HABER GELİYOR:
SES GAZETE YAYIN HAYATINA BOMBA GİBİ BAŞLAYACAK....

BURHANİYE'DE NELER OLUYOR?
SİYASİ İNTİKAMLAR, HESAPLAŞMALAR, HAYAL KIRIKLIKLARI, PİŞMANLIKLAR....

BURHANİYE 73 EVLER SAHİLİNDE YAPIMI DEVAM EDEN ÇAY BAHÇESİ MÜHÜR FEKKİ YAPTIĞI İÇİN BURHANİYE CUMHURİYET SAVCILIĞINA ŞİKAYET EDİLDİ!
ÇAY BAHÇESİNE ÖNCE KİM İZİN VERDİ? SONRA NEDEN MÜHÜRLENDİ?

BURHANİYE AKP ESKİ İLÇE BAŞKANI HAYRİ ZEYBEK'İN İŞLETMEYİ DÜŞÜNDÜĞÜ ÇAY BAHÇESİNE AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI NECDET UYSAL 2. KEZ NEDEN MÜHÜR VURDU? BURHANİYE'DE SİYASİ HESAPLAŞMA MI BAŞLADI?
HAFIZALAR, CHP'Lİ ESKİ BAŞKAN FİKRET AKOVA'NIN DA CHP ESKİ BURHANİYE  İLÇE BAŞKANI FARUK CENAL'İN İŞ YERİNİ MÜHÜRLEMESİNİ HATIRLATTI!

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BU HUKUKSUZLUĞA ORTAK MI OLACAKSINIZ?


BALIKESİR VALİLİĞİ ÇEVRE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YIKIM KARARI ALINAN CLUP ORİENT VE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK YAPAN BURHANİYE BELEDİYESİ GÖREVLİLERİ PAÇAYI KURTARMAK İÇİN HER YOLU DENİYORLAR!

İMAR KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN CLUP ORİENT ADLI TESİSİN YOĞUNLUK ARTIŞINI GÜNDEME GETİRENLER BURHANİYE CUMHURİYET SAVCILIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN SORUŞTURMADA NASIL SAVUNMA YAPACAKLAR?

ENCÜMENİNE GELEN TEKLİFİN FİKİR BABASI KİM?

BURHANİYE BELEDİYESİNİN KÖŞEYE SIKIŞAN BÜROKLATLARI MI? CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ Mİ?,MHP'Lİ MECLİS ÜYESİ Mİ?

SES HABER EKİBİ; HUKUKSUZLUĞU LEGAL HALE GETİTMEK İSTEYENLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKTIR!

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İşçiler ağlıyor "Maaşlarımızı verin"
"Edremit'te büyük tekstil fabrikası kuruyoruz" diyerek işçi toplayıp-çalıştıran işletmede kaos yaşanıyor. KOSGEB Destekli kredi alacaklarını ileri sürerek iş yeri açan işletmede sorunlar bitmiyor. Aylardır maaşlarını alamadıklarını ileri süren işçiler,  bayram öncesinde de  işçilerinin maaşlarını ödemeyince iş yeri sorumlularını savcılığa şikayet ettiler. İş yerinde toplu çıkışların ise devam ettiği öğrenildi. Kendisini ortak olarak tanıtan Mustafa Karakaşlar adlı kişinin Bircan Özkahraman adlı emekli bir bankacıyla, Fabrika kurduk diyerek  yerel siyasetçileri iş yerine götürerek karizma yapmak istenmesi, "Milletvekili bile alet etmişler!" yorumlarına neden oldu. Karizmayı yerle bir eden Karakaşlar'ın daha öncede Saruhan otel sahipleriyle "Korsan TV" olayında gündeme geldiği ve şirket sahiplerinin yargılanmasına başlandığı belirtildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Bastır Ankaragücü

Tarih : 2014-07-25 20:41:53

Yorum : 
Hep aynı yüzler ne güzel. Edremiti 10 yıl önce nasıl bıraktıysam aynı. Bu memleketin üçkağıtcısı bile değişmiyor. Ama kazıklanan değişiyor. sahil memleketinde yaşamak böyle bir şey olmalı. yürü koçummmm, kim tutar seni :)

RAMAZAN YARDIMLARI GİZİLİCE DAĞITILIYOR

Edremit Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısı belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere yardımlar yapılıyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ihtiyaç sahibi ailelere “bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” anlayışı ile erzak paketlerinin bayram öncesinde gizlilik içerisinde ulaştırıldığını söyledi. Edremit Belediyesi tarafından ilçe genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı dolayısı ile toplam 4 bin 500 adet erzak paketi dağıtılıyor. Edremit belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, ilçe genelinde ki 40 mahalle muhtarlığı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara bayram öncesinde yardımlar gizlilik içerisinde yapılıyor. Hazırlanan ramazan paketleri, Sosyal İşler Müdürlüğü ve zabıta ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine gece saatlerinde gizlilik içerisinde teslim ediliyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yardım yapılırken vatandaşların rencide olmamaları için ayrı bir özen gösterildiğini belirterek, “Belediye Ramazan ayı dolayısı ile ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmaya çalışıyoruz. Ekiplerimiz tarafından daha önceden belirlenen ailelere paketleri ‘bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ anlayışı ile gece saatlerinde gizlilik içerisinde dağıtılıyor” dedi. Belediye aşevinden sıcak yemek servisinin de devam ettiğini de vurgulayan Başkan Saka, Ramazan ayında sayının arttırarak ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek servisi yapıldığını ifade etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Edremitli

Tarih : 2014-07-25 21:47:23

Yorum : 
Aferinnnnnn. hahhh işte böyle olacak.

ED-BEL ŞİRKETİNDEN BAYRAM MÜJDESİ

Edremit Belediyesi tarafından kurulan ve 36 aydır personeline maaş ödemesi yapamayan ED-BEL şirketi, bayram öncesinde maaşların ödeneceğini açıkladı. Yıllardır Edremit Belediyesi bünyesinde hizmet veren ve son 36 aydan beri yaklaşık 100 personeline maaş ödemesi yapamayan ED-BEL şirketi, Ramazan Bayramı öncesinde en geç Cuma gününe kadar personeline birer maaş ödeme yapacağını açıkladı.Konuyla ilgili açıklama yapan ED-BEL’in yeni müdürü İbrahim Yakın, “Şirketimizi çok büyük bir borç ile aldık. Personelimiz yaklaşık 36 aydır maaş alamıyordu. Şirketin harcamalarında ciddi anlamda düzenlemeler yapıldı. Gereksiz harcamaların önüne geçildi. Şu anda şirketimiz kar eden bir şirket haline gelemese de ödemelerini düzenli yapar duruma geldi. Şirketimizin yaklaşık 100 personeli var ve cuma gününe kadar, yani Ramazan Bayramı öncesinde kendilerine birer maaş ödeme yapacağız. Şirketimiz, beldelerin kapanmasıyla birlikte büyüdü. 3 otel ve bir çok tesis ve işletme şirketimiz bünyesine dahil edildi. Yılbaşı itibariyle şirketimizin tüm borçlarını ödeyip kar eden hale getireceğiz. Geçmiş dönemlerde şirketimizde çalışan personelimizin alacaklarını da ağustos ayı itibariyle belirlenen program dahilinde ödemeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

 

BÜYÜKŞEHİR, EDREMİT’LE BULUŞTU..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ilçeler turunda Edremit’te Belediye meclis Üyeleri ve muhtarlar ile bir araya geldi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ev sahipliğinde yapılan toplantıda sorunlar dinlenip büyükşehir yetkilileri tarafından tek tek not alındı.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerle buluşması Edremit’te devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, beraberinde Büyükşehir Daire Başkanları ve BASKİ Genel Müdürü Mustafa Bayram’la birlikte Edremit’e geldi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından karşılanan Başkan Uğur ve daire Başkanları bir süre makamda görüştükten sonra Belediye Meclis salonunda muhtarlar ve belediye meclis üyeleri ile geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ilçelere giderek muhtarları ve diğer yetkilileri dinlediklerini belirterek muhtarlara tek tek söz verdi. Sorunlarını anlatan muhtarların talepleri büyükşehir yetkilileri tarafından tek tek not alındı. Muhtarların sorunlarının en başında kanalizasyon hatlarının iyileştirilmesi ve uzatılması ile içme sularının yetersizliği şeklinde olduğu gözlemlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nin göreve başlamasından sonra sırası ile ilçelere giderek sorunların dinlediklerini belirterek, “Balıkesir’imizin tüm ilçelerine gidiyoruz. Bugün sıra Edremit ilçemize geldi. Edremit ilimizin en büyük ikinci ilçesi, ancak yaz sezonunda nüfus bakımıyla en büyük ilçesi konumunda. Turizmiyle, sahilleri ile Kazdağları ve zeytini ile en önemli ilçelerimizden birisi. Bugün özellikle bizim mahalle temsilcilerimiz diye adlandırdığımız muhtarlarımızdan sorunları, istek ve arzularını birinci ağızdan dinlemek için bir araya geldik. Kısa vadede çözülebilecek olan sorunları hemen gidereceğiz. Uzun vadede yapılması gerekenleri de programımıza alacağız” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da çalışmalar ile ilgili bilgi verip, büyükşehir belediyesi ile birlikte gerçekleştirilecek olan çalışmaları anlattı. Başkan Saka, “Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Edremit’imize, Balıkesir’imize nasıl daha iyi hizmet edebiliriz onun yollarını arayacağız” dedi. Başkan Saka, Büyükşehir Belediyesi BASKİ’ye yer tahsis etmeye hazır olduklarını da söyledi. Toplantının ardından Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, daire başkanları ve muhtarlara Güre Afrodit Otel’de iftar yemeği verildi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 695 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket