AYDINLIOĞLU,  ANKARA VE İSTANBUL UÇUŞLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali AYDINLIOĞLU yaptığı açıklamada “ Seyahatlerinde Uçak kullanan vatandaşlarımızın bize sıklıkla ilettikleri Edremit’ten Atatürk Havaalanına direk uçuş taleplerini çok şükür gerçekleştiriyoruz. 31 Mart ’dan itibaren 17 Haziran’ a kadar her Cuma ve Pazar  2 gün  17 Hazirandan itibaren de haftanın her günü Edremit Kocaseyit Havaalanından Atatürk Havaalanına karşılıklı uçak seferi düzenlenecek.” Dedi.

AYDINLIOĞLU “Ankara Esenboğa Havalimanından, Balıkesir Edremit Kocaseyit Havalimanına karşılıklı olarak 21 Nisan da haftanın 5 günü 8 Mayıstan itibaren haftanın her günü 19 Hazirandan itibaren Haftanın her günü günde iki sefer uçuş düzenleyeceğiz.” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Belediye Başkanı bunu yaparsa!!!!

İnşaat ruhsatı almadı, iş yeri açma ruhsatı istiyor!

Burhaniye Belediye Başkanı sonradan AKP’li Necdet Uysal ve oğullarına ait Taş ocağına kaçak asfalt plenti kurdu. Ses Haber ekibinin ortaya çıkarttığı kaçak yapı, bir Belediye Başkanının yasaları, ihlal ederek keyfi iş yaptığını ortaya koydu.

5 yıl kadar hapis cezası öngörüyor

5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu MADDE 184 “imar Kirliliği nedeniyle bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” hükmü yer alıyor. Yine aynı kanun maddeleri içerisinde “(1) Yapı ruhsatiyesi alınmadan veya ruhsata aykırı olarak bina yapan veya yaptıran kişi, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Yapı ruhsatiyesi olmadan başlatılan inşaatlar dolayısıyla kurulan şantiyelere elektrik, su veya telefon bağlantısı yapılmasına müsaade eden kişi, yukarıdaki fıkra hükmüne göre cezalandırılır.(3) Yapı kullanma izni alınmamış binalarda herhangi bir sınai faaliyetin icrasına müsaade eden kişi iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Hükmü yer alıyor. Yaşanan bu durum karşısında kimler hakkında yasal işlemler yapılacağı merakla bekleniyor.

Ruhsat almak akıllarına ancak geldi!

Havran’ın Kocaseyit köyünde günlerdir inşaat çalışmaları devam eden Günfalt firmasının Asfalt plenti, Uysal’a ait taş ocağı madeninde inşaat ruhsatı almadan çalışmalarını bitirip, iş yeri açma ruhsatı için dün (28.03.2017) Havran Belediyesine müracaat ettiler.
Havran Belediye Başkanlığına 08.03.2017 tarihinde BİMER aracılığı ile sorulan sorularda, “HAVRAN İLÇE SINIRLARI İÇİNDE (KOCASEYİT KÖYÜ-BÜYÜKDERE KÖYÜ) ASFALT PLENTİ KURULMASINA İZİN VERİLMİŞMİDİR? BU TESİSLE İLGİLİ RUHSATI HANGİ KURUM NE ZAMAN VERMİŞTİR? RUHSATI VARMIDIR?” sorularına 29.03.2017 günü verilen cevapta, “Balıkesir ili, Havran İlçesi, Kocaseyit kırsal mahallemizde asfalt plenti ile ilgili belediyemizden herhangi bir ruhsat verilmemiştir. Bahse konu mevkiinde günfalt İnş.Asfalt Nak.Tic.A.Ş. tarafından 28.03.2017 tarihinde belediyemize dilekçe ile birlikte müracaat dosyası sunulmuştur.” Şeklinde cevap verildi.

İmar kirliliğinden yasal işlem yapılacak mı?

Havran Belediyesini zor duruma sokan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Belediye Başkalığı ile Ticari faaliyetlerini sürdürmesi resmi olarak belgelendi. Burhaniye Cumhuriyet Savcılarının ellerinde bekleyen “UYSAL HAKKINDA SUÇ DUYURULARINDA” bu konuların yer aldığı ve aylardır hazırlık soruşturmalarının devam ettiği öğrenildi. Uysal hakkında yeni suç duyurularında kendisinin göz yummaması gereken imar konularında, Havran Belediyesini yasal anlamda zor duruma sokmak için “yasaları istismar” ettiği gözlendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

PAÇALARI TUTUŞTU!

Havran’ın Kocaseyit köyüne kaçak Asfalt Plenti kuran Uysal şirketlerinin paçaları tutuştu. Uysal’lara ait taş ocağı içersine İmar kirliğine neden olacak şekilde ruhsatsız ve kaçak çalışmalar yapan şirket yetkilileri Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un “yıkar geçerim” açıklamasından sonra, başkan Ersoy’u ablukaya alarak “şirinleri” oynamaya başladılar. Uysal şirketlerine ait “Hakimiyet Gazetesi” Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’a özel haber yapıp, Gazetenin Hülle ile sahibi gösterilen ve %1 hisse ile Uysal’ların kankisi olan Nevzat Katipoğlu Başkan Ersoy’u makamında ziyaret etti. Bu ziyaret ve manşet, “Bayram değil seyran değil Hakimiyet Havran Belediye Başkanın niye öptü” sorularını akla getirdi.
 
YIKIM KORKUSU NELER YAPTIRIYOR..

Havran’ın Kocaseyit köyünde ruhsatsız asfalt plenti haberini ilk olarak ortaya çıkartan Ses Haber ekibi, durumu Balıkesir valiliği ve Bakanlık nezdinde inceleme talep ederken, Balıkesir Postam gazetesi 10 Mart 2017 tarihinde “Ruhsat Nerede?” diyerek Günfalt firması ile Uysal’ın ortak çalışmasını manşetine taşıdı. 23 Mart 2017 tarihinde yine aynı gazetenin manşetinde Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy’un “yıkar geçerim” açıklaması manşetlere taşınırken, Hakimiyet Gazetesi 24 Mart 2017 tarihli sayısında Havran Belediye Başkanı için “Asırlık sorunlar Ersoy Döneminde Tarih oluyor” diye haberi manşetine taşıdı ve gazetenin Hülle ile ortağı gösterilen Nevzat Katipoğlu, Uysal’ların adına Belediye Başkanını ziyaret etti. Uysal’ların kaçak tesisi için İmar Kirliliğinin 22 ve 32 maddesine göre işlem yapılması bekleniyor. Burhaniye Belediye Başkanı ve oğluna ait tesis içinde kaçak yapı tesis yapmaları “örnek” olarak gösterildi!

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Bu çöp Ören’e yeter!

Havaların ısınmasıyla sahiller dolup taşıyor. Burhaniye Ören’de kordon boyunda bulunan seyir tepesi güzelliği kadar pisliği ve çöpleri ile dikkat çekiyor. Ören seyir tepesinden sahil kısmına atılan çöpler Ören’in Doğal güzelliğine gölge düşürdü. Tarihi eserlerin içine beton yığınları ile dokuya zarar verilirken, bilinçsiz vatandaşların seyir tepesini çöplüğe çevirmesi, Burhaniye Belediye’sinin de ilgisiz kalmasıyla Ören’in halini görenler üzüldü. Yüzlerce vatandaş deniz manzarası seyretmeye geldikleri seyir tepesinden çöplük seyretmek zorunda kaldılar.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

DSP'LİLER GENEL MERKEZE İSYAN BAYRAĞINI ÇEKTİ

TÜMEN, “İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜ EDREMİT'TEN BAŞLATTIK”

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Demokratik Sol Partide yeni Genel Başkanlığını açıklayan Aydın Tümen Edremit'te yönetime sert çıkıştı. Tümen, “DSP’nin gayrimenkullerini sattırmayız. DSP geçmişte umuttu, şimdi iktidar zorunluluk oldu. Bu toplantı yeniden Milli Mücadelenin başlangıcıdır” dedi.

Balıkesir’in Edremit ilçesi Zeytinli Beldesinde 62 ilin il başkanları ve partililerin katılımı ile gerçekleştirilen “İktidara Yürüyüş Yemeği”nde DSP’de yeni Genel Başkanlığını açıklayan DSP’nin eski Devlet Bakanı Aydın Tümen, şimdiki yönetimin DSP’nin gayrimenkullerini satmaya başladıklarını ve asla sattırmayacaklarını açıklayıp Kuvayı Milliyenin kurulduğu yerden yönetime sert mesajlar verdi.
Tüm Kuvayı Milliyecileri rahmetle andıktan sonra bir genel başkanın partisini her zaman seçime hazır tutmak olduğunu bunun için burada toplandıklarını ve DSP’yi önce içerideki işgalcilerden kurtarılması gerektiğini, tüm ‘İhanet Çetelerini Çökerteceklerini’ açıklayan Aydın Tümen, “Anadolu insanının düşüncesinden olan “Milliyetcilik, Laiklik ve Devrimcilik” ilkelerine DSP’nin dönmesi lazım. Yanlış politikalar yürütülerek örgütler kapatılmış. Örgütlenemediği için DSP seçime katılamadı ve önce örgütlenmemiz lazım. Örgütlenme yoksa halk sizden uzaklaşır. Tüm Türkiye’yi dolaşacağız, tekrar il ve ilçe örgütlerini kuracağız. Seçimlere girip DSP olarak ülkeyi ve bu iktidarı bunların elinden alacağız. İktidarı biz teslim ettik ve bizde tekrar örgütlenip iktidarı teslim alacağız” dedi.
İstiklal Savaşında İzmir İşgali öncesi Balıkesir’de 5 kez Kuvayı Milliye toplantısı yapıldığını, ilk kez Kuvayı Milliye kelimesini Edremit Kaymakamı Şehit Hamdi Beyin kullandığını ve ilk kuruluşunun da Edremit’te başlatıldığı bilgisini veren ve Edremit'te DSP yönetimine sert çıkışta bulunan Tümen, “Partinin masraflarını Ecevit cebinden karşılıyordu. Bunlar ise gayrimenkullerini satarak ayakta kalıyorlar. DSP’nin gayrimenkullerini sattırmayız. DSP’de kutsal dava uğruna geçmişte umuttu, şimdi ise iktidar zorunluluk oldu. Bu toplantı yeniden Milli Mücadelenin başlangıcı oldu” dedi.
Tümen, Rahşan Ecevit’in “Partimizi Kurtarın” dediğini açıkladı ve bu gün bunun için toplandıklarını Kuvayı Milliyecileri DSP bayrağı altında toplanmaya davet etti.
“İktidara Yürüyüş Yemeğine” Balıkesir DSP İl Başkanı Mehmet Akman, Edremit DSP İlçe Başkanı Mehmet Görk ile 62 ilin il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı. Edremit CHP ilçe Başkanı ve Yönetim kurulu ile CHP'li eski Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan'da nezaketen etkinliği ziyaret ettiler.

Haber: Enver Dolgun


Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

KOCASEYİT MOTOSİKLET GRUBU ECDAT TOPRAKLARINI ZİYARET ETTİ

Havran İlçesinde faaliyet gösteren Kocaseyit motosiklet grubu üyeleri geçtiğimiz gün Çanakkale şehitliklerini ziyaret etti. Kocaseyit motosiklet grubunun sözcüsü Levent Vehbi Ergü,Dedelerimizin 102 yıl önce ülkemizin bağımsızlığı için savaştıkları topraklardayız.1915-1916 yılları arasında itilaf devletleri ile Osmanlı İmparatorluğu arasında geçen, dünya tarihinin en kanlı savaşlarının yaşandığı bölgedeyiz.Kahramanımız Havranlı Seyit Onbaşı'nın torunları olmaktan dolayı gurur duyuyoruz" dedi.
Yaklaşık 8 saat süren gezide rehber eşliğinde Çanakkale şehitlikleri ve cepheleri ziyaret eden Grup  üyeleri ve aileleri, duygusal anlar yaşayarak, kahraman ecdatları için dua etti.
Levent Vehbi Ergü, düzenlenen Çanakkale gezisinin amacına ulaştığını belirterek, katılan grup üyelerine ve ailelerine teşekkür etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1972 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket