İstifaları bekleniyor!..

Ayvalık’tan sonra Edremit ve Burhaniye Ticaret Oda Başkanlarının istifa etmesi bekleniyor.

Edremit Ticaret Odası Başkanı (ETO) İsmail Aynur ile Burhaniye Ticaret Odası Başkanı (BTO) Hüseyin Sarıbaş’ın istifa etmeleri bekleniyor.  7 Haziran 2015 Pazar günü 2015 genel seçimleri yapılması beklenirken işlemeye başlayan seçim takviminde milletvekili seçimlerinde aday olmak isteyen Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi başkan ve üyeleri, hakimler, savcılar, askerler, belediye başkanları, sendika ve meslek odaları başkanları dahil olmak üzere tüm kamu görevlilerinin 10 Şubat, saat 17.00'ye kadar görevlerinden ayrılmaları gerekiyor. Bu doğrultuda Edremit Körfezinde istifası beklenen 2 ismin yakın zamanda istifalarını vermeleri bekleniyor. Edremit Ticaret Odası Başkanı İsmail Aynur’un CHP’den, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş’ın da AKP’den aday adayı olması bekleniyor. Uzun zamandır adaylık konusunda sessiz kalan Ticaret odası başkanlarının, hafta sonu gündeme gelen görüşmelerde İstifa edecekleri bilgisine ulaşıldı. Edremit Körfezinde 3 Ticaret Odası bulunurken, daha öncde Ayvalık Ticaret Odası (ATO) Başkanı Rahmi Gençer, görevinden istifa ederek CHP’nin Ayvalık Belediye Başkanı olmuştu. Edremit Körfezinde Ticaret Odası Başkanlığına seçilen Başkanların tamamı istifa ederek siyaset sahnesinde yer almaları, Ticaret Odalarının siyaset adamı yetiştirdiği yorumlarına neden oldu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Sarıbaş’ın ürünleri Ankara’da

Burhaniye’nin önde gelen üretim firmalarından Sarıbaş süt ürünleri, markası ve kalitesiyle istnabul’da satışa başladı. İstanbul’un çeşitli yerlerinde bilbordlar da büyük afişlerle yerini alan Sarıbaş, kullandığı sloganla da dikkat çekti.  Burhaniye ve Ege bölgesinin en büyük Salça fabrikası Burcu A.Ş’nin “Burhaniye’den dünya sofralarına” sloganı ile dünyanın 135 ülkesinde ürünlerini satarak Burhaniye ismini duyururken, Sarıbaş ürünlerinin de , “Bize tereyağ Burhaniye’den gelir”  sloganı ile yer aldığı bilbordlar Ankara cadde ve sokaklarında asılmaya başladı. Burhaniye’nin son aylarda kurumsal olarak adını duyurmaya ve üretimle Türkiye’ye adını duyurmaya başlaması, Burhaniye’nin başarısı olarak değerlendirildi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EMİTT FUARINDA GÖMEÇ BELEDİYESİNE ÖDÜL

19.Doğu Akdeniz uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında Gömeç Belediyesi Standına Ödül yağdı. Belediye Başkanı Kazım ARSLAN’ın katıldığı Ödül töreninde Gömeç Belediyesi Standı En Etkin Tanıtımı gerçekleştiren Stand ödülünü aldı.Başkan ARSLAN ödül Töreninde İlçemizi bu denli büyük organizasyonda tanıtmaktan mutlu olduklarını belirtirken,ziyaretçilerinde standımıza ilgisi büyük oldu;dedi.Ayrıca Başkan ARSLAN Gömeç Belediyesi Standına katılım gösteren İlçemizin çnemli şirketlerinden,Varmak İnşaat Yaşam Termal,Şahinler İnşaat,Kozaklı ltd.şti ve Altınkılıç Süt ve süt ürünleri Aş.adına ödül aldı.    

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CHP nerede?
Burhaniye Festivaline AKP en üst düzeyde katılım sağlarken, açılış günü gözler CHP’lileri aradı!
Burhaniye CHP’nin protesto ettiği festivalde CHP’yi bu önemli günde kurtaran isim Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka oldu. Eski Belediye Başkanı Fikret Akova tarafından başlatılan ve 10 yıl boyunca CHP’nin ön saflarda katıldığı kış festivalinde, Burhaniye’den seçilen CHP Milletvekili Nedret Akova’da katılmadı. 2014 yerel seçim hezimetini üzerinden atamayan Akova kardeşler, Burhaniye Belediyesinin seçilen CHP’li Meclis üyelerine bile etki ederek festivale katılmamalarını sağladı. Burhaniye Belediye Meclisinin CHP Grup Başkanı Levent Acartabak’ın organize ettiği ileri sürülen protesto neticesinde, Burhaniye halkı oy verdiği CHP’lileri meydanlarda göremedi.  CHP Belediye Meclis grup sözcüsü Levent Acartabak’ın Akova döneminde “görevini kötüye kullanmak” iddiasıyla Burhaniye Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanmaya başladığı için Akova kardeşlerden aldığı talimatlarla etkinliklere CHP’lilerin katılmamasını sağladığı iddia edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

HAZMEDEMEDİLER!...

Burhaniye'nin 11. si düzenlenen Zeytin Zeytinyağı ve Hasat Festivali büyük bir coşkuyla açılış start'ını verdi. Burhaniye Belediyesi Hizmet binası önünden Cumhuriyet Meydanına büyük bir kortej yürüyüşüyle giriş yapıldı. Halkın katılıma yoğun ilgi göstermesi gözlerden kaçmazken, havanın da güzel ve güneşli olması katılımı dahada artırdı.

YÜREKLERİ DAYANAMADI..!!

Açılış konuşmasını Burhaniye Belediye başkanı Necdet UYSAL yaptı. Konuşmasında şunlara değindi " Burhaniyelilerin ve bu festival için çok uzaklardan gelerek bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan, tüm herkese selamlarımızı gönderiyoruz. Sayın Ali AYDINLIOĞLU' na da bu mutlu günümüzde bizlerin yanımızda olduğu için kendisine de teşekkürlerimi sunuyorum" dedikten sonra bölge için hayati önem taşıyacak olan Organize Sanayi Bölgesini de ne kadar önemsediğini söyleyerek, şunları ilave etti. "Bölgemiz zeytin ve zeytinyağı bölgesi olduğu için O.S.B ni zeytinimizi ve zeytinyağımızı tüm piyasaya tanıtmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Zeytinyağı'mızın daha kaliteli olabilmesi için Ali AYDINLIOĞLU'nun da her fırsatta gündeme getirdiği bir BARAJ projemiz var" dedi. Konuşması sırasında Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA ve CHP ilçe başkanının da protokolde yerlerini almasıyla UYSAL "Kamil SAKA beyefendiye de  festivalimize iştirak ettiği için teşekkür eder, gelmeyenlere de ( hani neredeler) dedi ve halk oyunlarına geçildi.

KENDİ KURDUĞU OYUNU YİNE KENDİSİ BOZDU.

Daha sonra Necdet UYSAL'a sorduğumuz (gelmeyenlerden kimi kastettiğiniz?) sorusuna ise UYSAL "Tabii ki Nedret HANIM" dedi.Bu festival Belediyenin değil Burhaniye'nin festivaliydi sorusuna ise Başıyla onaylayarak "yani" demekle yetindi.

BİZ BÖYLE ÇEVRECİYİZ, LAF DEĞİL İŞ ÜRETİRİZ

Özel bir televizyon kanalına konuşan Ali AYDINLIOĞLU ise şunları söyledi " Ak Parti iktidarında önceki toplam zeytin ağacı sayısı 90 milyar iken, Ak Parti ile bu sayı 195 milyara ulaşmıştır.
"Çünkü Türkiye Avrupa birliğine girdiğinde artık zeytin fidanı dikemiyorsun" dedi "ayrıca bu sene bölgemizin zeytini de güzel para etti, tabii aslında iç piyasa da zeytinyağı tüketimini daha yaygın hale getirmeliyiz. Yunanistan da bile kişi başı zeytinyağı tüketimi 11-12 litrelerde iken bizde maalesef bu rakam 1-2 litrelerde" diyerek Festival etkinliğine katılacak olan Prof.Dr. Canan KARATAY'ın zeytinyağının sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu anlatan paneli tüm halkı da davet etti.

HELAL SANA KAMİL SAKA..!!

35 YILIN ADAMLIĞI..
Protokolde gözler bu festivalin mimarları olan AKOVA ları ararken sadece Kamil SAKA'nın katılması herkesin dikkatini çekti. Fikret ve Nedret AKOVA'nın Burhaniye'nin festivaline gelmemelerini katılımcıların hoş karşılamadığı dillendirildi. Burhaniye CHP yetkililerden kimsenin katılmaması da gözlerden kaçmadı. Telefonla Burhaniye CHP yetkilisi Cahit TUNA ile "festivale neden katılmadıklarını sorduğumuzda" Cahit TUNA " bize davetiye gelmediği için katılmadık" demesi üzerine Burhaniye Belediyesi Halkla İlişkiler sorumlusunu aradığımızda "kesinlikle böyle bir şey olmadığını, zabıta ekiplerimizle bütün herkese davetiyelerini gönderdik" dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2015-01-24 14:09:56

Yorum : 
GELMEYENLER KİMLERDİ 1.SIRA YAĞDANLIKLAR 2.SIRA ABİLER 3.SIRA ŞAKİRTLER 4.SIRA ABLALAR 5.SIRA TUZLUKLAR TABİKİ GELMEYENLER HALKTAN KAÇANLAR YILLARCA TARİŞİ SÖMÜRENLER

YENİDEN BURHANİYE..!!

Burhaniye Yenileniyor.
Burhaniye de kurumlar bir-bir yenileniyor. Yeni Ceza evi, Yeni Hükümet Konağı, Yeni Belediye binası, Yeni Devlet Hastanesi, Yeni Oto Gar Terminali,Yeni Emniyet Müdürlüğü Binasının da on beş gün sonra temelinin atılmasıyla Burhaniye'nin bir çok kurumu yenilenmiş olacak.

GÜNÜDEN ÖNCE BİTİRİLECEK..

Otuz günden daha az bir zamanda bitirileceği iddia edilen Hükümet Konağı da Burhaniye'ye yakışır, fiziksel koşulları uygun dört katlı ve alt katında ikişer Bay ve Bayan olmak üzere abdest alma yeri ve namaz kılmak için mescit'in yapıldığı modern bir binaya kavuşmanın sevincini yaşayacaktır Burhaniye halkı.

BEŞ BİN TONLUK SU DEPOSU FAALİYETTE

Burhaniye'nin içme su sorununu kısa sürede faaliyete geçmesini sağlayan BASKİ yeni ceza evine bu depodan su pompalanmaya başlamasıyla, hükümlülerin nakil işlemleri de başlamış oldu. Ayrıca
Yeni ceza evinin bitirilmesiyle de Burhaniye'ye hariçten koruma memurlarının gelmesiyle esnaflarda bir hareketlilik yaşandığı gözlendi.

MODERN HASTAHANE İÇİN 92 DÖNÜM ARAZİ

Yeni Devlet Hastanesinin çevre yolu üzerine bulunan 92 dönümlük bir alana modern bir devlet hastanesinin yapılması için onay alınması ve 2015 yılı içerisinde temel atma törenini yapılarak çok kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

YENİ  OTO GAR  TERMİNALİ
Yeni Şehirler arası Otobüs Terminal çalışmalarında da sonlara yaklaşıldı. Terminal binasının çevre düzenlemesinin bitmesiyle açılışı yapılarak hizmet vermeye başlayacak.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1031 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket