Edremit’te köklü değişim

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, göreve gelişinin 19.ayında büyük projeler için düğmeye bastı. Öncelikle Edremit’in alt yapı ve yol sorununu ele aldıklarını ifade eden Başkan Saka, Sanayi sitesinin şehir merkezinden kaldırılacağını ve Edremit Otogarının yeni bir meydan düzenlemesi ile kent merkezi olarak düzenleneceğini söyledi.

Ses Radyo’da canlı yayına katıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit CHP ilçe Başkanı Enver Enligün ile Ses Radyo’da canlı yayın programına katıldı. Edremlu it’in sorunları ve çözümleri konulu sohbet esnasında, köklü değişimler müjdesi veren Başkan Saka, sorunları geçici değil, kalıcı olarak çözmek istediklerini belirtti. Başkan Saka, “ Edremit’te kentsel dönüşüm başlatıyoruz. Projelerimiz hazırlanıyor. Edremit Belediyesinin daha önceden icraya düşmüş mallarını kurtardık. İcra da malımız kalmadı. Edremit Belediyesinin mali sıkıntısı yoktur. Sorunların üstesinden gelecek güce sahibiz.”dedi

Olivecity Kültür merkezi olacak

Halen Edremit Belediyesinin %40’ına sahip olduğu Akçay Olivecity AVM’nin atıl duruma düşmesi ve Edremit’te bulunan İdapark AVM’nin kurtarılması için çalışmalar yaptıkları ifade eden Başkan Saka, “Olivecity AVM’nin Belediye Kültür merkezine dönüştürülmesi için görüşmeler yaptık. Burası toplantı ve sergi salonu olacak. İçeride 4 adet sinema salonu var. Nikah memurluğunu oraya almak istiyoruz. Dernekleri oraya toplayacağız.” Açıklamasını yaptı.

Güre’ye çamur atanlar Güre’den ev alıyor.

Güre’nin alt yapı sorunlarını gündeme getirip siyasi malzeme yapan siyasilerin gerçekleri söylemediklerini belirten başkan Saka, “Güre’ye çamur atanlar Güre’den daire alıyorlar. Balıkesir merkezden bir Belediye Başkanımın ile Büyükşehir Belediyesi grup başkan vekili de Güre’den daire alanlar içinde. Madem Güre pislik içinde diyorsunuz, peki neden Güre’den daire alıyorsunuz? diye sorarlar adama” dedi.

Sanayi sitesi taşınacak

Edremit Şehit Hamdibey meydanı için düzenleme yapacaklarını canlı yayında söyleyen Başkan Saka, Büyükşehir ile görüşmeler halindeyiz. Meydanı ve Tansaş ile Benzin istasyonunu kaldıracağız. Bu yerleri Büyükşehir’e devredilmesi ve Terminal yerinin Belediye’ye geri verilmesini önerdik.  Fikrimize sıcak baktılar. Bizlerde şehir içinde kalan sanayi sitesini kaldırıp organize sanayi sitesine taşıyacağız. Sanayi ve terminal alanları da yeşil alan yaparak Edremit’e kazandırmak istiyoruz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Yol geçen hanına çevirdiler!!!

Ağır tonajlar yollarda, Trafikçiler nerede?

TON TON DİYEREK KAÇ TON FAZLADAN TAŞIDINIZ?

Edremit’e Beton malzemesi taşıyan ağır tonaj kamyonları “Devlet Yollarının anasını ağlattı” Devlet malına sahip çıkması gerekenlerin vatandaşın can ve mal güvenliği konusunda “ahbap-çavuş” ilişkileri nedeniyle görevlerini ihmal ettikleri ileri sürüldü. Ses Haber ekibine gelen ihbarlar neticesinde Altınoluk üst geçidinden Kamera ve Fotoğraf olarak tespit edilen ağır Tonaj kamyonlarının 26 ton yerine 40-45 ton beton malzemesi taşıdıkları ve Devletin milyonlarca lira harcadığı yatırımları “yolgeçen hanına çevirdikleri” görüldü. Küçükkuyu-Edremit arasında yapılan fiziki gözlemlerde özellikle sabah saatlerinde seri olarak ağır tonajlı kamyonların seyir halinde yük taşıdıkları, Ayvacık virajları olarak bilinen bölgedeki tehlikeli virajların bu kamyonlar için “ölüm yolu” olduğu, ağır tonaj nedeniyle her an bir faciaya neden olabilecekleri hatırlatıldı. Yıllardır ağır tonaja seyirci kalanların, olası bir faciada kimlere hesap verecekleri merak konusu oldu.
 
Trafik polisine siyasi baskı mı var?
 
Edremit bölge Trafik ekipleri ve Jandarma’nın ağır tonajlarla ilgili olarak basında yer alan haberler sonrasında denetim yaptığı sonrasında ise rutin seyrine geri döndükleri ileri sürülürken, yıllardır aynı sorunların bitmemesi ve Beton firması bazı iş adamlarının AKP’li siyasilere destek vererek dolaylı olarak koruma kalkanı oluşturdukları ve ceza yazan Trafik polislerine baskı yaptırdıkları iddia edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Oturdukları yerden haber aşırıyorlar!

Edremit’te yayınlanan Körfez’de olay Gazetesi , Ses Haber ekibinin yaptığı ve yayınladığı haberleri masa başında emek vermeden “aşırma yaparak” yayınladı. Olay Gazetesinin Facebook ve olay TV’de yayınlanan haberin Ses Yayın grubu sahibi Doğan Doğan tarafından yazıldığı, olay gazetesinin ise “kopyala-yapıştır” yaparak gazetecilik yapmaya çalıştığı görüldü. Olay Gazetesi sahibi iş adamı Necati Uytun’un gazetesinde muhabir çalıştırmadan internet sitelerinden haber aşırması yapıp- yayınlayanlar hakkında ne yapacağı merak ediliyor. Ses Yayın grubu tarafından yapılan açıklamada, “ İhtiyaçları varsa haber desteği verelim. Emek vermeden oturdukları yerden bilgisayar başında “kopyala-yapıştır” yaparak haberlerimiz çalınmaktadır. Bölgenin en zengin iş adamı Necati Uytun’ın yayın organı olay gazetesi bunu sosyal medya sayfalarında yayınlamaktadır. Bu emeğe saygısızlık ve ayıptır." Bu eylem nedeniyle izinsiz haber kullanmaktan ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'ndaki haksız rekabet suçundan cezalandırılması amacıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BAŞKAN SAKA, DİŞ HEKİMLERİNİ ZİYARET ETTİ

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimliği’nin 107. yılı nedeniyle Edremit Ali Fahri Akıllıoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Saka hekimleri ve personeli gül dağıtarak kutladı.

Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ve Diş Hekimliği’nin 107. yılı nedeniyle Başkan Saka, Edremit Ali Fahri Akıllıoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek görevli hekimlere ve personele gül dağıttı. Bütün personeli tek tek kutlayarak ziyaretini sürdüren Saka, Başhekim Betül Değirmen’e  misafir oldu.  Edremit’te faaliyetini sürdüren Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hakkında Başhekim Değirmen’den çeşitli bilgiler alan Başkan Kamil Saka sohbetinde ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekti. Başhekim Betül Değirmen, Başkan Kamil Saka’ya sağlık konusundaki hassasiyetinden ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Diş Hekimliği’nin 107. yılına vurgu yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Başta eğitim ve sağlık olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza destek olmak için çalışıyoruz. Önce sağlık derken bunun bilincinde olarak hayatımıza ona göre yön vermemiz gerekiyor.  Sağlığın ağızda başladığını unutmayarak, değerli hekimlerimizi  ve tüm sağlık personelini kutluyorum” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

 Edremit’te 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği programlar Şehit Hamdibey Meydanı’nda yapılan çelenk sunma töreniyle beraber Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Şehit Hamdibey Meydanı’nda düzenlenen program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törenin ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde devam eden programda, emekliliğe ayrılan öğretmenlere Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından hizmet şeref belgesi verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Birinci öğrencilere Kaymakam Ali Sırmalı, ikincilere 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Nihayet Ünlü, üçüncülere ise Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından ödülleri takdim edildi. Yeni göreve başlayan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi. Öğretmenlerin ve öğrencilerin müzik dinletisinin ardından, program “Öğretmenlik değerlerinin geleceğe taşınması” konulu video gösterisi ile devam etti. Sunumun ardından sahneye çıkan Halk Oyunları ekibi seyirciler tarafından büyük alkış aldı. Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Kamil Saka, “Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, geleceğimize yön vermeye gönüllü olan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.  24 Kasım Öğretmenler Günü programı Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde ki resim sergisi ve kokteyl ile sonlandı.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ne günlere kaldık!..

Hakkında yasal işlem başlanılması beklenen Meclis üyesi Başkan Yardımcısı olmak için çırpınıyor!

Burhaniye Belediyesinin renkli siması AKP’li Meclis Üyesi İsmail Çancı her taşın altından çıkıyor. Son günlerde Belediye Başkan yardımcısı olmak için siyasi kulis çalışmaları yapan Çancı’nın, gizli iş ortağı olan AKP ilçe Başkanı Onur Bedir’in giderayak ortağına Başkan Yardımcılığı görevine getirmek için çalışmalar yapıyor. Burhaniye AKP ilçe teşkilatında “kendi kendilerine” oylama yapan partililer, Başkan Uysal’ın isteği gibi seçim yapıp iki başkan yardımcığı için oylama yaptılar. AKP’li Meclis üyesi İsmail Çancı’nın 17 oy, Özer Koyuncu’nun 15 oy aldığı oylama sonrasında umutlanan meclis üyelerini “hüsranlı günler” bekliyor. Kamuoyunda, “Kendi şirketinden ihaleye girerek Hülle satışlarla Belediyeden iş alan” Çancı hakkında yasal işlem başlatılması beklenirken, hiç bir şey olmamış gibi davranan Meclis üyesi ve İlçe Başkanının “Başkan Yardımcılığı Beklentilerinin boşa çıkacağı” kulislerde konuşulmaya başladı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1405 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket