Edremit'te cinayet

Edremit'in tanınmış ailelerinden Elif Denizer Isparta (47) Edremit vergi dairesinin yanında bulunan Baraj Caddesinde ki evinde ölü bulundu. Alınan bilgiye göre hırsızlık için eve giren kişi veya kişilerce bıçakla öldürüldüğü ileri sürüldü. Ses haber ekibinin edindiği bilgileri göre, son zamanlarda AKÇAY tiryaki çay bahçesinde yaşanan bazı gerginlikler ve tartışmalar ile mal paylaşımlarına dikkat çekildi. Burhaniye belediyesi temizlik işleri müdürü enisi Isparta'nın eşgörev yapıyordu. Edremit'te sosyal yarım kuruluşlarında görev alan Elif Denizer Isparta'nın vahşice ölümü büyük üzüntü yarattı. Olay sonrası Emniyet yetkilileri geniş kapsamlı inceleme başatırken, yaşanan cinayet olayı Edremit'te tedirginlik yarattı. Vatandaş, olayın sorumlularının bir an önce yakalanmasını ve adalet karşısına çıkartılmasını istiyor.
Elşf Isparta'nın bugün paylaştığı bir söz ise Facebook sayfasında "İNSAN BİR ECELİNİ, BİR DE KADERİNİ BİLEMEZMİŞ. BİLİNEN TEK ŞEY VARMIŞ; “SEVGİ” ONUN DA KIYMETİ BİLİNMEZMİŞ..!yer aldığı dikkat çekti.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Burhaniye AK Partiye yeni yönetim

Burhaniye ilçe teşkilatını düşürmek için olağanüstü bir çaba sarf eden Burhaniye’nin sonradan AKP’li Belediye Başkanı Necdet Uysal, kaybetmeye devam ediyor. Kendisine “emir eri” arayan Uysal’ın her türlü baskı kurarak istifa ettirerek düşürmeye çalıştığı ilçe yönetimi karşısında AK Parti Genel merkezinden “siyasi tokat yedi”

Burhaniye’de yaşanan gelişmeler üzerine Ankara’ya çağrılan ilçe Başkanı Onur Bedir’e yeni yönetimi atanarak mazbatası verildi. Bu göre yeni Yönetim kurulu başkanı Onur Bedir olurken, ilçe yönetimi şu isimlerden oluştu.

Onur Bedir, Osman Sungur, Volkan Çoban, Nezih Yağcıoğlu, İbrahim Atlı, İbrahim Yılmaz, A.Haşim Özyurt, Ayfer Çetintaş, Necmettin Gedikoğlu, Sezgin Vardar, Şenol Sayan, Rüstem Karaca, Nevzat Savaş, Caner Karabulut, Özkan Erdem, Turhan Çamtepeoğlu, Nurhan Dündari Nurşah Arkan, Cengiz Önder, Hazar Elma, Salih Özdal, Ramazan Güven, Mustafa Özmen, İsmail Çancı ve Sait Daş olarak belirlendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Şehit Astsubay Hasan Çoban son yolculuğuna uğurladı

Burhaniyeli Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan çoban gözyaşları arasında toprağa verildi. Suriye'nin El Bab kentinde DEAŞ'ın tuzakladığı EYP’nin infilak etmesiyle şehit düşen Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban'ın (26)  cenazesi, memleketi Burhaniye’de toprağa verildi.

Ailenin üç çocuğundan en büyüğü olan, beş yıllık astsubay Hasan Çoban'ın cenazesi Kocaseyit Havalimanı'nda askeri manga eşliğinde karşılandı. Şehidin babası İbrahim Çoban, annesi Arife Çoban, kardeşleri Mustafa ve Müşerref Çoban ile Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner  ve  Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı karşılamada hazır bulundu.

Koca Cami'de kılınan namazın ardından şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Hasan Çoban, ilçedeki Geriş Mezarlığı'nda toprağa verildi

El Bab'ta terör örgütü DEAŞ'ın tuzakladığı patlayıcıların imhasına yönelik çalışma sırasında Tadif yol kavşağında, önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etmesi sonucu 2 asker şehit olurken, 3 asker yaralanmıştı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

SABAHATTİN ALİ, UZUN YILLAR YAŞADIĞI EDREMİT’TE ANILDI..

 

Edebiyatımızın önemli isimlerinden şair, gazeteci ve yazar Sabahattin Ali 110. Doğum yıl dönümünde Edremit Belediyesi tarafından iki gün süren “Sabahattin Ali 110 yaşında” konulu sempozyum ile anıldı. 

 Çocukluğunun bir dönemini Edremit’te geçiren, bu ilçeyi kitaplarına, şiirlerine, yazılarına konu eden Sabahattin Ali’nin 110. doğum yıldönümünde Balıkesir’in Edremit ilçesinde  iki gün süren etkinlikler ile anıldı.

Eserleriyle ölümsüzleşen ve 2 Nisan 1948 tarihinde öldürülerek, cumhuriyet tarihinin ilk katledilen aydını olan Sabahattin Ali için Edremit Belediyesi tarafından 25-26 Şubat tarihinde “Sabahattin Ali 110 yaşında” konulu sempozyum düzenlendi.

Sabahattin Ali’nin doğum günü olan 25 Şubat günü Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka; “Çocukluğunun bir dönemini Edremit’te geçiren, ilçemizi kitaplarına, şiirlerine, yazılarına konu eden Sabahattin Ali’nin 110. doğum yıldönümünde bir aradayız. Günümüzde sevgili Zülfü Livaneli’nin sesinden hepimizin aklında yer alan “Ayın şavkı vurur sazın üstüne, Leylim ley” derken, Edip Akbayram’dan “Başın öne eğilmesin Aldırma Gönül” diye hepimiz mırıldanırken, yine sevgili Nükhet Duru ve Ali Kocatepe’nin sesinden dinlemeye alışkın olduğumuz “Ben Gene Sana Vurgum” ve daha sayabileceğimiz birçok değerli eserin Edremit’in şairi Sabahattin Ali’nin eserleri olduğu maalesef pek bilinmiyor. Günümüze kadar gelen birçok büyük eserine rağmen özellikle gençlerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımız, Sabahattin Ali’yi yeterince tanımıyor. Bestelenmiş şiirleri, “Kuyucaklı Yusuf”u, “Kürk Mantolu Madonna”sı başta olmak üzere pek çok eseri onlarca yıl geçmesine rağmen günümüzde daha çok bilinen ancak kendisi yeterince tanınıp bilinmeyen Sabahattin Ali’ye sahip çıkmak hemşerileri olarak biz Edremitlilere daha büyük bir sorumluk yüklüyor. Biz de Edremit Belediyesi olarak, tarihin bir döneminde burada yer almış ve kitaplarına Edremit’i konu etmiş büyük usta Sabahattin Ali’ye bu vesileyle manevi borcumuzu ödemek istiyoruz. Bu doğrultuda anısını yaşatmak için çeşitli faaliyetler ve etkinlikler düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıl ilçemizin merkezi Cumhuriyet Meydanı’nda ki parka Edremit’in Şairi Sabahattin Ali ismini verip heykeli ile ölümsüzleştirdik. Hekimzade Mahallesi Eski Bayramyeri mevkiinde yaşadığı evi geçtiğimiz aylarda belediye bünyesine kazandırdık Anısına yakışır bir şekilde restore ederek olarak ilçemizin kültür mirasına kazandıracağız. Sabahattin Ali’yi gelecek kuşakların tanıması adına geçen yıl “Kanatları Kazdağları’nı Aşan Asi Kartal; Sabahattin Ali” sempozyumu ile başladığımız anma etkinliklerini her yıl daha da kapsamlı bir şekilde sürdüreceğiz. 110. doğum yıldönümünde Büyük ustaya “İyi ki doğdun, iyi ki bu güzel eserleri bizlere kazandırdın, iyi ki Edremit’imizde var oldun” diyoruz. 2 Nisan 1948 tarihinde öldürülerek, cumhuriyet tarihinin ilk katledilen aydını olan ancak eserleri ile ölümsüzleşen Sabahattin Ali’yi sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından Ali Fatinoğlu’nun moderatörlünü üstlendiği sempzoyumda CHP Genel Başkan Yardımcısı-İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, Dramaturg-Şair-Yazar Eren Aysan, CHP İzmir Milletvekili-Gazeteci Atilla Sertel ünlü şairi farklı yönleri ile anlattılar. Ardından Aysun-Ali Kocatepe, Sabahattin Ali’nin şiirlerinden bestelenen eserleri seslendirdiler. Sabahattin Ali ile aynı gün doğumlu olan sanatçı Ali Kocatepe’nin doğum günü sahnede kutlandı. 

Sempozyumun ikinci gününde ise Sabahattin Ali köşesi ve mal mumu heykeli bulunan Güre Mahallesi’nde ki Özel Kazdağı-Sarıkız Etnografya Galerisi ve Hekimzade Mahallesi Eski Bayramyeri mevkiinde ki Sabahattin Ali Evi konuklara gezdirildi. Başkan Kamil Saka, geçtiğimiz aylarda belediye mülkü haline getirildiğini anısına yakışır şekilde düzenleneceğini söyledi. Ardından Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gazeteci Yazar Ender Saraç ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun  konuşmacı olarak yer alacağı panel gerçekleştirildi

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ALTIEYLÜL’DE KEDİLERİN EVİ VAR

 

 

Altıeylül Belediyesi sokakta yaşayan kediler için ilçenin belirli noktalarına Kedi Evleri koydu.

 

Altıeylül Belediyesi’nin yaptığı Kedi Evleri hizmete girdi. Kediler hem barınma hem de beslenme ihtiyacını bu evde karşılayacak.

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda ilk olarak kedilerin yoğunlukta olduğu bölgelere ağırlık verecek. Bu kapsamda Bahçelievler Mahallesi Çarşamba Pazarı civarına 2 adet kedi evi konuldu. Kediler soğuk ve yağmurlu günlerde sıcak yuvalarında kalabilecek, yemek ve su ihtiyaçlarını da karşılayabilecek. Sokakta yaşayan kedileri unutmayan Altıeylül Belediyesi bu davranışı ile takdir kazandı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Uysal’ın geciktirdiği yolu Büyükşehir yapmaya başladı

Burhaniye Ören’den Akçay’a giden yol yıllar sonra yapılmaya başlandı.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılında yapmayı planlandığı yol ihalesine kasıtlı olarak bazı yandaşların ihaleyi alamaması üzerine yapılan itiraz nedeniyle yapımı 1 yıl ötelenen yol, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un talimatı ile tekrar ihale edilerek yapım aşamasına gelindi. Ören’den Orjan, İMKO, Denetko sitelerinden Akçay’a bağlanan Altınyol Caddesi  sürücüler tarafından aktif kullanılıyor. 3 yıldır alt yapı çalışmaları nedeniyle yol adeta köstebek yuvasına dönmüştü. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın ihmali nedeniyle yol yapımına 2 yıl geç başlanmış olduğu ileri sürülüyor.  Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Özer Koyuncu’nun yol yapımının  başlaması için yoğun çalışmalar yapması sonuç vermiş ve Körfez Sahil yolları ihalesi yapılmıştı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1896 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket