AYVALIK-EDREMİT ARASI BÜYÜKŞEHİR OTOBÜSLERİ YOLCU TAŞIMAYA BAŞLADI
Edremit ile Ayvalık arasında ilk kez Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılıklı otobüs seferi hizmete başladı. Edremit ve Ayvalık ilçeleri arasında başlatılan ve yaklaşık 55 kilometrelik güzergahta hizmet vere yeni belediye otobüs seferleri özellikle vatandaşlarda büyük ilgi görüyor. Ayvalık ve Edremit Otogarlarından Sabah 08.00’da başlayan karşılıklı seferler her bir buçuk saatte bir saat 18.30’a kadar devam ediyor. Klimalı yeni model otobüslerde başlayan hizmet Edremit Körfezi’nde Balıkesir Toplu Taşıma’nın başarılı hizmetleri arasında gösterilmeye aday olarak nitelendiriliyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Lahit nereye gitti?
Pırasa camisinde su deposu içine gizlenen lahit’in ortaya çıkmasından sonra Mahkeme cami önünde yok olan Lahit’in akıbeti merak ediliyor. Edremit Mahkeme cami önünde bulunan Halit kayıplara karıştı. Ses Haber ekibine gelen bir ihbar üzerine Kültür ve Turizm Bakanlığına yazılan bir yazı da, “ BALIKESİR İLİ EDREMİT İLÇESİ ÇAYİÇİ CADDESİ MAHKEME CAMİ AVLUSUNDA BULUNAN TARİHİ LAHİT ABDEST ALMA YERİ OLARAK KULLANILMAKTADIR. BURADA BULUNAN TARİHİ ESER KONUMUNDA VE KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARI STATÜSÜNDE KORUMA ALTINDA OLMASI GEREKEN BU ESERİN ÜZERİNİN KAPATILMASI VE BAŞKA AMAÇ İÇİN KULLANILMASINA KİMLER İZİN VERMİŞTİR__ BU TARİHİ ESERİN SERGİLENMESİ VEYA BAŞKA BİR NOKTAYA TAŞINMASI VE TURİZM AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SERGİLENMESİ MÜMKÜNMÜDÜR__ BU LAHİT’İN TARİHİ ÖZELLİKLERİ VE DÖNEMİ NEDİR__ TARİHİ ESERLERİMİZE SAHİP ÇIKMASI GEREKEN KURUMLAR NERESİDİR__ BU LAHİT’İN TEKRAR ORTAYA ÇIKARTILMASI VE İLÇE TURİZMİNE KAZANDIRILMASI İÇİN KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İLE BALIKESİR MÜZE MÜDÜRLÜĞÜ NE YAPABİLİRLER” diyerek 30.07.2014 tarihinde talepte bulunmuştu.
 
Müze yetkilileri lahit bulamadı
Balıkesir’den gelen bakanlık yetkilileri mahkeme cami avlusunda yaptıkları teknik inceleme sonrasında, “ Balıkesir İli, Edremit İlçesi, Çayiçi Caddesi, Mahkeme Camii avlusunda bulunan abdest alma yeri olarak kullanılan yerde “tarihi lahit” olduğuna ilişkin verilen dilekçeye konu cami tarafımızdan 22.08.2014 tarihinde incelenmiştir. Camii ve çevresinde yapılan incelemede tamamen yeni inşa edilmiş mekanın iç ve dışının mermerle yapıldığı görülmüş, abdest alma yeri olarak kullanılan yerde dilekçede bahsedilen lahit olabilecek hiçbir kültür varlığı tespit edilememiştir.” Diyerek cevap vermişlerdi.
 
Lahit’in fotoğrafını yayınlıyoruz
Edremit Mahkeme camisinin avlusunda bulunan tarihi lahit’i bulamayan yetkililere delil olabilecek nitelikte bir fotoğraf bulan ses haber ekibi “Kaybolan Lahit Dosyasını” tekrar açıyor. Ne şekilde ortadan yok edilen ve Edremit’in tarihine katkısı olacak Lahit’in bulunması için KOM ekiplerinin çalışma başlatması istendi. Tarihi eserler konusunda çalışmalar yapan KOM ekiplerinin, kim ve kimler tarafından yok edilen Lahit’in izini sürmesi bekleniyor. Pırasa Camisinde Lahit Bulunmuştu Edremit ilçesinde yıllardır iddia ettiğimiz iki camide abdest alınan su deposunun ‘Lahit’ olduğu Pazarlık (Pırasa) Camisinde restorasyon esnasında doğru çıktı. Edremit ilçesinde yıllardır iddia ettiğimiz iki camide abdest alınan su deposunun ‘Lahit’ olduğu (Halk arasında Pırasa camisi olarak bilinen) Pazarlık Camisinde restorasyon esnasında iddiamızın doğru olduğu ortaya çıktı. Bursa Anıtlar Kurulundan gelen bir heyetin lahit üzerinde inceleme yaptıkları ve sonucun ne olacağı konusunda bir açıklama yapılmadığı bildirildi. Rumi 1326 yılında yapılan Pazarlık Camisinde devam eden restorasyon esnasında lahit’in iç ve dış fayansları kırılması sonrası Roma veya Bizans dönemine ait olduğu belirtilen lahit’in üzerinde kabartma dikkat çekmişti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

 

ByLock'tan 'emniyetteki direnci kırın' mesajı

 

Balıkesir'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan bir komiser yardımcısının, 3 yıldır ByLock kullandığını itiraf ettiği, 15 Temmuz gecesi kendilerine "emniyetteki direnci kırmaya çalışın" diye mesajlar geldiği ve hemen sildiğini anlattığı öğrenildi.

Balıkesir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan ve 3 yıldır şifreli mesajlaşma sistemi Bylock'u kullandığını itiraf eden bir komiser yardımcısı, 15 Temmuz gecesi kendilerine "emniyetteki direnci kırmaya çalışın" diye mesajlar geldiğini anlattı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca "Balıkesir emniyetinde FETÖ yapılanması"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 9 komiser yardımcısı, kendilerine verilen sorular sayesinde sınavda başarılı olduklarını itiraf etti.

Yapılan araştırmalarla bu kişilerin, daha önce girdikleri 3 sınavdan 40-63 arası puanlar aldıkları, soruların kendilerine verilmesinden sonra 90 ve üzeri puanlara ulaştıkları tespit edildi.

Bu kişilerin dörder beşerli gruplara ayrıldıkları ve yapılan toplantılarda "emniyet imamları" tarafından kendilerine komiserlik sınavı sorularının verildiği ortaya çıktı.

VİCDANEN RAHATSIZ OLAN POLİSLER İHBAR ETTİ

Yürütülen soruşturma kapsamında, bu komiser yardımcılarına vicdanen rahatsız olan ve geceleri uyku bile uyuyamadığını söyleyerek ihbar ve itiraflarda bulunan polis memurları sayesinde ulaşıldığı öğrenildi. O dönemlerde soruların kendilerine de verildiğini anlatan itirafçı polis memurlarının, sınav sırasında bu durumu kendilerine yakıştırmadıkları için bilerek yanlış yaptıkları ve 20-30 puan aldıklarından komiser yardımcısı olamadıkları bildirildi. Sınavdan bir yıl sonra, soruları alarak komiser yardımcısı olanların bir sohbet ortamına çağrıldıkları ve kendilerinin "unutmayın bizim sayemizde kazandınız aklınızın köşesinde dursun" diye uyarıldığı, itiraf ve alınan ifadelerle ortaya çıktı.

Tutuklananlar arasında bulunan ve yaşadıklarını itiraf eden komiser yardımcısı C.G'nin, 3 yıldır şifreli mesajlaşma sistemi olan ByLock kullandığı öğrenildi. Söz konusu polisin, 15 Temmuz gecesinde Bylock'tan "emniyetteki direnci kırmaya çalışın" diye mesajlar geldiğini ve hemen sildiğini itiraf ettiği öğrenildi. "Balıkesir emniyetinde FETÖ yapılanması"na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Balıkesir merkezli Eskişehir, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Tokat'ta, 20 Eylül'de düzenlenen operasyonda önemli bölümü komiser yardımcısı olan 31 kişi yakalanmıştı. Balıkesir'de adliyeye sevk edilen 27 kişiden 19'u tutuklanmış, yakalananlardan 4'ü ise bulundukları illerde aynı suç kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde cezaevine gönderilmişti.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BALIKESİR’E 100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

 

- “10 BURDA AVM”DE 2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

 

- BALIKESİR YATIRIM CENNETİ OLUYOR

 

- BALIKESİR’DE YENİ YATIRIMLAR İLE BİNLERCE KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

 

- UĞUR: “BALIKESİR’İ YAŞANABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRECEĞİZ”

 

- BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR’DE 12 AY İÇİNDE 5-6 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK”

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden ihale yoluyla satın aldığı araziye 50 milyon lira ödeyen Esas Holding, 100 milyon dolara mal olacak olan ve 2 bin kişinin istihdam edileceği “10 Burda AVM”nin temelleri atıldı. Temel atma töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’e bu yıl temelleri atılan yatırımlar ile 5 bine yakın Balıkesirliye iş olanağı sağlanacağını söyledi.

Esas Holding’in Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden 50 milyon lira bedel ödeyerek ihale yoluyla satın aldığı araziye yapılacak olan yeni yatırımın temelleri atıldı. 100 milyon dolara mal olması planlanan “10 Bursa Alışveriş Merkezi”, yapımı devam eden 1000 Yataklı Devlet Hastanesi’nin önüne inşa edilecek. 120 bin metrekare inşaat alanına sahip olan 10 Burda’nın temelleri Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı tören ile atıldı. 2 bin kişinin istihdam edilmesi planlanan 10 Burda’nın temel atma töreni yapılacak olan tesisin tanıtıldığı filmin gösterimi ile başladı. Gösterim  ardından açılış konuşması yapan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, tesis hakkında bilgiler verdi.

 

 DÜNYA MARKALARI BALIKESİRLİLERİN AYAĞINA GELECEK

 Perakende sektörünün ülke ekonomisi için önemli bir katma değer yarattığını söyleyen Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, “Bu doğrultuda yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Yeni yatırımımızı Balıkesir’de gerçekleştirmeye karar verdik. Ülkemizin en çok yatırım alan, ortalama satın alma gücünün en üst seviyesinin oluşturan Balıkesir’imizde 100 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirecek olmak bizleri heyecanlandırıyor. Özellikle bugünlerde böyle bir yatırımında Türkiye’ye güzel bir mesaj olacağını düşünüyoruz. Başta böyle bir yatırım olmak üzere ülke ekonomisine katkı sağlayacak olan yatırımımız açıldığında yaklaşık 1500 kişi çalışıyor olacak. İleriki yıllarda bu 2 bin kişiye çıkacaktır. Şuanda mevcut yürüttüğümüz projelerde burası ile birlikte 6 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız. Balıkesir halkının tüm ihtiyaçlarına karşılık, yeme-içme, kültür sanat ve eğlencenin merkezi olmaya aday olan 10 Burda, 120 bin metrekare inşaat alanı, 42 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 1800 araç kapasiteli otoparkı ile Türkiye ve dünyanın perakende markalarına evsahipliği yaratacaktır” diye konuştu.

 

 BAŞKAN UĞUR: “BALIKESİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELDİ”

 Balıkesir’in gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Güney Marmara’da devletin yaptığı altyapı yatırımları, otoyollar, bölünmüş yollar, hastaneler, gölet, barajlar ve hızlı trenler gibi yatırımlar ile Balıkesir’in cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Balıkesir’i yaşanılabilir bir şehir yapma hedefleri olduğunu belirten Başkan Uğur, “Sosyal yaşantısıyla, ticari alanlarıyla, kültür alanları, üniversitesi, sanayisiyle, hepsiyle bir bütün teşkil eden bir şehir düşünüyoruz. Sabahtan Kale Grubu Balıkesir’deydi. Karar verdiler, büyük bir yatırımı Organize Sanayi Bölgesi’ne gerçekleştirecek. Aynı şekilde Almanya’dan gelen yatırımcılar var. Balıkesir, Marmara Denizi’nin Gold Ring denilen yüzüğün hemen kenarında bulunuyor. Önemli bir lojistik ve ticari merkez. Az önce Sayın kamışlı ifade etti. Burada 1500-2 bin kişi çalışacak diyor. Çay Deresi’nde 2 bin kişi çalışacak. Çamlık’ta en az bin kişi. Balıkesir’de hemen 11-12 ay içerinde 5-6 bin kişinin istihdam sağlanacağı yatırımları yapıyoruz. Bugün Kale Grubu geldi. Yatırım yapacak. Balıkesir cazibe merkezi. Hep birlikte Balıkesir’i yaşanılabilir bir kent haline getireceğiz” dedi.

 

 YENİ YATIRIMLAR İLE BİNLERCE KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

 Başkan Uğur konuşması sonunda Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı’dan 2018’in Nisan ayında açılması planlanan tesisin daha önce bitirilmesi talebinde bulundu. Kamışlı’da bu isteği not aldıklarını ve kendilerinin de tesisi bir an önce hayata geçirmek istediklerini söyledi. Başkan Uğur, 10 Burda AVM’nin yanında bulunan 1000 yataklı devlet hastanesinde de 2 bine yakın kişinin ve çevresinde bulunan arazilere yapılacak yatırımlarda da binlerce kişinin istihdam edilerek, bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

 Konuşmaların ardından tesisin temelleri atıldı. Temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yanı sıra, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Osman Yenidoğan, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Büyükşehir belediyesi Daire Başkanları, holding yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri ile davetliler ve basın mensupları katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

“Bana FETÖ operasyon yaptı” dedi, en büyük FETÖ destekçisi çıktı!

FETÖ’ye yardım etmekten Eski Başkan hakkında suç duyurunda bulunuldu

Eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç hakkında Belediye imkanlarını keyfi olarak kullanıp FETÖ’nün Avcılar (Manastır) Kampına yardım etmekten Edremit Cumhuriyet Savcılığına “Görevini Kötüye Kullanmak ve Kamu zararına neden olmak” iddialarından suç duyurusunda bulunuldu. Edremit’in Avcılar köyü Manastır çay kenarında gizemli bir noktada bulunan ve yasa dışı eğitim faaliyetlerinde bulunduğu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Ses Haber ekibi tarafından ortaya çıkartılan FETÖ kampına görevde bulunduğu dönemde Belediye araçları ile malzeme gönderen, iş makineleri ile günlerce çalışma yaptıran, demir, çimento, taş, kum gibi inşaat malzemeleri yardımında bulunduğu ileri sürülen Kılıç hakkında yasal işlem başlatıldı. Başkanlık makamını keyfi işler için kullanan ve kamu zararına neden olmakla suçlanan Kılıç’ın, FETÖ’nün karargâhı olan bölgeyi Turizme açalım teklifi ile Belediye Meclis toplantısında de gündeme gelmiş ve dönemi içinde yerel basın tarafından ağır eleştirilere uğramıştı. Başkanlığı süresinde yaptığı hukuksuz işler nedeniyle operasyon yiyen Kılıç, tutuklanarak cezaevine konmuş ve 12 yıl 8 ay hapis cezası almıştı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İPLER KOPTU!

Burhaniye AKP’de bölünme süreci başladı! Parti ve Seçmen tabanından büyük hayal kırıklığı yaratan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’a karşı, partiye emek veren “gerçek AK Partililer” bayrak açtı. Burhaniye Belediye Meclisinde Zaten azınlıkta 9 üyesi bulunan AKP içinde, Uysal’ın seçim kazanmasında büyük emeği olan Özer Koyuncu, İsmail Çancı, Hadiye Erok ve İlçe Başkanı Onur Bedir kılıçları çekerek Uysal’la yollarını ayırdılar! Burhaniye Meydanında AKP İlçe Başkanı Onur Bedir’in Uysal’a bağırarak, “Yüzündeki Maskeyi çıkart” diye haykırdığı ileri sürüldü. Uysal’ın Başkan yardımcılığı konusunda verdiği sözleri tutmaması ve her geçen gün yeni bir senaryonun gündeme gelmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un kendi derdine düşüp, tepkisiz ve umursamaz tavrı nedeniyle yaşanan sıkıntının patlama nokrasına geldiği öğrenildi. Her gün kan kaybeden Uysal’ın AKP’li Meclis üyeleri yerine MHP’den 3 Meclis üyesini çekmek için yaptığı teklifler konuşuluyor!

HAKKINDA EN ÇOK ŞİKÂYET GİDEN BELEDİYE BAŞKANI OLDU

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un “Uysal’ı bırakın, işinize bakın” dediği, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Türkiye Genelinde AKP Genel Merkezine hakkında en fazla şikâyet giden Belediye Başkanı olduğu ileri sürüldü. Uysal’ın gamsız yaklaşımları ve Belediye hizmetlerini 2. Plana atarak, kendiişlerini ön planda tutması sonucu Burhaniye’nin her köşesinde “Uysal İnşaat” levhaları mantar gibi bitmeye başladı. Gündüz kendisi, Gece oğlu’nun hüküm sürdüğü Burhaniye’de yaşanan olumsuzluk ve Sokaktan yükselen seslere kulak veren Özer Koyuncu, İsmail Çancı, Hadiye Erok ve İlçe Başkanı Onur Bedir, eleştirilerini yüksek sesle yapmaya başlarken, Erman Uysal’ın yandaşı konumda olan Gestelerde(!) adı geçen kişilere karşı karalama yayınları yapılmaya başlandı. Uysal’ın Başkan olmadan önceki mal varlığı ile Başkanlığı bittikten sonraki mal ve para varlığının ayrıntılı araştırılması ve kamuoyuna açıklanması istendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1741 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket