Aydınlıoğlu Edremit AKP’yi ziyaret etti.

Aydınlıoğlu Edremit AKP’yi ziyaret etti.

Edremit AKP ilçe Başkanlığında geçtiğimiz günlerde yaşanan istifaların ardından Ak Parti MKYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Edremit Yeni ilçe örgütünü ziyaret etti. Parti içinde yaşanan görev dağılımlarında Başkan yardımcılığına getirilmeyen bazı Yönetim kurul üyelerinin istifa etmesiyle gözler AKP Edremit ilçe Başkanlığına çevrilmişti. Edinilen bilgiye göre, BASKİ’de yapılan görev değişikliğine tepki göstererek istifa ettikleri ileri sürülen Yahya Yavuz, Vacit Kurtdereli, Yücel Güner görevlerin istifa etmişlerdi.  Cumhurbaşkanı ziyareti öncesinde Edremit’e gelen Aydınlıoğlu, İlçe başkan vekili  Av.Ayse Kayalı ve beraberlerindeki Başkan yardımcılarını ve Yönetim kurulu  üyeleri ziyaret ederek görüşmelerde bulundu.

Başkan Yardımcıları belli oldu.

Edremit AKP ilçe Başkanı Metin Örkçü başkanlığında yapılan görev dağılımlarımda ise Başkan yardımcılığı görevlerine Ayşe Kayalı(Siyasi ve Hukuk İşleri), İlhan Yakupoğlu (Teşkilat Başkası),Hüseyin Uzun (Seçim İşleri), Bekir Terzioğlu (Tanıtım ve Medya), Özcan Özyanık (Dış İlişkiler), Mehmet Alamur (Sosyal Politika), Efraim Altay (Yerel Yönetimler), Bülent Şamlı (Ekonomi İşleri), Abdurrahman Bayram (Sivil Top.Halkla İlişkiler), Alper Kahraman (Mali ve İdari İşler), Himmet Bora (Ar-ge), Vedat Bayraktar (İnsan Hakları), Kübra Hisoğlu (Çevre ve Şehir Kültür) ve Şerafettin Durkun  getirildiler.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Paravan şirket kurmuş!...

AKP’li Meclis üyesi Çancı Hakkında suç duyurusu yapıldı!

Burhaniye Belediyesinin AKP’li Meclis üyesi İsmail Çancı’nın paravan şirket kurarak Belediye ihalelerine girdiği ve Büyükşehir Belediyesinden bile ihale aldığı ortaya çıktı. Burhaniye Belediye Meclis Üyesi İsmail Çancı’nın Balıkesir Üniversitesine verdiği CV’sinde paravan olarak şirket kurduğunu ve bu şirketin yöneticisi olduğunu resmi belgelerde belirlendi.

Belediyeye iş yaptığı ihalelere girdiği, belgelendi.

Burhaniye Belediyesi 23.12.2014 tarihinde Bilgi Edinme kanunu çerçevesinde Ses Haber Merkezi tarafından talep edilen bilgi karşılığı verilen cevap yazısının 1.maddesinde Roksan firmasından 44.250.TL bedelle ilaç alımı yapıldığı belgeleriyle ortaya çıkmıştı. Roksan firmasının Edremit Körfez Bayisinin Çancı’nın paravan şirketi “Körfez Danışmanlık İlaç. Hiz. Tarım Gıda Kozmetik Ürünleri Pazarlama İthalat ihracat San. Tic. Ltd.Şirketi” olduğu hatırlatıldı.

Belediye Meclis Üyesinin yine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ Müdürlüğüne ihaleye girmiş ve Körfez Danışmanlık İlaç. Hiz. Tarım Gıda Kozmetik Ürünleri Pazarlama İthalat ihracat San. Tic. Ltd.Şirketinden araç kiralamasına gitmiş ve doğrudan temin yöntemiyle ihaleye katılarak AKP Burhaniye ilçe Başkanı Onur Bedir’in Traktörünü BASKİ’ye kiralayıp ilçe Başkanına aylık maaş gibi gelir elde etmişti.

 Belediye Meclis üyesi İsmail Çancı, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksek Okuluna vermiş olduğu CV içeriğinde, Balıkesir Büyükşehir ve Burhaniye Belediye ile iş yapan “körfez ilaçlama” şirketle olan fiziki bağlantısı kabul etmeyen ve 3. Kişileri şirketin yetkilisi olarak gösteren Çancı’nın Üniversiteye sunduğu kişisel bilgileri içersinde “Körfez Danışmanlık İlaç. Hiz. Tarım Gıda Kozmetik Ürünleri Pazarlama İthalat ihracat San. Tic. Ltd.Şirketinde” kendisini Yönetici ve şirket ortağı olarak gösterdiği ortaya çıktı.

 Suç duyurusunda bulunuldu.

Ses Haber ekibinin elde ettiği belgeler doğrultusunda yasal olmadığı halde Meclis üyesi olduğu Belediyede ihaleye giren Çancı Hakkında Burhaniye Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Çancı’nın 5393 sayılı Belediye kanununun 27. ve 28.maddeleri kapsamında “paravan şirket kurmak ve ihalelere” girmek iddiasıyla hakkında kamu davası açılması bekleniyor.

Yasa ne diyor?

“5393 SAYILI BELEDİYE KANUNUNDA BELEDİYE MECLİSİNİN ÇALISMA GÖREV VE YETKİLERİ

Başkan ve meclis üyelerinin yükümlülükleri Madde 28- Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karsı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.

"5393 sayılı Belediye Kanunun 27 nci maddesinde Belediye başkanı ve meclis üyeleri, münhasıran kendileri, ikinci derece dâhil kan ve kayın hısımları ve evlatlıkları ile ilgili işlerin görüşüldüğü meclis toplantılarına katılamazlar.', 23 inci maddesinde "Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz.” hükümlerine yer verilmiş olup, söz konusu Kanunun 35 inci maddesinde ise "...Encümen başkan ve üyeleri, münhasıran kendileri, ikinci derece dâhil kan ve kayın hısımları ve evlatlıkları ile ilgili işlerin görüşüldüğü encümen toplantılarına katılamazlar.” Demektedir.


Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Sahtekarlar AVM’yi kapattırmak için sahte isim kullanıyorlar!

Edremit’te 2. Etap kısmı devam eden NOVADA AVM’nin durdurulması için Ses Yayın Grubu ve sahibinin adını kullanan sahtekarlar sahte şikayet dilekçeleri verdi. Edremit-Akçay yolunda yüzlerce kişiye iş imkanı ve yeni iş yerleri kazandıracak olan NOVABADA/EDREMİT 2 Adıyla, 1. Sinin tam karşısına 2. AVM’SİNİ yapıyor. Dünyanın en büyük firmalarından olan ve çevresinde bulunan AVM’lere ekonomik zarar vereceği düşüncesini taşıyan zihniyet yine iş başında. Özel Belgede sahtecilik suçlarından sabıkaları olan bazı Memleket soyguncularının panik yaptığı gözlenirken durumdan vazife çıkarmak isteyen uyanıklar Gazeteci Doğan Doğan’ın adını kullanarak sahte dilekçeleri Devletin resmi kurumlarına yolladılar. Sahtekârlığın ortaya çıkmasıyla Edremit Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunuldu. Kimler tarafından yapıldığı malum olan sahte dilekçe olayının detaylı bir soruşturma sonrası aydınlatılması bekleniyor. Perde arkasına saklanan ve içlerinde Avukat dahi bulunan 3 kağıtçıların menfaatleri için yapmayacakları eylem bulunmadığı hatırlatıldı.

Bütün işleri yasal…

Edremit’te devam eden ve 2016 yaz sezonuna yetiştirilmesi planlanan 2. Novada AVM’nin Asansörlü Tüp Üst Geçit ile birbirine Bağlanacağı belirtildi. 2. Etabıyla birlikte Kiralanabilir Alan ve Mağaza sayısını yaklaşık 3 Katı olan 68 Sayısına çıkarılacak olan TURK/MAL Edremit Novabada Mağazalarında, Ayvalık’tan Ayvacık’a kadar uzanan geniş Müşteri Potansiyeline Hiçbir Markanın ikincisini açtırmamak kaydıyla Dünya Pazarında karşılığı olan önemli Mağazaların ve yeni dev firmaların yer alacağını müjdeleyen TÜRK/MAL Yönetimi hemen hemen her gün yapılacak Renkli Etkinliklerle kış aylarında 600.000 Yaz aylarında ise 2,5 Milyon ziyaretçilere gün buyu geçirebilecekleri YAŞAM ALANI sunmayı hedeflediklerini ifade ettiler

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Edremit’te köklü değişim

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, göreve gelişinin 19.ayında büyük projeler için düğmeye bastı. Öncelikle Edremit’in alt yapı ve yol sorununu ele aldıklarını ifade eden Başkan Saka, Sanayi sitesinin şehir merkezinden kaldırılacağını ve Edremit Otogarının yeni bir meydan düzenlemesi ile kent merkezi olarak düzenleneceğini söyledi.

Ses Radyo’da canlı yayına katıldı.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit CHP ilçe Başkanı Enver Enligün ile Ses Radyo’da canlı yayın programına katıldı. Edremlu it’in sorunları ve çözümleri konulu sohbet esnasında, köklü değişimler müjdesi veren Başkan Saka, sorunları geçici değil, kalıcı olarak çözmek istediklerini belirtti. Başkan Saka, “ Edremit’te kentsel dönüşüm başlatıyoruz. Projelerimiz hazırlanıyor. Edremit Belediyesinin daha önceden icraya düşmüş mallarını kurtardık. İcra da malımız kalmadı. Edremit Belediyesinin mali sıkıntısı yoktur. Sorunların üstesinden gelecek güce sahibiz.”dedi

Olivecity Kültür merkezi olacak

Halen Edremit Belediyesinin %40’ına sahip olduğu Akçay Olivecity AVM’nin atıl duruma düşmesi ve Edremit’te bulunan İdapark AVM’nin kurtarılması için çalışmalar yaptıkları ifade eden Başkan Saka, “Olivecity AVM’nin Belediye Kültür merkezine dönüştürülmesi için görüşmeler yaptık. Burası toplantı ve sergi salonu olacak. İçeride 4 adet sinema salonu var. Nikah memurluğunu oraya almak istiyoruz. Dernekleri oraya toplayacağız.” Açıklamasını yaptı.

Güre’ye çamur atanlar Güre’den ev alıyor.

Güre’nin alt yapı sorunlarını gündeme getirip siyasi malzeme yapan siyasilerin gerçekleri söylemediklerini belirten başkan Saka, “Güre’ye çamur atanlar Güre’den daire alıyorlar. Balıkesir merkezden bir Belediye Başkanımın ile Büyükşehir Belediyesi grup başkan vekili de Güre’den daire alanlar içinde. Madem Güre pislik içinde diyorsunuz, peki neden Güre’den daire alıyorsunuz? diye sorarlar adama” dedi.

Sanayi sitesi taşınacak

Edremit Şehit Hamdibey meydanı için düzenleme yapacaklarını canlı yayında söyleyen Başkan Saka, Büyükşehir ile görüşmeler halindeyiz. Meydanı ve Tansaş ile Benzin istasyonunu kaldıracağız. Bu yerleri Büyükşehir’e devredilmesi ve Terminal yerinin Belediye’ye geri verilmesini önerdik.  Fikrimize sıcak baktılar. Bizlerde şehir içinde kalan sanayi sitesini kaldırıp organize sanayi sitesine taşıyacağız. Sanayi ve terminal alanları da yeşil alan yaparak Edremit’e kazandırmak istiyoruz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Yol geçen hanına çevirdiler!!!

Ağır tonajlar yollarda, Trafikçiler nerede?

TON TON DİYEREK KAÇ TON FAZLADAN TAŞIDINIZ?

Edremit’e Beton malzemesi taşıyan ağır tonaj kamyonları “Devlet Yollarının anasını ağlattı” Devlet malına sahip çıkması gerekenlerin vatandaşın can ve mal güvenliği konusunda “ahbap-çavuş” ilişkileri nedeniyle görevlerini ihmal ettikleri ileri sürüldü. Ses Haber ekibine gelen ihbarlar neticesinde Altınoluk üst geçidinden Kamera ve Fotoğraf olarak tespit edilen ağır Tonaj kamyonlarının 26 ton yerine 40-45 ton beton malzemesi taşıdıkları ve Devletin milyonlarca lira harcadığı yatırımları “yolgeçen hanına çevirdikleri” görüldü. Küçükkuyu-Edremit arasında yapılan fiziki gözlemlerde özellikle sabah saatlerinde seri olarak ağır tonajlı kamyonların seyir halinde yük taşıdıkları, Ayvacık virajları olarak bilinen bölgedeki tehlikeli virajların bu kamyonlar için “ölüm yolu” olduğu, ağır tonaj nedeniyle her an bir faciaya neden olabilecekleri hatırlatıldı. Yıllardır ağır tonaja seyirci kalanların, olası bir faciada kimlere hesap verecekleri merak konusu oldu.
 
Trafik polisine siyasi baskı mı var?
 
Edremit bölge Trafik ekipleri ve Jandarma’nın ağır tonajlarla ilgili olarak basında yer alan haberler sonrasında denetim yaptığı sonrasında ise rutin seyrine geri döndükleri ileri sürülürken, yıllardır aynı sorunların bitmemesi ve Beton firması bazı iş adamlarının AKP’li siyasilere destek vererek dolaylı olarak koruma kalkanı oluşturdukları ve ceza yazan Trafik polislerine baskı yaptırdıkları iddia edildi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Oturdukları yerden haber aşırıyorlar!

Edremit’te yayınlanan Körfez’de olay Gazetesi , Ses Haber ekibinin yaptığı ve yayınladığı haberleri masa başında emek vermeden “aşırma yaparak” yayınladı. Olay Gazetesinin Facebook ve olay TV’de yayınlanan haberin Ses Yayın grubu sahibi Doğan Doğan tarafından yazıldığı, olay gazetesinin ise “kopyala-yapıştır” yaparak gazetecilik yapmaya çalıştığı görüldü. Olay Gazetesi sahibi iş adamı Necati Uytun’un gazetesinde muhabir çalıştırmadan internet sitelerinden haber aşırması yapıp- yayınlayanlar hakkında ne yapacağı merak ediliyor. Ses Yayın grubu tarafından yapılan açıklamada, “ İhtiyaçları varsa haber desteği verelim. Emek vermeden oturdukları yerden bilgisayar başında “kopyala-yapıştır” yaparak haberlerimiz çalınmaktadır. Bölgenin en zengin iş adamı Necati Uytun’ın yayın organı olay gazetesi bunu sosyal medya sayfalarında yayınlamaktadır. Bu emeğe saygısızlık ve ayıptır." Bu eylem nedeniyle izinsiz haber kullanmaktan ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'ndaki haksız rekabet suçundan cezalandırılması amacıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1408 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket