Kamplar boş duruyor, öğrenciler yurt arıyor!

Edremit Körfezinde sadece yaz aylarında “kamp” olarak hizmet veren tesislerin kışın öğrencilere yurt hizmeti vermesi isteniyor.

 Resmi kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına ait tesisler yazın 3 aylık hizmet verirken, 9 aylık kış döneminde boş duruyor.  Başta Ayvalık ve Edremit olmak üzere onlarca devlet kampı kapılarına kilit vururken, Edremit, Burhaniye, Havran ve Ayvalık’ta öncelikle Yüksek okul eğitimi alan öğrenciler pansiyonları doldurdu. Hükümetin paralel yapıyla mücadele kapsamında “öğrenci yurtlarını” ele alması ve yurt hamlesi başlatması devam ederken, mevcut devlet tesislerine ısınma sistemleri kurularak, öğrencilerin hizmetine açılması için çalışmalar başlatıldı.

 Aydınlıoğlu devrede

AKP Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu özellikle yüksek okul öğrencileri için ilgili bakanla görüşmeler yaparken, Edremit AKP ilçe Başkanlığının öncülük ettiği ENSAR vakfının Edremit şubesi olarak EKDER (Edremit Körfezi öğrencileri yardımlaşma ve yardımlaşma derneği) çalışmalarına başladı. EKDER tarafından bazı kız öğrencilerin, öncelikle olarak aile yanlarına yerleştirilmeye başlandığı öğrenildi. Kredi Yurtlar kurumu tarafından Burhaniye’de başlatılan yurt inşaatı tüm hızıyla devam ederken 2015-2016 öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Kadın Milletvekili kız öğrencilere sahip çıkmadı.

AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuçcu’nun özellikle kız öğrenciler için yazlık kampların öğrencilere tahsisi konusunda, kendisine iletilen yardım çağrılarına cevap bile vermediği ve Devlet büyükleriyle fotoğraf çektirmekten toplumsal sorunlara zaman ayıramadığı görüldü.  Edremit körfezinde boş duran ve kış aylarında “atıl” durumda bekletilen kampların, Balıkesir Valiliği koordinasyonunda “öğrencilere yurt ve barınma hizmetlerinin sağlanması için öncülük etmesi bekleniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Belediyenin su deposu kaçak çıktı.

Burhaniye eski Belediye Başkanı Fikret Akova’nın seçim yatımı olarak yaptırdığı ve yarım bıraktığı su deposunun kaçak olduğu ortaya çıktı.  Burhaniye’nin eşek tepesi olarak bilinen bölgesine yapılan ve su kesintilerine son noktayı koyması beklenen su deposunda hayal kırıklığı yaşanıyor. Tarım il Müdürlüğünden onay alınmadan yapılan 5000 tonluk deponun izin alınmadan yapıldığı ve yıkılmasının gündeme geldiği öğrenildi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın BASKİ ile el ele vererek açılışını yaptığı su deposu için daha öncede terfi istasyonlarıyla bağlantılarının yapılmadığı ve seçim amacıyla sadece dört tarafı duvarla çevrili bir kare inşa edildiği hatırlatılmıştı. 6 aylık süre için BASKİ’nin terfi istasyonlarını bitirmesi ve bağlantı borularının döşenmesiyle Burhaniye’de içme suyu sorunu çözülmesi bekleniyordu. Kaçak su deposunun resmi kayıtlarda ortaya çıkmasıyla birlikte Başkan Uysal’ın nasıl bir yol haritası izleyeceği merakla bekleniyor. Akova’nın bitmeyen su deposu için büyük açılış yaptırarak Burhaniye meydanında gövde gösterisi yapmıştı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Özrü kabahatinden büyük!.

 Pis kokunun nedeni “poyrazmış”

Hafta sonu Burhaniye’de meydana gelen “pis kokunun” sorumlularından yazılı açıklama geldi. Gül-Tav Tavukçuluk tarafından yapılan yazılı açıklamada “itiraf” gibi sözlere yer verilirken, olan yine pis kokuları çeken vatandaşa oldu. Burhaniye girişinden itibaren şehrin üzerine bir kabus gibi çöken ve Ticari-Turizm alanında olumsuz eleştirilere neden olan “pis koku” için Balıkesir İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlemelerin yapıldığı ve pis koku yayan firmanın uyarıldığı ortaya çıktı. Börezli Köyü Gölcükler mevkiinde bulunan tavuk gübresi depo alanının ilgili yönetmelik standartlarına uymadığı konusunda uyarı yapılan firmanın buna rağmen aylardır ilçeyi saran kokuların ana sorumlusu olduğu anlaşıldı. 2 yıldır sağlıksız ortamda depolanan ve daha önce denetimleri ikili ilişkiler nedeniyle yasal yaptırım uygulanmayan firmanın, bunu fırsat bilerek istismar yaptığı ve Burhaniye halkına bu pis kokuları yaşattığı öğrenildi. Çevre il Müdürlüğü ekiplerinin böylesine durumlarda ilk olarak 64 bin TL ceza kesmeleri ve sorunun derhal çözümünü istedikleri bilinirken, şimdiye kadar bu tesise uygulanmayan yasal yaptırımların sorumlusu aranmaya başladı. Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan’ın olaya el koymasıyla, yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalan firmayı zor günlerin beklediği öğrenildi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın da zabıtalara talimat vererek, “sorun istemiyorum” dediği tahmin ediliyor.

GÜL-TAV TAVUKÇULUK BASIN AÇIKLAMASI

 İşletmemiz Ekim ayı başlarında Balıkesir İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenerek Börezli Köyü Gölcükler mevkiinde bulunan tavuk gübresi depo alanının ilgili yönetmelik standartlarına uymadığı konusunda uyarıda bulundu. Halen depolanmış olarak bulunan tavuk gübrelerinin derhal boşaltılarak depo alanını yönetmeliğe uygun hale getirmemizi istemesi üzerine, bölgemizde geçimini çiftçilikle sağlayan vatandaşlarımıza ücretsiz vererek, tarlalarına kadar nakliyesini gerçekleştirdik. Nakliye işleminin başladığı 12 Ekim 2014 günü oluşan kötü koku nedeniyle zabıta müdürlüğü ekipleri ilgili alana gelip, dökülen gübrelerin aynı gün içerisinde toprağın altına alınması konusunda tutanak düzenlemiş, her gün çalışma alanımızda bize daha hızlı çalışmamız konusunda uyarıda bulunmuşlardır. Bizde yaklaşık iki yıldır depoladığımız gübreleri tarlalara döküp tarla sahiplerinin gübreyi toprak altına alma işlemini hızlandırmaları adına kendi traktörümüz ile tarlaya yayma işlemini ücretsiz olarak yaptık. Fakat bölgemizin hâkim rüzgârının poyraz olması sebebiyle her ne kadar aynı gün içerisinde toprak altına alsak da koku problemi oluşmuştur. Önümüzdeki yıllarda bu şekilde problem oluşmaması için her türlü önlemi alacağımızı tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Tüm Burhaniye halkından istemeden vermiş olduğumuz rahatsızlık için özür dileriz.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Öğrenciye yazık değil mi?

Milli Eğitim Bakanlığının yasaklamasına karşın bazı okullarda “yardımcı ders kitabı” adı altında para toplanıyor. Öğrencileri yolunacak kaz gibi görmeye devam eden zihniyet şimdi de yardımcı ders kitabı diyerek öğrenci başı 65 TL topladılar. Edremit Körfezinde birçok okulda belli yayın organlarından, öğrencilere destek(!) amaçlı olduğu ileri sürülerek dağıtılan kitaplar ve toplanan paralar günün konusu oldu. Milli Eğitim Müdürlüğünün “haberimiz yok” dediği kitap satışlarında büyük rantlar sağlandığı ve öğrenci sırtından “yasak” olmasına rağmen satışların devam ettiği tespit edildi. Edremit’te  özel bir  dershane yardımcı kitapları satarken, “Milli eğitimin verdiği kitaplar beş para etmez” diyerek 60 sayfalık bir kitabı 65 liraya satarak nasıl para kazandığı konusunda ise açıklama yapmayarak, yardımcı kitap almak için gelen bütün öğrencilerin hangi okuldan geldiğini ve adını soyadını yazarak liste tuttuğu yardımcı kitap almayan öğrencileri de okul yönetimine bildirdikleri ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı inceleme başlattı

Ses Haber ekibinin araştırma dosyaları arasında bulunan “yardımcı ders kitaplarıyla” ilgili olarak, Milli Eğitim Bakanlığı Balıkesir il Müdürlüğü tarafından, “Belirttiğiniz konu hakkında Müdürlüğümüzce Muhakkik görevlendirilerek inceleme başlatılmıştır.” Açıklaması yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk ve orta öğretimde ders gören öğrencilerin kitaplarının ücretsiz karşılandığı önemle hatırlatıldı. Bazı okul müdürlerinin “kitap satışlarından” okul katkı payı aldıkları ve kar ortaklığı yaparak yayınevleriyle anlaşma yaptıkları iddia edildi. Ayrıca, Büyük paraların döndüğü ikinci bir özel okul vakası gibi bazı paralelci yazarlara rant sağlandığı da dinlendiriliyor.

"Kime yardımcı lazım öğretmene mi? Öğrenciye mi?

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı başladığı günden beri gündemden düşmeyen Öğretmen veya Okul yönetiminin yardımcı kitap tavsiye veya teşvik etti mi? etmedi mi? kargaşası devam ediyor. Öğrenci velileri çocuklarına baskı uygulanması korkusunda hiç bir veli yazılı olarak şikayet dilekçesi yazmadığını fırsat bilen bazı okul yönetimi ve özel kurslar vererek yardımcı kitap satan kırtasiye ve özel dershaneler bu fırsatı sonuna kadar değerlendikleri ortaya çıktı. Yetkili makamların, “yazılı şikayet yok” diyerek inceleme yapmamak adına savsakladığı “yardımcı ders kitap satışı” birilerini zengin ederken, fatura her zaman olduğu gibi öğrencinin sırtına yüklendi.

Kitap alacakları adresler gösteriliyor

Bazı Okulların para toplandığını, bazı okullarda sadece öğrencilere adres gösterdiği yerlerden kitap alınması gerektiğini söyleyerek yönlendirmeleri ve görmesi gerekenlerin gözlerin kapatılması velileri çileden çıkartıyor. Ses Haber ekibine sayısız ihbar telefonları geldiği halde,  Milli eğitim yöneticilerinin kafalarını kuma gömmesi,  bu yardımcı kitabın rantını kimler kimlerle paylaşıyor iddialarını  gündeme getirdi. Öğrenci velileri ise, “ Devletin bir çanta dolusu kitabı verecek durumu varda elli-altmış sayfalık bir yardımcı kitabı mı veremiyor” derken,  , “ Aynı evde okuyan dört çocuğun yardımcı kitap parası 500 TL yaklaştığını söyleyen Başka bir veli de "söyleyin ben şimdi ne yapayım Devlet yetkilileri kesinlikle yardımcı kitap almayın diyor fakat çocuklarımızın ellerine yazıp gönderiyorlar bu kitaplar alınacaktır diye. Benim bütçem belli 500 TL verip bu kitapları aldım mı ben bu açığı bir yılda bile kapatamam" diyerek düştüğü durumu anlatan veli yetkililerden yardım istiyor. Diğer bir  veli de  " ben yazılı şikâyet veremem bana diyorlar ki bu yardımcı kitapları almazsan çocuğun zayıf not alırsa oturur evde sen çalıştırırsın diyorlar” dedi

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-10-22 13:08:14

Yorum : 
ÖZELLİKLE NT MAĞAZALARI BİDE DEVLET OKULLARINI KÖTÜLÜYORLAR ABİ ABLA OLAN HOCALAR

Genel Merkez adres gösterdi!

Edremit’te Doğdu, Burhaniye’de Bedir’mi?

AKP, Edremit ve Burhaniye’de kongre hazırlıklarına devam ederken, Genel merkezin gönderdiği Milletvekili “çok aday değil tek aday” çıkın diye öneride bulunduğu kongre için adreste gösterdiği ileri sürüldü.  Hafta sonu Burhaniye’de gerçekleşen ve AKP’nin teşkilatlardan sorumlu Milletvekili İsmet Su, Burhaniye’de Onur Bedir, Edremit’te İsmail Doğdu’nun isimlerine genel merkezin sıcak baktığı mesajını verdi.  Edremit’te daha önce ilçe başkanlığı yapan İsmail Doğdu, halen Edremit Belediyeler birliğinin başkanlığını sürdürüyor. İkna etme çalışmaları devam eden Doğdu’nun eski kurucu ilçe başkanı Özkan Kostak tarafından ikna edilmesi ve Ahmet Ateş’ten sonra ilçe başkanlığını devam ettirmesi bekleniyor.

Burhaniye’de Uysal’da “Bedir” dedi.

Burhaniye AKP’de kendine yakın birini ilçe başkanı yapmak için uğraşan Belediye Başkanı Necdet Uysal, atamayla gelen Onur Bedir’le çalışmalarına devam etmek istediğini öğrenildi. Kongre için aday olacağını açıklayan eski ilçe başkanı Hayri Zeybek çalışmalarına devam ederken, Burhaniye ilçe Başkanı şimdiden belirlenmiş oldu! Hafta sonu Burhaniye AKP ilçe binasında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve partiye emeği geçenlerin katılımıyla istişare toplantısı yapılmıştı. AKP Bursa Milletvekili İsmet SU’yun yaptığı görüşmelerden sonra, her iki ilçe de “özel istek”  üzerine Edremit’te İsmail Doğdu’nun , Burhaniye’de Onur Bedir’in kongreye tek listeyle çıkmasının uygun olacağını söylediği belirtildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Deveciler, ön seçim istedi

22.Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler Ses Haber ekibi ve basın kuruluşlarını ziyaret etti. Yaklaşan Genel seçimlerde Milletvekili adayı olması beklenen Deveciler’in sahaya inmesiyle Medya kuruluşlarını ziyarete başladı. Ses Haber ekibinden gazeteci Doğan Doğan’ı Edremit’te ki haber merkezinde ziyaret eden eski Milletvekili ve yeni CHP Genel sayman yardımcısı Ali Kemal Deveciler, genel seçimlerde Balıkesir’de CHP’nin 21 bin üyesi bulunduğunu ve mutlaka ön seçime gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Deveciler, “CHP’nin Balıkesir’de ön seçime gitmesini istiyoruz. Mevcut adaylar içinden hak eden arkadaşımız listeye girsin. Hiç kimse benim Genel merkezde ki görevimden dolayı ön seçim istemediğimi sanmasın. Mutlaka ön seçim yapılmalıdır” dedi.

CHP Körfezde kenetlensin!


CHP’nin Balıkesir’de 3 veya 4 Milletvekili çıkartması beklenirken, Balıkesir bölgesi olarak en güçlü bölgenin Edremit Körfezi olduğu ve ön seçim yapılması durumunda körfez bölgesinden güçlü adayların ön sıralarda yerleşmesi gündeme geldi. CHP üyeleri tarafından Edremit Körfezinde kenetlenme sağlanırsa 3 aday adayının da üst sıralardan seçilme ihtimali gündeme geldi. CHP’nin Körfez bölgesinde 6000 oyu blok olarak değerlendirmesi halinde 3 milletvekilinin de körfez bölgesinden olması mümkün olabileceği hatırlatıldı. CHP’de, bir çok aday adayının ortak talebi olarak ön seçimler dile getirilirken, CHP Genel merkezinin nasıl karar vereceği merakla bekleniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-10-21 10:23:16

Yorum : 
CHP+PY= HASAN ARSLAN NASIL DEVRE DIŞI KALDIĞINI GÖRDÜK DÖNEN DOLAPLARI HERKES BİLİYOR ARTIK AYRIMCILIK YAPANLAR NASIL ORTAYA ÇIKTI F TİPİ DİYORKİ BİZ KAZANDIRDIK EDREMİT,DE SEÇİMİ DİYOR CHP,YE YILLARIN ABİ ABLALARI NE HALE DÜŞTÜLER İNSANLARA BAKAMAZ OLDULAR EDREMİT.DE SELAM VERMEZ OLDU İNSANLAR ONLARA UTANMADAN SIKILMADAN NASIL DOLAŞIYORLAR ANLAMADIM BUNLAR MENFATI OLAN YERDE DURURLAR BUNLAR İÇİN DİN İMAN PARA PARA PARAESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 851 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket