Apo posteriyle fotoğraf çektiren esnafın büfesi Belediye tarafından kaldırıldı.

Uzun yıllardır Edremit’in İnönü caddesinde döner büfe işletmesi yapan HDP’li Hayrettin Şen’in işlettiği büfe çektirdiği bir fotoğraf yüzünden kaldırıldı. Edremit’te geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir fotoğraf yıllarca Edremit Kaymakamlığı önünde döner büfesi çalıştıran işletmeciyi işinden etti. Terörist başı  apo posteri ile poz verip zafer işareti yapılan bir fotoğraf karesinde yer alması ve üzerinde PKK’lı terörüstlerin giydiği kıyafet ile çektirdiği fotoğraf, Edremit’te büyük tepki gördü.  Edremit HDP İlçe yöneticisi ve 1 Haziran seçimlerinde HDP Balıkesir Milletvekili adayları arasında yer alan Hayrettin Şen’in, Hürriyet Kızıl, Gülefer Sezgin ve İsmail Acar’la birlikte siyasi propaganda amaçlı çektirdiği fotoğrafın sosyal medya’da yayınlanmasından sonra vatandaşlardan gelen tepki üzerine Edremit Belediyesi büfeyi kaldırdı. Fotoğrafın yayınlandığı günden bu yana kapalı olan büfe olası provakasyonlara neden olmamak adına polis tarafından gözetim altında tutluyordu. Edremit Kaymakamlığının ve Edremit Belediyesinin ortak hareket etmesiyle ve tahriklere meydan vermemek adına bugün belediye ekipleri tarafından kaldırıldı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

AKP'DEN ANNELERE BEBEK ÇANTASI

Edremit AK Parti Kadın Kolları Başkanı İlknur Derin Altuntaş ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri Mine Ozan ve Çetin Kara ile birlikte yürütülen proje kapsamında, 50’ye yakın anneye çat kapı sürpriz yapıldı. Dereli, Yaylaönü, ibrahimce, Tuzcumurat ve Darsofa mahallelerinde annelerin bebekleri için ihtiyacı olan malzemelerin yer aldığı çanta hediye edildi. Hanımların mutluluğu gözlerinden okundu. İlk defa böyle sürprizler karşılaştıklarını belirten anneler şaşkınlık yaşarken AK Parti’nin ilklerin partisi olduğunu belirterek teşekkür ettiler. Kadın kolları da çocuklarının analı babalı büyütmeleri, ülkemize hayırlı, büyük insan olmalarını temenni ederek ziyaretlerine devam ettiler.   Metin Örkçü, program dahilinde bebek çantalarının dağıtımının süreceğini belirtti.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BAŞKAN SAKA, ANKARA’DA..

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Önce Türkiye” başlıklı seçim bildirgesini açıkladığı toplantıya katıldı. Başkan Saka, “Daha çok çalışarak birbirimize kenetlenerek sarayın saltanatını yıkacağız” dedi.  CHP’li Edremit Belediye başkanı Kamil Saka ve CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Önce Türkiye” başlığı 1 Kasım seçimleri öncesinde seçim bildirgesini açıkladığı toplantıya katıldı. Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde yapılan toplantıya çok sayıda milletvekili, belediye başkanı ve parti yöneticisi katıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Genel başkan Yardımcıları, milletvekilleri ve belediye başkanları ile de görüşme fırsatı bulduğu toplantıda Halk TV’nin de canlı yayın konuğu olarak gündemi değerlendirdi. Başkan Saka, “CHP olarak Genel merkez yöneticilerimizden milletvekili, belediye başkanı, il, ilçe başkanı ve sade üyelerimize kadar CHP’ye gönül vermiş tüm yurttaşlarımız ile heyecan ve coşku içerisinde birbirimize kenetlenerek ve çok çalışarak sarayın saltanatını yıkacağız” dedi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BOŞ BAŞKAN YARDIMCILIKLARI İÇİN OYLAMA YAPILDI.

Burhaniye’de kanayan yara haline gelen ve 2 yıldır atama yapılmayan Belediye Başkan Yardımcılıkları için AKP ilçe örgütünde oylama yapıldı. AKP ilçe yönetimi, kadın kolları, gençlik kolları üyelerinin katıldığı oylamada 9 AKP’li Meclis üyelerinin isimleri oylandı. Oylama sonrasında Belediye Meclis üyelerinden İsmail Çancı 17 oy, Özer Koyuncu ise 15 oy aldı. Diğer Meclis üyelerine de oy veren AKP’li üyeler oldu. Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın “aranızda anlaşın ben atamanızı yaparım” sözü üzerine yapılan siyasi oylamalarda öne çıkan iki ismin ne zaman atanacağı bilinmezken, Genel seçim öncesinde AKP il başkanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un atamalar konusunda onay vermesi bekleniyor. Burhaniye Belediyesinde halen kurum değişikliği ile gelen Cemal Akkılınç 1 yıldır Belediye Başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

CHP’li Akın bayramda boş durmadı
 CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Kurban Bayramı’nda seçim bölgesi Balıkesir’de eşi Arbil Akın ile birlikte ilçe teşkilatlarındaki bayramlaşmalara ve ilçelerde düzenlenen çeşitli bayram etkinliklerine katıldı, vatandaşlarla bir araya geldi.
Akın, Kurban Bayramı’nın 1. gününde CHP Bandırma İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşmaya eşi Arbil Akın ile birlikte katıldı. Partililerin Kurban Bayramı’nı kutlayan Akın, “Yeni bir bayram gününde yine sizinle, yol arkadaşlarımla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.
Akın, Balıkesir Valiliği’nde düzenlenen bayramlaşmaya da eşi Arbil Akın ile birlikte katıldı. Buradan eşi ile CHP Balıkesir İl Başkanlığı’na geçen Akın, partililerle bayramlaştı. Akın, burada yaptığı konuşmada, yaşanan terör olaylarının bayramda yürekleri buruklaştırdığını ifade etti.
“Kurban Bayramı’nı mezarlıklarda şehitlerinin mezar taşlarına sarılarak geçirecek anaların, babaların, eşlerin, evlatların, kardeşlerin acıları yüreğimizi dağlıyor” diyen Akın, şöyle konuştu:
“Kahraman gazilerimizi de bu bayram gününde sevgi saygıyla selamlıyor; gösterdikleri fedakarlıkları şükran ve minnetle anıyoruz. Bayramlar, dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularının en güçlü halleriyle yaşandığı özel günlerdir. Toplumumuzun ayrıştırılmaya çalışıldığı bugünlerde birlik ve beraberlik içerisinde olmamızın, tüm sorunlarımızı çözmenin en önemli aracı olacağına inanıyorum. Memleketimizin içerisinde bulunduğu durum ve kötü yönetilmesinden kaynaklanan sıkıntıların, yılgınlık yaratmasına, umutsuzluk üretmesine izin vermeyelim.”

Mehmetçiklerle bayramlaştı

Akın, bayramın ikinci gününü de partili yol arkadaşlarıyla geçirdi. Akın, ilk olarak Manyas ilçe teşkilatında düzenlenen bayramlaşmaya katıldı.
Gönen İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşmada partililerle bir araya gelen Akın, burada yaptığı konuşmada, “Demokrasinin, özgürlüğün ve huzurun hakim olacağı günler çok yakındadır. Hiç şüpheniz olmasın, mutluluk içerisinde yaşayacağımız, aydınlık geleceğe doğru hep birlikte yürüyeceğiz” dedi. Akın, “Sıkıntıları aşmak için birbirimize daha fazla kenetlenmeliyiz. İşte bayramlar böylesine yüce duyguları yüceltmek ve ayağa kaldırmak için çok önemli birer fırsat olarak görülmelidirler. Unutmamak gerekir ki Türk Milleti, en umutsuz anlarda bile birbirine kenetlenerek doğrulmuş ve Anka kuşu misali küllerinden doğmayı başarmıştır” diye konuştu. Akın’ın konuşması sık sık partililer tarafından alkışlarla kesildi.
Akın, daha sonra Erdek Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.
Akın, bayram ziyaretleri sırasında jandarma karakollarını ziyaret ederek, vatani görevlerini ifa eden Mehmetçiklerle de bayramlaştı. Akın, Mehmetçiklere bir istekleri olup olmadığını sorarak, “hayırlı görevler” dileğinde bulundu.
Bayramın 3. gününde Edremit’e giden Akın, burada CHP İlçe Başkanlığı’ndaki bayramlaşmanın ardından, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’yı makamında ziyaret ederek, bayramını kutladı.  
Akın, CHP Edremit İlçe teşkilatı üyeleriyle birlikte Kadıköy, Zeytinli, Akçay, Güre ve Altınoluk mahallelerinde partisinin mahalle temsilciliklerini de ziyaret etti. Akın, mahalle temsilciliklerinde vatandaşlarla bayramlaşmasının ardından yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:
“Biliyorsunuz, Türkiye üzerindeki emellerini gerçekleştiremeyenler, terör saldırılarıyla vatandaşlar arasında yapay ayrılıklar oluşturmaya çalışıyorlar. Milletimiz, baskılara, saldırılara, tahriklere ve yönlendirmelere karşın birlik ve beraberliğinden asla ödün vermeyerek, güçlü bir biçimde varlığını koruyacaktır. Terörden umut besleyenler, Türk ulusunun güçlü sağduyusu ve birlikte yaşama iradesi karşısında hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Bu nedenle, bayramların yarattığı barış, huzur ve kardeşlik ikliminin değerinin bilinmesi gerekmektedir. Türk milleti, binlerce yıllık tarihinde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmuş, tüm tehditlere ve saldırılara karşı ayakta kalmayı başarmıştır. Terörden medet umanlar, Türk milletinin birlikte yaşama iradesi karşısında hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır. Hepinizin bayramı kutlu olsun.” dedi

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ÖĞRENCİLERLE TOP OYNADILAR...

Eğitime verdiği destekle adından söz ettiren Havran Belediyesi 2015-2016 eğitim yılında yine güzel bir hizmete daha imza attı. Havran Belediyesi öğrencilere yönelik önceki yıl başlattığı çeşitli kırtasiye malzemeleri bulunan yaklaşık bin sekiz yüz adet çantanın dağıtımını Okulların açıldığı önceki Çamdibi İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi.Havran Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy,Havran İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Rasim Girgin,Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz,Belediye Meclis Üyesi Turgay Kılıç,Çamdibi İlköğretim Okul Müdürü Naci Bağlamacı katıldı.Öğrencilere Kırtasiye malzemelerini içeren çantaları dağıtan Havran Kaymakamı Yasin Öztürk,Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy öğrencilere yen eğitim öğretim döneminde başarılar diledi.Havran Kaymakamı Yasin Öztürk Belediye Başkanımız İlçemizdeki Eğitime büyük katkı sağlıyor yaz mevsiminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa sürdürdükleri Okulların boya badana ve tamir işlerini tamamladılar.Geçtiğimiz Belediyemiz tarafından başlatılan öğrencilere yönelik kırtasiye desteğini bu yılda sürdürmekte hizmetlerinde dolayı Belediye Başkanımız nezdinde emek veren herkesi canı gönülden tebrik ediyorum dedi.Öğrenciler ise Belediye Başkanı Emin Ersoy'un yaptığı hizmete yüz üzerinden yüz puan veriyoruz Başkanımız köyümüze çok güzel bir park yaptı.Yazın Parktan dışarı çıkmadık Başkanımıza teşekkür ederiz dediler.

Havran Kaymakam Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Emin Ersoy çanta dağıtım sonrası okul bahçesinde öğrenciler ile birlikte yakar top oynadılar.Belediye Başkanı Emin Ersoy kısa bir açıklama yaparak şunları söyledi.
Eğitime verdiğimiz destek artarak devam edecek. Eğitime sunduğumuz desteği Havran’ın ve ülkemizin yarınlarına yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. Dolayısıyla Havranlı öğrencilerimize ne kadar destek versek de azdır diye düşünüyorum. Yeni başlayan eğitim yılı nedeniyle öğrencilerimize başarılar diliyorum. Havranlı öğrencilerimizin şunu bilmelerini isterim ki yönetim
olarak her zaman onların yanında yer alacağız ve eğitim namına üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız. Eğitim öğretim yılı başlamadan bir süre evvel okullarda tamirat tadilat işleri gerçekleştirdik, duvarlarını boyayıp, eksikliklerini giderdik. öğrencilerimize gerekli desteği vermeye devam edecek” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
A.B.

Tarih : 2015-09-29 11:45:02

Yorum : 
Çalışan her zaman mükafatını görür,takdir edilir. Toplumumuzun ve ülkemizin böyle yöneticilere ihtiyacı var.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1352 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket