Altınoluk’ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 5 Yaralı
Edremit’in Altınoluk mahallesinde “afiş asma” meselesi yüzünden başlayan tartışma sonrasında çekilen silah bir can alırken 5 kişide yaralandı.
Altınoluk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı barım pasajında iki grup arasında konser afişi asma konusunda tartışma çıktı. Müzikli eğlence mekanı çalıştıran iki grup arasında, “bizim afişlerin üstüne afiş asmışsınız” diyerek çıkan Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu tabancayla vurulan bir kişi kaldırıldığı Edremit Özel hastanesinde hayatını kaybetti. Aynı silahtan çıman mermilerle de 5 kişiyi de yaralayan 2 kişi daha sonra olay yerinden kaçtı. Sinan Taşdemirel'in cesedi, otopsi yapılması amacıyla Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Edremit'teki hastanelerde tedavi altına alınan 3 yaralı Balıkesir Devlet hastanesine kaldırıldı. birinin hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi. Bir kişinin ölümü ile sonuçlanan yaralama olayında 2 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'da gece olay yerine Belediye Meclis üyesi Mehmet Ertaş'la giderek bilgi aldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ayvalık'ın güzelliğine güzellik katıyorlar
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'in isteği üzerine ilçedeki görüntü kirliği oluşturan Telekom ve Uedaş'a ait panoların üzerine resim çiziliyor. Başkan Gençer'in kentin görüntüsünü bozacak unsurların üzerine resim çizilerek estetik hale getirilmesi için yaptığı istek üzerine ilçeye gelen Sevgi ve Avi Behar, çalışmalarına başladı. Örnek olarak yapılan çalışmalarını belediye başkanı Gençer'e de sunan Behar çifti, Gençer'in önereceği alanlarda da bu çalışmalarını yapabileceklerini bildirdiler.
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve yaz aylarında milyonlarca turisti ağırlayan Ayvalık'ın Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan telefon ve elektrik panoları boyanarak güzel bir görünüme kazandırıldı.  İlk etapta Cumhuriyet Meydanı'nda uygulanan bu duvar resim çalışması, daha sonra kentin diğer noktalarındaki kirli ve çirkin görüntü oluşturan alanlarda uygulanacak.
Ayvalık Belediyesi'nin bu uygulaması ilçede yaşayan vatandaşlar ve tatillerini kentte geçirenler tarafından oldukça beğenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ÇOCUKLARDAN FİLİSTİNLİ ÇOÇUKLARA DESTEK.
BURHANİYE'DE FİLİSTİNDE YAŞANAN İSRAİL ZULMÜNDE HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARA DESTEK İÇİN, ELLERİYLE TOPLADIKLARI ÖZEL EŞYALARINI SATARAK DESTEK TOPLADILAR. BURHANİYE'Lİ ÇOCUKLARIN, AİLELERİNDEN, ARKADAŞLARINDAN, DEFTER, KİTAP, KALEM VE KENDİLERİNE ALINAN TAKILARI BİLE SATIŞA ÇIKARTARAK, SEMBOLİK BİLE OLSA, BURHANİYE'DEN TÜM TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDULAR.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Kılıçdaroğlu'dan Ayvalık Belediyesi'ne ziyaret

10 Ağustos'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu için oy isteme amacıyla Ayvalık'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Altınova ve Küçükköy-Sarımsaklı'dan uzun konvoy eşliğinde geçtikten sonra ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti. Balıkesir- İzmir il sınırında Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,CHP Ayvalık İlçe Başkanı Asım Sürer, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap ettikten sonra Ayvalık Belediyesine geçti. Daha sonra Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'i makamında ziyaret eden Kılıçdaroğlu, ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi aldı.  Başkan Gençer Kılıçdaroğlu'na ilçede yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, , zeytin fotoğrafı hediye etti. Gençer, Ayvalık'ı daha modern bir Kent yapabilmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Ayvalık'ın kendisi için ayrı bir önemi olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu'nu, Ayvalık Belediyesi ziyareti sırasında belediye meclis üyeleri de karşıladı. Kılıçdaroğlu'nu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP Balıkesir Milletvekilleri Namık Havutça, Haluk Ahmet Gümüş, Nedret Akova, CHP İl Başkanı Muzaffer Mavuk, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Asım Sürer, ilçe yöneticileri ve çok sayıda partili yalnız bırakmadı. Ayvalık Belediye Başkanlık makamı ziyaretinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, belediye tarafından tahsis edilen bir tekne ile deniz yoluyla Ayvalık'ın dünyaca ünlü Cunda Adası'na geçti.  Tekne turu yapan Kılıçdaroğlu, bir ara teknenin dümenine geçti. Tekne sahiplerinin  sorunlarını dinledi. Kemal Kılaçdaroğlu, denizden bir başka tekneden kendisi lehine slogan atan gençleri selamladı. Kılıçdaroğlu, bir süre Cunda Adası kordonunda  gezinti yapıp esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet ettikten  sonra adadan karayoluyla ayrıldı  Kılıçdaroğlu'nun Edremit Körfezi'ne düzenlediği gezinin tüm bölümlerinde Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve bazı Ayvalık belediye meclis üyeleri eşlik ettiler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CHP LİFERİ KILIÇDAROĞLU’NA EDREMİT’İN ANAHTARI VERİLDİ..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 64 yıl sonra seçim kazandığı Edremit ilçesini ziyaret etti. Huzurevi’nde iftara katılıp, Faruk Serpil Parkı’nda halka seslenen Kılıçdaroğlu’na Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından sembolik olarak şehrin anahtarı ve fahri hemşerilik beratı verildi. Edremit'te 64 yıl aradan sonra Kamil Saka ile Belediye Başkanlığı'nı kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlamanın heyecanını yaşadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Balıkesir’in Edremit Körfezi’ne yaptığı ziyaretin son durağı Edremit ilçesi oldu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çanakkale sınırında Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım ve Belediye Meclis üyeleri tarafından karşılandıktan sonra şehir turu yaparak Edremit Kızılay Huzurevi’nde ki iftar yemeğine katıldı. Edremit Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğinde Huzur evi sakinleri ile bilirlikte iftar yapan Kılıçdaroğlu ardından partisinin 64 yıl sonra kazandığı Edremit Belediyesi’ni ziyaret etti.   Belediye Başkanı Kamil Saka’dan kısa bir brifing alan CHP Lideri’ne Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından barışın simgesi ve yörenin en önemli geçim kaynağı olan zeytin figürlerinin bulunduğu tabla hediye edildi. Arından Cumhuriyet Halk Evleri Edremit Şubesi’ni ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, Faruk Serpil Parkı’nda ki Ramazan etkinliklerine katılarak halka seslendi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, CHP Edremit İlçe Başkanı Yurt Yıldırım tarafından çeşitli hediyeler verildi. CHP’li Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na 64 yıl sonra kazanılan seçimin anısına sembolik olarak şehrin anahtarını ve Edremit’in fahri hemşerilik beratını verdi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesinde "CHP'li Başkanın olduğu Edremit'i ziyaret etmek istiyorum" dediğini, kendisinin de Edremit'te seçimleri kazanma sözü verdiğini belirterek, "Güzel Edremit'imizde 64 yıl aradan sonra zafere ulaşmanın gururu ile Genel Başkanımızı misafir ediyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından sonra Edremit Belediyesi Sokak tiyatrosu gösterisi ile dünyaca ünlü ritim sanatçısı Mısırlı Ahmet ve ekibinin ritim gösterileri sergilendi.

Yoğun bir katılımın olduğu Edremit’te ki etkinlikte CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Başbakanlık işinden önce isterseniz Cumhurbaşkanlığı işini konuşalım. Ayın 10'unda sandığa gideceğiz. Söz mü? Birinci koşulumuzu önce yerine getiriyoruz ve sandığa gidiyoruz. Sandığa gidince, Cumhurbaşkanlığının nitelikleri ne olmalıdır diye düşüneceğiz. Ekmeleddin İhsanoğlu, hiçbir partinin üyesi değil. O, hem uluslararası arenada, hem yurt içinde, hem Doğu'da, hem Ortadoğu'da çok önemli görevlerde bulunmuş. Oturuyor, ben artık emekliliğimi yaşamak istiyorum diyor. Biz ona dedik ki 'Senin bu ülkeye karşı hizmet görevin bitmedi ve sürdüreceksin. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacaksın inşallah. Halk takdir edecek ve göreceksin, bu ülkeye daha çok hizmet edeceksin'. Onu ikna ettik ve kendisi bizim Cumhurbaşkanı adayımız"

"Ben Evliya Çelebi gibi geziyorum ve gezeceğim. Gezmek zorundayım. Çünkü ben insanımı seviyorum. Çünkü ben ülkemi ve ülkemin çocuklarını seviyorum. Filistin, Filistin diye ağlamasın. Gerekeni yapsın. Bir kişi gereğini yapmadığı takdirde doğru olmaz. Gereğini yapacak ve biz de diyeceğiz ki, hükümet gereğini yaptı. Demek ki gereğini yapmaktan çekiniyor. Ekmeleddin bey, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturduğunda, emin olun Ortadoğu'nun sorunlarını çözmek çok daha kolay olacak. Çünkü, Batı'yı ve Doğu'yu çok iyi biliyor. İslam dünyasını çok iyi biliyor. Filistin'in kendi içindeki kavgalarını engelledi, önledi. Orada barışı ve huzuru getirdi. Bu seçimlerde ya demokrasiden yana, özgürlükten yana, Türkiye'nin çağdaşlığından yana oy kullanacağız, veya baskı gelecek ve o baskılar sizleri biraz daha bunaltacak. Ben şunu söylüyorum, baskıdan yılmayacağız. CHP olduğu sürece hiçbir zalimin önünde diz çökmeyeceğiz. Bunun mücadelesini vereceğim. Ama size inanarak, güvenerek vereceğim. Bir bedel ödenecekse, hiç korkmayın, o bedeli önce ben ödeyeceğim" dedi

Ortadoğu'nun kan gölüne döndüğüne dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Ramazan ayında Müslümanların birbirlerini boğazladığını belirtti. Kılıçdaroğlu, Gazze'de gencecik insanların, çocukların öldürüldüğünü, BM Güvenlik Konseyi'nin bir an öce toplanıp akan kanı durdurması gerektiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Kürecik radar istasyonunun faaliyetlerini sonlandırması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle, Balıkesir Kocaseyit Havalimanı'ndan kalkan tarifeli uçakla Ankara'ya hareket etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

KILIÇDAROĞLU EDREMİT’TE..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün (19 Temmuz 2014 Cumartesi) Edremit’i ziyaret edecek. Kılıçdaroğlu, saat 21.30’da Faruk Serpil Parkı’nda Ramazan etkinliklerinde Edremitliler ile buluşacak. Edremit’te 64 yıl aradan sonra Kamil Saka ile Belediye Başkanlığı’nı kazanan Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün (19 Temmuz 2014 Cumartesi) Edremit’te saat 21.30’da Faruk Serpil Parkı’nda düzenlenecek olan Ramazan etkinliklerine katılacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesinde “CHP’li Başkanın olduğu Edremit’i ziyaret etmek istiyorum” dediğini, kendisinin de Edremit’te seçimleri kazanma sözü verdiğini belirterek, “Güzel Edremit’imizde 64 yıl aradan sonra zafere ulaşmanın gururu ile Genel Başkanımızı misafir edeceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile Faruk Serpil Parkı’nda düzenlenecek olan etkinliklere tüm Edremitlileri bekliyoruz” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun programı için Narlı, Doyran, Altınoluk, Çamlıbel, Tahtakuşlar, Güre iskele, Güre Merkez, Güre Yassıçalı, Kızılkeçili, Akçay, Zeytinli merkez, Zeytinli Altınkum, Mehmet Alan, Kadıköy, Ortaoba, Yolören, Çıkrıkçı, Bostancı, Hacıarslanlar ve Çamcı Mahallelerinden saat 20.00’de otobüsler kaldırılacağı bildirildi. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Edremit'te ki programını tamamladıktan sonra saat 23.10 uçağı ile Kocaseyit Havalimanı'ndan Ankara'ya dönecek.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 688 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket