BALIKESİR'DE DEVLERİN SAVAŞI...

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın arasına giren kara kedi il genelinde huzursuzluk yarattı. Uğur’a yakın medya kuruluşlarının ileri sürdüğü bazı iddiaları gündeme getirerek Vali’nin görevden alınması için baskı yaratmaya başlarken, Uğur’un da siyasi alanda baskı kurarak ilk kararnamede vali Mustafa Yaman’ın Balıkesir’den alınmasını istediği biliniyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un daha öncede kendisine ayak uyduramayan Valilerin görevden alınması konusunda talepleri olduğu bilinirken, çalışmalarıyla Balıkesir’de sevilen vali Mustafa Yaman’ı “iç siyasi savaşa kurban ediyor” yorumları yapıldı.

Balıkesir Basının’da ilk olarak gündeme gelen konuda. Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın
1- Önce Ankara Çayyolu’ndaki Eve Garden Sitesi’nden heyelanda hasar görmüş ev satın aldı
2- Evi sanki hasarsızmış gibi Balıkesir’de bir sigorta acentesine sigortalattı
3- Bir kaç ay sonra sigorta şirketi Avivasa’ya “Evim hasar gördü 500 bin lira istiyorum” diye ihtar çekti!
Sorular ve iddialarla karşı karşıya kaldı.
Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’da haber sonrası yaptığı açıklamasında”Hasarlı konut alacak halim yok. Neden bu kadar büyütülüyor anlamadım” dedi.

SİGORTA OLAYINI HİLAL DEMİRÖZER SIZDIRMIŞ

7 Haziran seçimlerinde Balıkesir’de AKP’den Milletvekili adayı olan ancak 1 Kasım seçimlerinde aday gösterilmeyen Hilal Demirözen’in bayisi bulunduğu sigorta acentesinden yapılan sigorta poliçesinin, Edip Uğur’a destek olarak sızdırıldığı bilgisi basında yer alırken, Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma araçlarını yani otobüslerin 12 tane otobüsün taşıma ve koltuk sigortalarını HDİ Sigorta’dan Hilal Demirözer’in sigortaladığı iddiası ortaya atıldı.
Sigorta olayının kilit ismi Aviva Acentesi Hilal Demirözen ise ilk açıklamasında,
Vali Yaman’ın sigorta skandalının kilit ismi Aviva ‘Skandal doğru, Yaman ailesi beni olayı örtbas etmem için tehdit etti’ diyerek olayın boyutunu değiştirdi. Yaşanan gelişmeler üzerine Ankara’dan müfettiş geldiği ve ortaya atılan iddialar hakkında inceleme yaptığı öğrenildi.

Belediye Başkanları ortak tepki geliştirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Burhaniye ve Ayvalık’a yaptığı gezi programında yemeğe alınmadıklarını ileri süren Balıkesir’in 14 AK Parti’li Belediye Başkanı, Vali Mustafa Yaman’ı kınayan ortak bir bildiri yayımladı. Sonradan anlaşılan gerçekte ise yemek organizasyonunun Cumhurbaşkanı Protokol müdürü ve Burhaniye Belediyesi ise birlikte düzenlendiği Vali Mustafa Yaman’ın ilgisi olmadığı belirlendi.
Bu günlerde çıkması beklenen Valiler kararnamesinde Balıkesir Valisinin başka bir il’e gidip gitmeyeceği, Hangi il’e gideceği, bu kavgadan kimin galip çıktığı anlaşılacak.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

HANLAR’DA KAR KEYFİ

Edremit’in Hanlar bölgesinde kar keyfi yaşamıyor. Hanlar yolu üzerinde bulunan “GÜLSÜM ANA” bölgesinde kar yağışı ile güzel manzaralar oluştu. Hafta sonunda kar keyfi yaşamak isteyenler şimdiden Hanlar bölgesine akın etmeye başladı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT CHP HIZLI BAŞLADI…

Edremit Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönetimi aylık örgüt toplantılarını kesintisiz sürdürüyor.

Edremit CHP İlçe Başkanı Yusuf Sel ve Yönetim Kurulu Üyeleri Altınoluk, Zeytinli ’den sonra Akçay ve Güre mahalleleri ile ortak toplantısını gerçekleştirdi. Her ay mahalle toplantısı düzenleme kararı alan ilçe yönetimi bu ayki toplantısını Akçay ve Güre Parti Üyeleriyle Edremit Belediyesi Akçay Sosyal Tesislerinde yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, “ ülkemizde ve partimizde yaşadığımız uzun seçim sürecinin ardından, siz değerli parti üyelerimizle ancak bugün bir araya gelebildik. İlçe olarak aldığımız kararla artık her ay belirlediğimiz bir hafta ile aylık olarak toplantılarımızı sürdürmek istiyoruz. Yeni yönetim olarak hem siz değerli üyelerimizi tanımak ve tanışmak, varsa sorunlarımızı konuşup tartışarak doğru sonuca ulaştırmak, örgütsel birlikteliğimizi güçlendirmek, son olarak yaptığımız çalışmalar hakkında bilgi vermektir. Yaptığımız toplantı sonrası hepimizin ortak akılla aldığımız kararları, hayata geçireceğiz. Bizler sizlere güveniyoruz çünkü bunun en belirgin göstergesi ilçemizdeki aldığımız başarımızdır. Parti ilkelerimizden asla vaz geçmeden tüm enerjimizle ilke ve devrimlerinin takipçisi olarak yerelden başlayarak, sonra genele, partimizin iktidarı için çalışacağız” dedi. Toplantı Edremit CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin kendilerini tanıtmasıyla devam etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka'nın da katıldığı mahalle toplantısında söz alan Başkan Saka; Belediyenin çalışmaları hakkında bilgi vererek, geçen süre içinde yaşanılan mali ve yasal zorluklara değindi. Belediye yapılanmasının dikkatle altını çizen Başkan Kamil Saka “ çalışma prensiplerimizi ve anlayışımızı hayata geçirmeye başladık, . Büyüyen gelişen Edremit’imize yakışır projelerimizi, yerine getirmek için, var gücümüzle çalışıyoruz. Artık Edremit’in her mahallesi, her köşesi birer şantiye konumunda, hiç kimsenin şüphesi olmasın dokunmadık alan girilmedik sokak bırakmayacağız ”dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ölümlerden sonra operasyonlar başladı!

KOM ekipleri Ayvalık ve Balıkesir merkezde yaptıkları operasyonlarda Mülteci ve insan kaçakçılığı yapanlara operasyonlar yaptı.  Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafınfan yapılan yazılı açıklamada, “  KOM ekiplerince göçmen kaçakçılığı ile mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda;  Karesi ve Ayvalık İlçelerinde; 01-31 Ocak 2016 tarihleri arasında (138)  Suriye uyruklu şahıs ile bunlara organizatörlük yapan (22) kişi yakalanmış, bunlardan (14)’ü tutuklanarak cezaevine konulmuş, (6) organizatör ise adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır. Olaylarda (5) araç trafikten men edilmiş, (2) adet Tekne, (89) adet Can yeleği,(1) adet Deniz botu, (14.500) Türk lirası para, (1000) USD Doları, (1710) Euro ele geçirilmiştir. Ayrıca 01-05 Şubat 2016 tarihleri arasında (47) Afganistan uyruklu şahıs ile bunlara organizatörlük yapan (13)  kişi yakalanmış, şahıslar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır.” Sözleri yer aldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ESKİ KAYMAKAMLIK BÜYÜKŞEHİR’E DEVREDİLDİ

Burhaniye kaymakamlık eski binası Balıkesir Büyükşehir Belediyesine tahsis edildi. Edremit Körfezinde merkezi bir hizmet alanı bulmak için çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi sonunda istediğine kavuştu. Hizmet birimleri için yer bulamadığı için yüksek bedellerle AKP’lilerin yerlerini kiralayan Büyükşehir’in eli rahatladı. Yakın zamanda “Beyaz Masa” adlı sosyal projesi için Hürriyet Caddesi üzerinde yer kiralaması yapılmıştı. Eski Kaymakamlık binası ile bütün Büyükşehir hizmetlerini tek çatı altında toplanacağı öğrenildi.  Edremit körfezi için koordinatör merkezi oluşturmayı hedefleyen Büyükşehir’in böylece daha etkin hizmetler vermesi bekleniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ahmet Akın’ın önlenemez yükselişi

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, kurultayda CHP Genel Merkezinin Parti Meclisine aday göstermesinden sonra ikinci Genel Merkez desteğini aldı. Balıkesir’in başarılı Milletvekili Ahmet Akın, Kılıçdaroğlu’nun baş danışmanı olarak atandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun yeni başdanışmanları

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 35. Olagan Kurultayı ile başlayan süreçte parti içindeki değişimlerini sürdürüyor. CHP Lideri Kılıçdaroğlu 2010'dan bu yana birlikte çalıştığı, genel seçimler öncesi İzmir'de Önseçim İşlerinden Sorumlu Koordinatör olarak da görevlendirdiği, Genel Merkez Basın Danışmanı Veli Özdemir'i 'Başdanışman'lık görevine terfi ettirdi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından imzalı görevlendirme yazısıyla tüm program ve dış gezi planlama koordinasyonundan sorumlu başdanışman olarak görevlendirilen, Özdemir'in yeni dönem için önemli projeleri başlatacağı belirtildi. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ı, eski bakanlardan İstemihan Talay ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nu da başdanışman olarak atadığı belirtildi. Talay'ın siyaset, Akın'ın enerji, Gaytancıoğlu'nun da tarım alanlarında görevlendirildiği ifade edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1494 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket