Kadın milletvekilleri fotoğraf çektirme derdinde!

Balıkesir, kadın Milletvekilinde beklediğini bulamadı!  24. Dönem Balıkesir AKP’den  Milletvekili Tülay Pabuçcu siyasilerle hatıra fotoğrafı çektirmekten vatandaşa hizmete vakit bulamazken,  Edremit Körfezinden uzun yıllar sonrasında CHP’den kadın Milletvekili olan Nedret Akova’da kendisiyle çelişen soru önergeleri ve yaptıklarıyla gündem oluştururken, bölgesine yatırım ve faydalı bir çalışmaya imza atamadı. Balıkesir AKP’den 23.dönem milletvekili seçilen Ayşe Akbaş’ta “bir varmış, bir yokmuş” şeklinde haberle konu olurken, başarısız bir döneme imzasını atmıştı.

Kadın Milletvekilleri neden başarılı olamıyorlar?

Balıkesir,  kadın milletvekilinde yaşadığı hayal kırıklığı 24. Milletvekilleri içinde geçerli oldu. Genel seçimlere 8 aylık bir süre kalırken,  CHP ve AKP’nin kadın milletvekilleri yaptıklarıyla değil yapamadıklarıyla gündeme geldi. AKP’den kadın Milletvekili Tülay Pabuçcu’nun en başarılı olduğu alanın, üst düzey devlet görevlileriyle fotoğraf çektirmek olduğu gözlemlendi. Balıkesir’de kamu kamplarının kız öğrencilere tahsisi konusunda kendisinden destek beklenen Milletvekili, fotoğraf çektirmekten toplumsal sorunlarla ilgilenmedi.  TBMM karnesinde de, “İlk İmza Sahibi Olduğu Kanun Teklifi, Sahibi Olduğu Sözlü ve yazılı Soru Önergesi,  İlk İmza Sahibi Olduğu Genel Görüşme Önergesi, İmzası Bulunan Genel Görüşme Önergesi, İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Soruşturma Önergesi, İmzası Bulunan Meclis Soruşturma Önergesi, İlk İmza Sahibi Olduğu Meclis Araştırma Önergesi bulunmazken, 2 sefer üyesi olduğu Tarım, Orman Ve Köyişleri Komisyonu nedeniyle genel kurul konuşması ve 5 sefer de Meclis Araştırması Önergelerinde imzası bulunuyor.
Edremit Körfezinden muhalefet Milletvekili olarak CHP’den Nedret Akova bulunurken, Akova’nın çok sık verdiği soru önergeleri nedeniyle, kendisiyle çelişen önergelere de imza atmış oldu. TBMM  31 Ağustos 2012'de Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e yazılı soru önergesi verdi. Bakanlığa alınan 48 kişinin bakan ve milletvekilleri ile yakınlığının bulunup bulunmadığını sordu. Bakan'a soru önergesi veren Nedret Akova, aynı tarihlerde bizzat bir icraatın altına imza attı.  Öz yeğeni Hukuk Fakültesi 2.sınıf öğrencisi Elif Akova’yı  "yardımcı personel" kadrosu ve 3.700 TL aylıkla yanına aldı. Öğrenci olan yeğeni işe gitmeden maaş alarak TBMM ve CHP’nin gündemine oturmuş oldu. Yine CHP Milletvekili Nedret Akova, kamu araçlarının özel işlerde kullanılması hakkında da bir soru önergesi vermiş, ancak kardeşi Burhaniye Belediyesi başkanı makam aracını Fikret Akova’ya ait aracı kendi özel işlerinde kullanmıştı. Balıkesir, kadın Milletvekilleri konusunda beklediğini bulamazken, Genel seçimlerde kadın kotasından hangi bayanların listeye gireceği merakla bekleniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ALTINKAMP TURİZM BAKANLIĞINCA
“ÖZEL KONAKLAMA TESİSİ” (SPECİAL CLASS) İLAN EDİLDİ.

Doğaya dönük alternatif turizm örneği olarak ve mimari özgünlüğüyle uluslararası üne sahip olan Altınkamp, Turizm Bakanlığınca “ÖZEL” (SPECİAL CLASS) konaklama tesisi olarak nitelendirilerek, turizm işletme belgesi yenilendi.
Turizm Müdürü Erkan Bildirici: ”Balıkesir bölgemizde sadece dokuz adet “özel” belgeli turistik tesis yer almaktadır. Bunlardan dördü Ayvalık'ta, biri Bandırma'da, biri Gömeç'te, iki adet Edremittedir. Ören'de böyle bir tesisimiz bulunmasıyla hizmet kalitemiz artmış olacaktır. Altınkamp'ın “özel” konaklama tesisi olarak belgelendirilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

KÖRFEZİN YARIM ASIRLIK TURİZM TESİSİ ALTINKAMP ULUSLARARASI MİMARİ ESERLER LİSTESİNE GİRDİ

1963 yılında öğretmen çift Tahir Altın ve Melahat Altın'ın kurduğu Altınkamp Turistik Tesisleri 50. yıllarında Uluslar arası DOCOMOMO teşkilatı tarafından mimari eserler listesine alınarak tescillendi.

Körfeze ilk defa yabancı turist getiren konaklama tesisi olarak Burhaniye ve körfez turizm tarihine ismi altın harflerle geçen Altınkamp, yarım asır boyunca yüzbinlerce turist ağırladı. Doğaya dönük alternatif turizm örneği olarak uluslar arası üne sahip Altınkamp, DOCOMOMO teşkilatı jürisi tarafından mimari özellikleri ve tarihçesi değerlendirilerek, tescili öngörüldü.
20 mimarlık fakültesinin profesörlerinden oluşan kurul kararı:
“Altınkamp Turizm Bakanlığı tarafından 1963 yılında belgelendirilmiş olup, Türkiyenin 99 nolu turistik tesisidir. O tarihte ülkemizde yer alan diğer 98 belgeli turistik tesisin yüzde sekseni şehir otelleri olarak kurulmuştur. Altınkamp, ülkemizde deniz kıyısında tatil amaçlı kurulan ilk yirmi tesisten biri olmakla beraber Türkiye’nin ilk kamping/motel tesisi olarak bilinmektedir. Kurucusu Tahir Altın (spor öğretmeni, izci) ve öğrencisi Mimar Yalçın Kaya bu tasarımda birlikte yaşadıkları kampçılık deneyimlerini projeye aktarmışlardır. Yapılar ve doğal çevre arasında organik bir ilişki bulunmaktadır. Sezonluk bir tesis olarak açık mekanların tefrişi ağırlık kazanmıştır. Kurulduğu döneme ait tefriş malzemeleri (sandalye,masa,bar...vs) bugün hala işlevini sürdürmektedir. Türkiye’de ilk olarak 1977’de güneş enerji sistemlerini kullanan tesis olma özelliğini de taşımaktadır.” şeklinde gerekçelendirildi.

DOCOMOMO: (DOcumentation and COnservation of Buildings of the MOdern Movement) Modern mimarlık akımının örnekleri yapıların belgelenmesi ve korunması.


Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Belediye binası kaderine(mi) terk edildi?

Edremit Belediyesinin 2010 yılında 1,5 milyon lira harcanarak restorasyonu yapılan eski Belediye binası kaderine(mi) terk edildi?  11.11.2011 tarihinde Yeni Belediye binasına geçen Edremit Belediye hizmetleri sonrasında, atıl duruma düşen eski Belediye binası için düşünülen projeler havada kaldı. 1954 yılında yapılarak hizmete giren eski Belediye Binası alt katında iş yerleri ve orta kısmında Edremit hal’i olarak hizmet verirken, üst katına harcanan 1,5 milyon liralık restorasyon çalışmaları sonrasında sahipsiz kalması dikkat çekti. Edremit Belediyesinin İnönü Caddesi üzerinde bulunan ve bedesten olarak düşünülen alan da kaderine terk edilirken, eski Belediye binasının atıl durumdan kurtarılarak değerlendirilmesi isteniyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın Belediye mallarını korumak konusunda hassasiyeti bilinirken, boş yere milyonlarca lira harcanarak bekleyen eski binanın Edremit’e yakışır bir hizmet yerine dönüştürülmesi isteniyor.

Butik otel yapılacaktı?

Eski Belediye binasını butik otel yapmak istemesi ve ardından Edremit’te yaşanan talihsizlikler sonrası eski belediye binasına yapılan 1,5 milyon lira boşa gitti yorumları yapılmaya başlandı. 50 yıllık eski hizmet binasının, kamu veya Turizm hizmet vermesi için Edremit Belediyesinin yeni yönetiminin harekete geçmesi bekleniyor. Büyükşehir sonrasında, Edremit Belediyesine geçen Belde ve köylerin tapularının yoğunluğu birçok yerin kontrol edilememesine ve sahipsiz kalmasına neden olduğu ileri sürülürken, Belediyenin envanterinde, atıl olan yerlerin ekonomiye kazandırılması, Edremit’e yakışır yapıların yeni vizyon açısından önemi hatırlatıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
mehmet bey

Tarih : 2014-11-25 12:04:55

Yorum : 
eski belediye binasının üstünde bir sürü haciz var ne butik oteli yakında satılacak icradan

Ferhatoğlu Petrol yenilendi
Edremit’in Güre beldesinde 1968 yılından bu yana hizmet veren bölgenin köklü firmalarından olan Ferhatoğlu petrol’ün yeni tesisi hizmete girdi. Edremit Bölgesinin en eski akaryakıt firmalarından Ferhatoğlu petrol, 2013 yılında eski tesislerinde yenileme yaparak, gelişen Edremit’e hizmet vermek için petrol tesisini modern bir hale getirerek 2014 yılının son aylarında hizmete açtı. Ferhatoğlu şirketler gurubu adına Agah Ferhatoğlu’nun himayesinde hizmet veren Ferhatoğlu Petrol’a yeni düzenlemesiyle hizmete girmesinden dolayı hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz.
SES HABER MERKEZİ

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Başbakan geliyor.

“Birlik içinde yeni Türkiye” sloganıyla yola çıkan AKP Balıkesir 5. Olağan il kongresine Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geleceği açıklandı. Davutoğlu’nun il kongresinin ardından Kuvay-i Milliye Meydanında toplu açılış yapacağı öğrenildi. Başbakan’a hazırlanan Balıkesir’de Cumartesi günü geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. Tüm ilçe ve Belediye Başkanlarının katıldığı toplantıda Başbakan’a hazırlık konusunda bilgilendirme yapıldı. Balıkesir ilinde, ilçe kongrelerini rekor bir hızla tamamlayan iller arasına giren AKP Balıkesir il yönetimini Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun onurlandıracağı belirtildi. İl Başkanı Mahmut Poyrazlı’nın 4 yıldır sürdürdüğü görevini bırakarak Milletvekili olmak adına hazırlıklara başlayacağı bilgileri alınırken, Poyrazlı etkinlik alanında son davetiyesini partililerine gönderdi.  AKP Balıkesir il Başkanı Mahmut Poyrazlı imzasıyla gönderilen açıklamada, “ Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Prof.Dr Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı kongremize tüm dava arkadaşlarımız davetlidir. Kongrenin ardından Kuvay-i Milliye Meydanında saat 13:00'te toplu açılış düzenlenecektir. Açılışa tüm halkımız davetlidir.” Dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Hukuk uzmanına emanet edildi.

Başkan Saka’nın adaletini onlar uyguluyor
Edremit Belediyesinde Hukuk işleri Müdürlüğü yılların tecrübeli Avukatı Yusuf Sel’e emanet edildi. Edremit Belediyesinde yıllarca yaşanan bireysel, keyfi hukuksuzluklara son veren Sel ve müdürlük personeli Kamu haklarında Adalet’li çalışmaya başladılar. Edremit Belediyesi’nin hukuki sorumluluğu Hukuk müdürlüğüne emanet edilirken, Edremit Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü, tecrübeli ve başarılı Avukat Yusuf Sel'in koordinesinde, görevlerinde bilgili personeli ile belediyenin tüm hukuki iş ve işlemlerini eksiksiz yerine getirmeleri, ayrımcılık yapmamaları gözden kaçmadı. Edremit halkının çıkarlarını korumak adına hukuki bütün alt yapıyı sağladıklarını belirten Müdür Sel, Belediye Başkanı Kamil Saka'nın "Edremit halkının hak ve hukukunu sonuna kadar koruyacağız" sözünü yerine getirmek için yoğun bir mesai harcadıklarını ifade etti. SES HABER MERKEZİ

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 918 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket