Çatı kaçak çıktı!

Belediye, FETÖ'ye ait kız yurdunu kaçak olan çatı katı için mühürledi.

FETÖ oparasyonu kapsamında Devlet tarafından el konulan, Nilüfer kız öğrenci yurdunun çatı katı kaçak çıktı. Edremit’te bir süre önce mühürlenen ve Edremit KOM ekiplerinin 2 gündür arama yaptığı yurt binasının geçtiğimiz aylarda isim değişikliği yaparak Ertuna özel Eğitim şirketine devir yapıldığı öğrenildi. Edremit Belediye ekiplerinin KOM ekipleriyle birlikte inceleme yaptığı kız yurdunun çatı katının kapalı alana dönüştürüldüğü ve 494 m2’lik bir ilave kapalı alan oluşturulduğu belirlendi. Edremit Belediye ekiplerinin 3194 sayılı imar kanununun 32 ve 42. Maddeleri göre tutanak tuttukları ve kız yurdunu mühürledikleri ve çatı katının bir ay içinde yıkılmasını, eski haline getirilmesini istedikleri belirtildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Emniyet Müdürü'nden FETÖ'cü Polislere: Son Şansınız

Balıkesir Emniyet Müdürü Dağdeviren, telsizden anons yaparak FETÖ'cü polislere seslendi: Tasması başkasının elinde bulunan meslektaşlarıma sesleniyorum. Belki bugün bu son şansınız olabilir.
Balıkesir Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, telsizden yaptığı anonsla Fethullahçı terör örgütü içerisinde yer alan polislere seslenip teslim olmalarını istedi. Dağdeviren, "Tasması başkasının elinde bulunan meslektaşlarıma sesleniyorum. Belki bugün bu son şansınız olabilir. Sizleri halkın oylarıyla, milli iradeyle göreve gelmiş hükümetimize ve devletimize biat etmeye davet ediyorum. Öz devletinizin kucağına özür dileyerek gelmenizi diliyorum" dedi.

"SON ŞANSINIZ"

Balıkesir İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, dün akşam (Cuma) saat 21.00 sıralarında telsiz anonsuyla FETÖ içerisinde yer alan polislere seslendi. Dağdeviren "İnandığı şeyi savunmayan, yanımızdaymış gibi görünen ama karşımızda olan, tasması başkasının elinde bulunan meslektaşlarıma sesleniyorum. Belki bugün bu son şansınız olabilir. Sizleri halkın oylarıyla, milli iradeyle göreve gelmiş hükümetimize ve devletimize biat etmeye davet ediyorum. Öz devletinizin kucağına özür dileyerek gelmenizi diliyorum. Bu şansı kullanın, değerlendirin. Yarın geç olabilir. Bu şansını kullanmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum. Ben makamımdayım ve sizi bekliyorum" dedi.

"ADANA İSTEYENE ADANA, HAVYAR İSTEYEN HAVYAR"

Emniyet Müdürü Dağdeviren, ikinci anonsunda ise Haber Merkezi'ne seslenerek kontrol ve kapama bölgeleri başta olmak üzere kent merkezinde görev yapan tüm personelin istek ve ihtiyaçlarının Polis Evi Müdürlüğü tarafından karşılanması talimatını verdi.
Dağdeviren, "Hain FETÖ terör örgütüne karşı gece gündüz demeden özveriyle görev yapan personelimiz, her isteğiyle ilgili varsa şimdi çekinmeden mandala basarak söyleyebilirler" dedi. Dağdeviren hemen ardından yaptığı anonsta ise "Polis Evi Müdürümüzü konuyla ilgili bilgilendirin. Polis Evi Müdürümüz kentin değişik noktalarında görev yapan tüm personelimize ulaşarak ne istediklerini teker teker sorsun. Adana isteyene Adana, kola isteyene kola, havyar isteyene havyar tedarik edilip görev noktalarına götürülsün" emrini verdi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MİTİNGİ..

EDREMİT CHP’DEN MİTİNG; “EGEMENLİK KAYITSIZ VE ŞARTSİZ MİLLETİNDİR”

CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından 15 darbe girişimini kınamak için Akçay Mahallesi’nde düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”ne binlerce kişi katıldı. 15 Temmuz tarihinde demokrasiye yönelik darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Akçay Mahallesi’nde protesto mitingi düzenlendi. Öge Otel önünde toplanan binlerce kişilik kalabalık sadece Türk bayrakları ile darbeyi protesto eden dövizler ve sloganlarla kordon boyunun takip ederek Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı.  CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde aziz milletimizin kanları ile kurup bizlere emanet ettiği laik demokratik cumhuriyetimize, demokratik parlamenter sisteme yönelik olarak girişilen hain darbe girişimini lanetliyoruz. Yapılan haince girişimi bir kez daha lanetlemek, demokrasimize sahip çıkmak için Bıugün buradayız” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Temmuz tarihinde İstanbul Taksim mitinginde okuduğu bildiriyi tekrar okuyan İlçe Başkanı Sel, ardından bildiriyi katılanların onayına sundu. Katılanlarda ellerini kaldırarak kabul ettiklerini bildirdiler.  Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da girişilen hain darbe teşebbüsüne karşı halkın demokrasiye sahip çıktığını belirterek “Bu memleket bizlere altın tabak içinde sunulmadı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde atalarımızın kanları ile çizilen misak-ı milli sınırlarını bozmaya, laik, demokratik, parlamenter sistemimizi değiştirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm ile CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki’de yaptıkları konuşmada darbe girişimini lanetlediklerini ifade ettiler. Mitingde halk oyunları gösterisi ve rock sanatçısı Umut Kuzey’de mini bir konser verdi. Miting sonunda CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından lokma dağıtılırken miting olaysız bir şekilde sona erdi.  Mitinge CHP Parti Meclisi Üyeleri Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, Tuğba Ütebay,  CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’te ki esnaf odaları başkanları, muhtarlar, CHP’nin çevre ilçelerde ki örgütleri, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 5 bin kişilik bir kalabalık katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE ÇÖP EV BOŞALTILDI..

Edremit’in İbrahimce Mahallesi’nde bir vatandaşın şikayetini değerlendiren Edremit Belediyesi Zabıta ekipleri, içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelmiş bir evi boşalttı.  İbrahimce Mahallesi Kocaseyit Caddesi’nde yaşlı baba-oğulun ikamet ettiği adreste kötü kokuların etrafı rahatsız ettiği şikayetlerinin Belediye ekiplerine bildirilmesinden sonra alınan özel izinle emniyet ve zabıta ekipleri ile birlikte ihbarda belirtilen eve giden Edremit Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri, içerisine yığılan çöplerden ve pislikten yaşanmaz halde buldukları evdeki çöp ve eski eşyaları boşalttılar. Evden yaklaşık yaklaşık 12 kamyon dolusu çöp çıkartıldı. Çöplerden arındırılan ev belediye ekipleri tarafından temizlenerek dezenfekte edildi.  Aynı evin daha önce  bir kez daha aynı şekilde şiayetlere konu olduğu en son Mayıs ayı içerisinde yine Temizlik İşleri görevlileri tarafından boşaltılarak temizlendiği öğrenildi. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü "Umut Işığı" projesi kapsamında gerekli ihtiyaçların temin edileceğini belirten ekipler, bu gibi durumlarda belediyenin her türlü iletişim aracından şikayetleri bildirmeleri istedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İntihar dosyası şüphe(mi) var?

Edremit’te inşaat müteahhitliği yapan Murat Özdemir’in (Özdemir İnşaat)  eşi Duygu Özdemir’in geçtiğimiz yıl intihar etmesiyle hayatını kaybettiği dosyanın yeniden açılması istendi. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde misafir olarak gittiği görümcesinin evinde bulunduğu süre içersinde beklenmedik bir şekilde balkona çıkarak 8. Kattan atladığı ileri sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir için “şüpheli intihar” ihbarı Ses haber merkezine ulaştı.  Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir (29) ‘in intiharı Edremit’te büyük üzüntü yaratmıştı. 

8. kattan ölüne atlayan Duygu Özdemir’in intiharı hakkında bilgi sahibi olanların Ses Haber merkeziyle iletişim kurmaları istendi.  Olayın bütün ayrıntıları Ses Dergisinin özel haber dosyasında..

O zaman yapılan intihar haberi

8’inci kattan ölüme atladı. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir (29), oturduğu evin balkonundan atlayarak hayatına son verdi. n İki çocuğu vardı Olay dün saat 20.00 sıralarında Soyak Optimus Sitesi A Blok 1. Etap'da meydana geldi. Eşinin Balıkesir'in Altınoluk ilçesinde müteahhitlik yaptığı öğrenilen Duygu Özdemir, eşinin kardeşi odada eşya topladığı sırada 8. kattan kendisini boşluğa bıraktı. Duygu Özdemir'in balkondan atladığını gören görgü tanıkları durumu 112 ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen 112 ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından Özdemir'i ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Hastaneye kaldırılan Duygu Özdemir yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öte yandan olayın meydana geldiği Soyak sitesi sakinleri intiharla birlikte şoke olarak durumu sosyal medya üzerinden paylaştı. Polis, iki çocuk annesi Duygu Özdemir'in intiharı hakkında soruşturma başlattı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Havran'da Meydanlar demokrasiye sahip çıkan binlerce vatandaşlarla doldu taştı.

Havran'lılar meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor.

Bu akşam Demokrasiye ve Milli iradeye sahip çıkma etkinliği Ziraat Odası önünde Bayraklar ve sancaklar eşliğinde gerçekleşti.
Türk Bayrağını eline alan 7'den 70'e tüm Havranlılar terör örgütlerini lanetlediler.
Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunması ile başlayan program'da Din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hatim okudular.Duayı ise Havran Müftüsü Ahmet Alınmaz topladı.
Yatsı ezanını Tekke Camii İmam hatibi Mehmet Emin Çelik okudu.
Tasavvuf müziği sanatçısı Fatih Çelik Balıkesirli sanatçı Tamer Öztoprak söylediği birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri ve ilahiler ile geceye damgasını vurdu.

PROTOKOL SAHNEDE ELELE VEREREK DOSTA DÜŞMANA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Emin Ersoy halka hitaben birer konuşma yaptılar.
Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu flama ve Şanlı Türk Bayrağımızın görevliler tarafından sahnenin farklı noktalarına konuldu.
Kaymakam Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı ve Mehmet Yılmaz sahnede elele vererek sanatçıların söylediği marşlar eşlik ettiler.

HAVRANIMIZ İÇİN GURUR VERİCİ BİR FOTOĞRAF

Vatandaşlar protokol üyelerinin elele sahnede verdikleri görüntüleri olumlu bulduklarını belirterek işte bu fotoğraf karesinde Türkiye'nin birlik ve beraberlik ruhu var Kaymakamımız Belediye Başkanımız Komutanımız Emniyet Müdürümüz atanmışlar ve seçilmişler hepsi bir arada bu birlikteliği Dünyanın hiç bir gücü yıkamaz bu Havranımız için gurur verici bir fotoğraf diyerek görüşlerini dile getirdiler.

BİR ANNENİN VATAN İÇİN DÖKTÜĞÜ GÖZYAŞLARI

Belediye Başkanımız Emin Ersoy annesi meydandaki kalabalığı halkın birlikteliğini ve duygusal konuşmalara daha fazla dayanamayarak göz yaşlarına hakim olamadı.

NÖBETTE ÇORBA İKRAM EDİLDİ

Belediye Başkanlığı gelen konuklara her gün farklı ikramlarda bulunurken bu akşam ise katılımcılara lokma ikram edildi.Nöbet tutanlara ise çorba ikram edildi. Bu akşamki etkinliğe İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Erdal Önder,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Temsilcileri,Belediye Meclis Üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları,Mahalle Muhtarları ve binlerce Havranlı katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1686 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket