Edremit AKP'den Uysal'a destek

Edremit AKP İlçe Başkanı Harun Yüzüak ve Beraberindeki Edremit Belediye Başkan adayı Özkan Kostak ile 10 Meclis üyesi, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal'ı makamında ziyaret ettiler. Edremit ve Burhaniye'nin kardeş ilçe olduğu, bundan sonraki süreçte dayanışma içinde ortak hareket edileceği ve Körfez için el ele verileceği ifade edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BURHANİYE CHP KAYNIYOR!

Akova’nın Sincap heykeline “Başörtüsü” bağladılar

Burhaniye’de CHP’nin Akova’yı aday göstererek kaybettiği seçim için tabandan gelen tepkiler durmak bilmiyor. CHP tabanı, eski Başkan Akova’nın ihtirasları nedeniyle kaybettiği seçimin faturasını “Akova ailesine” çıkartırken, bir grup CHP’li de Akova’nın yaptırdığı  ve Ören’de Hüseyin Öğutçen Bulvarı girişinde tören  düzenleyerek açtığı sincap heykeline “Başörtüsü” bağladı. Ören’de günün ilk saatlerinde vatandaşların dikkatini çeken Başörtüsü, saatler sonra Burhaniye Belediye Zabıtasının müdahalesiyle kaldırıldı. AKP’ye Burhaniye’de solun kalesini kaybettiren AKOVA’lara verilen cevap manidar olarak değerlendirildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BALIKESİR’DE “AĞAÇ KESME VE BOYLAMA OPERATÖRÜ” YETİŞTİRİLECEK

Orman Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ‘Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ ile bir protokol imzalayarak Balıkesir’de “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” (AKBO)  yetiştirilmesi için faaliyete geçti. Orman Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı ‘Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’ ile bir protokol imzalayarak Balıkesir’de “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” (AKBO)  yetiştirilmesi için teorik ve uygulama olmak üzere 56 saat sürecek seminerler vermeye başladı. 1450’li yıllarda Fatih Sultan Mehmet tarafından daha hareketli ve hafifi gemiler yapılması amacıyla Dünya’da sadece Edremit Körfezinde yetişen ‘Kazdağı Köknarı’ kesimi için Toros’lardan getirilen ‘Tahtacı Türkmenlerinin’ 600 yıldan bu günlere (6 asırdır) yaptığı bu mesleği artık Balıkesir’de “Ağaç Kesme ve Boylama Operatörü” (AKBO)  yetiştirilmesi amacıyla açılan kurslarda yetiştirilecek. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü 2014 yılında Dursunbey, Alaçam, Bigadiç ve Sındırgı Orman İşletme Müdürlüklerinde 1145 orman köylüsüne Halk Eğitim Müdürlükleri ile beraber eğitim vermeyi hedeflemiş ve ilk eğitim Dursunbey ilçesine bağlı Osmaniye ve Çanakçı Mahallerinde başlatılmıştır. Ağaç kesme ve boylama operatörü mesleği 21.03.2012 tarih ve 28240 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ulusal meslek standardına ait tebliğ ile de tescillendiği açıklamasını yapan Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın,  “Değişen ve gelişen ülke şartlarına uygun hale geleceklerdir. Bu eğitime katılan orman köylülerimizin gerek iş sağlığı ve güvenliği gerekse ileri kesim teknikleri konularını ihtiva eden bilgilere sahip olacaklarını ve sonunda bir meslek belgesi alacaklarını eğitimden son derece faydalı bilgilere sahip olmuş olarak çıkacaklar. 5544 Sayılı Mesleki Yeterlilik Kanunu hükümlerince Ulusal Meslek Standartlarının oluşturulması yönünde yapılan çalışma sonucunda ağaç kesimi işlerinde çalışanlarla ilgili standartlar oluşturulmuştur. Verilen eğitimin öncelikle orman köylümüze olmak üzere ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Dursunbey ilçesine bağlı Osmaniye ve Çanakçı Mahallesindeki teorik ve uygulama olmak üzere 56 saat sürecek eğitimlere Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın,  Şube Müdürü Mevlit Bol, Orman Mühendisi Zekeriya Yıldız, Kadir Uzun ve Mustafa Baydemir ile Doktor İsmail Mert katıldı. ENVER DOLGUN

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Ne hale getirdiler?

Edremit Endüstri Meslek lisesi karşısında bulunan ve bekleneni veremediği için kapalı tutulan AVM’nin yan duvarlarını öğrenciler taş atarak kırmaya başladı. Milli servet konumunda olan AVM’nin oyun merkezi gibi öğrencilerin duvar kırma yarışmasına sahne oluyor. İDAPARK AVM olarak bilinen yerde geçtiğimiz günlerde de garaj girişinde çökme meydana gelmiş, aylarda trafik tek şeritten sağlanmıştı. Atıl bir durumda sahipsiz kalan AVM’ye her geçen gün öğrencileri verdiği zararın önlenmesi ve görüntü kirliliği yaratılmasına mani olunması istendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 4
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-04-16 14:21:13

Yorum : 
ORASI VAKIF MALIYDI ANLADINIZ DEMİ

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Duyarlı Vatandaş

Tarih : 2014-04-16 14:43:12

Yorum : 
yetkili kişiler zabıta polis görmüyor herhalde bu noktanın rezaletini sözüm ona edremit belediyesi çöken yolu sözde tamir etti onardı nedir bu rezalet yol yaya yolumu acaba ya bu noktadaki kavşağın rezaleti nedir yetkililer göreve biraz koltuğunuzdan kalkında gezin edremiti...

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
A.B.

Tarih : 2014-04-16 16:39:15

Yorum : 
Sanayi sektörünün olmadığı,çoğunluğu tarımla zar zor geçinen bir nüfusa sahip olan Edremit halkının cebinde para olmadan bu gibi alışveriş merkezlerinde alışveriş yapamayacağı bir gerçektir. Edremit halkının gelir düzeyi etüt edilmeden yapılan lüzumsuz bir bina. Böyle ucube olarak kalacaktır.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
duyarlı vatandaş

Tarih : 2014-04-17 13:58:40

Yorum : 
A.B YE bu tip yerler yaz nüfüsunda gelen yerli yabancı misafirlere yapılır geçinemeyen vatandaşa zaten hitap etmez olayı saptırmayalım ana yol üzerinde böyle çirkin bir görüntü hakkında burdan geçen yerli yabancı turistler ne düşünür acaba böyle çirkin görüntüler edremitin adını kötüler edremitte bir yabancı turist gördünüzmü acaba!!!!

Yazık bu kadar masrafa

Havran-Edremit arasında  yol yapım çalışmaları hatalar devleti ne karar zarar soktu? Sıcak asfalt atılan yollar unutulan menfezler için tekrar kazılıp yamalı bohça biri bir görüntü alırken, orta refüjlere yapılan ve yaya geçişini engelleyen teller yerle bir oldu. Orta refüj için çevre düzenlemesi yapan kepçeler, toprak hafriyatı sırasında daha önceden döşenen çitleri kırdı. kilometrelerce mesafede, çevre düzenlemesi yapılmadan takılan engelleyici çitlerin kırılması, sökülmesi milli servete verilen zarar olarak belirtildi. Bayburt inşaat tarafından yapımı devam eden karayolunda, yüz binlerce lira heba edilirken, bilinçsiz yapılan çalışmalar ikinci bir masrafı gündeme getirdi. Halen kullanılmaz halde bırakılan çitler, Edremit'ten Entur kavşağına kadar olan mesafede "kıtık-dökük" olarak durduğu hatırlatıldı. Kepçelerin toprak atarken kırdığı engelleyicilerin masraflarını kimin karşılayacağı, bu hatanın ihaleyi alan firmanın sorumluluğunda olduğu ileri sürüldü. Kırılan ve dökülen çitleri gören vatandaşların, "3 ay önce buraya yayalar geçmesin diye çitleri taktılar. üst geçitler kullanılsın diye. sonra iş makineleri bu çitleri kırdı. yol boyunca hepsi yamuk-yumuk duruyor. yazık değil mi milli servet bunlar. Çitlerin çoğu atılan toprağın altında kaldı. Bunlar yeniden sökülüp yapılması lazım. Sorumsuz bir davranış" dediler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 2
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Duyarlı Vatandaş

Tarih : 2014-04-16 14:49:23

Yorum : 
BU REZALET KÜÇUKUYUYA KADAR DEVAM ETMEKTE AKÇAYDA 2 TANE ÜST GEÇİT YAPILDI KİMSE KULLANMIYOR BİLE HELE AKÇAY ORTA REFÜJ OTOGARA GİRİŞ DESEN REZALET OTOBÜS DÖNEMİYOR BİLE GÜRE DESEN ANA YOLU BİR ŞERİTİNİ ÖZEL ARAÇLAR PARK YAPIP KAPATIYOR ALTINOLUK ORDAN REZALET IŞIKLAR YAYA KALDIRIMI YAPILMADIĞI İÇİN YÜK TAŞIMA ÖZEL ARAÇ VS İLE PARK REZİLLİĞİ ANAYOLUN KENARINDA ÇÖP KONTEYNİRE HER YER ÇÖP BİR ŞERİT ARAÇ PARKI YASAĞI TAKAN YOK ÇÜNKÜ DENETİM YOK BURALARI TURİZM MERKEZİNE YAKIŞMAYA GÖRÜNTÜLER SEN YAZIN REZALETİ SEYRELLE KAMİL BAŞKAN ÇOK İŞİN VAR!!!

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
OSMAN

Tarih : 2014-04-17 11:23:46

Yorum : 
Yol inşaatı tamamen bitip teslim edilmeden yapılan her türlü harcama ilgili mütahit tarafından karşılanır. Devletle ne alaka. Zarar müteahitin zararı. İşini bir defada yaparsa o kazanır iki defada yaparsa o kaybeder. Ama teslim alma sürecinde tam istenir.

Yamuk kaldırım!

Edremit E 87 karayoluna yapılan kaldırımlar yine sorun oldu. Daha önceden anayol üzerinde sert giriş-çıkış yaparak kaldırımlara araçların çarpmasına neden olan projede, şimdi de yamuk imalat dikkat çekti. Edremit parkında ki havuzun yamuk yapılmasından sonra şimdi de kaldırımın yamuk yapılması görenleri hayrete düşürdü.  Dolgusu tam yapılmadan üstüne parke taşlarından kaldırım yapan firmanın ilk olarak, orta refüje yapılan yaya geçişlerini önlemek için yapılan güvenlik setlerine toprak dökerek bu malzemenin kullanılmaz hale gelmelerini sağlamışlardı. Edremit’in çevre yolu olarak bilinen geçiş noktasında baştan sağma yapılan kaldırımların çökme riskine karşı kontrol edilmeleri ve her hangi bir can güvenliği yaşanmadan tedbir alınması istendi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Duyarlı Vatandaş

Tarih : 2014-04-16 14:57:33

Yorum : 
sadece burasımı narlı altına kadar karayollarına ait zamanında yapılmış alt geçitler pislik içinde her yer yazı çöp içinde altınoluk balıkesir özel idaresi kampının ordaki alt geçite nerden belli olmayan gelen pis su akmakta yıllardır bir burayı suyu tahliye etmiyorler altınoluk akçam otel kısmındaki alt geçitte rezalet karayollarını acilen bu alt geçirleri ipral etmesi gerekir madem üst geçit var alt geçit niye bu alt geçitler pislik yuvası karayolallarına trilyonlar giiti bir bu alt geçitleri iptal etmediler pes doğrusu 1 yıldır yol kenarlarına yapılan su mazgalları hala bitirmediler altınoluk imbat cafeden narlı altına kadar delik deşik öyle duruyor karayoları 14 .bölge müdürlüğü göreve biraz gezinde buraları denetleyin yazık bu paralara düzgün yapılmayan işlereESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 521 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket