İhale sonuç bildirimini neden yayınlamıyorsunuz?

Burhaniye Belediyesi yaptığı ihaleleri KİK sayfasında bulunan EKAP’ta (Elektronik Kamu alımları Platformu) ihale sonuçları yayınlamıyor. Yasa gereği sonuçlanan ihalelerin 15 gün içinde yayınlanması gerekirken 2015/69732 numaralı ihale sonuçları 20 gündür yayınlanmadı! Burhaniye Belediyesinin “BAYPASS, TEMEL MALZEME VE KIRMA TAŞ TOZU” İhalesiyle Burhaniye sınırları içerisinde yollarda kullanılmak üzere 9000 ton baypas, 6000 ton temel malzeme, 8000 ton kırma taş tozu satın alınması için 29.06.2015 günü ihaleye çıktı. İhaleye TSE Belge şartını da son anda ekleyen Burhaniye Belediyesinin ihale sonucunu neden yayınlamadığı merak konusu oldu. İhaleler konusunda vergi hesap uzmanı olan Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ın şeffaf belediyecilik gereği ihale sonuçlarını neden yayınlatmadığı konusunda açıklama bekleniyor. Burhaniye kamuoyunda en çok gündeme gelen soru ise, “ihale malzemelerini Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın sahibi olduğu taş ocağı ve mıcır tesislerinden temin edildiği iddiası oldu.” Burhaniye’de daha önce bu gibi ihalelere girmeyen bir şirketin 23 bin ton malzeme için ihaleye girmesi ve TSE belge şartı ile malzemenin alınacağı adresin gösterildiği ileri sürülmüştü.  İhale sonuç ilanının yayınlanmaması da bu iddiaların gündeme gelmesine neden oldu. Atatürk fotoğraflarının önünde Fotoğraf paylaşan Ba

 

şkan Yardımcısı Cemal Akkılınç’ın “ görüntüde Atatürkçü, uygulamada iş görücü” olduğu iddialarını hatırlattı.

Kamuoyu açıklama bekliyor?

TSE Belgesi şartını neden koydunuz?

Bölge’de kaç tane taş ocağında bu belge var?

 

Belediye Başkanı kendi taş ocağından belediyeye aracılar vasıtasıyla malzeme mi satıyor?

İhale sonuç bildirimlerini neden yapmıyorsunuz?

İhaleyi alan firmanın taş ocağı var mı?

İhaleyi alan firma ile dostluk ve arkadaşlık bağlarınız var mı?

Belediyenin akaryakıt ihalesini alan firma ile bu ihalenin bir bağlantısı var mı?

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Plajlara gece operasyonu!

Edremit Belediyesi Halkın kullanımında olması gereken plajları işgal edenlere gece operasyonu yaptı! Altınoluk’ta son günlerde gelen şikayetleri değerlendirilen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, belediye araçlarıyla şezlong ve şemsiyeleri kaldırdı.  Altınoluk’ta yapılan bütün uyarılara karşın, sahil kesimlerini işgal ederek vatandaşların denize girmesine engel teşkil eden ve sabit bırakılarak geçişleri engelleyen bütün malzemeler kepçelerle kaldırıldı. Edremit Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “ Zabıta Müdürlüğü ekipleri, günlerdir devam eden uyarıların ardından sahillerde sabit şekilde bırakılan şezlong ve şemsiyeleri toplama işlemine başladı. Altınoluk Mahallesi ile başlayan çalışmalar, sahil şeridindeki mahalleleri ile devam edecek.” Sözleri yer aldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Plajlar, sahiller halkımızındır. Kimsenin keyfi işgal etmemesine ve hak ihlaline izin vermeyeceğiz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 3
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2015-07-22 13:20:53

Yorum : 
KAMİL BAŞKAN BİDE KALDIRIMLAR MALUM EDREMİT LOKANTALAR İZİN VERSEDE KALDIRIMDAN GİTSEK AMA ZOR

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
metsel

Tarih : 2015-07-22 23:08:22

Yorum : 
ecz.tekn.yen, arkadaş yıllardan beri memleketin içine eden savunduğun görüşün adamlarıdır,yönetiçileridir.her türlü namussuzluğu şiar edinmişler varken şikayet etmediniz,şimdi neredeyse elleri kolları bağlı olan,gelirlerinin yarısını balıkesirin aldığı bir belediyeden,ve cakalların bıraktığı borç kamburu varken şimdiki belediyeden cok şey beklenmeyeceğini bilmen gerek.ne bulursak ona dua edeceksiniz.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
birisi

Tarih : 2015-07-23 12:58:47

Yorum : 
bu şemsiyelere şezlonglara anons yapıyolar.çadırları da söylesinler.parka çadır kuruyolar.çaydanlıklar tüpler rezalet.adam bütün yaz arabasını bırakıyo kapının önüne.içinde kalıyo.bunlar mocamp gibi burdalar.camping lere gönderin bunları.

EDREMİT İLE YUNANİSTAN SANATLA BULUŞUYOR

YUNANİSTAN SANAT BİRLİĞİ’NDEN EDREMİT BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET.

Ziyaret sonrasında, “iki ülke arasındaki kurulacak kültür ve sanat çalışmaları, dostluk ve barışın gelişmesinde büyük rol alacaktır.” Mesajı verildi.

Yunanistan Sanat Birliği (Greek Art Unıon) Birinci Başkanı Stella Chaviaropoulou  ve ikinci Başkanı Maria Loumpourdi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya Nezaket ziyaretinde bulunan Yunanistan Sanat Birliği birinci Başkanı Stella Chaviaropoulou   ikinci Başkanı Maria Loumpourdi ve Türkiye temsilcisi Hasan Kadakcı kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Başkan Saka’ya teşekkür ettiler, daha önce yapmış oldukları ziyaretlerinden duydukları memnuniyetleri ifade eden sanat Birliği, 1.Başkanı Stella Chaviaropoulou “iki ülke arasındaki kurulacak kültür ve sanat çalışmaları, dostluk ve barışın gelişmesinde büyük rol alacaktır. Bunun bir ifadesi olarak, Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka’yı ülkemizde başlayacak olan sanat etkinliği günlerimize davet etmek istiyoruz, kendisinin sanata ve sanatçıya duyduğu önemi, ilgiyi yakından takip ediyoruz. Kurulacak olan bu dostluk köprüsünün kalıcı olabilmesi için önümüzde ki yıllarda Edremit’te yapılması planlanan kültür ve sanat festivalinde Yunanistan Sanat Birliği olarak yer almak istediğimizi ifade etmek istiyoruz” dedi.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek ” Ulu Önderimiz Atatürk’ün dediği gibi “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir” Bu anlamda bizlerde sosyal belediyeciliğimiz gereği her zaman olduğu gibi sanata ve sanatçıya duyduğumuz saygıyı, yaptığımız kültürel ve sanatsal çalışmalarımızla ifade ediyoruz. Her iki ülke açısından yapılacak olan tüm sosyal kültürel ve sanatsal çalışmalarda, ülkeler arası sevgiyi, barışı, hoşgörüyü güçlendireceğine inanıyorum. İçinde olacağımız kültürel ve sanatsal faaliyetler bizi mutlu eder ve bu çalışmalarda Edremit ilçemizin öncü olması bizi çok daha onurlandırır” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

“Misya” yürüyüş yolları belirlendi.

Ege bölgesinin tarihte ki adını taşına “Misya” yürüyüş yolları rotaları belirlendi. Başta Mitolojik İda dağının (Kazdağı) bulunduğu 21 yürüyüş rotası ve 3 seyir terası doğa Turizmine kazandırılmak üzere GMKA tarafından projelendirildi.
Balıkesir Valiliği  Avrupa Birliği Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından Güney Marmara Kalkınma Ajansının 2015 yılı Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında Balıkesir Valiliği adına hazırlanan ''Misya Yürüyüş Yolları'' isimli proje, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, Balıkesir İl Kültür ve  Turizm Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Balıkesir Şube Müdürlüğü  ortaklığıyla   kabul edildi. Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN ve GMKA Genel Sekreter V. Esra KOCABAŞ tarafından sözleşme imzalanarak proje uygulamaya başlandı.

Körfez’den 3 ilçe var

Sözkonusu   proje ile; Ormanlık alanlarda doğa yürüyüşü (trekking) yolları ve seyir terasları yapılarak Doğa Sporlarına Yönelik Altyapı Çalışmalarının Artırılmasıyla Balıkesir de Sosyal İmkanların Geliştirilmesi ve Eko Turizm(Doğa Turizmi) Potansiyelinin Artırılması  ve Burhaniye, Edremit, Erdek, Dursunbey, Gömeç, Gönen, İvrindi, Sındırgı  ve Susurluk  Belediyelerinin içerisinde bulunduğu 21 yürüyüş rotası ve 3 seyir terası doğa turizmine kazandırılması amaçlıyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
isamaıl gundogan

Tarih : 2015-07-23 20:13:45

Yorum : 
ey bu topraklar da yaşayan güzel insanlar kime hizmet ediyordunuz egenin bir ismi vardır ege sizin yürüyüşü kimler finansa ediyor amacı ne bu ismi kullanmanın ''misya

CHP Milletvekili Akın, heryerde….

CHP’li Akın Balıkesir’de Ayvalık’ta Yeryüzü Sofrası’na ve Erdek’te 1. Kyzikos Heykel Sempozyumu’na katıldı, Gömeç’te kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldi

Akın, Ayvalık’ta Yeryüzü Sofrası’na ve Erdek’te 1. Kyzikos Heykel Sempozyumu’na katıldı, Gömeç’te kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldi. Balıkesir’de gittiği yerlerde vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ve sevgiyle karşılanan Akın, bu ilgi ve sevgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Balıkesir’de hemşerilerimle birlikte olduğumda yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Onları dinlemek, onlarla birlikte zaman geçirmek benim için büyük bir mutluluk” diye konuştu.

Ayvalık’ta katıldığı, CHP ilçe örgütü tarafından düzenlenen Yeryüzü Sofrası’nda çok duygulandığını ifade eden Akın, “Ne kadar güzel bir ortamdı. Herkes evinden getirdiği lokmasını yanındakiyle, karşısındakiyle paylaştı. Orada esasında huzuru, mutluluğu, sevinci paylaştık. Yeryüzü Sofrası’nın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Akın, Gömeç’i de ziyaret ettiğini belirterek, burada kahvehanelerde vatandaşlarla bir araya geldiğini, talepleri ve sıkıntıları dinlediğini anlattı. Akın, “İlçeleri sık sık ziyaret edeceğim, hemşerilerimi dinleyeceğim” dedi.

Erdek’te düzenlenen 1. Kyzikos Uluslararası Heykel Sempozyumu’na da katılan Akın, halkı sanatla buluşturmak adına bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu ifade etti. Akın, sanat sempozyumunda emeği geçen Erdek Belediyesi ve sanatçıları kutladı, sanatçılara teşekkür plaketlerini ve sertifikalarını sundu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Yangın tüpleriyle Orman’ı kurtardılar!..

Ayvalık Ortunç koyunda meydana gelen yangını çevrede bulunan vatandaşlar büyümeden söndürdü.  6 yangın tüpünün kullanıldığı orman yangını bu sayede söndürülürken, büyük bir felaket önlenmiş oldu.  Bayramın son gününde çıkan yangına çevre Ayvalık’ta tatilini geçiren vatandaşlar ve yazlıkçılar müdahale etti. Evlerde ve iş yerlerinde bulunan yangın tüpleriyle yeni başlayan yangına müdahale edildi. Yangın tüpünü kapan ve yangına koşan vatandaşlar yönlendiren eski Orman emeklisi Gökhan Balcı’nın verdiği taktikler ile yangın başlangıç noktasında söndürüldü. İtfaiye ekiplerinin uzak olduğu yerleşim alanında canla başla çırpınan vatandaşlar sayesinde yangın kontrol altına alındı. Yangın sonrası olay yerine gelen itfaiye aracı da soğutma çalışmaları yaptı. Yangının çıkış nedeni hakkında inceleme başlatıldı. “Ayvalık bizim her şeyimiz” diyen vatandaşlar dikkatli olunması konusunda tatilcileri uyardılar.
SES HABER MERKEZİ/EDREMİT

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1301 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket