Hangisine inanalım?

Doğru bir tane olduğuna göre, Nedret Akova başarısız mı? Başarılı mı?
Gece yapılan yorumlarda Nedret Akova başarısız diyorsun,
Gündüz yaptığın yayınlarda Başarılı diyorsun? Hangisi doğru?????

Biz bunu çözemedik, haydi senin yazdıklarına, yorumlarına arşiv kayıtlarından bir göz atıldığında ağır eleştirileri görmek mümkün. Sosyal Medya denen illet çıktı mertlik bozuldu! Eskiden kalemi alan “Gazete’de yazardı”. Şimdilerde moda Facebook’tan Racon kesmek ve meydan okumak! Delil ispat yok! Sallayabildiğin kadar salla, ya tutarsa! Basın Kanununu bilmeyen kişilerin bu mesleğe girdiklerini ve yazdıklarının “dava konusu” olacaklarını bilmeden “iftira” boyutunda yazdıkları, kişilik haklarına saldırdıkları, hakaret ettiklerini görüyoruz! Bu meslek böyle değildi! Birileri kişisel amaçları için Medya’yı bu duruma getirdi. İma ederek yazı yazan, ispat yoksunu, sokak dedikodusu ile suçlamalar yapanlar elbet yargı karşısında hesap vereceklerdir, veriyorlar da…

Şimdi gelelim kazın diğer ayağına!

Son dönemin gazetecisi Hakan Sataroğlu’na; insan kendisiyle çelişmemeli ve kamuoyunu doğru bilgilendirmelidir. Bu mesleğin ana ilkesi budur! 29.12.2015 günü Zeytin Efe adlı gazetenin “sokak” adlı köşe yazısında ne yazılmış, “*Bugünün Milletvekili Nedret Akova. Ablamsın canımsın… Ama mecliste başarılı olmadığın konuşuluyor. Hani biz şöyle bakarız milletvekiline. Burhaniye’ye ne faydası oldu deriz? Bu anlamda birsürü sıkıntılı söylemler var. Yazılı soru önergeleri dışında sonuç aldım ve Balıkesir’e, Burhaniye’ye şöyle bir hizmet getirdim dersen sayfalarımız sana açık. Henüz bir tek köy, pardon şimdiki mahallelerden hiçbirini dolaşmadı diyorlar. Sen ne dersin? Bir röportajı hakkediyorsun. Sağlıcakla kal.” Demiş…

Bu yazılara daha fazla örnekte ekleyeceğim. Ancak; bugün Nedret Akova’nın reklamını yapan, günlerdir CHP Milletvekilinin attığı her adımı haber yapan sayın Sataroğlu’na bir ata sözü ile hatırlatmak istiyorum “bu ne perhiz,  bu ne lahana turşusu”
25.02.2015 günü Facebook sayfandan yazıp, paylaştıklarına gelelim; Yayınlanan yazılarda, ağır eleştiriler gündeme getirilmiş. Şimdi CHP’li üyeler soruyor, “Dün başarısız olarak yazdığın yazılar ve eleştirilerin var! Bugün sonsuz destek ile sayfa sayfa haberler yapıyorsun! CHP’li üyeler Pazar günü oy kullanacaklar ve 4 yıl boyunca kendilerini temsil edecek Milletvekilini belirleyecekler! Sokak’ta ki masum CHP’li hangisine inansın?
Senin yazdığın yazılarda ifade ettiğin gibi Nedret Akova’nın başarısız olduğuna mı?Yoksa son günlerde toz kondurmadığın başarılı çalışmalarına mı?"


HANGİSİ DOĞRU? KAMUOYU AÇIKLAMA BEKLİYOR

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İHALEYE FESAT KARIŞTIRMAK SUÇUNDAN OPERASYON OLUR MU?

Yerel yönetimlerin 1.yılında gündeme bomba gibi düşen iddialar akıllara "operasyon olur mu?" sorularını getirdi!
Her dönem yaşanan operasyonlar bölgede “bu sefer sıra kimde” algısı yarattı. Yoğun göç alan bölgede, beklentinin ve rant kaynaklarının büyüklüğü bazı kişilerin iştahını kabarttı. Fırsatı değerlendirmek isteyen bazı parti yandaş ve üyeleri “ihale koşturmaya” başladı! Ses Haber ekibinin günlerdir sürdürdüğü araştırma dosyasında sona gelindi. Eldeki belgeler doğrultusunda KOM ekiplerinin harekete geçmesi bekleniyor. Milyonlarca lirayı bulan “ihaleye fesat karıştırma” olayının “deşifre” olmasıyla gündemin değişmesi ve dengelerin bozulması bekleniyor.  Milletvekilliği Genel seçimlerinde Siyasi malzeme yapmamak adına 7 Nisan sonrası için haber hazırlıkları devam ederken,  panik içinde olan bazı kişilerin “kılıf” uydurma hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

 

CHP’LİLER SANDIK BAŞINA GİDİYOR..

 

CHP’DE ÖNSEÇİM HEYECANI..

Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri Balıkesir genelinde milletvekili adaylarını belirlemek için 29 Mart Pazar günü sandık başına gidecek. CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Edremit’te toplam 5567 üyenin oy kullanma hakkı bulunduğunu belirterek 75. Yıl Ortaokulu’nda yapılacak oy verem işlemi için tüm üyeleri sandığa davet etti.  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin aldığı karar uyarınca birçok ilde olduğu gibi Balıkesir’de de üyeler milletvekili aday listesini belirlemek için 29 Mart 2015 Pazar günü sandık başına gidecek. CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Cumhuriyet Halk Partisi’nin uzun yıllar aradan sonra önseçim kararı alarak örnek bir uygulamaya imza attığını belirterek “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’da önseçime girerek demokrasinin en güzel örneklerinden birisini sergiliyor. Balıkesir ilimizde de sosyal demokrat CHP iktidarında göreve talip olan 34 aday adayımıza başarılar diliyorum” dedi. Edremit’te oy verme işleminin Adliye Sarayı yanında ki 75. Yıl Ortaokulu’nda yapılacağını kaydeden CHP Edremit İlçe Başkanı Enligün, “Edremit’te tüm üyelerimizin özgür iradeleri ile oylarını kullanıp milletvekili adaylarımızı belirleyeceğimiz hakim huzurunda ki ön seçimler için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. 31 Aralık 2014 tarihine kadar üye olan toplam 5567 üyemiz oy kullanabilecek. Oy kullanacak üyelerimizin yanlarında mutlaka kimlik belgelerini bulundurmaları, oy pusulasında en az 4 kişi, en fazla 8 kişi işaretlemeleri gerekmektedir. 4’den yaz ya da 8’den fazla işaretlenen oylar geçersiz sayılacağından tüm üyelerimizin bu konuda dikkatli davranmalarını istiyoruz. Tüm üyelerimizi 29 Mart Pazar günü 75. Yıl Ortaokulu’nda saat 08.00- 17.00 arasında oy kullanmaya davet ediyorum” dedi.  Önseçim kartlarının Edremit İlçe Başkanlığı ile Güre, Akçay, Zeytinli ve Kadıköy Mahalle Temsilciliklerinde de alınabileceğini kaydeden İlçe Başkanı Enligün, seçim günü Altınoluk, Güre, Akçay, Zeytinli, Kadıköy ve diğer tüm mahallelerden otobüslerin sefer yapacağını ifade etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

 

YILIN KADINI FERNUR SÖZEN

Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Fernur Sözen’i yılın kadını seçti. Okulda düzenlenen törenle Fernur Sözen’e plaketi takdim edildi.

Plaket törenine Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Okul Müdiresi Zuhal Herdan ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdiresi Zuhal Herdan “Okulumuz Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak eğitime verdiği maddi ve manevi destekleri ile körfezimize önemli katkılarda bulunan, hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, eğitimin vazgeçilmez hizmet olduğuna ve her şeyin insanı sevmekle başladığına inanan iş kadını kimliği, girişimcilik ruhu, vatan sevgisi ve en önemlisi hayırsever kişiliğiyle saygıdeğer Fernur Sözen Hanımefendi okulumuz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar  Gününde  yılın kadını seçilmiştir. Gönül borcumuzu ve şükranlarımızı sunmak için Milli Eğitim Şube Müdürümüz Şaban Altınsuyu, öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimizin huzurunda kendilerine yılın kadını plaketini sunmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

Fernur Sözen ise “Sizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün birer neferisiniz. Sizler bu ülkenin geleceğini şekillendireceksiniz. Sizler sayesinde ülkemizin geleceğine umutla bakıyorum. Aldığım ödülden ziyade burada siz gençlerle birlikte olmak benim için daha da anlamlı. Ben aslen Çanakkaleliyim. Şehitler diyarından geliyorum. Atalarımız orada canlarını, kanlarını vermiş. Ben malımı, enerjimi vermişim çok mu? Sizler bu ülkenin sahibi olduğunuzda ödüllerin en büyüğünü ben almış olacağım” şeklinde konuştu. 

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ÇERNOBİL DOKTORU EDREMİT’TE

Edremit’in mucidi olarak bilinen Faruk Durukan’ın misafiri “Çernobil Doktoru” olarak bilinen Anatoly Tkachuk Edremit’e geldi.

Çernobil’de meydana gelen nükleer faciaya araştırma ve kurtarma ekibi doktoru olarak katılan ve hayatta kalan tek kişi olan Anatoly Tkachuk, Türkiye’ye gelerek, nükleer enerji konusunda bilim adamlarını bilgilendirmek için çalışmaları başlattı.
Anatoly Tkachuk,
Çernobil’de yarım saat geçiren dört kişilik ekipten hayatta kalan tek tanık olarak halen Ukrayna’da yaşıyor. Kale Ekstrat firmasınından Faruk Durukan’ın misafiri olarak gelen Anatoly Tkachuk, 1 ay boyunca ülkede çalışmalar yaparak,  Radyasyon ve radyasyona karşı tedbirler konusunda ciddi bir bilgi birikimine sahip olan Tkachuk, Türkiye’deki bilim adamlarıyla bir araya gelecek ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirmeye başladı.
Tkachuk’un Türkiye’ye gelmesinin ülkeye önemli katkıları olacağını söyleyen Faruk Durukan, “Anatoly Tkachuk, hem bizim radyasyon konusundaki çalışmalarımızı inceleyecek, hem de kendi bilgi birikimini ülkemizdeki bilim insanlarıyla paylaşacak. Ülkemizde olası bir nükleer facia durumunda neler yapabileceğimiz, nasıl önlemler alabileceğimiz konusunda bilgi eksiklikleri olabilir. Bu konuda Tkachuk, ülkemize ışık tutabilecek bir birikime sahip. Anatoly Tkachuk, bilim adamlarımızla buluşacak.” dedi

Anatoly Tkachuk, 26 Nisan 1986’da Çernobil‘de meydana gelen nükleer facianın ardından bölgeye görevlendirilen 4 kişilik araştırma ve kurtarma ekibinin başında görev almıştı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

STK’LAR AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASINA KATILDI

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı tarafından sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve meslek kuruluşlarının 25. Dönem Milletvekilliği aday tespiti konusundaki temayül yoklaması gerçekleştirildi. AK Parti Edremit İlçe Parti Binasında gerçekleştirilen temayül yoklamasına AK Parti Edremit İlçe Başkanı İsmail Doğdu ile yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu. AK Parti Edremit İlçe Başkanı İsmail Doğdu, AK Parti merkez yürütme kurulu tarafından milletvekili aday tespit çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşlarının da sürece dahil edildiğini ve bu hususta prensip kararı alındığını söyledi. Doğdu “Her seçimden oylarını artırarak yoluna devam eden AK Parti’mizin bu seçimde de oylarını artırarak başarısını pekiştireceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. Biz de Balıkesir genelinde başarılı olmak için yönetim kurulumuz ile beraber gece gündüz demeden mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1137 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket