Genel Merkez adres gösterdi!

Edremit’te Doğdu, Burhaniye’de Bedir’mi?

AKP, Edremit ve Burhaniye’de kongre hazırlıklarına devam ederken, Genel merkezin gönderdiği Milletvekili “çok aday değil tek aday” çıkın diye öneride bulunduğu kongre için adreste gösterdiği ileri sürüldü.  Hafta sonu Burhaniye’de gerçekleşen ve AKP’nin teşkilatlardan sorumlu Milletvekili İsmet Su, Burhaniye’de Onur Bedir, Edremit’te İsmail Doğdu’nun isimlerine genel merkezin sıcak baktığı mesajını verdi.  Edremit’te daha önce ilçe başkanlığı yapan İsmail Doğdu, halen Edremit Belediyeler birliğinin başkanlığını sürdürüyor. İkna etme çalışmaları devam eden Doğdu’nun eski kurucu ilçe başkanı Özkan Kostak tarafından ikna edilmesi ve Ahmet Ateş’ten sonra ilçe başkanlığını devam ettirmesi bekleniyor.

Burhaniye’de Uysal’da “Bedir” dedi.

Burhaniye AKP’de kendine yakın birini ilçe başkanı yapmak için uğraşan Belediye Başkanı Necdet Uysal, atamayla gelen Onur Bedir’le çalışmalarına devam etmek istediğini öğrenildi. Kongre için aday olacağını açıklayan eski ilçe başkanı Hayri Zeybek çalışmalarına devam ederken, Burhaniye ilçe Başkanı şimdiden belirlenmiş oldu! Hafta sonu Burhaniye AKP ilçe binasında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Necdet Uysal, Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve partiye emeği geçenlerin katılımıyla istişare toplantısı yapılmıştı. AKP Bursa Milletvekili İsmet SU’yun yaptığı görüşmelerden sonra, her iki ilçe de “özel istek”  üzerine Edremit’te İsmail Doğdu’nun , Burhaniye’de Onur Bedir’in kongreye tek listeyle çıkmasının uygun olacağını söylediği belirtildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Deveciler, ön seçim istedi

22.Dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler Ses Haber ekibi ve basın kuruluşlarını ziyaret etti. Yaklaşan Genel seçimlerde Milletvekili adayı olması beklenen Deveciler’in sahaya inmesiyle Medya kuruluşlarını ziyarete başladı. Ses Haber ekibinden gazeteci Doğan Doğan’ı Edremit’te ki haber merkezinde ziyaret eden eski Milletvekili ve yeni CHP Genel sayman yardımcısı Ali Kemal Deveciler, genel seçimlerde Balıkesir’de CHP’nin 21 bin üyesi bulunduğunu ve mutlaka ön seçime gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Deveciler, “CHP’nin Balıkesir’de ön seçime gitmesini istiyoruz. Mevcut adaylar içinden hak eden arkadaşımız listeye girsin. Hiç kimse benim Genel merkezde ki görevimden dolayı ön seçim istemediğimi sanmasın. Mutlaka ön seçim yapılmalıdır” dedi.

CHP Körfezde kenetlensin!


CHP’nin Balıkesir’de 3 veya 4 Milletvekili çıkartması beklenirken, Balıkesir bölgesi olarak en güçlü bölgenin Edremit Körfezi olduğu ve ön seçim yapılması durumunda körfez bölgesinden güçlü adayların ön sıralarda yerleşmesi gündeme geldi. CHP üyeleri tarafından Edremit Körfezinde kenetlenme sağlanırsa 3 aday adayının da üst sıralardan seçilme ihtimali gündeme geldi. CHP’nin Körfez bölgesinde 6000 oyu blok olarak değerlendirmesi halinde 3 milletvekilinin de körfez bölgesinden olması mümkün olabileceği hatırlatıldı. CHP’de, bir çok aday adayının ortak talebi olarak ön seçimler dile getirilirken, CHP Genel merkezinin nasıl karar vereceği merakla bekleniyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-10-21 10:23:16

Yorum : 
CHP+PY= HASAN ARSLAN NASIL DEVRE DIŞI KALDIĞINI GÖRDÜK DÖNEN DOLAPLARI HERKES BİLİYOR ARTIK AYRIMCILIK YAPANLAR NASIL ORTAYA ÇIKTI F TİPİ DİYORKİ BİZ KAZANDIRDIK EDREMİT,DE SEÇİMİ DİYOR CHP,YE YILLARIN ABİ ABLALARI NE HALE DÜŞTÜLER İNSANLARA BAKAMAZ OLDULAR EDREMİT.DE SELAM VERMEZ OLDU İNSANLAR ONLARA UTANMADAN SIKILMADAN NASIL DOLAŞIYORLAR ANLAMADIM BUNLAR MENFATI OLAN YERDE DURURLAR BUNLAR İÇİN DİN İMAN PARA PARA PARA

Sahte zeytinyağı nasıl anlaşılır?
Sahte zeytinyağının sahtesi veya karışılmışı laboratuvarda yada evlerde basit yolla belirlenebilir nasıl belirlenebilir. Evde Zeytinyağında başka cins ucuz yağ olup olmadığını anlamak için zeytinyağını 4 5 derecede bulanıklaşır 6 c arasında ise donar zeytinyağı oda ısısında normal haline döner. Yağın donması yağın kalitesini etkilemez alınan bir yağın bir örneğini buzdolabına konularak donmasını bekleyin ve yağ katkısız ise tamamı katılaşır. Donmayan kısım varsa katkılı olduğu anlaşılır. Yağın tamamını donması lazımdır.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
recep İVEDİK

Tarih : 2014-10-21 13:55:47

Yorum : 
birde şu zeytin yağı fabrikalarında zeytinden çıkan yağın randımanını tam gösterecek bir sistem oluşturulsa fabrikaların hoşuna gitmez ama ...hiç olmazsa aklımızda hep soru işareti olmaz ...kamera sistemi kurulsun ben zeytinimin ne hale geldiğini göreyim merak edersem cd ye atsınlar parasınıda alsınlar benden.. razıyım ...

BURHANİYE'DEN GELEN PİS KOKULAR TAVUK ÇİFTLİĞİNDEN ÇIKTI!

Burhaniye halkına sabotaj mı yapılıyor? Hafta sonu Burhaniye şehir merkezine kadar yayılan kokunun kaynağı, şehir girişindeki tavuk çiftliğinin pisliklerini dere yatağına boşaltması olarak açıklandı. Burhaniye halkı saatlerce pis kokular yüzünden maske takmak zorunda kalırken, Pencere ve kapılar kapatıldı. Vatandaşlar isyanlarını sosyal medya aracılığı ile geniş kitlelere duyurdu.  Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın Belediye’de otorite kuramaması nedeniyle yaşanan boşlukları iyi değerlendiren Zabıta vatandaşın tepkisini çekmek için elinden geleni ardına koymuyor. Sokaktan gelen tepkiler üzerine Belediye Başkan yardımcısı Cemal Akkılınç, duruma el koyarak zabıtaları pis konunun geldiği yere sevketti.

AĞZI OLAN KONUŞMUYOR, BURNU OLAN KOKU ALIYOR.

Burhaniye girişinde ki tavuk çiftliğinin artık dayanılmaz kokular yayması Burhaniyelileri canından bezdirdi. Hafta sonu yaşanan “çevre kirliliği” nedniyle yayılan koku ilçenin üzerine kara bulut gibi çökerken, Ticari ve Turizm amacıyla Burhaniye ve Ören’e gelenler burunlarını kapatarak gezmek zorunda kaldı. Burhaniyeliler bu pis kokuların sorumlusunu ararken gözler hemen Burhaniye Belediyesinin Zabıtasına çevrilmiş durumda. Tavuk çiftliğine denetimlerin yapılıp yapılmadığı, yapıldıysa nasıl bir müeyyide uygulandığı merak konusu oldu!  Zabıtanın görev alanlarına giren bu denetimsizliğin veya vurdumduymazlığın sorumlusu hakkında her hangi bir işlem yapılıp-yapılmadığını da kamuoyu merak etmeye başladı.

HAFTA SONU PİS KOKULARLA GEÇTİ!

Burhaniye de Cumartesi günü yayılan bu kokunun sadece çarşı-pazarda değil evlerin içine kadar yayılması insanları dayanılmaz hale getirdi.

Tavuk çiftliği denetiminin zabıta müdürlüğünde olması akıllara başka sorularında peşinden getirdi. Burhaniye halkının bu konuda söyledikleri "bu tavuk çiftliği yıllardan beri orada AKOVA döneminde de o çiftlik vardı, o zaman neden o koku gelmiyordu ne oldu da bu kokuyu UYSAL döneminde almaya başladık. Demek ki AKOVA döneminde zabıtalar ve bu konuyla alakalı ilgili birimler sürekli takip ediyordu ki bu koku gelmiyordu şimdi ne oldu da bu koku taaa evimizin odalarına kadar geldi. Sadece bir Belediye başkanı değişti diğer bütün görevliler olduğu gibi yerinde demek ki ya UYSAL çalıştıramıyor yada kendi birim amirleri UYSAL'a komplo? düzenliyorlar" diyerek bu işin sorumlusunun bir an önce gereken cezayı almasını istiyorlar. Tavuk çiftliği konusunda ise çiftliğin atıkları veya gübrelerinin Çevre Bakanlığının ön gördüğü standartlara uygun hale getirilmesi için kapatılması yoluna kadar da gitmesini isteyen Burhaniyelilerin öfkesi gün boyu bitmek bilmedi. Ses Gazete sorumlu yayıncılık ilkesi gereğinde 20 Ağustos 2014 tarihinde yaptığı haberde “Burhaniye’den pis kokular geliyor” diyerek konuya dikkat çekmişti.

ŞİMDİ SORUYORUZ;

Bu işin sorumlusu kim?

Belediye mi?

Çevre müdürlüğü mü?

Sağlık Bakanlığı mı?

Tarım İlçe Müdürlüğü mü?

Bizlerde buradan sorumlu yayıncılık ilkesini göz önünde bulundurarak bu denetimsizliğin ve aymazlığın sorumlusunun bir an önce gereken cezayı almasını istiyor ve bekliyoruz kamuoyu adına.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

KAMİL SAKA, YILIN BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İstanbul’da ki Beşiktaş Platformu tarafından Yılın Belediye Başkanı seçildi. İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde ki 18-45 arası ’’Genç Profesyoneller’’ tarafından oluşturulan Beşiktaş Platformu’nun alanında başarılı olmuş ve proje üretmiş kişi ve kuruluşlara verdiği Beşiktaş Platformu Ödülleri’nin 2014 yılı sahipleri açıklandı. Beşiktaş Platformu tarafından jüri üyelerinin değerlendirmeleri ve kamuoyu araştırmaları sonucunda “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne Edremit Belediye Başkanı CHP’li Kamil Saka layık görüldü. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Bizim önceliğimiz yurttaşlarımızın yaşadığı kentten mutlu ve memnun oldukları bir Edremit yaratabilmek için ilçemizin sorunlarını giderecek, geleceğine yön verecek projeleri hayata geçirebilmek. Bunun için göreve başladığımızdan buyana tüm gücümüzle çalışıyoruz. Ancak uzun yıllar görev yapan bir belediye başkanı olarak bu hizmet mücadelesi içerisinde tarafımıza layık görülen ödüllerin bizleri mutlu ediyor ve çalışmalarımıza şevk katıyor. Bu nedenle son olarak Beşiktaş Platformu tarafından layık görülen “Yılın Belediye Başkanı” ödülüne çok teşekkür ediyor, bu ödülü şahsım adına değil tüm Edremitliler adına aldığımı ifade etmek istiyorum” dedi. Başkan Kamil Saka’ya ödülü 19 Ekim 2014 Pazar günü saat 18.00’de Bahçeşehir Üniversitesi B Konferans Salonu’nda düzenlenen tören ile verilecek.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 3
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Ercan SENAY

Tarih : 2014-10-17 14:02:12

Yorum : 
Tebrikler, Basarilarinizin devami dilegiyle..

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-10-17 17:56:33

Yorum : 
PLATFORMLAR YENİ MODA OLDU ÖNÜNE GELE AÇAR OLDU BİR ŞEYLER VERİYORLAR AMA HALK NE DER ONU SORSALARYA ÖNEMLİ OLAN VATANDAŞIN BAŞKANI OLABİLMEK

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ali

Tarih : 2014-10-20 07:59:35

Yorum : 
Sadece seçilmek başarıysa evet seçildi. Ama belediye olarak yapılan bir icraatı henüz gözükmedi. Bekliyoruz. İstanbul'da başarılı başkan seçildi diye haberi okuyunca acaba hizmeti İstanbul'a mı yaptı diyesi geliyor insanın.

Motoru Duran Zeytin İlaçlama Uçağı Düştü

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytin sineğiyle mücadele için kiralanan ilaçlama uçağı Burhaniye’de düştü. Edinilen bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi'nin zeytin sineği ile mücadele için kiraladığı uçak sabah saatlerinde Kocaseyit Havaalanı'ndan havalandı. Edremit ve Burhaniye ilçelerinde bulunan zeytin tarlalarını havadan ilaçlayan uçak, Burhaniye ilçesine bağlı Karadere kırsal mahallesinde zeytin tarlasına düştü. Uçağın pilotu Süleyman Doğan, yaralı olarak Burhaniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, pilotun kazayı hafif yaralı olarak atlattığı öğrenildi. Olayın ardından uçağın düştüğü zeytin tarlasına çok sayıda jandarma ekibi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait itfaiye ekibi sevk edildi. Jandarma ekipleri uçağın bulunduğu alanı güvenlik çemberine aldı. Uçağın kuyruk kısmının zeytin ağacına asılı olduğu görüldü. Uçağın, motorunun durması yüzünden düştüğü öğrenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 2
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Sevda B.

Tarih : 2014-10-17 15:21:24

Yorum : 
Büyük felaket ucuz atlatılmış. Bu uçak yıllardır tepemizdeydi. Hep düşmesinden korkardım. Allahtan ki meskun bir bölgeye düşmemiş. İlaçlama yapıyoruz diye en köhne uçakların kiralanmasını doğru bulmuyorum. Daha doğrusu zeytinler hiç ilaçlanmasın diyorum. Bunu bir ilahi işaret olarak algılayıp, havadan ilaçlamaya son verilmeli. Saygılarımla.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
duyarlı vatandaş

Tarih : 2014-10-18 17:19:00

Yorum : 
bence körfez ucuz atlattı bu uçaklar altınoluk arıtma ve papazlık üzerine doğru alçak uçuşlar yaparak ilaçlama yapmakta bunlar bina üzerine veye yüksek gerilim direklerine çarparsa facia olur allah korudu yetkililer titiz bir denetleme yapmalı bu uçaklara karşı !!!ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 850 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket