Belediyenin kalbi burada atıyor.

Edremit Belediyesi Yazı işleri Müdürlüğü rahat bir nefes aldığı bu dönemde huzurlu ve başarılı mutlu çalışmalarıyla dikkat çekmeye başladı. Yazı İşleri Müdürü Figen Kıralp, geçmişin yorgunluğunu üzerinden atarak, yeni ekibiyle Edremit Belediyesinin gülen yüzünü göstermeye başladı.  Edremit Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğünün görevleri arasında bulunan, belediye meclis gündem maddeleri, encümen kararları ile vatandaşlar ve kamu kurum - kuruluşlarından gelen dilekçe ve resmi yazışmaları konusu gereği belediye içerisindeki birimlere dağıtımlarını sağlamak üzere yapılan iş ve işlemleri büyük bir titizlik içerisinde yerine getirmeye devam ediyor. Yazı İşleri Müdür Figen Kıralp ve personelinin özverili ve detaylı çalışmaları sayesinde vatandaşlardan gelen dilekçeler en hızlı şekilde işleme alınıp ilgili birime gönderiliyor ve böylece belediye içerisindeki işleyişin hızlı çalışması sağlanıyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ertaş, Başkan yardımcısı oldu.

Edremit Belediyesinin CHP’li Meclis üyesi Mehmet Ertaş yeni Başkan yardımcısı oldu. Seçildiği günden bu yana Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın sağ kolu gibi çalışan ve geçmiş dönem siyasi ve idaresi tecrübesiyle bilinen Ertaş’ın göreve atanma yazısı onaylanarak uygulama kondu. Zeytinli Belediyesinde 3 dönem Belediye Meclis üyeliği ve aynı Belediye de Başkan yardımcılığı da yapan Ertaş, 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Meclis üyesi seçilmiş ve seçildiği günden itibaren Edremit Belediyesinde başkan Saka’ya yardımcı olmak adına gece-gündüz demeden fedakârca çalışmalar yaparak destek vermişti. Meclis üyesi Ertaş’ın kararlı ve ciddi çalışmaları neticesinde kendisine gözdağı vermek isteyen bir grup tarafından geçtiğimiz günlerde de aracı kurşunlanmıştı

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Burhaniye’de kadın dayanışması.

Burhaniye’de Hamarat eller buluşuyor. Burhaniye Belediyesi, el emeği göz nuru ile üretilen ürünlerin satışı ve ev kadınlarına destek olmak için çalışmalarını sürdürüyor. Burhaniye Belediye Meclis salonunda Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, Kültür Sosyal İşlerden sorumlu Meclis Üyesi Sevda Padem ve Kültür Sosyal İşler müdürü ile toplantı yapan kadınlar, daha güçlü olabilmek adına kendi aralarında başkan seçme kararı aldılar. Hamarat eller olarak bilinen ev kadınlarının, daha etkili çalışmalara imza atması bekleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, “ Her pazartesi Hamarat Eller pazarı bölümünde, kendi el emeğiyle ürettikleri ürünleri satan kadınlarımız ile bugün toplantı yaptık. Sorunlarını dile getiren kadınlarımız kendi aralarında başkan seçerek etkinliklerde daha etkin olmak istediklerini belirttiler. Bizlerde buna destek vereceğiz. Ev hanımlarının aile bütçelerine katkı sağlamaları için Burhaniye Belediyesi her türlü desteği verecektir” dedi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Bankalardan keyfi uygulama!

Tüketici yine mağdur ediliyor. Banka Kredileri-Dosya Masrafları-Bankaların kredi evrakları için talep ettikleri fahiş ücretlerin yasallığı tartışma yaratırken, bazı Bankalar tarafından işgüzarlık yapılıp tüketicileri caydırmak için istenen dekontlara bedel talep etmelerine tepki gösterildi.  Körfez Tüketiciyi Koruma Derneği, Edremit Körfezinde haksız yere kesilen dosya masraflarını ödememek için “araştırma masrafı” adı altında para istemesine büyük tepki gösterdi. Keyfi uygulama yapan bankaların Bankalar birliği ile BDDK ya şikayet edilmesini istedi.

Tüketici Koruma Derneği tepki gösterdi.
Merkezi Edremit’te bulunan Körfez Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Doğan Doğan, yaptığı açıklamada, tüketiciyi mağdur etmek ve geri ödenmesi gereken dosya masraflarını “araştırma,- inceleme bahanesiyle ücret talep eden Bankaları uyardı. Dernek Başkanı, “ 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun “Müşteri hakları” başlıklı 76. maddesinde yer alan aşağıdaki düzenleme gereği talep edilen evrakların müşterilere teslimi hukuki bir zorunluluk oluşturmaktadır. Ayrıca,  76. Maddesi; Bankalar, müşterilerinin, verilen hizmetlerden kaynaklanan her türlü sorularına cevap verecek bir sistem kurmakla ve bu hizmetle ilgili bilgiyi müşterilerine bildirmekle yükümlüdür. Bankalar, kredi sözleşmelerinin onaylı bir örneğini müşterilerine vermek zorundadır. Talepleri hâlinde müşteri ile yapılan diğer işlemlere ilişkin her türlü belgenin bir örneği de müşterilere verilir.” . “ 5464 sayılı yasanın 24. maddesi ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun açık hükümleri doğrultusunda krediyi kullandıran bankaların müşterilerine talep ettikleri evrakları vermeleri gerekmektedir. Bankalar sözleşme metinlerine dayanarak bu işlem için bir ücret talep edemezler zira bu tarz ücret maddeleri haksız şart olup hukuken geçersizdirler. Yeni borçlar kanunu da genel işlem koşulları adı altında bu hususu düzenlemiştir.  Bu sebeple bankaların evrak vermeme yönündeki bu işlemlerini hakem heyetine taşımak ve hakem heyetinden evrakların teslimi yönünde bir karar almak mümkündür.”dedi.
Ayrıca Bu konuda ısrar eden Banka olursa, Tüketicilerimiz BDDK'ya sözleşmenin bir suretinin verilmediğini belirten bir şikayet dilekçesi yazarsanız hızlı bir çözüm alabilirler. BDDK'ya şikayet açısından ise, BDDK bankaların usul ve yasaya aykırı yaptığı işlemleri tespit ederse idari para cezası uyguluyor. Diğer bir Hususta Avukatlara istenen belgelerin verilme zorunluluğu var. Bu gibi durumlarda hemen çözüm almak isteyen Tüketicilerin bir Avukat vasıtasıyla bu belgeleri talep etmeleri de mümkündür” dedi.
Eğer tüketici bu evrakları talep etmiş ise her halükarda değişik adlar altında 'dekont bedeli' tahsil ediyorlar. Bu, 4077 sayılı yasa uyarınca haksız şarttır. Bankacılık Yasasında da tüketiciye verilmesi zorunludur. Kaldı ki, bir dekont bedeli için 30 TL yahut daha fazla bir bedel alınması iyi niyetle bağdaşmaz.

Bankalar keyfi yasa maddesi uyguluyor.
Edremit Körfezinde Bazı Bankalar tüketicilere zorluk çıkartmazken, bazı bankaların, “Bankamızdan son on yılda kullanılan kredilerinize ait evrak örneklerinin temini için yapılması gereken arşiv araştırması yoğun operasyonel iş yüküne sebebiyet vermekte ve bu çalışma için özel personel tahsisi gerekmektedir. Bu ve benzer taleplerde Bankamıza müracaat eden müşterilerimizden Bankamızın iç mevzuatı uyarınca her bir müşteri için 75.-TL+BSMV "Bireysel Kredi Araştırmaları ve İnceleme Ücreti" ve dekont talep edilmesi halinde işlem tarihi üzerinden bir yıldan kısa bir süre geçmesi durumunda dekont başına 5.-TL+BSMV, bir yıldan uzun bir süre geçmesi durumunda ise dekont başına 25.-TL+BSMV tahsil edilmekte olup, söz konusu ücretlerin ödenmesi durumunda talep etmiş olduğunuz evraklar tarafınıza teslim edilebilecektir.” Diyerek masraf parası talep etmeleri, tüketicilerimizi kazandıkları haklardan yoksun bırakmaya yönelik bir eylem biçimidir. Bu uygulamayı yapan bankalar Tüketicilere şikayet edilerek bildirilecektir. Yasa ve yönetmelikler, bankaların keyfi uygulamasına göre değil, vatandaşın haklarına göre belirlenir. Bankalardan şikayeti olan Tüketicilerin bu durumu BBDK’ya bildirmelerini bekliyoruz.” Hatırlatması yapıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Belediyenin gözü-kulağı oldular

Edremit Belediyesi Basın Müdürlüğü, Basın, yayın ve sosyal medya’da Edremit’te olup bitenleri radar gibi takip edip, profesyonel bir çalışma sergilemeye başladı. Edremit Belediyesi Basın - Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Müdür Filiz Özdemir ve bilgili personeli ile Edremit Belediyesi'nin hayata geçirdiği çalışmalar ile Belediye Başkanı Kamil Saka'nın programlarını şeffaf belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisini sergileyerek anında vatandaşlarımıza ulaştırmaya devam ediyor. Gazetelere gönderilen günlük basın bültenlerinin yanı sıra Edremit Belediyesi ve Belediye Başkanı Kamil Saka'nın Facebook ve Twitter hesapları ile Edremit Belediyesi'nin resmi internet sitesinin güncelleme çalışmalarını da sürdüren ekip, Edremit halkının belediye içerisindeki gözü ve kulağı oluyor. Edremit Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğünde, Akçay Belediyesinden gelen Öğüt Çelik, Altınoluk Belediyesinden gelen Okay Önder, Merkezde Müge Anlayan’ın tecrübesiyle etkili bir ekip oluştuğu gözlemlendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Yılların sorunu çözülüyor

Bazıları hayal eder, bazıları başarır…

Burhaniye’de birçok Belediye Başkanının rüyası haline gelen ve birçok kişinin canına ve malını kaybetmesine neden olan “kavşakların yapımına” başlanıyor. Burhaniye’nin en önemli trafik sorunlarının başında gelen Kavşaklar için Uysal ve ekibi Büyükşehir’in desteğiyle düğmeye bastı. Hayal olarak görülen, geçmiş birçok Belediye Başkanı tarafından yapılması için emekler verilen çalışmayı başarmak AKP’li Belediye Başkanı Necdet Uysal’a nasip oluyor. Burhaniye- Ören kavşağına köprülü kavşak, Öğretmenler mahallesi girişine, Kuvayi-Milliye meydanına, Terminal önüne ve Havaalanı’na akıllı kavşak yapımı için 2015 yılı hedef olarak seçildi. Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan’ın da büyük destek verdiği proje için yerinde incelemeler yapıldı.

Burhaniye’nin kaderi değişiyor.

Burhaniye E-87 karayolu üzerinde Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünün yaptığı yol çalışmaları sonucunda şehir giriş çıkışlarına yapılacak olan kavşak çalışmaları yerinde incelendi.
Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberinde ki karayolları çalışanları Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ı makamında ziyaret etti. Burhaniye mahalleleri girişlerine yapılacak olan kavşak çalışmaları hakkında, onaylanan projeleri Başkan Uysal ve Kaymakam Osman Yenidoğan ile görüştüler. İlk olarak Başkan Uysal’ın makamında görüşen Karayolları 2. Bölge ekibi daha sonra Başkan Uysal ve Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı ve Körfez ilçelerinden sorumlu koordinatör Daire Başkanlığı görevini yürüten Cemal Akkılınç ile birlikte kavşak yerlerini yerinde incelediler. Öncelikle Ören-Burhaniye yolu kavşağına gelen heyet, proje üzerinden, yapılacak olan kavşak çalışmasını Uysal ve Akkılınç’a aktırdı. 2. Bölge Müdürü Uraloğlu’nun bizzat proje üzerinden anlattığı kavşak çalışmalarının ikinci durağı Kuvayi Milliye Anıtı’nın olduğu Burhaniye şehir içine giren kavşak oldu. Projeye göre yapılan kavşakta, o bölgede bulunan esnaf açısından da ele alarak Uraloğlu’na önerilerde bulunan Başkan Uysal, özellikle yaz aylarında nüfusu bir hayli artan Öğretmenler Mahallesi çıkışındaki sorunu çözmek amacıyla da olabilecek ihtimaller hakkında Uraloğlu’na bilgiler verdi. Özellikle Öğretmenler Mahallesi çıkışının kapatılmasından sonra halkın yaşadığı sıkıntıyı Uraloğlu’na aktaran Başkan Uysal, Karayolları ekibi ile birlikte sıkıntıya çözüm olacak yerleri ve ihtimalleri görüştüler. En yakın zamanda çalışmaların başlayacağını belirten Karayolları Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, projelerin onaylandığını ve ihalelerden sonra çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

Akkılınç, Müjdeyi verdi

Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç, konuyla ilgili verdiği bilgide, “ Karayollarından gelen arkadaşlar genelde köprülü kavşak yapmak için hazırlık yapmışlar. Ancak bizlerin ısrarı ve esnafımızı mağdur etmemek adına, Burhaniye-Ören kavşağı için “köprülü kavşak” yapılmasını istedik. Kuvayi milliye, Öğretmenler mahallesi girişi, terminal önü ve Havaalanı için “akıllı kavşak” fikrini benimsedik. 5 kavşak yapımı ile 2015 yılında çığır aşacağız. Bütün yatırımlarımız 2015 hedeflidir. Bu kavşaklar yılların çözümlenememiş sorunlarıdır. Kavşaklar sayesinde trafik güvenliği ve akışı sorunsuz hale gelecektir. Yıllardır Ören kavşağında bir sürü can kaybı yaşadık. Yüzlerce kaza yaşandı. Can ve mal kaybı yüreklerimizi yaralıyordu. 2015 yatırım programında hedeflerimizi büyüttük. Burhaniye özlediği hizmetlere kavuşacak.” dedi

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 912 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket