Sessiz operasyon!
Kamil Saka’ya saldırı düzenleyenler çok gizli yürütülen bir operasyonla yakalandılar.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın evine silahlı saldırıda bulunan kişiler yakalandı. Edremit Emniyet Müdürlüğünün sessiz-sedasız yapılan operasyonu ile saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen 2 kişi düzenlenen operasyonla yakalandı. Edremit Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerinin 15 gün süren delillendirme çalışma  sonrasında somut kanıtlara ulaşılmasıyla düğmeye basıldı. Olaydan 24 saat sonra saldırganların kimliklerinin belirlendiği ancak delil bulmak amacıyla uzaktan takip yapılarak saldırganların kaçıcının engellendiği ve geçtiğimiz hafta içinde tanık ve delillerde beklenen hedeflerin yakalanmasıyla 2 saldırgana operasyon düzenlendiği öğrenildi.  Edremit Emniyet Müdürlüğünün çok gizli ve sessiz yürüttüğü operasyon sonrasında Edremit’in İbrahimce mahallesinde ikamet eden saldırganların sabaha karşı evlerinden alınarak emniyet müdürlüğüne getirildi. Gözaltı sonrasında mahkemeye çıkartılan saldırganların tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıkları öğrenildi. Olası olayların önüne geçmek adına Kimlik bilgileri gizli tutulan saldırganlar hakkında kimselere bilgi verilmedi. Saldırının Akçay kordonda işgallerin kaldırılmasıyla bağlantılı olduğu belirtildi. 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Küçük öğrencilerin büyük mesajı

Burhaniye’de Ana okulu öğrencileri yerli malı haftası nedeniyle düzenledikleri gösterilerde alkış aldılar.

Burhaniye’de yerli malı haftası özel bir etkinlikle kutlandı. Tutum, Yatırım ve Türk Malları(Yerli Malı) Haftası kapsamında Müjde Pabuşcuoğlu Anaokulu öğrencilerinin düzenlediği etkinliğe Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan Belediye Başkan Vekili Sevda Padem ve Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Akkılınç Katıldı. Küçük çocukların severek oynadıkları oyunlar ve gösteriler büyük alkış aldı. Minik öğrencilerin, Yerli malının önemini anlatan gösterilerine ilçe Kaymakamı Osman Yenidoğan küçük hediyeler vererek ödüllendirdi. Burhaniye Belediyesi Başkan vekili Sevda Padem ve Belediye Basşkan yardımcısı Cemal Akkılıç’ta minik öğrencileri başarılı gösterilerinden dolayı kutladılar.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CİRİT YARGITAY BAŞKANI(MI) OLUYOR?
Yargıtay’da da başkanlık için kulisler hareketli. Başkan Ali Alkan’ın görev süresi Şubat 2015′te bitiyor. Son dönemde hükümetin tepkisini çeken açıklamalar yapan Alkan’ın yerine en güçlü aday, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil. Kulislerde, Erbil’in hükümet ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile uyumlu çalışmasına dikkat çekiliyor. Ancak Yargıtay Başkanlığı için AYM’ye yeni seçilen 144 üyenin tercihi belirleyici olacak. Bu nedenle seçim sürecinde yeni isimler de gündeme gelebilir. Başkanlık için 13. Ceza Dairesi Başkanı Burhaniye'li İsmail Rüştü Cirit’in ismi de geçiyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AKP AYVALIK'TA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) yeni ilçe binasının açılışı oldukça görkemli oldu. Eski  parti binasının yetersiz kalması nedeniyle, İlçe Ana Kademe yönetiminin yanı sıra Kadın ve Gençlik Kollarının  daha geniş ve daha ferah koşullarda  çalışabilmesine olanak sağlamak için düğmeye basan AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in öncülüğünde, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Caddesi No: 19 adresindeki binanın kiralanmasının ardından yaklaşık 3 aydan bu yana tadilatı tamamlanmasıyla gerçekleşen açılış, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, il yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleşti. Ak Parti Ayvalık İlçe yönetiminin yanı sıra Ak Parti İlçe Kadın ve Gençlik Kollarının da hazır bulunduğu açılışta, mehter takımının konseri açılışa katılan kalabalığı coşturmaya yetti. Lokma hayrının da yapıldığı açılış töreninde konuşan Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp, iktidar partisi AK Parti’ye yakışır şekilde düzenledikleri yeni ilçe binasını halkın katılımıyla büyük bir coşkuyla açılışını gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Yeni binanın açılışına katkı veren Ak Partili İlçe yönetimi üyelerinin yanı sıra, tüm dostları ve hemşerilerine sonsuz şükranlarını sunmayı da ihmal etmedi. Hakan Kayaalp’in ardından konuşan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan, açılışa katılan herkese teşekkür etti.   Açılışta coşkulu kalabalığa seslenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ak Parti iktidarının bugüne kadar Türkiye’ye çok büyük hizmetler verdiğini vurgulayarak, “Ben bugün Balıkesir’den Ayvalık’a gelirken, Çanakkale ile İzmir’i birbirine bağlayan bölünmüş ve genişletilmiş ana yoldan geldim. Sorarım sizlere, 12 yıl önce bu yol nasıldı? Yoldan gelirken sağ tarafıma baktım. Uluslar arası Kocaseyit Havaalanını gördüm. Bu havaalanının bölge turizmine sağladığı getiriyi varın siz düşünün. Ayvalık’a kazandırdığımız yeni devlet hastanemiz var. Bunlar hep Ak Parti iktidarında, yalnız Ayvalık’ta değil, bütün Balıkesir’de, Türkiye genelinde yapılan işlerdir” dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren BŞB Ahmet Edip Uğur, Ayvalık’ın en büyük sorunu olan ve daha çok yaz aylarında yoğun bir şekilde hissedilen susuzluk sorununa da değinerek, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda çok ciddi hamleler yaptık. Bunun sonucunda şunun altını çizerek söylüyorum ki; bundan böyle Ayvalık’ta sular kesilmeyecek. Bunun dışında Ayvalık’ın arıtmasıyla ilgili de çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İnşallah atık su arıtmayı da arıttıktan sonra denize deşarj edeceğiz. Denizimizi de kirletmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bütçesinden 3 milyon lira ayırarak, zeytin sineği ile mücadele için ayırdıklarını anlatan Başkan Uğur, “Bu bizim Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımı ilk büyük icraattı. Bugün bu alanda elde ettiğimiz başarı ile Balıkesir genelinde zeytin sineği artık tane tane sayılabilecek düzeye geldi. Geçtiğimiz günlerde, Burhaniyeli, Edremitli zeytin üreticileri bizi ziyaret geldi. ‘Efendim çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Çok memnunuz’ dediler. Bende, ‘Biz belediyenin kasasından 3 milyon lira para harcadık. Bunun ekonomiye, çiftçiye katkısı nedir? Bizim ihracattaki cari açığımıza katkı var mıdır?’ diye sordum. Dediler ki; ‘Çanakkale’deki zeytin sıkılıyor, 2-3 asit olarak yağ çıkıyor. Bizde ise 1 asit ve altında ürün alıyoruz. 10 bin ton zeytinyağı olsa, adam bu yağı 5-6 liraya, 9-10 liraya satıyor. Bu 30 milyon lira yapar. Düşünün 3 milyon koyduk. Zeytin üreticisi 30 milyon lira aldı. Bir koy, 10 al. Güzel değil mi?” diye sordu.
Balıkesir Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptığı konuşmada, Ayvalık’ta genç ve dinamik İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in öncülüğünde çok güzel çalışmalar yaptığı da kaydederek, bunun sonucunda yakalanan rüzgârla yapılacak ilk yerel seçimlerde Ayvalık’ın AK Parti safhalarına katılacağına yürekten inandığını da sözlerine ekledi.

 AÇILIŞ KURDELESİ DUALARLA KESİLDİ
Konuşmaların ardından, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Dinçer Orkan ve Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp dualar eşliğinde yeni ilçe binasının açılış kurdelesini kesti. İki katlı binayı gezen Başkan Uğur ile İl Başkanı Orkan’ın modern ve rahat bir donanıma sahip binayı çok beğendiklerini kaydetmeleri dikkatlerden kaçmadı. Binanın açılışının ardından, ilçedeki esnafları da ziyaret etmeyi ihmal etmeyen Başkan Uğur ve beraberindekiler daha sonra Ayvalık’ın Küçükköy ve Sarımsaklı mahallelerini de ziyaret ederek incelemelerde bulunduktan sonra Balıkesir’e döndü.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

12 yıldır Zirvede…

Edip Uğur’un Gözdesi, Edremit’te Özkan Kostak oldu.


Edremit AKP Kurucu ilçe Başkanı Özkan Kostak 12 yıldır Edremit körfezinde yıkılmayan tek adam olarak tarihe geçti. 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AKP’de, 2012 yılından itibaren kurucu ilçe başkanı olarak görev alan Kostak, bu süre içinde Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Kurucular Başkanı Edip Uğur ile geliştirdiği dostluk ve güven sayesinde bölgenin siyasi olarak “tek adamı” oldu. AKP içinde yarattığı güven sayesinde her ilçe başkanı ile yakın dostluk ve siyasi birliktelik oluşturan Kostak, 12 yıllık AKP’de yaptığı siyasette yaratığı gücü sayesinde “icazet alınan” bir kimlik kazandı. Girdiği seçimlerde kıl payı Milletvekilliğini kaçıran Kostak son olarak Edremit Belediye Başkanlığına aday oldu. Seçimlerde %33 oranı ve 27.620 oy alarak seçimleri 2. Olarak tamamladı.

Balıkesir’de Uğur, Edremit körfezinde Kostak AKP’de siyasetin “tek adamı oldular”

Siyasetin Tek adamı olarak güçlenen Kostak Edremit’te oluşturulan her siyasi oluşumda partisinin belirleyici ismi oldu. Vefa duygusuyla hareket eden Kostak, yola çıktığı siyasi arkadaşlarını koruyup, kollamak adına her seçimde ön sıralardan değerlendirerek VEFA’nın bir semt ismi olmadığını gösterdi. Belirleyici rolü sayesinde Balıkesir’de Edip Uğur’un prensleri arasında yer alan Kostak, Edremit ilçe kongresinde de belirleyici kimliğini öne çıkartarak güçlü bir kadro ile eski ilçe başkanlarını bir araya getiren tek ve güçlü liste ile kongre sürecini tamamladı. Edremit’te siyasi gücü ile bürokraside de belirleyici olan Kostak’ın şimdilerde 2015 yılında yapılacak genel seçimlere hazırlık yaptığı biliniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Altınoluk çöplüğü kaldırılıyor.
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Altınoluk’ta çevreye görüntü kirliliği veren çöplüğü kaldırma kararı aldı. Çöplüğün çevreye yaydığı koku ile yerleşim alanlarına zarar verildiği gerekçesiyle uzun zamandır şikâyet konusu oluyordu. Belediye ekipleriyle incelemelerde bulunmak üzere çöplüğe giden Başkan Saka, “Çöplüğü kaldırın ve Buraları yeşillendirin. Vatandaşımız nefes alsın” dedi.

Altınoluk'taki çöplük alan yeşillendirilecek
Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Altınoluk Mahallesi'nde yoğun şikayet alan ve Kaz Dağları'nın görüntüsünü bozduğu ve etrafa çöp kokusu yaydığını ifade ettiği çöplük alanın Altınoluk'tan kaldırılacağını ve mevcut alanın yeşillendirilerek güzel bir görünüme kavuşturulacağını söyledi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
duyarlı vatandaş 2015

Tarih : 2014-12-19 13:38:09

Yorum : 
senelerdir bu noktayı geçmiş dönemdeki başkanlar çöplüğe çevirdi zaman gösterecek bakalım ne yapacaklar bu çöpleri nereye atmaya düşünüyorlar çöp arıtma noktası bile yok zaman gösterecek ne yapacaklarınıESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 974 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket