Savcılık işlem başlattı!.
Burhaniye'de yaşanan "ihaleye fesat dosyaları" ve "Traktör" meselesi sonrasında Yolsuzlukla mücadele etmesi gereken bazı yandaşların Facebook üzerinden yaptıkları hakaretler ve tehditler savcılığa taşındı. Kasıtlı olarak Sosyal Medya üzerinden "algı" yaratmaya çalışan 10 kişi hakkında Burhaniye Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Haber- Yorum ve kişisel sayfalardan ahkam kesinlerin, adli süreçte nasıl bir savunma yapacakları merakla bekleniyor. Siyasi menfaat beklentisi olan bazı yandaşların da yanlışlarını örtmek adına karalama yaparak AK'lanmaya çalışmaları "manidar" bulundu.
Burhaniye'nin "Fuat Avni'si" olan AKP'li Meclis üyesi İsmail Çancı'nın hakkında da suç duyurusunda bulunularak aleni olan konuşmayı izinsiz kaydederek yayınlamak iddiasıyla yargılanması bekleniyor. Burhaniye AKP ilçe Başkanı Onur Bedir hakkında da kullandığı "hakaret sözleri" nedeniyle yargıya hesap verecekler arasında yer alıyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Muhtarlar, AKP’yi seçim kuruluna şikayet etti

Kendi işlerini Muhtarlara yaptırmak isteyen AKP Burhaniye ilçe yönetimine, ilçe seçim kurulundan tokat gibi cevap geldi. “kendi işinizi kendiniz yapın!” Burhaniye ilçesinde bulunan muhtarlara genel seçimlerde sandık görevlilerine verilmek üzere ilçe seçim kurulundan verilen “görevli belgelerini” dağıtmak istemeyen AKP Burhaniye ilçe yönetiminin bazı muhtarlara siyasi baskı yaptığı iddia edildi. Bunun üzerine yaşanan gerginlik ilçe seçim kuruluna yansıdı. Burhaniye ilçe seçim kurulu tarafından yapılan değerlendirmede “Muhtarların parti sandık görevlilerinin görevli olduklarına dair evrakları dağıtmak gibi bir işleri bulunmamaktadır” diyerek ilçe başkanına görevini hatırlattılar. Acemiliklerini üzerinden atamayan Burhaniye AKP ilçe Yönetiminin, genel seçim öncesi muhtarlara yaptığı baskı ise tepki çekti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BASKİ’DEN DEV YATIRIM ATAĞI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Körfezine, İller Bankası ve Dünya Bankası desteği ile 146 buçuk Milyon liralık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Altınoluk Mahallesi Narlı Arıtma Tesisi, Güre Mahallesi kanalizasyon sistemi, Altınoluk Arıtma Tesisi Kapasite Artırımı, Zeytinli Edremit Arıtma Tesisi kapasite Artırımı ve Ayvalık ilçesi Madra Barajı içme suyu arıtma tesisi gibi dev yatırımlar yer alıyor.

Dünya Bankası yetkilileri hazırlanan projeyi sahada gözlemleyerek, fizibilite çalışmasında bulundu. Heyete  BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü ve Daire Başkanları, BASKİ Körfez Şube Müdür Vekili Ahmet Herdan, AK Parti Edremit İlçe Başkanı İsmail Doğdu, AK Partili Meclis Üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik ettiler. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Yatırımlardan Sorumlu BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü “Balıkesir’in Körfez bölgesindeki İller Bankası ile ortak sürdüreceğimiz, Sürdürülebilir Şehirler Projesi kapsamında Dünya Bankasında Misafirlerimiz var. İller Bankasının Dünya Bankasından temin edeceği krediler ile bu işlerimizin toplam bedeli 146 buçuk milyon liralık bir projeyi gerçekleştirme üzere burada bulunuyoruz. Proje kapsamındaki işlerimiz, mevcut olan Edremit’te ki Belediyeler Birliği, Edremit, Akçay, Kadıköy, Zeytinli kanalizasyonlarının deşarj edildiği atık su arıtma tesisinin rehabilitasyon ve atık su arıtma tesisi ile kanalizasyon pis su debisini intikal ettirecek olan toplayıcı kolektör hatlarının yapılması. Bunların projeleri hazırlandı. Onaylandı. İkinci projemiz, Güre Mahallesinde kanalizasyon şebekesi ve terfiyatı yapılması, Edremit ilçesi Altınoluk Mahallesi atık su arıtma tesisi ve kanalizasyon şebekesinin yapımı proje kapsamında bulunuyor. Birde Ayvalık ilçesinde Altınova ve Küçükköy yerleşim alanların içme suyunu madra barajından temin edecek olan içme suyun iletim hattı ve içme suyu arıtma tesisi yapılma işi gündemimizde” dedi.

Bölgeden incelemeler yapmak üzere Edremit körfezine İller Bankası yetkililerinin yanı sıra Dünya Bankası Kentsel Gelişme Proje Yöneticisi Soraya Goga’da gelerek yetkililerden bilgiler aldı.

Heyet ilk olarak Altınoluk Mahallesi Narlı mevkiinde yapılacak olan arıtma tesisi alanında incelemelerde bulundu. Daha sonra ekip Altınoluk, Güre bölgesinde incelemeler yaptı. Heyet Son olarak Edremit’te Zeytinli Arıtma Tesisini inceledi. Heyet daha sonra Ayvalık’a geçti.  Bu kapsamda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle İller Bankası’nın garantörlüğünde, Dünya Bankası’ndan alınacak uzun vade kredi için Ayvalık’a gelen Dünya Bankası yetkilileri hazırlanan projeyi sahada gözlemleyerek, fizibilite çalışmasında bulundu.  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü’nün öncülüğünde, Balıkesir BŞB Daire Başkanları ile birlikte ilçeye gelen heyete AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ve BASKİ Ayvalık Müdürü Sadettin Gezen ev sahipliği yaptı. Madra Barajı’ndan temin edilecek içme suyunun şebekeye verilmeden önce arıtılması için yapılacak tesisin kurulacağı alan ve su irsaliye hattına verileceği noktalarda incelemelerde bulunan heyete, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cunda ile Ayvalık’ı birbirine bağlayan Gönül Yolu’nun kaldırılarak yerine yapılacak köprü ve beraberinde hazırlanan projeler hakkında da brifing verildi. Dünya Bankası heyetinin yaptığı incelemeler sırasında, yapımı halen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BASKİ ekipleri tarafından sürdürülen Altınova’daki kuyulardan Ayvalık merkeze gelen eski ana su boru hattının 17 kilometrelik mesafede iç çapı 500 mm, dış çapı 650 mm olan polietilen boru ile değişimine ait çalışmalar da yerinde denetlendi.

Değişim çalışmalarının sürdüğü boru hattının Madra Barajı’ndan çıkıp, yapılacak arıtma tesisinde temizlenecek suyun da akışının sağlanılacağı boru hattı olmadığı, bu işlem için ayrı bir projenin hayata geçirileceği öğrenilirken, konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan BASKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Seyfi Küyükgöncü, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla Ayvalık’ta yapılacak yatırımların saha çalışması için Dünya Bankası yetkilileriyle ilçede bulunduklarını anlattı. İlk etapta ana su hattının yenilenme çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Büyükgöncü, bir yandan Altınova’daki kuyulardan Ayvalık’a gelen suyun akışına ait çalışmaları sürdürdüklerini, diğer yandan da Dünya Bankası’ndan alınacak uzun vade kredi ile Madra Barajı’ndan ilçeye getirilecek olan su hattı ve arıtma tesisinin projelerini de hayata geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

İş yok, Afiş çok!...

Burhaniye Belediyesinden samimi itiraf! Yapmadıkları hizmetlerin afişlerini şehrin her tarafına astılar!
Burhaniye’de 15 aylık süreç içersinde Belediye olarak bir çivi çakmadıklarını itiraf ettiler. Burhaniye caddelerine asılan ve sosyal medyadan duyurulan “devlet yatırımlarında” Burhaniye Belediyesinin tek bir projesi yer almaması dikkat çekti. Adalet Bakanlığının CHP’li Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova döneminde başladığı Burhaniye Cezaevi, Ayşe Akpınar Kız Meslek Lisesi, Hürriyet ve 8 Eylül ilk okulları, Uysal döneminin Devlet yatırımları gibi reklam yapıldı. Burhaniye Ticaret Odasının Pelitköy’de yaptırdığı “Özel eğitim ve uygulamalı iş okulu” da devlet yatırımı gibi reklam yapılması dikkat çekti. 15 aydır proje üretemeyen ve Belediyenin adı “İhalelere Fesat karıştırmakla” gibi iddialarla anılırken, Genel seçim öncesi, “denize düşen yılana sarılır” gibi, yılların Devlet yatırımlarının reklam malzemesi yapılması anlamsız bulundu. Burhaniye Belediyesi, “Burhaniye'mize yapılan ve yapımı devam eden Devlet Yatırımları toplamda 57.300.000 TL tutarındadır. Öğrenci yurtları, Okullar gibi birçok proje Burhaniye'de hayata geçti. Teşekkürler.” Dedi.

CHP, karşı afiş ile hamle yaptı!

Seçmeni etkilemeye yönelik afişler nedeniyle, Burhaniye Belediyesiyle dalga geçtiler.

Burhaniye’de CHP adına siyaset yapan bazı duyarlı vatandaşlarda, Burhaniye Belediyesinin “yanıltıcı afişine” karşı, Burhaniye’nin somut gerçeklerinin gündemde olduğu afiş yaparak sosyal medya da yayınladılar. Burhaniye Belediyesinin yapmadığı yatırımlara karşı hazırlanan afiş içinde, “ yıkılıp başlanamayan köprü, Çivi çakılmayan Reşitköy Barajı, CHP’li Edremit Belediye otobüsünün Burhaniye’ye hizmet etmesi, Kazılıp aylardır yapılmayan toz- toprak yollar, Arkeolojik Sit alanına yapılan ve yıkım kararı verilen yerler, temeli bile atılamayan ve yılan hikayesine dönen Devlet Hastanesi maketi ve AKP Burhaniye ilçe Başkanı Onur Bedir’in BASKİ’ye kiraya verdiği “TRAKTÖRÜ” yer aldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Ayse

Tarih : 2015-05-28 14:33:37

Yorum : 
Onceki secim calismasinda insanlar kosturdu onca calisdi tesekkurude akpli olmasina ragmen isden cikartilmalari oldu(sebebi ise kimi sandiga gitmedi diye, kimi ise saygisizlik yapmis tabi bu bir idda,kimi sesiz kalmis)insanlarin sucu kosturmakmiydi layigi bumuydu hic kosturmayan emek sarf etmeyen iyi yerlere geldi kosturanlar ise halen is ariyor.onur bedir damdan duser gibi geldigi icin yanindaykileride iyi yerlere hakki olmadigi halde yerlestirdi.kimsenin ahi kimsede kalmiyor gordugumuz gibi beddualarimizda cikiyor.gercek akpliler nerede bu durumu bu vaziyeti bu lezirligi hicmi ankaradan goren yok?gomec aldi basini gidiyor helal olsun adamlara bravo.biz neden gomec gibi olamiyoruz neden herkes cebini doldurmakla mesgul.hani bizim cay bahcelerimiz hani bizim parklarimiz hani bizim duduklu sularimiz cesmeleri hani bizim alisveris merkezlerimiz hani is imkanimiz hani bizim yeni hastanemiz hani yikilip yapilmayi bekleyen koprumuz.hani gencler kalkindirilacakti vs.vs.insan ayrimi yapilmiyacakti ama herkes kendi akrabasini koylusunu tanidigini ise yerlestirmekle mesgul digerlerini dusunen yok vay onlarin haline.ey saygi deger milletvekillerim buyuklerim hicmi burhaniyeyin halini vatandaslarin sesini duymuyorsunuz hic mi yolunuz bizim buraya dusmuyor neden sesimisi duyan yok.

İlçe olmak için 10 bin imza toplandı.

Altınoluk kaybettiği ilçe hakkını yeniden istiyor. Hak ettiği halde bazı siyasi oyunlar ve baskılarla ilçe olma hakkı elinden alınan Altınoluk, 2019 yerel seçimleri öncesinde “verilen hakkını” geri almak adına başlattığı imza kampanyasında 10 bin imzaya ulaştı. Türkiye’de bir çok ilçeden büyük olmasına karşın “mahalle” statüsü verilen Altınoluk, Edremit’in il konumunda devasa bir alana sahip olduğu ve Büyükşehir yasası ile “Bütünşehir” yapılmasının faydaları göremezken, tekrar ilçe olmak için kolları sıvadı.

Altınoluk İskele mahallesinde atılan 10.nci imza nedeniyle seviçlerini paylaşan mahalle halkı, “ Altınoluk'un bundan önceki süreçte resmen İlçe olduğu kabul edilmiş, tartışmasını yapmayacağımız çeşitli sebeplerden dolayı İlçe olma hakkı elinden alınmıştır, bu anlamda mağdurdur. O günden bu güne Altınoluk ilçe olma sevdasından hiç vazgeçmemiş, birlik ve beraberlik içerisinde ilçe olmak için çalışmalarına aralıksız devam etmiştir. Bu anlamda Mahalle olmamızdan dolayı da muhtarlığımız üzerinde genel olarak Halktan,Esnaftan,Yatırımcıdan bu konuda öncülük yapmamız istenmiş,muhtarlığımızın da bu haklı talebe kayıtsız kalması mümkün değildir.Daha öncelerde çeşitli istişareler yaptığımız tüm kişi ve kurumların da bu konuda Altınoluk'un geleceği açısından bizlerle birlikte olup,Altınoluk'un bölgede ve dünyada hak etmiş olduğu yere yeniden gelmesi hepimizin ortak çalışması hedeflenmiştir. Altınoluk Ekonomisiyle, Eğitim kurumları sayısıyla Yüksek okuluyla, Bankaların tümünün Altınoluk'ta şubelerinin bulunması ve gelişmeye çok elverişli bir konumda bulunmasıyla İlçe olmayı çoktan hak etmiştir. Bu gerçekçi sebeplerden dolayı gerek yerel, gerekse Merkezi yönetimlerin bizim bu talebimize özel önem vermesini bekliyor,İlçe olacağımız günlerin pek yakın olduğuna inanıyor herkesinde inanmasını istiyoruz. Altınoluk İskele Mahallesi  Muhtarlığının  başlatmış olduğu ilçe olma talebimizle ilgili imza kampanyasında çok kısa bir süre içerisinde 10.000 imzaya ulaştık. Halkımızın gösterdiği ilgiye Muhtarlık ve azalarımız adına teşekkür eder, imza kampanyasının sonuç vereceğine inancımız tamdır.Ayrıca Altınoluk esnaflarından Altınoluk Çarşı mağazası sahibi Müslüm KORKUDUR'un 10.000 nci imza sahibi Emine KOCACAN sakinimize takdim ettiği hediye için de ayrıca teşekkür ederiz.” dediler

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2015-05-28 11:38:02

Yorum : 
O DAĞLARA YAPILAN EVLER İÇİN ÇÖPLER İÇİN NEDEN İMZA TOPLAMADINIZ

Edremit’te film gibi operasyon

Edremit’te Uyuşturucu konusunda etkin mücadele yapan KOM ekipleri düzenledikleri operasyonda 15 ayrı noktaya baskın yaptı. Operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 11’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Balıkesir ve  Edremit Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerince benzerleri film sahnelerinde görülen şekilde,  Edremit’in İbrahimce Mahallesinde uyuşturucu madde satıcılarına ve kullanıcılarına yönelik “ Temiz Toplum” operasyonu yapıldı. KOM Ekiplerinin uzun süreli takip ettikleri uyuşturucu satıcılarına  elde edilen maddi delillerin olgunlaşmasıyla İlçe ve İl Emniyet Müdürlüğü personelinin de katılımıyla  25.05.2015 tarihinde  İbrahimce Mahallesinde (15) ayrı hedefe yönelik operasyon yapıldı.
Balıkesir Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ Uyuşturucu satıcılarına yönelik uzun soluklu sürdürülen takipler sırasında, uyuşturucu kullandıkları ve aldıkları tespit edilen çok sayıda şüpheli yakalanarak haklarında adli işlemler yapılmıştır. 25.05.2015 tarihinde İbrahimce Mahallesinde  “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak “ suçundan yapılan operasyon kapsamında (2)’si bayan olmak üzere toplam (13) şüpheli yakalanmıştır. Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yaptıkları tespit edilen şüphelilerin ikametlerinden çok sayıda uyuşturucu veya uyarıcı maddeler,  ateşli silah ve mermiler elde edilmiştir. 26.05.2015 tarihinde adli makamlara sevk edilen şüphelilerden S.B., E.Ç., H.K., G.O., E.Ş.,M.Ş., H.Ş., M.D., T.Ç., M.B., H.N., H.K. ile D.K.  isimli şahıslar olmak üzere toplam (11) şahıs tutuklanmıştır. İlimizde gençliğimizi zehirleyen ve uyuşturucuya özendiren şahıslara yönelik olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edilecektir. Halkımızın Emniyet birimlerine ilettiği şikayet ve ihbarlar en ince ayrıntısına kadar titizlikle en etkili şekilde sonuçlandırılmaktadır.” Denildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1242 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket