BALIKESİRLİ KADIN GİRİŞİMCİLER BURHANİYE'DE BULUŞTU           

Burhaniye ilçesi, İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Balıkesir Ticaret Odaları Kadın Girişimcileri’nin katıldığı toplantıda, kadın girişimcileri destekleyecek olan projeler masaya yatırıldı.
Balıkesir’in il merkezi ve ilçelerde bulunan Ticaret Odası üyesi bayanların buluştuğu toplantıda konuşan Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş, katılımcılara teşekkür etti. Toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını anlatan Sarıbaş, ”Uluslararası rakamlara bakıldığında, çalışmak isteyen kadın sayısının özellikle kentlerde göreli olarak hızla arttığı söylenebilir. Bu durum, kadınların tarımsal faaliyetlerden çok ticari ve ekonomik alanda daha bilinçli girişimcilik faaliyetlerine yöneldiğini göstermesi açısından önemli olarak değerlendirilmektedir.
Ülkemizdeki kadın girişimciliğinin niteliksel ve niceliksel gelişiminin ivmesini yitirmeden kuvvetlenmesini sağlamak görevimiz olmalıdır. Ekonomi hayatında kadınlarımızın olmadığını düşünmek, tek kanatlı bir kuştan uçmasını beklemek ile eşdeğerdir” dedi. Sarıbaş’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Murat Taşkın, İletişim Kurmanın yolları konulu konferans verdi. Taşkın, insanın vücut dili ve kadının karşılaşacağı zorluklar hakkında bilgilendirme yaptı.
Balıkesir İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu ise” Türkiye’de özelikle 1984 yılından sonra çok önemli ölçüde kadın girişimcilerimiz hayata atıldı ve büyük başarı sağladı. Türkiye’de bir çok sektörde olan kadın girişimcilerimiz turizmden, sanayi ye kadar hemen hemen her alanda varlar. Özellikle Turizm de kadın girişimcilerimizin daha fazla dolaşarak Turizmin gelişimini artırmaları gerekir. Kadın, artık her sektörde hızla ilerliyor” dedi. Toplantının sonunda bilgi veren Nurbin Tüfekçioğlu” Toplantılarımızı, il merkezi ve ilçelerde sürdürüyoruz. Kadın girişimcilerin desteklenmesi konularında bilgiler verdik. Balıkesir’imiz de çok sayıda başarılı kadın girişimcimiz var. Körfezden de çok başarılı kadın girişimciler çıkacağına inanıyoruz. Toplantımızın faydalı olduğuna inanıyorum. Katılımcılara teşekkür ederim” dedi. Burhaniye Ticaret Odası Odasından Hülya Özdemir de” Nurbin Tüfekçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Çok faydalı bilgiler verdi. Bu toplantıların devamını bekliyoruz” dedi. Balıkesir kadın Girişimciler Burhaniye temsilcisi olduğunu bildiren Şirin Sarı da” Burhaniye Ticaret Odası olarak ilk kez kadın girişimciler toplantısına ev sahipliği yaptık. Kadının gücünün Türkiye’nin gücü olduğuna inanıyoruz. Daha çok kadının girişimci olması için çalışıyoruz. Kadın girişimcilerin sayısının artması çok önemli” dedi.
Toplantıyı Burhaniye kaymakamı Osman Yenidoğan ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Aysel de izledi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BURHANİYE'DEN BÜYÜK DAVET

Edremit’te projesi bekletilen müteahhitleri, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal Burhaniye’ye davet etti

Edremit'te müteahhitlerin büyük sıkıntılar içinde olduğunu dile getiren ve SES Gazetesi'ne bu konuda açıklamalarda bulunan Başkan Necdet UYSAL "Körfezin bütün müteahhitlerini Burhaniye'ye davet ediyoruz. Belediyemiz adına yapılması gerekenleri yapmak için kapımız herkese açık" diyerek adeta açık davetiye göndermiş oldu.
Yaklaşık yedi aydır Edremit'te hiç bir temel atılmadığını dile getiren müteahhitlerin dertlerine tercüman olacağını bildiren UYSAL Burhaniye'nin kemer bölgesinin yeni imar için uygun olduğunu bu konuda ki çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını dile getiren UYSAL "Burhaniyemizin gelişmesi  yeni yatırımların gelmesi konusunda iş adamlarına her türlü kolaylık sağlanacak,yıllarca Burhaniye'mizin kapalı bir kutu gibi kalması dışa açılamamasının zorluklarını hep beraber yaşıyoruz. Neden bizim de yol kenarında dinlenme veya eğlence yerlerimiz olmasın, Burhaniye'yi sadece geçiş güzergahı olarak kullanılmasını istemiyoruz, en azında Burhaniye'den geçerken şöyle temiz havamızı alabilecek hiç bir tarafa uğramadan Burhaniye de tatil yapmak için gelen tatilcilere ihtiyacımız var ve bunu sağlamak içinde yol güzergahında bulunan satış ve dinlenme yerlerinin yapılmasını istiyoruz. Bu konuda yatırım yapmak isteyenlere de kapımız açık. Büyük şirketlerin gelmesinden önce gönlümüzden geçen Körfezin içinden yatırım yapmak isteyenlerin çıkmasını istiyoruz şayet bu olmuyorsa o zaman tabii ki bu imkanları dışarıdan gelip yatırım yapmak isteyenlere de aynı imkanı sağlayacağız" diyerek körfezin can damarı inşaat sektörünün hareketlenmesi için her türlü yardımı yapacağını tekrarlayarak davetini bir kez daha yineleyerek " Burhaniye Körfezin en Bakir bölgesi yatırımlara aç, inşaat sektörü içinde bulunmaz bir fırsattır, herkesin bu fırsatı iyi değerlendirmesini istiyoruz" dedi.  

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

MAHALLE   BEKÇİLERİNİ GERİ  İSTİYORUZ

Camivasat mahallesinde önceki gün yaşanan olay insanlık ölmüş (mü)? dedirtecek cinstendi. Boğazını kesmek isteyen komşusuna defalarca yardım eden Mualla SEMERCİ'yi öldürmeye kastederek üç kuruşluk para için az kalsın canından olacaktı.
Mualla SEMERCİ nin kendisine reva görülen bu duruma bir türlü anlam veremediğini" ben bu aileye daha önce elimden geldiği kadar yardım ettim fakat nereden bilebilirdim ki bana böyle bir kötülüğün yapılacağını. Güvenmiştim evimin kapısını açtım artık bundan böyle kapı komşumuza dahi güvenemeyecek miyim. Biz eskiden kapılarımızı açık bırakır uyurduk şimdi kapılarımız kilitlediğimiz halde yine kendimizi güvende hissedemiyoruz" diyerek tepkisini dile getiren Mualla SEMERCİ; böyle art niyetli insanların yüzünden gerçek ihtiyaçlılara da yardım edilemez olduğunu, evde yalnız kalmaktan korktuğunu dile getirirken, yaşananları unutmanın zor olduğunu anlatırken bile titrediği gözlendi.
Mahalle sakinleri Mualla SEMERCİ nin başına gelenler karşısında tedirgin bekleyişleri devam ederken " mahallede ki teyzemizin herkese karşı yardımcı olduğunu bilmeyen yoktur oysa bu kötü niyetli insanlar yapılan iyiliğin karşısında az kalsın hunharca katledilecekti. Bu kadar iyiliğin sonucu bu olmamalıydı, bizlerde mahalleliler olarak eskiden olduğu gibi mahalle aralarında gece bekçilerinin olmasını istiyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler. "Camivasat mahallesi olarak bu tür olayların bir daha yaşanmaması için herkesin daha dikkatli olması gerektiğin,i böyle bir suçunda cezasız kalmamasını, suçluyu tutuklayıp teslim eden emniyet güçlerinin çabalarına karşılık tutuksuz yargılanmasını da istemiyoruz, polis bir taraftan tutuklarken daha polis adliyeyi terk etmeden suçlunun ondan önce çıkmasını da kabul edemiyoruz" diyen mahalle halkı tepkilerini böyle dile getirdiler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BAŞKAN SAKA VE MİMARLARLA BİR ARAYA GELDİ..

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçede görev yapan Mimarlar ile bir araya geldi. Mimarlar özellikle Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile ilgili anlaşmazlıkları dile getiren mimarların sıkıntılarını Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığına taşıma sözü verdi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, müteahhitlik yapan işadamlarından sonra ilçede ki Mimarlar ile bir araya geldi. Mimarlar Odası Edremit Şube Başkanı Vahit Büyüksaraç ve birçok mimarın katıldığı Belediye meclis salonunda ki toplantıda Başkan Saka, mimarların sorunlarını dinledi. Mimarlar özellikle Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile ilgili anlaşmazlıkları dile getirerek sıkıntıların çözün konusunda Başkan Kamil Saka’dan destek istediler. Mimarları dinleyen Başkan Saka, yaşanan sıkıntıların aşılması için gereken girişimleri yapacaklarını belirterek Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği ile ilgili anlaşmazlıkları giderilmesi için konuyu Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına taşıyarak sıkıntıların ortadan kaldırılması için çalışacaklarını söyledi.  Yeni onaylanan 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planı ile ilgili olarak da mimarlara bilgi veren Başkan Saka, var olan sorunların çözümü konusunda gerekli çalışmaları hayata geçireceklerini belirtti. Toplantıda Edremit Belediyesi’nin ilgili daire müdürleri de hazır bulundu.  

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 2
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
mehmet atmaca

Tarih : 2014-10-28 17:22:01

Yorum : 
Büyükşehir yasası ile köyler mahalle oldu ama Edremitte mahalleler de köy hatta mezra oldu, ALLAH'ın seven o mimarlar ve başkan gazicelal mahallesine, adliye civarına bir gelsin de yollara baksın...

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
duyarlı vatandaş

Tarih : 2014-10-28 23:17:14

Yorum : 
kamil saka ve ekibinin öncelikle zeytin ağaçlarını kesip imara açılmasının önüne geçilmesi ne olursa olsun zeytin agaçlarının kesilip yerine rant uğruna imara açılması dünyanın neresinde var e 87 karayolunda çiftçi inşaatın 100 e yakın zeytin ağacını keserek imara ranta verenlere lanet olsun taksimde 3/ 5 ağacı bahane edenlere heslere karşı duranlar görmüyormu bu katliamı

AKÇAY’DA YIKIM BAŞLADI..

EDREMİT BELEDİYESİ İZİNSİZ YAPILARI YIKIYOR..

Edremit Belediyesi tarafından ilçenin turistik Akçay Mahallesi’nde yapı kullanım izni olmayan baraka ve büfe tipi yerlerin yıkımına başlandı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yasal olmayan hiçbir uygulamaya izin verilmeyeceğini halkın ortak kullanım alanını işgal eden yerlerin yıkımına devam edileceğini söyledi. Edremit’in turistik Akçay Mahallesi’nde Edremit Belediyesi tarafından yapı kullanım izini olmayan yerler için alınan yıkım kararı uygulamaya konuldu. Akçay Mahallesi’nin kordon boyunda yer alan ve yapı kullanım izini bulunmayan baraka ve büfe tipi yerler için Edremit Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü koordinatörlüğünde Fen İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nün de desteği ile iş makineleri ile yıkım işlemine başlandı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, yasal olmayan hiçbir uygulamaya müsaade etmeyeceklerini belirterek “Akçay kordon boyu üzerinde yer alan ve yapı kullanım izni olmayan işletmelerle ilgili olarak belediyemiz tarafından yıkım işlemi başlatılmıştır. İlçemiz genelinde başta vatandaşlarımızın ortak kullanım alanlarını işgal edenler olmak üzere izinsiz ve yasal sorumluluklarını yerine getirmeyenler hakkında yıkım dahil gerekli her türlü yasal işlem yapılmaktadır. Bundan sonra da yapılmaya devam edecektir” dedi.  

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 862 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket