RAMADA KAZDAĞLARI – THERMAL DUBAİ FUARINDAYDI.

MEHMET ÖNGEN, "KÖRFEZ ÜLKELERİNİN KÜLTÜRLÜ VE ZENGİN TURİSTLERİNİ KUZEY EGE’YE ÇEKMEK İÇİN DUBAİ ARAP FUARINDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ. WYNDHAM GRUBU İLE MÜŞTEREN YAPILAN ORGANİZASYONLAR, GELECEK İÇİN UMUT VERİCİ OLDU"

Av. Mehmet Öngen yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Sınırlarımızdaki savaş, Rusya ile aramızdaki sorunlar ve ülkemizdeki terör olayları nedeniyle Turizm sektöründe büyük sorunlar yaşıyoruz. Avrupalı, Amerikalı ve Rus seyahat acenteleri Türkiye operasyonlarını iptal ettirdiler. 2016 ve 2017 yılları için sektörde ciddi bir daralma görülüyor. İstanbul ve Antalya’ da oteller kapanıyor. Bütün bu olumsuzluklar, bizle gibi sektör oyuncuları için yeni pazarlar bulma zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. Biz yıllarca Katar, Dubai, Abu Dabi gibi Körfez ülkelerindeki müthiş bir pazarı görmezden geldik. Dahası, bu bölgeleri “Pis Araplar” gibi küçültücü yaklaşımlarla sözüm ona dışladık. Oysa, dört gün boyunca Dubai – Abu Dabi’de yaptığım temas ve çalışmalarda şunu gördüm: Dubai, bir dünya kenti. Olağanüstü düzenli. Dünyanın neredeyse bütün gelişmiş ülke yatırımları hızla devam ediyor. Körfez ülkeleri, Suudiler gibi gerçekten pis ve rahatsız edici değiller. Hepsi eğitimli, Uygar dünyanın bir parçası olmuşlar. Fuarda ABD’nin çeşitli kentleri ayrı ayrı dev stantlar açmış. Taylandlılar adeta ülkelerini Dubai’ye taşımış. Uluslararası dev bilişim şirketleri burada. Bu arada, bizim Bakanlığımız da bir hayli çalışma yapmış. Ama şu gerçeği tekrar gördüm ki; Turizmde tanıtım ve marketing işi, kesinlikle profesyonellere bırakılmalı. Bu, devletin yapacağı bir iş değil.
Fuarda en üzüldüğüm konu şu oldu:
Ülkemizin algısı, dışarıda hiç pozitif değil. Türkiye denildiğinde yüzlerinin ifadesi değişiyor. Hele hele Kuzey Ege’yi, Çanakkale’yi, Edremit Körfezi’ni hiç bilmiyorlar. Dubai, Katar, Abu Dabi gibi zengin ülkelerin kültürlü ve paralı turistlerine bölgemizi tanıtmak gerekiyor. Günümüzde ekmek aslanın ağzında değil midesinde. Bu gerçeği kabul etmeliyiz. Ramada ve Öngen Ekibi olarak, bu konuyu ciddi bir hedef olarak belirledik. Bu çerçevede, Dubai’de bir danışmanlık firması ile anlaşma yaptık. Önümüzdeki günlerde Dubai’nin en etkili basın organlarında tanıtım ilanlarımız çıkmaya başlayacak. Önemli bir gelişme olarak da, Dubai’de Abu Dabi’nin seçkin acentelerinden 12 tanesini Türkiye’ye davet ettik. Tüm geliş-gidiş ve operasyon giderlerini biz karşılayacağız. Onlara bölgemizin tarihi ve doğal zenginliklerini tanıtacağız. Çeşitli lansmanlar yapacağız. Umarım iyi neticeler alırız. Sonuç olarak bize düşen, ortak bir akıl ve çaba ekseninde bir araya gelmek, oluşturacağımız projelerle o ekmeği aslanın midesinden çekip çıkarmak. “ dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

MUHTAR TRAFİK KAZASINDA YAŞAMINI YİTİRDİ‏

Havran İlçesi Tepeoba Mahalle Muhtarı Mehmet Karahan önceki gün Tarlada traktör ile çift sürme esnasında direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine kaza meydana gelmiş olup muhtar Mehmet Karahan kaza sonucu hayatını kaybettiği öğrenildi.Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Tepeoba mahalle Muhtarımız Mehmet Karahan'ın tarlada çift sürerken direksiyon hakimiyetini kaybederek kaza yaşamış yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtulamamıştır.Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine sabırlar dilerim dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AYDINLIOĞLU, “EDREMİT’ E YENİ HALK EĞİTİM MERKEZİ KAZANDIRIYORUZ

Eğitim camiasından gelen Milletvekili Edremit’e ikinci Halk Eğitim Merkezi kazandırmak için önemli adım atılmasını sağladı. 

Ak parti MKYK Üyesi Balıkesir Milletvekili  Ali AYDINLIOĞLU, Edremit’te uzun zamandır Halk Eğitim Merkezinin yetersiz olduğu ile ilgili kursiyerlerden gelen talepler doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanı ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarımız ile görüşerek Yeni Bir Halk Eğitim Merkezi yapılmasını kararlaştırdı ve 8 Derslikli Eğitim Merkezi 2016 yatırım Programına alındı.  AYDINLIOĞLU, Halk Eğitim Merkezlerinin önemini vurgulayarak kursiyerlerimizin modern yeni dersliklerde inşallah daha iyi koşullarda eğitim göreceklerini belirtti ve tüm kursiyerlerimize hayırlı olmasını temenni etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ “SULTAN GELİN”İ OYNADI

Edremit Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Sultan Gelin” adlı oyun Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar tarafından öğrencilere başarı belgeleri ve teşekkür çiçekleri verildi.

Edremit Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yener Arkan ve öğrencilerin hazırladığı “Sultan Gelin” oyunu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluştu. Oyun yazarı Cahit Atay’ın yazdığı ve 1974 yılında Türkan Şoray’ın başrolünde sinemaya uyarlanan “Sultan Gelin” adlı tiyatro yoğun ilgiyle karşılandı. Oyunun sonunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka adına Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar tarafından öğrencilere çiçek ve başarı belgeleri verildi. Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, “Öğrencilerimizi ustaca sergiledikleri rollerden ve oyundan dolayı tebrik ediyorum.  Edremit’te sanatın her dalında yapılan çalışmaları destekliyoruz” dedi. Edremit Anadolu Lisesi Müdürü Özgür Yenigökçe, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak istiyorum; ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ biz bu düşünceyle hareket ederek öğrencilerimizin bu tür faaliyetler içinde yer almasını istiyoruz. İmkanlarımız dahilinde öğrencilerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. Okul Aile Birliği Başkanı Gülcan Kurukavak, Okul Müdürü Özgür Yenigökçe’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek verdi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BÜYÜKŞEHİR OLMAZSA BURHANİYE PERİŞAN

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da Burhaniye’deki yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir yasası ile birlikte merkez yolların ve köy bağlantı yollarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlanmasının ardından Burhaniye kırsal mahalleler bağlantı yollarında hummalı bir şekilde çalışmaya başlarken merkezde de yapılması beklenen yollarda çalışmaya başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Burhaniye’de yapımı 4 gözle beklenen Pelitköy sahil içmeler yolunda ve Ören-Orjan yolunda sıcak asfalt çalışmaları için hazırlıklarına başladı. Pelitköy sahil kısmında içmeler mevkii için yolun bakımını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Orjan yolu olarak bilinen Altın Yol caddesi ve devamı olan Rauf Denktaş Bulvarı için de BASKİ’nin kanalizasyon işlerini bitirmesinin ardından Ören Ayaklı Kavşağından Akçay sınırına kadar olan yolda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına başlayacak. Ören Orjan Yolunda BASKİ alt yapı çalışmalarını devam ettirirken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Orjan köprüsü ve İmko Sitesi arası bozuk olan alanda geçici olarak Rodmix asfalt kaplama işi yapıyor. Bu yolda BASKİ’nin çalışmalarının bitmesiyle birlikte yol tamamıyla sıcak asfalt olarak yapılacak.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Eski cezaevi Adliye oluyor

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in Burhaniye’ye hediyesi olarak değerlendirilen Yeni Adliye binası için plan değişikliği kabul edildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda görüşülen plan değişikliği meclis toplantısında kabul edildi. Buna göre eski cezaevinin yıkılarak aynı bölgeye Burhaniye’ye yakışan bir Adliye Sarayı yapılacağı belirtildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Özer Koyuncu’nun paylaşımı ile kamuoyuna duyurulan çalışmayla ilgili olarak, Koyuncu, “İlçemize Yapılması planlanan Yeni ADLİYE BİNASI ile ilgili Mahkeme Mahallesi 79 ada 1 parsel ile 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği talebimiz Büyükşehir Belediye Meclisimizce oy birliği ile kabul edildi. İlçemize hayırlı olsun.” Dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1573 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket