doğru ve örgütün özlemle beklediği bir karar olduğunu ifade etmişti. CHP Parti Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Balıkesir ilimizin 20 ilçesinde 29 Mart 2015 Pazar günü İlçe Seçim Kurulu görevlileri tarafından kurulacak sandıklarda toplam 22.000 üye oy kullanacak. Burhaniye’de kurulacak sandıklarda ise 2.050 CHP üyesi önseçim için sandık başına gidecek. 29 Mart 2015 Pazar akşamı tüm üyelerin katılımı neticesinde çıkacak sıralama CHP’nin Balıkesir Milletvekili Aday Sıralaması olarak ilan edilecek.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1091 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket