ZEYTİN HASAT ŞÖLENİ AYVALIK’TA YAPILDI…

 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Ziraat Odası tarafından Ayvalık’ta "Zeytin Hasat Şöleni" gerçekleştirildi. Şölenin açılış töreninde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir’in zeytin sineği ile mücadelesi sonrası zeytin üreticilerinin 50 milyon liraya yakın fazladan gelir elde ettiğini söyledi. Zeytin üreticilerinin kendilerini yenilemeleri gerektiğini belirten Başkan Uğur, Türkiye’de 2002 yılında 90 milyon olan zeytin ağacı sayısının hükümetin çalışmaları ile 170 milyona çıkartıldığını ifade etti.

 Ayvalık’ta Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Ziraat Odası tarafından, "Zeytin Hasat Şöleni" gerçekleştirildi. Mutluköy Mahallesi Nostalji Tesisleri'nde gerçekleşen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı ve Büyükkşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da katıldı. Şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Şölen Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay’ın açılış konuşması ile başladı. Kıtay, Ayvalık'ta "İlk Elden, İlk Hasat" sloganıyla ilk kez düzenledikleri organizasyonla katılımcıları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Daha sonra Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, milletvekili Mehmet Tüm birer konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye Başkan Uğur, hükümet ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytin üreticisine verilen desteklere vurgu yaptı.

 ZEYTİN AĞACI SAYISI 90’DAN 170 MİLYONA ÇIKTI

 Hükümetin zeytin üretimi ve zeytin üreticisine verdiği desteğe vurgu yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Türkiye’deki zeytin ağacı sayısının 2002 yılında 90 milyon olduğunu söyledi. Zeytin ağacı sayısının hükümetin desteği ile 170 milyona çıktığını belirten Başkan Uğur, “Zeytin ürettiğimiz fakat tüketemediğimiz bir meyve suyu, vitamin, sağlık için önemli bir değer. Tabi biz tüketemiyoruz, üretiyoruz. 2002 yılında 90 milyon olan zeytin ağacı varlığı 170 milyona çıktı. Eğer hükümet desteklememiş olsaydı, 90 milyon olan zeytin ağacı varlığı 170 milyona çıkmazdı. Zeytin zararlıları ile mücadele. 30 Mart 2014 tarihinde Balıkesir Büyükşehir oldu, biz geldik söz verdik; belediye başkanı seçilirsek zeytin zararlıları ile mücadele edeceğiz dedik. 2014’te uçakları tuttuk ilaçlamaları yaptık. 2014’te yaptığımız mücadele ile 5 lira olan 5-6 asit yağlar, 5-6 lira, 1 asit yağlar 10-11 lira. Üreticinin cebine en az 40-50 milyon lirayı biz koyduk. Ülke ekonomisine kazandırdık. 2015 sezonu zeytin sineği olmadı. Bu yılda bu mücadeleyi yaptık. Bu yılda harcadığımız para 4.5 milyon lira. Zeytin üreticisinin yanındayız. Slogan ile zeytin üretimini arttıramazsınız. Biz zeytine dokundurtmayız ile bu iş olmaz. Bu yıl İspanya’da 1 milyon 400 bin rekolte var. Geçen seneden de stoklarında 200 bin devretmiş, ne oldu? 1 milyon 600 bin ton. Geçen yıl bizde devreden 50 bin ton var. Yani bu yıl sezona 200 bin ton ile giriyoruz” dedi.

UĞUR: “GELİŞMİŞ ÜLKELERİ TAKİP EDECEĞİZ”

Zeytin üreticisinin kendisini yenilemesi gerektiğini ifade eden Başkan Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Siz eğer tarımda yeni teknolojileri uygulamazsanız, yeni teknolojiler kurmazsanız üretim artmaz. Zeytinliklerimiz dekarda 10-11 ağaç. Ağaçlarımızın yaşı büyük. İspanya’da bir dekara 400 ağaç dikiliyor. 4. Yıl verim almaya başlıyor. 10. Yılda ağacını kesiyor, tekrar dikiyor. Dokunduruyor ağacına. Burada çiftçinin gelirini arttırmak için dekar başına verimi arttırmak lazım. Dekar başına verimi arttırmadıktan sonra siz ‘Ben zeytini koruyacağız, devlet desteklesin, devlet hastanesinde, askeriyesinde zeytinyağı yedirsin’. Bu devletçilik anlayışı. Artık bu yok. Serbest piyasa ekonomisinde hem Avrupa’yı örnek alalım diyorsunuz. Hem de devletçi ekonomiyi uygulamaya çalışıyorsunuz. İkisi bir arada olmaz. Gelişmiş ülkeleri takip edeceğiz, çiftçinin üretimim şekline bakacağız. İşte ben dokundurtmam, fabrika yaptırtmam. Ülkenin sanayiye de ihtiyacı var, yaş ocağına da ihtiyacı var, kimya sanayine de ihtiyacı var. Tabi ki insan sağlığı ve çevre önemli, bu işleri yaparken de çevre ve insan sağlığına gerekli duyarlılığı göstererek yapmak lazım. Yoksa slogan ile bu işler olmuyor”.

BAŞKAN UĞUR: “ZEYTİNDE ÜRETİM ARTMALI”

Zeytin üreticisinin dekar başına üretimi arttırması gerektiğini belirten Başkan Uğur, “Zeytin üreticisi geçen yıl fiyatları 18-20 liraya kadar fiyat çıktı. O kadar fiyat yükselttik ki zeytinyağında o kadar vergi olmasına rağmen, dışarıdan Tunus’tan da yağ geldi. Siz fiyatı bu kadar yüksek tutarsanız yağ ithalatı da cazip hale geliyor. Çiftçinin de üreticinin de biraz kanaatkar olması lazım. Bu yılda fiyatlar düştü. 5-6 asit yağ 8-8.5 lira, sızma yağlar ise 11-12 lira. Biz tabiki bunu tüketmemiz lazım, dekar başına üretimi arttırmamız lazım. Bunlar olmadan bu iş olmaz. Zeytini koruyacağız diye de ülkede yapılacak yatırımlara, sanayiye karşı çıkmamalıyız. Ülkenin sanayiye de ihtiyacı var. Üretim ve ihracatı arttırmamız lazım. Hükümetimiz zaten diyor ki kaç tane zeytin ağacı buradan çıkartıysan o kadar dikeceksin. Bundan güzel ne var. Buna karşı çıkmak doğru değil” şeklinde konuştu.

 ÜRETİCİLERE MİLYONLARCA LİRALIK DESTEK

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Daire Başkanlığının tarıma verdiği öneme vurgu yapan Başkan Uğur, “28 adet selektör makinesi desteği: 612.833,00 TL, 25.277 m2 sera naylonu: 46.940,00.TL, 3 adet balıkçı barınağı limanı dip temizliği: 60.632,00 TL, 6.612 adet ergonomik kovan altlığı desteği: 260.000,00 TL, 29 adet Süt soğutma tankı desteği: 1.461.194,00 TL, 1.000 adet Buzağı kulübesi ve aşı desteği:749.300,00 TL, 2 adet mobil yem analiz cihazı desteği: 390.000,00 TL, Sulama borusu, bağcılık tesisi, ceviz soyma mak desteği: 39.861,00, TL, Tıbbi aromatik bitki desteği: 147.034,00 TL, 9 noktada 2015-2016 yılı kurban kesim hizmeti: 1.291.569,00 TL, 10 adet küçük kapasiteli mezbaha hizmeti: 4.500.000,00 TL, Veteriner ve kasap hizmet alımı: 457.445,00 TL. Bu mezbaha hizmetlerinden birini de Ayvalık’ta veriyoruz. Ayvalık’ta, Gömeç’te, Burhaniye’de ve Edremit’te. Buralarda mezbaha yoktu. İnsanlar sağlıksız etler yiyordu. Şimdi Büyükşehir kurmuş olduğu mezbahalar ile denetimi ve sağlıklı bir şekilde kesimler yapılıyor. 2014-2015 yılı zeytin sineği mücadelesi: 4.763.973.75 TL. olmak üzere toplam: 14.780.781,00 TL dir. Büyükşehir olarak 10 numaralı ilimizde üreticilerimize çiftçilerimize desteklerimiz bundan sonra da devam edecek. Balıkesir halkı bunu hak ediyor” dedi.

 UĞUR: “AYVALIK KÖRFEZİ PIRIL PIRIL OLACAK”

 Bu yılki havadan zeytin ilaçlamalarının gecikmeli yapıldığını söyleyen Başkan Uğur, bunun sebebinin ilaçlama uçaklarının kalkışına izin verilmemesi olduğunu belirtti. Yapılan ilaçlamanın su  bazlı olduğunu kaydeden Başkan Uğur şöyle konuştu:

Attığımız zeytin sineği ilaçları da yağda değil, suda çözünen türden. Yağda çözünenler yağın içerine geçebiliyor ve ihracatta sorunlar çıkabiliyor. Buna da dikkat ediyoruz. Ayvalık bizim için önemli. Ayvalık dünya markası. Türkiye’nin en zenginlerinin Ayvalık’ta yazlığı var. Tatile Ayvalık’a geliyorlar. Havasıyla, suyuyla, deniziyle, zeytiniyle, zeytinyağı ile marka olmasa, güzel olmasa bu zenginler buraya gelmez. Ama maalesef Ayvalık uzun yıllar kan kaybetti. Körfezi kirlendi. Uzun yıllar kanalizasyon deşarjları Ayvalık Körfezi’ne yapıldı. Ayvalık’ta su sıkıntısı vardı. Su şebekesi bir taraftan patlıyor akmıyordu. Büyükşehir olduktan sonra Ayvalık’a önem verdik. Ayvalık’ın hatlarını yeniledik. 10 bin tonluk su deposu yaptık. Bu yıl aruzalar dışında, Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde sular kesilmedi. Ayvalık’a akan 28 deşarjı kapattık. Cunda Adası’na giden yerde 120 metrelik bir kanal açıyoruz. Derinleştirmesi ile 200 metrelik bir köprüden geçeceğiz, pırıl pırıl bir körfez olacak. İlk boğaz kprüsü denen yerde de derinleştirme yapacağız. 3. Derinleştirmeyi de Ayvalık Boğazında yapacağız. O zaman Ayvalık, Ayvalık olacak. Ayvalıkla ilgili planlarımız var. Lale Adası’nda kruvazör liman. Cunda köprüsünde yat limanları.  Tuzla alanında yat limanları. İnsanlar Ege’de Akdeniz’de gidiyor yatını bağlıyor. Yer yok. İstiyoruz ki Ayvalık ve Körfez’i mark yapalım buraya gelsinler. Ülkemiz, Balıkesir ve Ayvalık için çalışıyoruz”.

 VALİ YAZICI: “AYVALIKLILARA AĞLAMAK SIZLAMAK YAKIŞMAZ”

 Şölende son olarak Balıkesir Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık’ın Türkiye’nin cennet köşelerinden biri olduğunu söyledi. Bu coğrafyada yaşayanların şanslı olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Bu güzellikler içerisinde ülkemizde yapacağımız çalışmalar ve üretimler ile katkı sunmamız gerekiyor. 15 Temmuz’da hain bir saldırı yaşadık. Birileri devletimize, milletimize kastetmeye çalıştı. Bizim ne yazık ki bizden başka dostumuz yok. 4-5 yıl önce dünyanın belli başlı ülkelerine birileri demokrasi götüreceğiz diyordu. Oralara demokrasi gitmedi. Bizim demokrasimize yapılan hain teşebbüsü de bir tepki göremedik. Peki ne yapacağız. Kimseye ihtiyacımız yok Allah’ın izni ile. Biz çok büyük bir milletiz. Büyük milletin torunlarıyız. Bundan sonra herkes daha çok çalışarak, daha fazla üreterek bu millet olması gerektiği gibi olması gereken noktaya yükselecek. Zeytin üreticisine ağlamak sızlamak yakışmaz. Ayvalık’ın bu güzel insanlarına ağlamak sızlamak yakışmaz. Kendimize inanacağız ve güveneceğiz” diye konuştu.

 KALİTELİ ZEYTİN ÜRETENLERE PLAKET

 Konuşmaların ardından düzenlenen ve zeytinciliğin önde gelen sorunlarının ele alındığı panelde, Edremit Zeytincilik İstasyonu Müdürü Murat Çakır ile Ziraat Yüksek Mühendisi Nurdan Akbaş, zeytin üreticilerinin sorunlarını anlatarak, bu sorunların çözümlenmesi için yapılması gerekenler hakkında katılımcılara brifing verdi. Panelin ardından, kaliteli zeytin üreticileri Kadir Çakır, Abdullah Servet Ertem, merhum Hüsnü Baysal adına oğlu Hasan Baysal'a Yazıcı ve Uğur tarafından plaketleri takdim edildi.

Daha sonra zeytin ağaçlarının bulunduğu alana geçen protokol üyeleri ve katılımcılar, burada bir zeytin ağacında makine yardımıyla sembolik hasat yaptı. Yazıcı ve Uğur tarafından toplanılan zeytinler, Nostalji Tesislerinin sahibi Erdinç Tügen tarafından sıkılarak anında zeytinyağına dönüştürüldü ve katılımcılar yılın ilk hasat zeytinyağının tadına baktı. Protokol üyeleri ve katılımcılar, Ayvalık'ta ilk kez düzenlenen Zeytin Hasat Şöleni dolayısıyla zeytinyağı firmaları tarafından kurulan stantları da ziyaret etti. Etkinlik, halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından katılımcılara keşkek, pilav ve ayran ikramıyla sona erdi.

 Hasat şölenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Darcan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Benhan İbrahim Kantarcı, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AŞURE'NİN BEREKETİ AL BAYRAĞIMIZLA SÜSLENDİ

Havran İlçesi’nde binlerce kişiye aşure ikramında bulunuldu. Havran Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla yaklaşık 6 bin vatandaşa aşure dağıttı. Belediye ekipleri tarafından hazırlanan aşurelerin dağıtımı ve yapımı sırasında aksaklık olmaması için Belediye Başkanı Emin Ersoy organizasyonu bizzat kendi yönetti.Aşurenin Türk Bayrak’lı sunumunun, aşureyi tadan vatandaşlar tarafından daha çok beğenildiği belirtildi.Hayran katılan vatandaşlar Belediyeye organizasyon için Teşekkür ettiler. Belediye Başkanı Emin Ersoy halkın muharrem ayını tebrik etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Edremit Belediyesini kimler kandırdı?
 

Akçay’da rant kavgalarına neden olan işletmelerde dönen dolapları açıklıyoruz! Sezonluk kira gelirleri yüz binlerce lirayı bulan işletmelerde Edremit Belediyesi nasıl oyuna getirildi? Yıllarca Yeşil alan olan yeri çay bahçesi adı altında kimler çalıştırdı? Bu kişinin Belediye’de görevi neydi? Makamını hangi amaçlar için kullandı?
Sorular, sorular..
Bitmek bilmeyen entrikalar ve dönen dolapları Ses Haber Ekibi deşifre ediyor. Edremit Belediyesine 1 ay önce sorulan ve halen cevap bekleyen soruları kamuoyu ile paylaşıyoruz.

07 Ekim 2016 günü 1. Soru olarak spot verdiğimiz haber başlığında, bugün (18.10.2016) 2. Soruyu soruyoruz! Edremit Belediyesinden yapılan işlemlerle ilgili açıklama bekliyoruz. Sahte Belgelerle kimler ruhsat aldı? Kimler Sahte imza attı? Edremit Cumhuriyet Savcılığı hangi dosyası açtı? Noter’den Edremit Belediyesine çekilen ihtarı kimler görmezden geldi?

FETÖ’nün Avcılar Kampı gibi(!), Bu çay bahçesine yapılan işlemlerin de açıklanmasını bekliyoruz…

İşte o entrika dolabının, kirli ilişkilerin ortaya çıkmasını sağlayacak sorular!!!!!

SORU 2.
İç İşleri Bakanlığı; Balıkesir Valiliği; ve Edremit Belediyesi tarafından incelenmesi talebiyle; Balıkesir ili Edremit ilçesi Akçay mahallesinde Leman Akpınar bulvarında bulunan ……….. çay bahçesine sahte belgelerle ruhsat düzenlendiği, kira kontratının sahte olduğu, Noter ihtarı olmasına rağmen (Ruhsat verilmemesi için) buraya Belediye tarafından ruhsat verildiği;
Yeşil alan olarak terk edilen bu yerin ticari kullanımına yıllardır kimin izin verdiğini?
Söz konusu yer için çay bahçesi olarak kullanılmaya başladığı günden bu yana nasıl işletildiği? o dönemden bu güne kadar işgaliye için ödenen bedellerin makbuzlarının birer örneğinin tarafıma verilmesini;
Bu işletme için Belediyeye verilen kira kontratındaki imzaların sahte olduğu;
Daha önce …….. Gıda şirketi adı altında hizmet veren bu yerin şirket yetkililerin (Hissedarlarının) onayı dışında hukuksuz işlemler yapıldığı ve İdil Isparta adına kişisel firmaya dönüştürülerek sahte imzalar ile Edremit Belediyesinden ruhsat alındığı;
Ruhsat başvurusunda Belediyeye verilen kira kontratının, ruhsat işlemi bittikten sonra 10 yıllık olarak değiştirildiği, hisse sahibi …………………… adına sahte imza atıldığı iddialarının bulunduğu;
Bu işletmenin yıllarca ruhsatsız çalıştığı ve bu işletmeye ruhsat düzenlenirken 2014 yılında eksik belgelerde işlem yapıldığı, 2016 yılı dahil bu şekilde çalışma yaparak işine devam ettiği;

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

FETO’den 2 gazeteci(!) 1 Mimar tutuklandı

TRT Muhabiri de ByLock kullandığı için tutuklandı.

Edremit TEM ekipleri geçtiğimiz hafta gözaltına aldığı Bylock kullanıcısı FETÖ’cüleri adliyeye çıkarttı. Edremit’in Medya ayağını oluşturduğu ileri sürülen operasyon kapsamında Havran’lı iş adamı mimar Mustafa G.’de adliyeye çıkartılanlar arasında yerini aldı. Adliyeye çıkartılan FETÖ’nün Bylock kullanıcılarından KHK ile kapatılan Zaman gazetesi Edremit sorumlusu Şinasi G, Cihan Haber ajansı ve TRT muhabiri Ünsal S. Ve Havran’lı iş adamı Mimar Mustafa G. Tutuklandılar. Gözaltındakilerden E. A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklanan şüpheliler Burhaniye Cezaevine gönderildiler.
(Foto: Emrah Erdoğan)

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CHP seçim hazırlığı(mı) yapıyor?

CHP’de hesaplaşma günü yaklaşıyor!  CHP’nin üye, delege ve seçmenleri tepkilerini - kozlarını paylaşmak için Erken seçimi Edremit’te dönüm noktası olarak görüyorlar.

Edremit yerel seçimlere hızlı girecek! Edremit’te CHP tabanının yerel seçim konusunda oldukça istekli olması ve “hesaplaşma” için yerel seçimi dönüm noktası göstermesi siyasi kulisleri hareketlendirdi. CHP Genel merkezi ve üst düzey parti kurmaylarından  “Erken Yerel Seçim” tarihi konusunda açıklamalar peş peşe gelmeye başladı.

CHP eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in “CHP''den ‘erken seçim’ önerisi Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Seçime hazırız. Ama sadece AKP’yi rahatlatmak için değil Türkiye’yi rahatlatmak için” derken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Nisan 2017’da seçim için tarih verdi.

Ankara’nın yolları taştan

Yerel seçimlerde CHP Genel merkezinin ön seçim yerine Genel Merkez ataması ile Başkan adaylarını belirleyeceği ileri sürülürken, Edremit CHP’de Belediye Başkanı olmak için aday olmaya hazırlananlar siyaset sahnesine çıkmaya başladı.  İlk olarak Ses Haber ekibinin gündeme getirdiği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için CHP Balıkesir Milletvekili ve Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanlarından Ahmet Akın ismi yoğun ilgi ve beğeni gördü.  Edremit Belediye Başkanlığı için “Ses Radyo’da canlı yayında “aday değilim” diyen Başkan Kamil Saka’nın yeniden aday olmak istediği öğrenildi.  CHP’nin en güçlü isimlerinden olan eski Zeytinli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Altınoluk eski Belediye Başkanlarından Hasan Özpolat, CHP Milletvekili adayı ve eski ilçe Başkanı Yurt Yıldırım, eski Altınoluk Belediye Başkanı ve eski Milletvekili adaylarından İsmail Aynur, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği ve Eski Akçay Belediye Başkanlarından Cahit İnceoğlu, Edremit Belediye Meclis üyesi Nebi Gündüz ile kadın aday olma ihtimali bulunan, Şehir plancısı Nevin Çetinkaya Sayman’ın yerel seçimlerde Edremit Belediye Başkanlığı için yarışmaları bekleniyor.

Büyükşehir ve Edremit kilit olacak

Yerel seçimlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ile Edremit’te CHP Milletvekili Mehmet Tüm’ün desteğini alan Hasan Arslan ismi ön plana çıkarken, bazı aday adaylarının ortak hareket etmesi bekleniyor.

Başkan Saka, Hasan Arslan’ı tehlikeli görüyor

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 2014 yerel seçimlerinde CHP’nin ön seçim maratonunda 2. Olan ve az bir oyla başkanlığı kaçıran Zeytinli eski Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı, en şanslı aday olarak gördüğünden, seçime yönelik propaganda çalışmalarında Hasan Arslan’ı hedef aldığı ileri sürülüyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
A.B.

Tarih : 2016-10-15 20:00:32

Yorum : 
Hayırlı olsun. İnşallah makam yarışması değil, hizmet yarışması olur.

TV 100’de Yerel seçimlerde FETÖ etkisi masaya yatırıldı.

Balıkesir’den Ulusal yayın yapan TV 100’de yeni başlayan “Basın Ekspres” adlı programda 2014 yerel seçimlerinde FETÖ’nün etkisi konuşuldu.  Balıkesir Ekspres gazetesinden İsmail Koca, Aziz Han ve Engin Arıcan’ın birlikte yaptıkları programda ilginç konular ele alındı. Edremit Körfezinde FETO etkilerini anlatan gazeteci Aziz Han, Ses dergisinin 97. Sayısında yer alan kapağı gündemine alarak “Edremit’in Avcılar bölgesinde bulunan FETÖ’nün diriliş kampını ve bunun Edremit Belediyesi tarafından neden yıkılmadığını ve İmar Kirliliğinden yasal işlem yapılmadığını anlattı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1756 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket