ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ “SULTAN GELİN”İ OYNADI

Edremit Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Sultan Gelin” adlı oyun Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Oyun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar tarafından öğrencilere başarı belgeleri ve teşekkür çiçekleri verildi.

Edremit Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yener Arkan ve öğrencilerin hazırladığı “Sultan Gelin” oyunu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde izleyici ile buluştu. Oyun yazarı Cahit Atay’ın yazdığı ve 1974 yılında Türkan Şoray’ın başrolünde sinemaya uyarlanan “Sultan Gelin” adlı tiyatro yoğun ilgiyle karşılandı. Oyunun sonunda Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka adına Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar tarafından öğrencilere çiçek ve başarı belgeleri verildi. Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, “Öğrencilerimizi ustaca sergiledikleri rollerden ve oyundan dolayı tebrik ediyorum.  Edremit’te sanatın her dalında yapılan çalışmaları destekliyoruz” dedi. Edremit Anadolu Lisesi Müdürü Özgür Yenigökçe, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlatmak istiyorum; ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ biz bu düşünceyle hareket ederek öğrencilerimizin bu tür faaliyetler içinde yer almasını istiyoruz. İmkanlarımız dahilinde öğrencilerimizin destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi. Okul Aile Birliği Başkanı Gülcan Kurukavak, Okul Müdürü Özgür Yenigökçe’ye katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek verdi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BÜYÜKŞEHİR OLMAZSA BURHANİYE PERİŞAN

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı da Burhaniye’deki yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir yasası ile birlikte merkez yolların ve köy bağlantı yollarının Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlanmasının ardından Burhaniye kırsal mahalleler bağlantı yollarında hummalı bir şekilde çalışmaya başlarken merkezde de yapılması beklenen yollarda çalışmaya başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Burhaniye’de yapımı 4 gözle beklenen Pelitköy sahil içmeler yolunda ve Ören-Orjan yolunda sıcak asfalt çalışmaları için hazırlıklarına başladı. Pelitköy sahil kısmında içmeler mevkii için yolun bakımını yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Orjan yolu olarak bilinen Altın Yol caddesi ve devamı olan Rauf Denktaş Bulvarı için de BASKİ’nin kanalizasyon işlerini bitirmesinin ardından Ören Ayaklı Kavşağından Akçay sınırına kadar olan yolda sıcak asfalt yol yapım çalışmalarına başlayacak. Ören Orjan Yolunda BASKİ alt yapı çalışmalarını devam ettirirken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Orjan köprüsü ve İmko Sitesi arası bozuk olan alanda geçici olarak Rodmix asfalt kaplama işi yapıyor. Bu yolda BASKİ’nin çalışmalarının bitmesiyle birlikte yol tamamıyla sıcak asfalt olarak yapılacak.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Eski cezaevi Adliye oluyor

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’in Burhaniye’ye hediyesi olarak değerlendirilen Yeni Adliye binası için plan değişikliği kabul edildi.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonunda görüşülen plan değişikliği meclis toplantısında kabul edildi. Buna göre eski cezaevinin yıkılarak aynı bölgeye Burhaniye’ye yakışan bir Adliye Sarayı yapılacağı belirtildi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Özer Koyuncu’nun paylaşımı ile kamuoyuna duyurulan çalışmayla ilgili olarak, Koyuncu, “İlçemize Yapılması planlanan Yeni ADLİYE BİNASI ile ilgili Mahkeme Mahallesi 79 ada 1 parsel ile 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı değişikliği talebimiz Büyükşehir Belediye Meclisimizce oy birliği ile kabul edildi. İlçemize hayırlı olsun.” Dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

MHP’Lİ MECLİS ÜYESİ TEPKİ GÖSTERDİ.

Burhaniye Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyesi Şevki Yücel, otoparkların ücretli olmasına tepki gösterdi. Burhaniye’li vatandaşlarında tepki gösterdiği “otopark ücretleri” konusunda Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın seçimlerden önce verdiği sözü hatırlatarak, “Belediye Başkanının sözünü tutsun” dediler.
Burhaniye Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyesi Şevki Yücel, sosyal medya üzerinden paylaştığı tepki sözlerinde, “ Burhaniye Milliyetçi Hareket Partisi Olarak 2015 Dönemi Faaliyet Raporundan Hazırladığımız Ve Kürsüde Hitap Ettiğimiz Konu İle İlgili Yazımızdan.....Sahil Mahallerimizde Otopark Ücreti Alınmayacaktı...Ama Ne Yazık Ki Otopark Ücreti Almak İçin Çizgiler Çizilmeye Başlamış.” Dedi.

Burhaniye Belediyesi’nin MHP’li Meclis üyesi Şevki Yücel, daha öncede Belediye Meclisine verdiği önergede, “ Otoparklar Yönetmeliğinin İkinci Bölüm 9 . Maddesi Diyor Ki , Sokaklarda , Caddelerde Belediyelerin Parkomat Uygulamasıyla Vatandaşlardan Para Alınması Hukuka Aykırıdır İfadesi Yer Almaktadır . Çünkü İnsanlar Hayat Döngüsü İçerisinde Arabalarını Uygun Yerlere Park Etmek Zorudalardır. Yerel Yönetimlerin Kesinlikle Bu Konudaki Yargı Kararlarına Uymalarını Ve Hukuk İçerisinde Faaliyetlerini Sürdürmelerini Söylemek İstiyoruz . Ayrıca İnşaat Ruhsatlarından Otopark Bedelini Aldığımız Halde Otopark Yapmıyor Bu Nedenle Otopark Sorununu Çözemediğinizden Parkomat Adı Altında Yol Kenarlarına Park Eden Sürücülerden, Cadde Ve Sokaklardaki Monte Edilmiş Balpark Levhalarında Yazmadığı Halde Konuya Dikkatlerinizi Çekmek İstiyoruz , Motorlardan 1 Otomobillerden 2 Minübüslerden 3 Ve Kamyonetlerden 4 Tl Para Topluyor Evinin Ve İşyerinin Önüne Park Eden Araçlardan Bile Ücret Alıyor Otopark Ve Trafik Sorununu Bu Şekilde Çözmeye Çalışıyorsunuz....Lütfen Arkadaşlarım Bu Uygulama , Burhaniyemizin Kanayan Yarasıdır....” sözleri yer almıştı.

Okuyuculardan tepki var..

Burhaniye’den gelen bir yorumda şu hatırlatmalar yapıldı.
Soru 1: Seçimlere girerken verilen sözler altına imza atılmış taahhütlerdir.
2014 Belediye Başkanlığı seçimleri propagandasında kitapçığın 10 nolu sayfasında "Turistik Mahallelerimizde otopark ücreti alınmayacak" denmişti. Geçen sene 2015 yılında Ören, Öğretmen evleri, İskele mahallelerinde park otoparkçılar tarafında otopark ücretleri tahsil edildi mi edilmedi mi? Büyükşehir Belediyesi uygulamaları esas olarak 2016 yılı itibaren olduğuna göre; 2015 yılında söz konusu mahallerden otopark parası toplandı ise başta bu bölgelerde otopark parası olarak toplanan bu bedeller hangi otopark düzenlemesi için kullanıldı? Yok otoparklar için kullanılmayıp başka bir yöne kaydırıldıysa neden? Bunların cevabı yoksa bu paralara ne oldu?

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

TURGAY BAŞYAYLA’NIN DURAĞI HAVRAN OLDU.

LEZZET YOLCULUĞU HAVRAN’A ÖZGÜ ŞURA VE HÖŞMELİM’İ TANITTI.

Show TV de yayınlanan Turgay Başyayla İle Lezzet Yolculuğu”nun bu haftaki durağı Zümrüt İlçemiz Havran oldu. Tarihi Kent Müzesinde yapılan çekimlere Belediye Başkanı Emin Ersoy'da eşlik etti.
Havran’a özgü Sura yemeği,Ot yemeği çeşitleri,ve Höşmerimin yapımının çekimleri gerçekleşti.
Programın sunucusu aynı zamanda Ses sanatçısı Turgay Başyayla Havran'a daha önce geldiğini belirterek “Havran'a yabancı biri değilim tarihi yapıtları cana yakın İnsanları ile gezilmesi görülmesi gereken İlçelerimiz arasında ilk sıralarda yer almakta” dedi. Turgay Başyayla, “ ilk geldiğimde Çanakkale Kahramanı Seyit Onbaşı'nın kabrini ziyaret ettim. Rahmetli Şair Halil Soyuer'in Havranlı olduğunu biliyorum Havran Şairlerin Ozanların otağıdır örnek misafirperverliğinden dolayı Belediye Başkanı Sayın Emin Ersoy'a ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

HAVRAN'I TÜM DÜNYAYA TANITACAĞIZ

Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Bugün İlçemizde Show TV de yayınlan Lezzet Yolculuğu programı ekibini ağırlıyoruz. İlçemizi tercih ettikleri için Programın sunucusu sevilen Sanatçı Turgay Başyayla başta olma üzere tüm ekibine teşekkür ederim. İlçemizin tanıtımında katkı sağlayacak olan programda yöremize özgü yemeklerimizi değerlerimizi tarihimizi tanıtma imkanı bulduk. İlçemizi tüm dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.
Sanatçı Turgay Başyayla Belediye Başkanımız Emin Ersoy eşi Aliye Ersoy ve Havran’lı bayanların isteği üzerine Edremit'in Gelini Türküsünü okudu.Program yapılan yemeklerin tadına bakıldıktan sonra hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Havran’da yapılan çekimlerin 14-15 Mayıs 2016 Tarihinde Show TV kanalında Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu programında yayınlanacağı öğrenildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Uysal büyüyor, Burhaniye seyrediyor…

AKP’li Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın sahibi olduğu şirket hızla büyümeye başladı. 2 yıl öncesine kadar kapanan taş ocağı nedeniyle ekonomik zorluklar içinde olan Uysal Kırma Taş Tesisleri ve diğer şirketler hızla toparlanırken, Özgül Treyler firması 5 adet Dorse yapımını Uysal şirketlerine teslim etti. Her bir Dorse’nin 65.000 TL’ye mal olduğu yenileme işlemine 325.000 TL yatırım yapıldığı öğrenildi. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın, başkanlığın yanı sıra yasak olmasına karşın devlet ihalelerine kendi adıyla girmesi ve yine kendi adıyla Burhaniye’de müteahhitliğe başlaması son günlerin en çok konuşulan konuları arasına girmişti. Belediye Başkanlık makamını özel işleri ile karıştıran Uysal hakkında Gensoru önergesi verilmiş ve hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştu. Başkan Uysal’ın oğlu Erman Uysal’ın başında olduğu taş ocağı işletmesinin 2 yılda rekor hızla büyüdüğü ve araçlarını yenileme yatırımları ile dikkat çekmeye başladığı hatırlatıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1570 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket