AKARYAKIT DOSYASININ BİLİNMEYENLERİ GELİYOR!
EDREMİT BELEDİYE GARAJINDA BULUNAN SIFIR ARAÇLARIN KİLOMETRE TELLERİ NEDEN SÖKÜLDÜ?
KOM EKİPLERİ GARAJDA YAPTIKLARI İMCELEMEDE NELER BULDU?
TONLARCA MAZOT BİR GÜNDE BELEDİYENİN OLMAYAN DEPOSUNA NASIL İNMİŞ GİBİ GÖSTERİLDİ?
GELMİŞ GİBİ GÖSTERİLEN MAZOTLAR
IN TAHSİL EDİLEN PARALARI NE OLDU?
EPDK İNCELEMESİNDE NE OLACA
K?
ALİAĞDAN ÇIKAN VE ALINAN MAZOTLAR İLE KESİLEN FATURALAR BİRBİRİNİ TUTUYOR MU?
AKARYAKIT VURGUNUN ARAŞTIRAN GAZETECİYE KİMLER ŞANTAJ YAPTI?
AKARYAKIT VURGUN DOSYASINI MANİPÜLE ETMEK İÇİN KİMLER KİRALIK KALEMŞÖRLER TUTTU?
OPERASYON YAPAN SAVCILARI KİMLER HEDEF ALARAK KARALAMA KAMPANYASI İÇİN TALİMATLAR VERDİ?
HÜKÜMETİN PARALEL YAPI OPERASYONUNA MALZEME VERMEK İÇİN KİMLER CEMAATÇİ GİBİ GÖSTERİLİP İFTİRA ATILDI?
HEPSİ GELİYOR..

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ÇÖP ATIKLARINI SANATA ÇEVİRDİLER

Ayvalık Belediyesi Zeytin Çekirdekleri Projesi kapsamında sanatçı Elvan Alpay'ın liderliğinde 21-26 Temmuz arasında Ayvalık'ın 17 ilkokulundan toplam 130 çocukla birlikte güzel sanatlar çalışmaları uygulandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Cunda Kordon'da gerçekleştirilen etkinliğe, Ayvalık Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, meclis üyeleri Nusret Taşan, Salman Kayral, onlarca gönüllünün yanı sıra yüzlerce Ayvalıklı katıldı.
Projenin oluşumuna belediye çalışanlarının dışında sanatçılar, gönüllüler ve onlarca esnaf destek verdi. Projeye Elvan Alpay ve Defne Güler'in yanı sıra Emine Kürşat ve Nazlı Boytorun’da  katkı koydu.
6 gün boyunca çocuklara ,güzel sanatlar ve  atık ile geri dönüşüm konusunda  söyleşiler yapıldı. Bunların dışında çocuklarla yoga, müzik çalışmaları ve müze ziyareti gerçekleştirildi.
Projede çocuklar tarafından atık pet şişeler değişik renklerde boyanarak, bir geri dönüşüm konteynırının etrafına farklı formlarla monte edildi. Cunda Adası çocuksu bir yapıtla renklendirildi.
Elvan Alpay ve Defne Güler’in özverili çalışmaları,  güzel sanatlar konusunda çocuklara renk ve forman deneyimi kazandırdı.
Cunda Kordonu'nda Zeytin Çekirdekleri Projesi'nin final gösteriminde konuşan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan “Zeytin çekirdekleri projesi Ayvalık ilçesindeki ilkokullarda bulunan öğrencilerimizin hem kendilerini geliştirmesi hem de geleceğe dönük hayatlarında el becerilerini güçlendirmek amacıyla belediyemiz tarafından düzenlenmiş bir etkinlik. Oldukça da ilgi gördü, her okulumuzdan öğrenci gurupları bura iştirak ettiler. Cunda kordonundaki etkinliğimizde çocuklarımızın hem çevre hem doğa bilinci hem atıkların ve geri dönüşümle ilgili çevre bilinci edinebilmeleri için aktivite şeklinde planladık. Bunu da Cunda’da yaşayan Alibey halkıyla paylaşmak için geldik” ifadelerini kullandı.
Çocukların “Zeytin çekirdekleri projesi” çerçevesinde Cunda Adası kordonunda vatandaşların çevreye dikkatlerini çekmek için hazırladıkları sokak performansını izleyen vatandaşlar da yapılan çalışmanın çok doğru ve yerinde olduğunu belirterek;
“İyi bir etkinlik oldu çocuklar için. Güzel bir etkinlik, Bu çalışmadan dolayı çok memnun olduk. Çocuklar bu yaşlarda çevre konusunda bilinçleniyor. Ağaç yaşken eğilir. Doğamızı koruyorlar bu şekilde. Gençleri bilinçlendirme, çocukları bilinçlendirmede fayda var. Bu tür çalışmaları destekliyoruz” ifadelerini kullandılar.
“Zeytin çekirdekleri projesi” ne katılan çocuklar da çalışmalar boyunca sokaktan toplanan pet şişeleri renk renk boyayarak birer sanata dönüştürdüklerini, bu çalışmaları yaparken de çok eğlendiklerini söylediler.
Burada ellerindeki pet şişelerle ritim tutan çocuklar, doğa ve çevre ile mesajlar içeren sözlerle çevredekilerin dikkatini atıklara çektiler.
Daha sonra “Sev kardeşim” isimli şarkıyı kordondaki gösterilerini izlemeye gelen tatilcilere bayram armağanı olarak seslendirdiler.

ALPAY'' ATIK SANAT ÇALIŞMASI ''TAM BİR CÜMBÜŞ''
Etkinlik sırasında görüşlerini aldığımız Elvan Alpay'' Tam bir cümbüş niteliğinde olan bu çalışma, ''Tanış, Buluş, Kutla'' çevresinde gerçekleştirildi. Katılan çocuklar yeni arkadaşlar, projeler ve düşüncelerle tanıştılar. Bu çalışmalarda çocuklarımızın kendini bulduğunu görüyoruz. Kendini ifade etme fırsatı yakaladığını da görüyoruz. Çocuklarımız bu çalışmalarının ödülünü ailesine ve çevresine sunarak aldı.''dedi.
Gösteri çocukların topladıkları atık şişeleri geri dönüşüm konteynırına atmalarıyla son buldu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Kadir İnanır Ayvalık’ta

Türk sinemasının ünlü isimlerinden Kadir İnanır, Ramazan Bayramını Ayvalık’ta geçirmeyi tercih etti. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve ünlü yönetmen Zafer Par ile bir akşam yemeğinde buluşan ünlü sanatçı İnanır, Ayvalık'ı çok beğendiğini ve bütün sanatçıların Ayvalık’ta tatil yapması gerektiğini söyledi.
Sanatçı, ayrıca Ayvalık'ı turizm ve tatil açısından çok iddialı ve yeterli gördüğünü bildirdi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’de ünlü isimlerin Ayvalık’ta tatil yapmalarının kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek;
“Biz Ayvalık Belediyesi olarak kentimizin sosyal, kültürel ve sanatsal alanda ön plana çıkması için çeşitli projeler geliştiriyoruz. Sanatçılarımızın tatillerini ve yaşamlarını geçirmek üzere Ayvalık’ı tercih etmeleri bizim mutluluğumuzu ve bu kente hizmet etme sevdamızı iki katına çıkarıyor. Ünlü sanatçımız Kadir İnanır’a bayramını Ayvalık’ta geçirmeyi tercih ettiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE COŞKULU BAYRAMLAŞMA

Ramazan Bayramı dolayısıyla Edremit Belediyesi Merkez Hizmet Binası ve Şubelerinde gerçekleştirilen bayramlaşma merasimine Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Edremit Belediyesi Merkez Hizmet Binası ve Kadıköy, Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk Şubelerinde gerçekleştirilen bayramlaşma merasimlerine katılan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Mübarek Ramazan Ayı’nın Edremit genelinde huzur içerisinde geçmiş olmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.  Kapanan belde binalarında bayramlaşma merasimi yapılması konusuna özen gösterdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Saka, vatandaşların bayramlarını kutladıklarını belirtti. Gelenek ve göreneklerin devam etmesi konusunda son derece titiz davrandıklarını da belirten Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Mübarek Ramazan Ayı’nın Edremit’te herhangi bir sorun sıkıntı yaşanmadan huzur içerisinde geçmesinin kendilerini memnun ettiğini ifade etti. Bayramlaşma merasimlerine Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın yanı sıra, Edremit Belediyesi Meclis Üyeleri, Edremit Belediyesi Daire Müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ YENİDEN BAŞLIYOR

Körfez bölgesinin turizmine ve bölge halkının ekonomisine önemli katkıları olan “Zeytinli Rock Festivali",  4 yıl aradan sonra yeniden gerçekleşiyor. Edremit Belediyesi’nin desteğiyle, Rock Müzik sanatçısı Umut Kuzey’in genel koordinatörlüğünde yola çıkan Zeytinli Rock Festivali tüm müzik sektörünün elini taşın altına koymasıyla hayat buluyor. Zeytinli Rock Festivali yoluna düzenli olarak ve her sene gelişerek devam etmeyi hedefliyor. Türkiye’nin önde gelen rock gruplarının sahne alacağı festival, 3 gün boyunca katılımcılarına bol bol müzik, eğlence ve unutamayacakları bir tatil vaat ediyor. 29 – 30 – 31 Ağustos tarihlerinde her zamanki gibi Zeytinli Dalyan Sahili’nde gerçekleşecek Zeytinli Rock Festivali’nin biletleri satışa çıktı. Kamp + Kombine bileti olan katılımcılara kapılarını bir gün önceden açacak olan festival kapsamında, erken gelen kampçılar için hoş geldiniz partisi düzenlenecek. Ankara’nın sevilen grubu “Metropolis” kampçılara bir sürprizle hoşgeldin diyecek. Grup eski solisti Ercüneyt Özdemir ile yeniden ve ilk kez festival kapsamında sahne alacak.  Festivalin açılışını İzmir’in sevilen grubu Başıbozuk yapacak. Türk Rock Müziğinin yenilikçi isimlerinden Korhan Futacı ve Kara Orkestra performansının ardından, Yasemin Mori sevilen şarkılarını seslendirecek. Festivale özel bir perfromans ile Cem Adrian’nın sahne almasının ardından, Zeytinli’ye hiç de yabancı olmayan bir isim, “Nev” yeni albümüyle müzikseverlerle buluşacak. Rock müzik tarihimizin 46 yıllık çınarı Moğollar’ın ardından da mor ve ötesi ilk güne noktayı koyacak. Festivalin ikinci günü, deneysel müziğin çıkış yapan gruplarından “Yüzyüzeyken Konuşuruz”  ile başlayacak. Karadeniz müziğinin sınırlarını zorlayan “Marsis”, dillerden düşmeyen sahne performansını bu kez Zeytinli Rock Festivali’nde sergileyecek. Eğlenme garantili “BaBaZuLa” performansının ardından Umut Kuzey festivale özel bir konser verecek. Büyük Ev Ablukada’nındinleyicileri kendi dünyasına taşımasının ardından Behzat Ç’nin müziklerini yapınca geniş kitleler tarafından keşfedilen Ankara'nın 25 yıllık grubu Pilli Bebek sahne alacak. Günün kapanışını yapacak grubun ismi ise 1 Ağustos’da açıklanacak. Festivalin kapanış gününde gitarların sesi biraz daha yüksek ve distortionlu duyulacak. İlk albümüyle beğeni toplayan Pera günün açılışını yapacak. Pentagramın eski solisti Murat İlkan ile devam eden sahne, dört müzik emekçisinden oluşan dörtxdört’ün performansıyla iyice ısınacak.  Festival, rock müziğin bu coğrafyadaki duayenlerinden Ogün Sanlısoyve hemen ardından festival, katılımcılarına “Yeni Şarkı” sürprizi hazırlayan Kurban ile iyice hızlanacak. Muhteşem sahne şovunu Zeytinli seyircisiyle paylaşacak olan HaykoCepkin ‘inardından festivale noktayı efsanevi heavy metal grubu Pentagram koyacak

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

HABER GELİYOR:
SES GAZETE YAYIN HAYATINA BOMBA GİBİ BAŞLAYACAK....

BURHANİYE'DE NELER OLUYOR?
SİYASİ İNTİKAMLAR, HESAPLAŞMALAR, HAYAL KIRIKLIKLARI, PİŞMANLIKLAR....

BURHANİYE 73 EVLER SAHİLİNDE YAPIMI DEVAM EDEN ÇAY BAHÇESİ MÜHÜR FEKKİ YAPTIĞI İÇİN BURHANİYE CUMHURİYET SAVCILIĞINA ŞİKAYET EDİLDİ!
ÇAY BAHÇESİNE ÖNCE KİM İZİN VERDİ? SONRA NEDEN MÜHÜRLENDİ?

BURHANİYE AKP ESKİ İLÇE BAŞKANI HAYRİ ZEYBEK'İN İŞLETMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜ ÇAY BAHÇESİNE AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI NECDET UYSAL 2. KEZ NEDEN MÜHÜR VURDU? BURHANİYE'DE SİYASİ HESAPLAŞMA MI BAŞLADI?
HAFIZALAR, CHP'Lİ ESKİ BAŞKAN FİKRET AKOVA'NIN DA CHP ESKİ BURHANİYE  İLÇE BAŞKANI FARUK CENAL'İN İŞ YERİNİ MÜHÜRLEMESİNİ HATIRLATTI!

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 2
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
iki taş, bir kuş :-(

Tarih : 2014-07-26 18:11:10

Yorum : 
Bu çekişmeleri biri zevkle seyrediyordur. Beş sene sonra davul zurnayla belediyeye geri döneceğini uman biri. Keşke çekişme değil, Burhaniyeyi geleceğe taşıyacak güzel el birliği olsa. Gerçekten üzücü. Sanırım bunlar Necdet Beyin isteği dışında oluşan tatsızlıklar.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Hadi be

Tarih : 2014-07-26 20:08:15

Yorum : 
Hadi bakalım kolay gelsin. Ülen bu belediye başkanları ekmekle oynamayı ne çok seviyorlar. yazık. Gitti CHP lisi geldi AKP lisi. Şok birbirlerinden farkı. Ata binen kendini bey sanıyor :(ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 700 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket