Başkan yardımcısı ataması yapmayacağım!

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Ses Radyo’nun canlı yayın konuğu oldu. Gazeteci Doğan Doğan ve Aziz Han’ın konuğu olan Başkan Uysal, Burhaniye Belediyesinde bulmacaya dönen Başkan yardımcılığı konusunda son noktayı koydu. Başkan Uysal, “Başkan yardımcılığını çok arkadaşımız istiyor. Ayrımcılık yapmamak adına bu göreve atama yapmayacağım” dedi.

Burhaniye Belediyesinde boş bulunan 2 Başkan yardımcılığı için AKP’li ve MHP’li Meclis üyelerinin beklentiye girmeleri ve kamuoyunda MHP’li Meclis üyesi Ali Galip Baş’ın net bir açıklama ile “Başkan Yardımcılığı istiyorum” demesi ve AKP’li Meclis üyesi Özer Koyuncu’ya seçim öncesinde verilen söz, Burhaniye Belediyesinde “Başkan yardımcılığı krizi” yaşanmasına neden olmuştu. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, bu krizi aşmak için İzmir’den bürokraside uzman olan Cemal Akkılınç’ı Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile Başkan yardımcısı olarak atamıştı.
Aralarında uzlaşırlarsa atama yaparım
Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın canlı yayında Büyükşehir Arena Gazetesi sahibi Aziz Han’ın “ AK Parti öncülük etse, İlçe Başkanlığı devreye girse. Herkesin onay verdiği bir isim üzerinde mutabakata varılsa atamasını yaparmısınız?” sorusu üzerine Başkan Uysal, "uzlaşı olursa neden olmasın. Biz arkadaşlarımızı kırmak istemiyoruz. Hepsi bizim için değerli. Ayrımcılık olmaması için atama yapamadık. Uzlaşsınlar, gelsinler” dedi.

Hedefimiz, “Reşitköy Barajı”


Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye için en büyük projenin Reşitköy barajı olduğunu ve başkanlığı süresince en büyük hedefinin 60-70 yıllık bir rüya olan Reşit köy barajına başlanması olduğunu açıladı. Havran’da yapımı tamamlanan barajın Zeytinlikleri sulamaya başladığını ve ürün kalitesinde artış olduğu ifade eden Başkan Uysal, Burhaniye ve Gömeç için çok önemli olan Reşitköy Barajı için Bakanlık düzeyinde görüşmelerin başladığını, yıllardır geri planda tutulan projenin ele alındığını açıkladı. Başkan Uysal, Burhaniye’nin gelişmesi için, Zeytincilik Organize Sanayi sitesinin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini, Güneş enerjisi konusunda 2 milyon dolarlık bir yatırımla elektrik üretimi için fizibilite çalışmaları yaptıklarını, Seracılık yapmak ve yeni gelir kapıları açmak istediklerini de ifade etti.

Kaçak Yapılar bizden “kaçmaz”

Burhaniye Ören’de Clup Orient adlı tesisin içinde kaçak malikhane çıktığı ve buranın neden yıkılmadığı konusunda gazeteci  Doğan Doğan’ın bir sorusu üzerine, esprili bir dille “kaçak yapılar bizden kaçmaz” diyerek cevap veren Uysal, en kısa zamanda yasal işlem başlatacağız ve yıkacağız” dedi.  Ören Sahil bölgesinde yoğunluk artışı konusunda ise düşüncenin kaçak yapıları kurtarmaya yönelik bir işlem olmadığını, yatırımcıların önünü açmak adına düşünüldüğünü ifade etti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BAŞKAN CAHİT ÇETİN,

"TARİŞ'DEKİ GÖREVİMİN BAŞINDAYIM"
Edremit Ziraat Odası Başkanlık görevini bırakan Başkan Cahit Çetin, kamuoyunda Tariş deki görevinde bıraktığı haberler asılsız olduğunu haber ekibimize ifade etti.

BAŞKAN CAHİT ÇETİN,
Edremit Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Edremit Ziraat Odası Başkanlığı görevini yapan Cahit Çetin bayrak yarışında daha ileriye gidebilmek için Cevdet Ercan'dan aldığı görevi onun ismini taşıyan salonda yeni yönetime kendi isteği ile bıraktı.
Aynı zamanda TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı olan Cahit Çetin buradaki görevine devam ettiğini bildirdi. Başkan Çetin, "Meclis üyesi olarak görev verilirse yine Tariş ile Oda arasındaki bağı kurmaya devam edeceğim. Bu faaliyetlerin içinde olacağım." İfadesini kullandı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AK Parti'de temayül yoklaması yapıldı.

Milletvekili aday adayları Balıkesir’de ter döktü!

AK Parti'de, 7 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimleri için Balıkesir’de Milletvekili olmak için başvuran 73 aday adayı için değerlendirme maratonu Balkonuk Center’de yapıldı. Her ilçe için ayrı ayrı oluşturulan sandıklarda oy kullanımı yapıldı. Temayül yoklamalarının sayımı komisyon üyelerince genel merkezde yapılacak. Sonuçları sadece genel merkezdeki komisyonlar değerlendirecek ve açıklanmayacak.

AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti'ye aday adaylığı için başvuran 6 bin 223 kişiden bin 401'inin kadın, 584'ünün engelli olduğunu belirtti.
Aday adayları yüz yüze mülakatlarda ter dökecek
AK Parti'de aday belirleme sürecinin 2'inci aşamasında ise 6-15 Mart tarihleri arasında genel başkan yardımcılarının başkanlığında, MKYK üyelerinden oluşacak 12 alt komisyon 6 bin 223 aday adayı ile yüz yüze mülakat yapacak.
Bin 166 adayın yarışacağı İstanbul ile 536 adayın yarışacağı Ankara'ya bu mülakatları yapacak birer özel komisyon tayin edilecek. Diğer iller için ise komisyonlar aday adayı sayısının yoğunluğuna göre görevlendirilecek ve mülakatlar 10 gün boyunca Ankara'da, genel merkezde yapılacak. Temayül yoklamasına girmesine gerek görülmeyen aday adayları, mülakata da çağrılmayacak. 15-22 Mart tarihleri arasında da genel başkan yardımcılarından oluşan ve sayısı 4 olması beklenen ana komisyonlar devreye girecek. Alt komisyonlarda yapılacak elemeden geçmeyi başaran aday adayları, bu kez ana komisyonlarda değerlendirilecek. Bu çalışma sırasında özellikle küçük illerde önceki seçimlerde olduğu gibi kamuoyunun görüşüne de başvurulacak. Ayrıca, ilk kez illerde sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine de kanaatleri sorulacak. Temayül yoklamasının sonuçları, alt ve ana komisyonların değerlendirmeleri ise AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu başkanlığında oluşacak üst kurula sunulacak.
Burhaniye AK Parti İlçe Başkanı Onur BEDİR , “Yeni Türkiye yolunda; başkanlık sistemi, yeni anayasa, çözüm süreci gibi çok önemli projelerin hayata geçirilmesi için 25. dönem milletvekilliği aday adaylığını açıklayan arkadaşlarımıza yarın yapılacak temayül yoklamasında başarılar diliyorum.” dedi

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
zeynel

Tarih : 2015-03-02 10:19:14

Yorum : 
Daha önsecim yapmaya cesaretiniz yok, cikmis bir de demokrasi nutuklari atiyorsunuz. Alti üstü bir egilim yoklamasi yapiyorsunuz, onun sonuclari bile gizli.

Aracını kurşunladılar!..

 

Havran AKP ilçe Başkanı Erdal Önder’in aracı kurşunlandı. Önceki gece 03.00 sularında Havran Ebubekir Mahallesi Salih Aydınlıoğlu Caddesi 198. Sokak’ta meydana gelen olayda AKP ilçe Başkanının aracına 4-5 el ateş edildi. Mahalle sakinlerinin bir kişiyi kaçarken gördükleri bilgisi üzerine Havran Emniyet müdürlüğü ekipleri araştırma başlattılar. Havran’da Esnaf Odası Başkanlığının yanı sıra Belediye Meclis üyesi de olan Erdal Önder’in aracına düzenlenen silahlı saldırının “siyasi ve sosyal” boyutu araştırılıyor. Maddi hasarın meydana geldiği silahlı saldırı da Erdal Önder’in 06 BP 1919 plakalı Volkswagen marka aracının çeşitli yerlerine kurşun isabet ettiği öğrenildi. Olay sonrası Polis tarafından gözlem altına alınan ve uzun zamandır İlçe Başkanını rahatsız eden M.H adlı kişinin sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Havran emniyet Müdürlüğü saldırı esnasında çevrede bulunan güvenlik kameralarından saldırganın kimliğini tespit etmeye çalışıyor. Olay sonrası çok sayıda “geçmiş olsun” mesajı alan İlçe Başkanı, “Neden olduğunu bilmiyorum. Polis araştırıyor. Gece yarısı aracıma ateş ederek kaçmış. Ben sabah uyandığımda aracımın hasarlı olduğunu görünce polis çağırdım” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da , AKP Havran İlçe Başkanı Sayın Erdal Önder'in aracına düzenlenen silahlı saldırıyı kınıyor, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." Mesajı yayınladı.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

YAĞMUR TARİHİ MEZAR TAŞLARINI ORTAYA ÇIKARTTI

Balıkesir'de sağanak yağış dolayısı ile bir evin bahçesinde yaşanan toprak kayması, Roma döneminden kalma tarihi eserleri gün yüzüne çıkarttı.  Balıkesir'in Manyas ilçesinde bir evin bahçesinde yaşanan toprak kayması sonucu Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen mezar taşlarını ortaya çıkardı. Manyas'a bağlı Darıca kırsal mahallesinde geçtiğimiz günlerde yağan sağanak yağmur sonucunda bir evin bahçesinde toprak kayması meydana geldi. Toprağın sürüklenmesinin ardından bahçe içinde mezar taşları ortaya çıktı. Vatandaşların jandarma ekiplerine haber vermesi sonucu olay yerine gelen timler, mezar taşlarının bulunduğu alanı korumaya aldı. Roma dönemine ait olduğu tahmin edilen eserler, Bandırma Müzesi'ne teslim edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BARIŞ MESAJLARI AYVALIK'TAN VERİLDİ.

EGE’NİN İKİ YAKASI AYVALIK’TA BİR ARAYA GELDİ.

Ege Barış ve İletişim Derneği Başkanı Tunç Soyer,  Egede Birlikte Varolma ve Barış Derneği (SİNİPAKSİ) Başkanı Stratis Pothas tarafından organize edilen “Türk Yunan ilişkilerinde yeni politikalar Yeni Yaklaşımlar” konulu toplantı Ayvalık’ta gerçekleştirildi.
Ayvalık’ta Yunanistan’ın Midilli Adası’nın Siniparksi ile Ege Barış ve İletişim Dernekleri tarafından ortaklaşa “Türk Yunan ilişkilerinde yeni politikalar Yeni Yaklaşımlar” konulu toplantı için Yunanistan’ın Midilli Adası ve Türkiye’den çok sayıda konuk geldi.
Yabancı konukları Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, meclis üyesi Ufuk Ova, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Ersin Pilas ile Ayvalık Ticaret Odası yöneticileri karşıladı. Yunan konuklara Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan bir demet çiçek vererek belediye başkanı Rahmi Gençer adına “Hoş geldiniz” dedi.
Başkan Rahmi Gençer’de Türk ve Yunan konuklarla öğle yemeğinde bir araya geldi. Sıcak bir ortamda geçen öğle yemeğinin ardından konuklar, toplantının yapılacağı Sanat Fabrikasına yürüyerek geçti.
Toplantı öncesinde Ayvalık’ta bir araya gelen Türk ve Yunan konuklara “Merhaba” diyen Ayvalık Belediye Başkanı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu gün bu salonda bulunanlar Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluk kardeşlik adımını başlatan ve onun mücadelesini yapan değerli insanlardır. Yunanistan’da bir iktidar değişikliği oldu. Öncelikle komşumuz Yunanistan’a bu değişimin hayır getirmesini, işlerin bir an önce düzelmesini ve Türkiye ile olan barış sürecinin daha hızlandırılmasına fayda getirmesini diliyorum. Buradan konuşurken herkesi görebiliyorum ama kimin Yunan, kimin Türk olduğunu ayırt edemiyorum. Bu insanlar barışı isteyen insanlar. Bu insanlar günümüzde zor şeyi isteyen insanlar. Günümüzde hakikaten barış maalesef zor olmaya başladı ama bu yürekli insanları kutluyorum. Tekrar Ayvalık’a geldikleri için teşekkür ediyorum. Barışı bir kere daha bu insanların burada yapacakları konuşmalarla tesis edeceklerine ve buradan yayılacak olan ışıkla barışın geleceğine inancındayım”.
6 Ana başlık altında toplanan konuların konuşulduğu toplantıda dostluk ve barış mesajları verildi.
Sanat Fabrikasındaki toplantıda Yunanistan'daki son seçimlerden sonra oluşan yeni politika değişikliği çerçevesinde Türk-Yunan ilişkilerine dostluk ve işbirliğine yeni bir bakış. Kabul görebilir ölçülerde turizm, gençlik, kültür, ticaret, spor alanlarında karşılıklı değişim. Göçmenler ve mülteciler ile ilgili insani yaklaşım çerçevesinde yapılacaklar. Ege denizindeki boğulmaları ne oranda engelleyebiliriz. Daha etkili iletişim ve ortak eylemler konusunda nasıl daha iyi çabalar sarf edilebilir. Her iki ülke vatandaşlarının serbest dolaşım konusundaki karşılaştığı sınırlamalar. Kardeş Şehirler konusunda görüşler aktarıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1094 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket