EDREMİT’TE CUMHURİYET VE DEMOKRASİ MİTİNGİ..

EDREMİT CHP’DEN MİTİNG; “EGEMENLİK KAYITSIZ VE ŞARTSİZ MİLLETİNDİR”

CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından 15 darbe girişimini kınamak için Akçay Mahallesi’nde düzenlenen “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”ne binlerce kişi katıldı. 15 Temmuz tarihinde demokrasiye yönelik darbe girişimine tepki göstermek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Akçay Mahallesi’nde protesto mitingi düzenlendi. Öge Otel önünde toplanan binlerce kişilik kalabalık sadece Türk bayrakları ile darbeyi protesto eden dövizler ve sloganlarla kordon boyunun takip ederek Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı.  CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde aziz milletimizin kanları ile kurup bizlere emanet ettiği laik demokratik cumhuriyetimize, demokratik parlamenter sisteme yönelik olarak girişilen hain darbe girişimini lanetliyoruz. Yapılan haince girişimi bir kez daha lanetlemek, demokrasimize sahip çıkmak için Bıugün buradayız” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Temmuz tarihinde İstanbul Taksim mitinginde okuduğu bildiriyi tekrar okuyan İlçe Başkanı Sel, ardından bildiriyi katılanların onayına sundu. Katılanlarda ellerini kaldırarak kabul ettiklerini bildirdiler.  Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da girişilen hain darbe teşebbüsüne karşı halkın demokrasiye sahip çıktığını belirterek “Bu memleket bizlere altın tabak içinde sunulmadı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde atalarımızın kanları ile çizilen misak-ı milli sınırlarını bozmaya, laik, demokratik, parlamenter sistemimizi değiştirmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm ile CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki’de yaptıkları konuşmada darbe girişimini lanetlediklerini ifade ettiler. Mitingde halk oyunları gösterisi ve rock sanatçısı Umut Kuzey’de mini bir konser verdi. Miting sonunda CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları tarafından lokma dağıtılırken miting olaysız bir şekilde sona erdi.  Mitinge CHP Parti Meclisi Üyeleri Prof. Dr. Ali Rıza Erbay, Tuğba Ütebay,  CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’te ki esnaf odaları başkanları, muhtarlar, CHP’nin çevre ilçelerde ki örgütleri, belediye meclis üyeleri ve yaklaşık 5 bin kişilik bir kalabalık katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE ÇÖP EV BOŞALTILDI..

Edremit’in İbrahimce Mahallesi’nde bir vatandaşın şikayetini değerlendiren Edremit Belediyesi Zabıta ekipleri, içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelmiş bir evi boşalttı.  İbrahimce Mahallesi Kocaseyit Caddesi’nde yaşlı baba-oğulun ikamet ettiği adreste kötü kokuların etrafı rahatsız ettiği şikayetlerinin Belediye ekiplerine bildirilmesinden sonra alınan özel izinle emniyet ve zabıta ekipleri ile birlikte ihbarda belirtilen eve giden Edremit Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri, içerisine yığılan çöplerden ve pislikten yaşanmaz halde buldukları evdeki çöp ve eski eşyaları boşalttılar. Evden yaklaşık yaklaşık 12 kamyon dolusu çöp çıkartıldı. Çöplerden arındırılan ev belediye ekipleri tarafından temizlenerek dezenfekte edildi.  Aynı evin daha önce  bir kez daha aynı şekilde şiayetlere konu olduğu en son Mayıs ayı içerisinde yine Temizlik İşleri görevlileri tarafından boşaltılarak temizlendiği öğrenildi. Temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü "Umut Işığı" projesi kapsamında gerekli ihtiyaçların temin edileceğini belirten ekipler, bu gibi durumlarda belediyenin her türlü iletişim aracından şikayetleri bildirmeleri istedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İntihar dosyası şüphe(mi) var?

Edremit’te inşaat müteahhitliği yapan Murat Özdemir’in (Özdemir İnşaat)  eşi Duygu Özdemir’in geçtiğimiz yıl intihar etmesiyle hayatını kaybettiği dosyanın yeniden açılması istendi. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde misafir olarak gittiği görümcesinin evinde bulunduğu süre içersinde beklenmedik bir şekilde balkona çıkarak 8. Kattan atladığı ileri sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir için “şüpheli intihar” ihbarı Ses haber merkezine ulaştı.  Psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir (29) ‘in intiharı Edremit’te büyük üzüntü yaratmıştı. 

8. kattan ölüne atlayan Duygu Özdemir’in intiharı hakkında bilgi sahibi olanların Ses Haber merkeziyle iletişim kurmaları istendi.  Olayın bütün ayrıntıları Ses Dergisinin özel haber dosyasında..

O zaman yapılan intihar haberi

8’inci kattan ölüme atladı. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde psikolojik sorunları olduğu öne sürülen 2 çocuk annesi Duygu Özdemir (29), oturduğu evin balkonundan atlayarak hayatına son verdi. n İki çocuğu vardı Olay dün saat 20.00 sıralarında Soyak Optimus Sitesi A Blok 1. Etap'da meydana geldi. Eşinin Balıkesir'in Altınoluk ilçesinde müteahhitlik yaptığı öğrenilen Duygu Özdemir, eşinin kardeşi odada eşya topladığı sırada 8. kattan kendisini boşluğa bıraktı. Duygu Özdemir'in balkondan atladığını gören görgü tanıkları durumu 112 ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen 112 ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından Özdemir'i ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Hastaneye kaldırılan Duygu Özdemir yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Öte yandan olayın meydana geldiği Soyak sitesi sakinleri intiharla birlikte şoke olarak durumu sosyal medya üzerinden paylaştı. Polis, iki çocuk annesi Duygu Özdemir'in intiharı hakkında soruşturma başlattı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Havran'da Meydanlar demokrasiye sahip çıkan binlerce vatandaşlarla doldu taştı.

Havran'lılar meydanlarda demokrasi nöbeti tutuyor.

Bu akşam Demokrasiye ve Milli iradeye sahip çıkma etkinliği Ziraat Odası önünde Bayraklar ve sancaklar eşliğinde gerçekleşti.
Türk Bayrağını eline alan 7'den 70'e tüm Havranlılar terör örgütlerini lanetlediler.
Aziz Şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunması ile başlayan program'da Din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve hatim okudular.Duayı ise Havran Müftüsü Ahmet Alınmaz topladı.
Yatsı ezanını Tekke Camii İmam hatibi Mehmet Emin Çelik okudu.
Tasavvuf müziği sanatçısı Fatih Çelik Balıkesirli sanatçı Tamer Öztoprak söylediği birbirinden güzel tasavvuf müziği eserleri ve ilahiler ile geceye damgasını vurdu.

PROTOKOL SAHNEDE ELELE VEREREK DOSTA DÜŞMANA BİRLİK BERABERLİK MESAJI VERDİ

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Emin Ersoy halka hitaben birer konuşma yaptılar.
Cumhuriyetimiz kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin bulunduğu flama ve Şanlı Türk Bayrağımızın görevliler tarafından sahnenin farklı noktalarına konuldu.
Kaymakam Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı ve Mehmet Yılmaz sahnede elele vererek sanatçıların söylediği marşlar eşlik ettiler.

HAVRANIMIZ İÇİN GURUR VERİCİ BİR FOTOĞRAF

Vatandaşlar protokol üyelerinin elele sahnede verdikleri görüntüleri olumlu bulduklarını belirterek işte bu fotoğraf karesinde Türkiye'nin birlik ve beraberlik ruhu var Kaymakamımız Belediye Başkanımız Komutanımız Emniyet Müdürümüz atanmışlar ve seçilmişler hepsi bir arada bu birlikteliği Dünyanın hiç bir gücü yıkamaz bu Havranımız için gurur verici bir fotoğraf diyerek görüşlerini dile getirdiler.

BİR ANNENİN VATAN İÇİN DÖKTÜĞÜ GÖZYAŞLARI

Belediye Başkanımız Emin Ersoy annesi meydandaki kalabalığı halkın birlikteliğini ve duygusal konuşmalara daha fazla dayanamayarak göz yaşlarına hakim olamadı.

NÖBETTE ÇORBA İKRAM EDİLDİ

Belediye Başkanlığı gelen konuklara her gün farklı ikramlarda bulunurken bu akşam ise katılımcılara lokma ikram edildi.Nöbet tutanlara ise çorba ikram edildi. Bu akşamki etkinliğe İlçe Kaymakamı Yasin Öztürk,Jandarma Komutanı Volkan Öz,Belediye Başkanı Emin Ersoy,Emniyet Müdürü İsmail Tur,Havran Ak Parti İlçe Başkanı Erdal Önder,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Temsilcileri,Belediye Meclis Üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları,Mahalle Muhtarları ve binlerce Havranlı katıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE 20 KIRSAL MAHALLE PARKE TAŞ İLE KAPLANIYOR

 BAŞKAN SAKA: “İLKEMİZ HER MAHALLEYE EŞİT HİZMET”

 Edremit Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerine de ağırlık vermeye devam ediyor. Başkan Kamil Saka’nın talimatı ile 2016 yılı çalışma programı kapsamında yirmi kırsal mahallede kilitli parke taş kaplama çalışmalarına başlandı.

Edremit’te kırsal mahallelere hizmet atağı başladı. Turizm sezonu öncesinde sahil mahallelerinde yapılan çalışmaların ardından, önceden köy statüsünde olan kırsal mahallelere de yatırım yapılıyor. Edremit Belediyesi’nin 2016 yılı çalışma programına aldığı yirmi kırsal mahalle toplam 26 bin 895 metrekare kilitli parke taş ile kaplanarak kısa süre içerisinde hizmete açılacak. Edremit Belediyesi’nin artık çalışan ve ayakları üzerinde durabilen bir belediye olduğunu belirten Başkan Kamil Saka, “Altınoluk’a Akçay’a ne yapıyorsak aynı hizmeti, aynı hassasiyeti kırsal mahallelerimiz içinde gösteriyoruz. Güçlü bir belediye olarak bu mahallelerimiz de hizmetten geri kalmayacak. Sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak, ilkemizin her mahalleye eşit hizmet olduğunu ve bunu da özellikle halkımızın bilmesini istiyorum. İhtiyaç olan her noktada belediye olarak varlığımızı hissettirerek, Edremit’i hedeflediğimiz çağdaş ve modern kent modeline el birliğiyle ulaştıracağız” dedi. Edremit’te ilk olarak Bostancı Mahallesi’nde başlayan parke taş kaplama çalışmaları, Kızılkeçili, Yaşyer, Çıkrıkçı, Çamcı, Kavlaklar, Tahtakuşlar, Ortaoba, Avcılar, Hacıarslanlar, Narlı, Arıtaşı, Dereli, Doyran, Mehmetalan, Yaylaönü, Yolören, Çamlıbel, Beyoba ve Pınarbaşı mahallelerinde de devam edecek.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

 

DEMOKRASİ NÖBETİ 10. GÜNÜNDE…

 

- MİLLİ İRADE MEYDANI’NA BİNLERCE BALIKESİRLİ AKIN ETTİ

 

- BAŞKAN UĞUR: “FETÖ DİN ADAMI DEĞİL”        

 

- UĞUR: “BU MİLLET FETÖ’NÜN MASKESİNİ İNDİRDİ”

15 Temmuz darbe girişimi ardından Milli İrade Meydanı’nda başlayan Demokrasi Nöbeti devam ediyor. Vatandaşların ilgisinin giderek arttığı nöbette halka hitap eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “FETÖ din adına, iman adına, altın nesil diyerek, ben inançlı bir nesil yetiştiriyorum diyerek milleti kandırdı. Şimdi o kisve üzerinden çıktı. Feto artık din adamı filan değil. Terör örgütünün başı. Artık milleti kandıramayacak dedi.

 15 Temmuz'da başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminden sonra sokağa çıkan Balıkesir halkının Demokrasi Nöbeti devam ediyor. Milli İrade Meydanı’nda 10. gününe giren Demokrasi Nöbeti için toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayrakları ile darbe girişimini protesto etti. Nöbete Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, AK Parti eski milletvekili Tülay Babuşçu, büyükşehir belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri ve binlerce Balıkesirli katıldı.

Demokrasi Nöbeti’nde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti MKYK üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ve Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey birer konuşma yaptı.

UĞUR: “CENAB-I ALLAH DARBECİLERE MÜSAADE ETMEDİ”

Binlerce Balıkesirlinin Milli İrade Meydanı’nda 10. Nöbetini tuttuğunu söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’in 10 gündür ayakta olduğunu belirtti. Her nöbetin bir önceki nöbetten daha kalabalık olduğunu ifade eden Başkan Uğur, “Gün geçtikçe Fethullah Terör Örgütü (FETÖ)’nün tüm foyaları tek tek ortaya çıkıyor. Subay kıyafetindeki asker kıyafetindeki terörist generallerin neler yaptıkları, neler planladıkları, kalkışmayı nasıl yaptıkları hepsi tek tek ortaya çıkıyor. Şimdi o otelin kamerasından Cumhurbaşkanımızın kaldığı otele girmişler, Cumhurbaşkanımızı nasıl arıyorlar vurmak için. Ama Cenab-ı Allah müsaade etmediği müddetçe, dal kıpırdamaz. Rahmetli Özel biliyorsunuz ateş ettiler dedi ki; ‘Verdikleri bu canı ancak Allah alır, başka kimse alamaz’ demişti. Cenab-ı Allah’ın verdiği canı sadece Cenab-ı Allah alır, onun dışında hiçbir irade saçımızın teline bile dokunamaz. Cenab-ı Allah Cumhurbaşkanımızı da, ülkemizi de, milletimizi de korudu” diye konuştu.

 “ASKER KIYAFETİ GİYMİŞ YILAN VE ÇIYANLAR VAR”

 Genel Kurmay Başkanınızın ziyaretlerini değerlendiren Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü:

En son Cumhurbaşkanımız ile görüştü. Uzun bir görüşme yaptı. Acaba bu darbe nasıl oldu? Bazı istihbarat zaafları da var. Cumhurbaşkanımız Milli İstihbarat Başkanına ulaşamadığını söyledi. Genel Kurmay Başkanına ulaşamadım. Genel Kurmay Başkanımızın şunu söyledi; ‘Asker kıyafetine girmiş yılanlar, çıyanlar var’. Bu lekeyi Türk ordusundan temizleyeceğiz. Temizleyeceğiz Allah’ın izni ile. Darbe teşebbüsü oldu, kalkışma oldu. Eskiden askerler diyordu ya; ‘Durumdan vazife çıkarttık’. Rejimi kurtarmak için, Cumhuriyeti kurtarmak için darbe yaptık diyorlardı ya. Bu sefer durumdan vazifeyi millet çıkarttı. Siz çıkardınız. Ne dedi; ‘Benim vazifem bu darbeyi önlemek. Bu darbecilerin ülkeye dikta rejimi getirmesini önlemek’. İşte herkes sokaklara çıktı. Basın, radyo, televizyonlar hepsi durumdan vazife çıkarttı. Dediler ki demokrasiye sahip çıkalım, ülkemize sahip çıkalım. Bu caniler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalıyor. Özel harekatçı polislerimizi bombalıyor. Boğaz Köprüsünde halkın üzerine ateş ediyor. Millet durumdan vazife çıkarında durum böyle oluyor. Meydanlardayız”.

 BAŞKAN UĞUR: “KALKIŞMA MİLLETİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ PEKİŞTİRDİ”

 Başbakan Binali Yıldırım’ın darbe akşamı hem CHP lideri kemal Kılıçdaroğlu, hem de MHP lideri Devlet Bahçeli’yi aradığını hatırlatan Uğur, “Başbakanımızın muhalefet liderlerine bunun yalnızca AK Parti’ye yönelik bir hareket olmadığını söyledi. ‘Bu Türkiye demokrasisine olan bir hareket, bu işin içersinde CHP’de var, MHP’de var, millette var, herkes var. Söyleyin bütün teşkilatlarınıza herkes darbeye karşı çıksın, meydanlara çıksın, sokaklara çıksın’ dedi. İşte bu şer hayra dönüştü. Milli birlik ve beraberlik pekişti. Bugün İstanbul’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin düzenlemiş olduğu bir miting vardı. Ona bütün siyasi partiler, AK Parti’de bakanlar seviyesinde, genel başkan yardımcısı olarak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve diğer bütün milletvekilleri hep beraber katıldılar. Bu mitingde de yine Türk bayrakları vardı. AK Parti’lisi, CHP’lisi, MHP’lisi herkes oradaydı. Millet bir oldu beraber oldu” dedi.

 Darbe girişimi ardından terör olaylarının durma noktasına geldiğini hatırlatan Başkan Uğur, “Terör bile durdu. PKK’da düşünmeye başladı. Güneydoğu’da da Şırnak’ta da Diyarbakır’da da millet meydanlara çıktı. Bu tehlike, bu Fetö tehlikesi, darbe tehlikesi, PKK teröründen de daha büyük bir tehlike olduğunu gördüler. Bu sapık ideoloji, sapık bir din ideoloji ülkemizde bir dikta rejimi kurmak istiyor, bir zulüm rejimi kurmak istiyor. Ama buna milletimiz müsaade etmedi. Tabi ki Cenab-ı Allah’ın iradesi ile” şeklinde konuştu.

 UĞUR: “FETO ARTIK DİN ADAMI FİLAN DEĞİL, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BAŞI”

 Konuşmasından Süleyman Aleyhisselam’ın bir anısını anlatan Başkan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü:

Süleyman Aleyhisselam biliyorsunuz hayvanların dilinden anlıyor. Bir kuş geliyor, diyor ki Süleyman Aleyhisselam: ‘Benim kanadımı bir molla bir derviş kırdı’ diyor, ondan şikayetçiyim diyor. Hemen dervişi çağırtıyor Süleyman Aleyhisselam diyor ki; ‘Sen bu kuşun kanadını neden kırdın?’. Derviş ise ‘Efendim ben onu avlamak istedim ama baktım hiç kaçmıyor, üstüne doğru gittim, tam yaklaştığımda kuş kaçmak istedi. Onun üzerine atladım kanadı kırıldı’. Ozaman diyor ki Süleyman Aleyhisselam; ‘Derviş haklı, sen neden kaçmadın?’, ‘Efendim’ diyor kuş: ‘ben baktım ki bunda bir derviş kıyafeti var, bu Allah’tan korkan inanan, inançlı bir kişi. Herhalde bana bir zarar vermez dedim. Onun için kaçmadım. Ama beni kanadımı kolumu kırdı’. Süleyman Aleyhisselam’da ‘O zaman senin de kolun ve kanadın kırılacak’ karar veriyor. Bu sefer kuş diyor ki ‘Yok diyor kırmayın. Bir kere o hala daha derviş kisvesi ile, bu sarığı ile inançlı kişi kisvesi ile dolaşırsa başkalarına da arar verir’. ‘Onu kanadını kırma, derviş kisvesini, kıyafetini üzerinden çıkar’ diyor. Kimse de buna aldanmasın diyor. İşte bu FETÖ’de böyle bir şey. Din adına, iman adına, altın nesil diyerek, ben inançlı bir nesil yetiştiriyorum diyerek milleti kandırdı. Şimdi o kisve üzerinden çıktı. Feto artık din adamı filan değil. Terör örgütünün başı. Artık milleti kandıramayacak”.

 “BU MİLLETTE FETO’NUN MASKESİNİ İNDİRDİ AŞAĞIYA”

 FETÖ’nün eğitim kurumlarına ve vakıflarına devlet tarafından el konulduğunu belirten Başkan Uğur, “Balıkesir’de de FETÖ’nün okulları var. Bu okullar kimin parası ile yapıldı? Milletin parası ile yapıldı. Sizlerin parası ile yapıldı. Herkes bunlara yardım etti. Bugün hepsini mühürledik. İtfaiyeyi gönderdik, hepsinin tabelaları aşağıya indi. Bakın Türkiye’de 2400’ün üzerinde üniversite, lise, ilk okul, ortaokul, dershane ne varsa hepsi kapatıldı. Gayrimenkullerinin tapusunun hepsi devlete gitti. Artık onların hepsi devlet okulu. Vakıf olanlar Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne, okul olanlar Milli Eğitim Bakanlığı’na. Hiç merak etmesin çocuğu o okullarda okuyanlar yine o okullara gönderecek. Ama onlar artık devletin okulu. O dervişin üstündeki kisvesi sarığını Süleyman Aleyhisselam nasıl çıkardıysa, bu millette Feto’nun maskesini indirdi aşağıya. Allah’a şükür. Şimdi basından okuyoruz; adamların parasına bak. Dolarları, banknotları F serisi yapmışlar. F serisi okunmuş bir dolarmış. Ş serisi bir altı. Bilmem ne serisi. Parolaları bu. Karşı karşıya gelince cebinde bir dolar varsa o seri bu seri. Üzerlerinden onlar çıkıyor. Nasıl örgütlenmişler, nasıl teşkilatlanmışlar. Şimdi o bütün komutan geçinen anarşistler, teröristler hepsi tek tek gözaltına alınıyor. Hepsi hesap verecek. Hepsinin hesabı sorulacak” diye konuştu.

 BAŞKAN UĞUR: “ARTIK OHAL’LERDE MİLLET MEYDANLARA ÇIKIYOR”

 Eskiden sıkıyönetim zamanlarında sokağa çıkma yasağı olduğunu ama artık bunun değiştiğini ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Eski sıkıyönetimlerde sokağa çıkma yasağı vardı. Yeni sıkıyönetimde herkes sokağa, sokağa çıkma yasağı yok. Herkes meydanlara. Herkes nöbete. Bu olağanüstü hal, hükümetimizin, devletimizin işini kolaylaştırmak için bu FETÖ terör örgütüyle mücadeleyi daha rahat yapıp, bunları tek tek ayıklamak için. İnşallah bunu da hükümetimiz yapacak. Bunlar zannetti ki; Türkiye Mısır, Türkiye Suriye. Türkler bin yıllık bir devlet, bin yıllık bir medeniyet. İşte bu asil millet, Selçukluların, Osmanlıların torunları darbeye müsaade etmedi. Biz dedi Suriye değiliz. Biz Mısır değiliz, biz Türkiye’yiz, Türk milletiyiz. İncirlik üssündeki komutan darbeden birkaç gün önce 25-30 işadamını toplamış. Onlara en gizli üssün yerlerini gezdirmiş, cephanelikler, hangarları, biz çok güçlüyüz demiş. Bir tanesine demiş ki; ‘Sen belediye başkanı olmak istemez misin Adana’da?’. Ya Türkiye’de seçilmiş bir hükümet var, seçilmiş milletvekilleri var, seçilmiş belediye başkanları var. Millet seçilmişlerine sahip çıkıyor. Türkiye’yi Suriye yapmak istediler. Kardeş kavgasına sürüklemek istediler. Ama başarılı olamadılar, olamayacaklar” dedi.

 “HÜKÜMET YENİDEN YAPILANDIRMA SÜRECİ BAŞLATIYOR”

 Hükümetin devlet kurumları içerisinde yeniden yapılandırma süreci başlatıldığını ifade eden Başkan Uğur şunları söyledi:

Hükümetin orduda yeniden yapılandırma süreci başlatacağını ve düzenlemeler getireceğini kaydeden Uğur, “Ordunun düzenlenmesi lazım. Artık efendim bir araya geldi genç subaylar, hemen bir darbe yapalım. Ya çocuk oyuncağımı bak Türkiye neler kaybediyor bu işlerden. Peygamber Ocağı olan ordumuz, şanlı bir ordumuz var inşallah bu teröristler, anarşistler temizlendikten sonra tabiî ki ordumuzun içinde peygamber ocağı olarak kabul eden subay askerlerimizde darbecilere karşı çıktı. Milletini seven askerlerimiz olmasa darbe başarılı olurdu. Öyle generaller var ki hemen Valiyi arayıp böyle bir darbe duyumu aldık bilginiz olsun emrinizdeyiz, darbeye karşıyız. Faziletli ve milliyetçi subaylarımız da var. Ama içlerindeki terörist ve anarşistler temizlenecek. İkinci bir emra kadar nöbete devam edeceğiz”.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1684 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket