Hurdacılar denetlenmiyor(mu)?

Burhaniye’de faaliyet gösteren hurdacıların çevre kirliliği yaratıyorlar. Burhaniye’de geçmiş dönemden gelen ruhsatsız iş yerleri şikâyet konusu olmaya başladı. Akova döneminde yandaş olmayan iş yerlerine baskı uygulayan ve keyfi mühürleme yapan zabıta ekipleri, kendilerine yakın olan işletmeleri denetlemek bir yana, çevreye verdikleri zarar nedeniyle ödüllendirmediklerinin kaldığı ileri sürüldü. Edremit-Burhaniye girişinde bulunan bir hurdalıkta akşam saatlerinde yakılan elektrik kabloları ve lastikler büyük çevre kirliliğine neden olmaya başladı. Ruhsatsız çalışan bu iş yerlerinin denetimden uzak keyfi uygulamalar ile çevre kirliliği yaratması ve bakır telleri için kabloları yakarak hurda yaratmasına kimin dur diyeceği merak ediliyor. Balıkesir Çevre il müdürlüğünün böylesine kirlilik yaratan firmaları ilk olarak 64 bin liradan 300 bin liraya  para cezası uyguladığı, Belediye Zabıtalarının tutanak tutması halinde kapatılmaya kadar gidebileceği hatırlatıldı. Burhaniye’de yaşanan çerve kirliliği ve pis kokuların ana sorunlusu olarak Burhaniye Belediyesi  Zabıta Müdürünün yetersiz ve keyfi uygulamaları olarak gösterildi. 

Hurdacılar Hurdalıklara..!!

Edremit Körfezde hurdacıların denetimleri yapılıyor mu? Hurdacıların gelişi güzel yerlerde iş yeri açmaları doğru mu? Şehir içinde kalan hurdacılara ruhsat nasıl veriliyor? gibi bir dizi soruların sorulduğu,  bu konuda net bir açıklamanın olmayışı kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Hurdacıların bir kısmı yerleşik alanda olması mahalle sakinlerine rahatsızlık verecek konuma geldiğini söyleyenler" hatta bazen gökyüzünü bir anda kara bulutlar kaplamış gibi sim-siyah dumanların çıkıyor, ya araba lastiği yaktıklarını veya bakır telleri içerisinden çıkarmak için dış kaplaması plastik ürünleri yakmaları da işin çabası, komşularımızdan bazılarının astım ve kalp rahatsızlıkları olduğunu ve hurdacılar lastik yaktıklarında kapıdan dışarı çıkamadıklarını biliyoruz" diyerek bu iş yerleri neden hiç denetlenmiyor, bu hurdacılara şehir içinde kalmış olan hurdacılara nasıl müsaade edildiğine bir anlam vermediklerini dile getirdiler. Belediye Zabıtalarının hurdacıları denetlemediğini söyleyenler "aslında hurdacılar da tıpkı oto sanayi gibi bir yerde toplanması gerekirken ulu-orta her yerde hurdacıların olmasını istemiyoruz" diyen mahalle sakinleri yetkililerden bir an önce çözüm bulmasını istiyorlar.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Fikret AKOVA 112 Ambulans aracı ile kaza yaptı(mı)?
Ayvalık Altınova 112 acil ambulansı önceki gece Ayvalık’tan Burhaniye’ye hasta nakli esnasında Burhaniye Ören kavşağında ışıklarda bir başka araç ile çarpıştığı iddia ediliyor, çarpıştığı aracın içinde ki kişinin Fikret AKOVA olduğu iddia ediliyor.Olayda Ambulansın ön tamponunda hasar meydana geldiği, kazanın oluş şekli olarak iddialara göre H .adındaki Ambulans şoförü aldığı hastayı 112 acil ambulans ile Burhaniye devlet Hastanesine götürürken Burhaniye Ören kavşağında ışıklara yakalandı,aniden geçen ambulans yeşil yandığı için hareket eden bir başka araçla çarpıştı,kazada hafif hasar alan 112 ambulans hastasını hastaneye yetiştirdi,kazada hasta ve sürücü yara almadan atlattılar.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BALIKESİRLİ KADIN GİRİŞİMCİLER BURHANİYE'DE BULUŞTU           

Burhaniye ilçesi, İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Balıkesir Ticaret Odaları Kadın Girişimcileri’nin katıldığı toplantıda, kadın girişimcileri destekleyecek olan projeler masaya yatırıldı.
Balıkesir’in il merkezi ve ilçelerde bulunan Ticaret Odası üyesi bayanların buluştuğu toplantıda konuşan Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş, katılımcılara teşekkür etti. Toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını anlatan Sarıbaş, ”Uluslararası rakamlara bakıldığında, çalışmak isteyen kadın sayısının özellikle kentlerde göreli olarak hızla arttığı söylenebilir. Bu durum, kadınların tarımsal faaliyetlerden çok ticari ve ekonomik alanda daha bilinçli girişimcilik faaliyetlerine yöneldiğini göstermesi açısından önemli olarak değerlendirilmektedir.
Ülkemizdeki kadın girişimciliğinin niteliksel ve niceliksel gelişiminin ivmesini yitirmeden kuvvetlenmesini sağlamak görevimiz olmalıdır. Ekonomi hayatında kadınlarımızın olmadığını düşünmek, tek kanatlı bir kuştan uçmasını beklemek ile eşdeğerdir” dedi. Sarıbaş’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Murat Taşkın, İletişim Kurmanın yolları konulu konferans verdi. Taşkın, insanın vücut dili ve kadının karşılaşacağı zorluklar hakkında bilgilendirme yaptı.
Balıkesir İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu ise” Türkiye’de özelikle 1984 yılından sonra çok önemli ölçüde kadın girişimcilerimiz hayata atıldı ve büyük başarı sağladı. Türkiye’de bir çok sektörde olan kadın girişimcilerimiz turizmden, sanayi ye kadar hemen hemen her alanda varlar. Özellikle Turizm de kadın girişimcilerimizin daha fazla dolaşarak Turizmin gelişimini artırmaları gerekir. Kadın, artık her sektörde hızla ilerliyor” dedi. Toplantının sonunda bilgi veren Nurbin Tüfekçioğlu” Toplantılarımızı, il merkezi ve ilçelerde sürdürüyoruz. Kadın girişimcilerin desteklenmesi konularında bilgiler verdik. Balıkesir’imiz de çok sayıda başarılı kadın girişimcimiz var. Körfezden de çok başarılı kadın girişimciler çıkacağına inanıyoruz. Toplantımızın faydalı olduğuna inanıyorum. Katılımcılara teşekkür ederim” dedi. Burhaniye Ticaret Odası Odasından Hülya Özdemir de” Nurbin Tüfekçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Çok faydalı bilgiler verdi. Bu toplantıların devamını bekliyoruz” dedi. Balıkesir kadın Girişimciler Burhaniye temsilcisi olduğunu bildiren Şirin Sarı da” Burhaniye Ticaret Odası olarak ilk kez kadın girişimciler toplantısına ev sahipliği yaptık. Kadının gücünün Türkiye’nin gücü olduğuna inanıyoruz. Daha çok kadının girişimci olması için çalışıyoruz. Kadın girişimcilerin sayısının artması çok önemli” dedi.
Toplantıyı Burhaniye kaymakamı Osman Yenidoğan ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Aysel de izledi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BURHANİYE'DEN BÜYÜK DAVET

Edremit’te projesi bekletilen müteahhitleri, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye’ye davet etti

Edremit'te müteahhitlerin büyük sıkıntılar içinde olduğunu dile getiren ve SES Gazetesi'ne bu konuda açıklamalarda bulunan Başkan Necdet UYSAL "Körfezin bütün müteahhitlerini Burhaniye'ye davet ediyoruz. Belediyemiz adına yapılması gerekenleri yapmak için kapımız herkese açık" diyerek adeta açık davetiye göndermiş oldu.
Yaklaşık yedi aydır Edremit'te hiç bir temel atılmadığını dile getiren müteahhitlerin dertlerine tercüman olacağını bildiren UYSAL Burhaniye'nin kemer bölgesinin yeni imar için uygun olduğunu bu konuda ki çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını dile getiren UYSAL "Burhaniyemizin gelişmesi  yeni yatırımların gelmesi konusunda iş adamlarına her türlü kolaylık sağlanacak,yıllarca Burhaniye'mizin kapalı bir kutu gibi kalması dışa açılamamasının zorluklarını hep beraber yaşıyoruz. Neden bizim de yol kenarında dinlenme veya eğlence yerlerimiz olmasın, Burhaniye'yi sadece geçiş güzergahı olarak kullanılmasını istemiyoruz, en azında Burhaniye'den geçerken şöyle temiz havamızı alabilecek hiç bir tarafa uğramadan Burhaniye de tatil yapmak için gelen tatilcilere ihtiyacımız var ve bunu sağlamak içinde yol güzergahında bulunan satış ve dinlenme yerlerinin yapılmasını istiyoruz. Bu konuda yatırım yapmak isteyenlere de kapımız açık. Büyük şirketlerin gelmesinden önce gönlümüzden geçen Körfezin içinden yatırım yapmak isteyenlerin çıkmasını istiyoruz şayet bu olmuyorsa o zaman tabii ki bu imkanları dışarıdan gelip yatırım yapmak isteyenlere de aynı imkanı sağlayacağız" diyerek körfezin can damarı inşaat sektörünün hareketlenmesi için her türlü yardımı yapacağını tekrarlayarak davetini bir kez daha yineleyerek " Burhaniye Körfezin en Bakir bölgesi yatırımlara aç, inşaat sektörü içinde bulunmaz bir fırsattır, herkesin bu fırsatı iyi değerlendirmesini istiyoruz" dedi.  

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 2
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
MURAT YIKILMAZ

Tarih : 2014-10-31 09:38:14

Yorum : 
YAPIN YAPIN HER TARAFI BETON YIĞINI YAPIN.BİR TANE YEŞİL ALAN AĞAÇ BIRAKMAYIN.BU RANT SEVDASINDAN NE ZAMAN VAZGEÇİCEZ ARKADAŞLAR. BE BETONLAŞMAYA DUR DİYECEK BİR VATAN EVLADI YOKMU ?

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Öz Demir

Tarih : 2014-10-31 10:46:15

Yorum : 
Burhaniyeye de 8 kat imar gelir yakında. Mevcut stadın yerine yeni şehir meydanı, yeni AVM, yeni devlet hastenesi ve en önemlisi de tıp fakültesinin gelmesi sayesinde Burhaniye sonunda kabuğunu kıracak. Sıra Burhaniye'de...

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

MAHALLE   BEKÇİLERİNİ GERİ  İSTİYORUZ

Camivasat mahallesinde önceki gün yaşanan olay insanlık ölmüş (mü)? dedirtecek cinstendi. Boğazını kesmek isteyen komşusuna defalarca yardım eden Mualla SEMERCİ'yi öldürmeye kastederek üç kuruşluk para için az kalsın canından olacaktı.
Mualla SEMERCİ nin kendisine reva görülen bu duruma bir türlü anlam veremediğini" ben bu aileye daha önce elimden geldiği kadar yardım ettim fakat nereden bilebilirdim ki bana böyle bir kötülüğün yapılacağını. Güvenmiştim evimin kapısını açtım artık bundan böyle kapı komşumuza dahi güvenemeyecek miyim. Biz eskiden kapılarımızı açık bırakır uyurduk şimdi kapılarımız kilitlediğimiz halde yine kendimizi güvende hissedemiyoruz" diyerek tepkisini dile getiren Mualla SEMERCİ; böyle art niyetli insanların yüzünden gerçek ihtiyaçlılara da yardım edilemez olduğunu, evde yalnız kalmaktan korktuğunu dile getirirken, yaşananları unutmanın zor olduğunu anlatırken bile titrediği gözlendi.
Mahalle sakinleri Mualla SEMERCİ nin başına gelenler karşısında tedirgin bekleyişleri devam ederken " mahallede ki teyzemizin herkese karşı yardımcı olduğunu bilmeyen yoktur oysa bu kötü niyetli insanlar yapılan iyiliğin karşısında az kalsın hunharca katledilecekti. Bu kadar iyiliğin sonucu bu olmamalıydı, bizlerde mahalleliler olarak eskiden olduğu gibi mahalle aralarında gece bekçilerinin olmasını istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler. "Camivasat mahallesi olarak bu tür olayların bir daha yaşanmaması için herkesin daha dikkatli olması gerektiğin,i böyle bir suçunda cezasız kalmamasını, suçluyu tutuklayıp teslim eden emniyet güçlerinin çabalarına karşılık tutuksuz yargılanmasını da istemiyoruz, polis bir taraftan tutuklarken daha polis adliyeyi terk etmeden suçlunun ondan önce çıkmasını da kabul edemiyoruz" diyen mahalle halkı tepkilerini böyle dile getirdiler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 864 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket