“BÜYÜK AİLE”YE BÜYÜKDERE’DE İLGİ BÜYÜK OLDU…

- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN, “BÜYÜKAİLE” HAVRAN PROGRAMI DEVAM EDİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa uzman ekiplerinin koordine ettiği Havran “BüyükAile” programı Büyükdere Kırsal Mahallesi’nde devam etti. Program kapsamında 300’e yakın vatandaş sağlık kontrolünden geçirilirken, yüzlerce vatandaş ise etkinliğe ortak edildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının paydaş olduğu “Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor” programının 6. durağı olan Havran ilçesindeki saha çalışmaları Büyükdere Mahallesi’nde devam etti. Büyükdere’deki programa çevre mahallelerden de çok sayıda vatandaşlar otobüslerle taşınarak etkinliklere dahil edildiler.

Mahalle meydanına konuşlanan ve projelerin yer aldığı Sergi TIR'ı, Havranlıların beğenisine sunuldu. “BüyükAile” etkinlikleri vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Program kapsamında Büyükdere Mahallesi'nde Beyaz Masa ekiplerinin koordinasyonunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Ekinliklerde, Gülsüm Mehmet Uysal İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrencilere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, “Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Hareketliliğin Önemi” ile “Minik 112” eğitimi, Gıda Tarım İl Müdürlüğü tarafından, “Gıda Güvenirliliği Eğitimi” ile İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, “Yangın Söndürme Tatbikatı ve Ateş Söndürme Eğitimi” verilerek öğrencilerin sağlıklı ve güvenli bir hayat sürebilmelerinin önemi anlatıldı.

300’E YAKIN VATANDAŞ SAĞLIK TARAMASINDAN GEÇTİ

BüyükAile etkinlikleri kapsamında Kamu Hastaneler Birliği sağlık ekipleri tarafından vatandaşlara “Diyabet Eğitimi” verildi. Yine sağlık personeli tarafından 158 vatandaş diyabet taramasından geçirilirken, 138 vatandaşa kemik ölçümü yapıldı. Halk Sağlığı ekipleri tarafından vatandaşlara ücretsiz GGK testi dağıtımı yapılırken, 44 vatandaş ise Kolon kanseri testi için Havran Halk Sağlığı Merkezi’ne taşındı.

İl Müftülüğü tarafından ise Büyükdere Kız Kuran Kursu’nda Kuran okuma etkinliği gerçekleştirilerek, öğrencilerle sohbet edildi. Fazlıca İlkokulu’nda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ücretsiz göz taraması yapılırken, etkinliklere ortak edilen vatandaşlara mahalle meydanında lokma hayrı yapıldı.


Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

GÖBELEZOĞLU ORTAOKULU’NDA BİLİM FUARI AÇILDI

Edremit Tuzcumurat Mahallesi’ndeki Göbelezoğlu Ortaokulu’nda düzenlenen ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı.

Edremit ilçesinde ilkokullardan liselere kadar, 16 okulda hazırlanan ‘4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’ Göbelezoğlu Ortaokulu’nda da açıldı. Öğrenciler tarafından şarkılar eşliğinde sunulan mini bir gösterinin ardından Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Vedat Kaya ve davetlilerin katıldığı tören ile bilim fuarı açıldı. Ortaokul öğrencilerinin öğretmenlerinin danışmanlığında hazırladığı 55 proje açılan stantlarda sergilendi. Başkan Kamil Saka, “Gelecek nesillerimizin, öğretmenlerinin rehberliğinde böyle projelerin içinde yer alması bizleri umutlandırıyor” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BALIKESİR’İN AHİSİ BAŞKAN GÜDER OLDU

Edremit Berberler ve Kuaförler odası Başkanı Erdoğan Güder Balıkesir ilinin ‘Ahisi’ oldu.

Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’de gerçekleştirilen Ahilik haftasında Başkan Erdoğan Güder hem BESOB’tan ödül alırken, hemde Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yılın ahisi olduğu için plaketle ödüllendirildi. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan tecrübeli oda Başkanı Erdoğan Güder şöyle konuştu: “Balıkesir’de geçtiğimiz günlerde Ahilik haftası kutlaması yapıldı. Edremit Berberler ve Kuaförler odası olarak BESOB ve Türkiye Gümrük ve Ticaret Bakanlığından Balıkesir ilinin ahisi olarak seçilmemden dolayı mutluluk duyuyorum. Elimizden geldiği kadar Edremit’in çıtasını yukarıya çıkartmaya çalışıyoruz. Bu onur benim ömür boyu saklayacağım bir belge, üyelerime de çok teşekkür ediyorum. Çünkü ben üyelerimin sayesinde buradayım. 30 Mayıs pazartesini günü Ahilik haftasını Edremit ilçemizde de kutlayacağız. Halkımıza ve esnafımıza ahilik haftasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

GÜRE ATATÜRK ORTAOKULU’NDA TUBİTAK FUARI AÇILDI..

Edremit’in Güre Mahallesi’nde ki Atatürk ortaokulu tarafından düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi Edremit Belediye Başkanı Kamil tarafından açıldı. Edremit ilçesinde TUBİTAK destekli 16 okulda hazırlanan 4006 Bilim Fuarları sırası ile açılmaya devam ediyor. Güre Mahallesi’nde eğitim ve öğretim veren Atatürk Ortaokulu tarafından hazırlanan TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı tören ile açıldı. Fuarda stantları dolaşan Başkan Saka ve katılımcılara öğrenciler hazırladıkları projeler hakkında bilgi verdiler. Okul Müdürü Hüseyin Malcı, Atatürk Ortaokulu olarak öğretmenler ve öğrencilerle birlikte böyle bir projeyi geliştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da öğrencileri tek tek kutlayarak başarılar diledi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

HAVRAN MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ‏

Havran Meslek Yüksekokulu 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı mezunları için Belediye Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir,Havran Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Jandarma Komutanı Volkan Öz,Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Akın Azizoğlu, Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sayın Raif Sakin,Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi,Daire Müdürleri sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende öğrencilerden oluşan müzisyen grup şarkılar söyledi. Mezuniyet töreninde Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir,Havran Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Akın Azizoğlu ve Belediye Başkanı Emin Ersoy günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

HAVRAN'IN KAPILARI SİZLERE ARDINA KADAR AÇIK
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy yaptığı konuşmada şunları söyledi.Zümrüt ilçemiz Havran'a iki yıl önce geldiğiniz birbirinden değerli Hocalarınızdan eğitimler aldınız.Sınav ödev derken şimdi mezun oluyorsunuz.Okul bitti şimdi iş hayatına atılıyorsunuz topluma faydalı memlekete hayırlı işler yapmanızı temenni ediyorum.Sizlere bundan sonraki yaşamanızda üstün başarılar diliyorum.Havran'a ne zaman gelirseniz kapılarımız ardına kadar açık sizler artık Kocaseyit'in torunlarısınız Havranlısınız diyerek konuşmasını tamamladı.
Öğrencilere diplomalarını Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin,Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi,Havran Meslek Yüksek Okulunda görev yapan öğretim üyeleri verdi.
Tören sonunda Kültür Merkezi bahçesinde öğrenciler keplerini atarak mezuniyetlerini kutladılar.katılımcılara pilav ayran ikramı yapıldı.

AKADEMİSYENLER KENT MÜZESİNE HAYRAN KALDI
Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy Havran Meslek Yüksekokulu 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı mezuniyet töreni sonrası konuklarına Havran Belediyesi olarak Tarihi Kent Müzesi bahçesinde yemek ikramında bulundu.
Yemeğe Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir,İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Akın Azizoğlu, Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin,Altınoluk Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selami Selvi,Daire Müdürleri katıldı. Belediye Başkanı Emin Ersoy yemek öncesi konuklarına tarihi kent müzesini gezdirdi.Konuklar müzeye hayran kaldılar.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AYDINLIOĞLU, MKYK’DA

Ak Parti 2. Olağanüstü Kongresinde AK Parti, 2. Olağanüstü Büyük Kongresini yapıyor. Kongrenin yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu'nu sabahın erken saatlerinden itibaren dolmaya başladı. Salona partide genel başkanlık yapmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 3. genel başkan adayı Binali Yıldırım'ın fotoğrafları ile kongrenin ana teması olan "Kutlu yürüyüşe devam" ve "Durmadan 100 yıla", "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" yazılı pankartlar asıldı. Kongreye Balıkesir adına damgasını vuran Ali Aydınlıoğlu oldu. Burhaniye AKP’de Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’nun MKYK girmemesi için özel gayret gösterenler olmasına karşın, Aydınlıoğlu, AKP’nin 50 kişilik öncü kadrosunda yerini aldı.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1600 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket