AYDINLIOĞLU EDREMİTTE HAYIRLI OLSUN ZİYARETLERİ YAPTI.
AKP Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Ya Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulundu. Samimi Bir Ortamda Gerçekleşen Ziyarette Aydınlıoğlu Seçimlerin Geride Kaldığını Belirterek Başkan Saka’ya Başarılar diledi. Önemli Olanın Edremit Olduğunu ve Bölgemize Yapılacak Tüm Projelerde Destek Olacağını Söyledi.Başkan Saka’ da Milletvekiline, Ziyaretinden dolayı Teşekkür etti. Daha Sonra Milletvekili Aydınlıoğlu Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Olarak Atanan Yusuf Koç'a Hayırlı Olsun Ziyareti Yaptı. Koç’ a Yeni Görevinde Başarılar Dileyen Aydınlıoğlu Edremit’ İn Eğitim Seviyesinin Daha Da Geliştirilmesi İçin Yapılması Gerekenler Hususunda Fikir Alışverişinde Bulundu

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BURHANİYEDE EKOLOJİ AĞIRLIKLI TURİZM TOPLANTISI

2014 yılı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Burhaniye Kaymakamlığı ile Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu tarafından düzenlenen "Madra ve Kazdağlarında Botanik Turizmi" ve "Turizmde Yabancı Dilin Önemi" konusundaki konferans 18 Nisanda gerçekleşti. Burhaniye Kaymakamı Osman Yenidoğan, yaptığı konuşmada Burhaniye' de ekoturizme, sörf, yelken turizmine önem verilmesi gerektiğini vurguladı. Yeni Belediye Başkanı Necdet Uysal yörede turizmin önünü açacağını dile getirirken Madra dağında ekoturizm ile ilgili hazırlanacak tanıtma kitabini belediye olarak desteklemeye hazır olduklarını ifade etti. Balıkesir Turizm İl Müdürü ileride yapılacak her türlü çalışmada körfezde denizin temiz ve güvenli olmasının ön planda tutulmasının gerekliliğinden söz etti. Profesör Dr. Fatih Satil Kaz ve Madra Dağlarında bitki türleri açısından büyük bir servete sahip olduğumuzu, bu servetin hem korunması, hem de bölgemizin turistik tanıtımında rol oynaması gerektiğini belirtti. Ekoturizmde lüks tesisler yerine taş evler, tahta kulübeler, kampingcilik, ekonomik seviyesi çok yüksek kişiler tarafından da talep edildiğine dikkat çeken Profesör Satil, Balıkesir Bölgesinde Gastro turizm ve lezzet turizminin de önem taşıdığına değindi. Çok sayıda turistik tesis işletmecisinin de katıldığı turizm konferansı beğeniyle izlendi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Artık Edremit ve Balıkesir'in de bir Telekom Şirketi var

 İstanbul merkezli Anlayan Telekomünikasyon Hizmetleri Ltd.Şti. (Anlayan Telekom) Türkiye genelinde sunduğu hizmetlerinde Balıkesir iline ayrı bir önem vererek, Edremit'te faaliyetlerine hız verdi. Edremit'te 1999 yılında ticarete başlayan ve internet hizmetleri gibi birçok alanda ilkleri başarmış olan Anlayan Telekom müdürü Murat ANLAYAN, bilindiği gibi çalışmalarına ağırlıklı olarak İstanbul merkezli devam etmekteydi.

Yeni nesil telekom operatörü olan Anlayan Telekom; B.T.K.'dan Ulusal Sabit Telefon Hizmeti (STH) yetkilendirme lisansı alarak www.anlayan.com web sitesi üzerinden toplu sms hizmeti vermeye başladı. Haberleşme sektöründe kurumların vazgeçilmez ihtiyacı olan toplu sms ve katma değerli hizmetlerin yanı sıra sabit telefon hizmeti almak isteyen aboneleri için de çalışmalarını tamamlamak üzere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirten şirket yetkilisi, “Ulusal bazda sunduğumuz hizmetlerde, öncelikli amacımız Toplu SMS hizmetini en uygun fiyat ile en hızlı şekilde sunmak istiyor ve bunuda başarı ile gerçekleştiriyoruz. Test aşamasına geçtiğimiz diğer hizmetimiz olan ses hizmetlerini tamamladığımızda ise isteyen abonelerimize 0850 940 ile başlayan yeni numara tahsisi yanında mevcut sabit hatlarını bize taşıyarak da öncelikle sabit hat ücreti ödemeden %60 'lara varan indirimle ekonomik telefon görüşmesi hizmetini sunmak istiyor ve bu konudaki yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde abone ön başvurularını almaya başlayacağımız ses hizmetlerinde ise 0850 alan kodu gibi 0266 alan kodu ile de hat tahsisi gerçekleştirebileceğiz. Şirket ve kurumların müşterileri ile etkileşimde bulunacağı toplu kısa mesaj servisimiz için; ister bilgisayarlarına kuracakları yazılım yada Excel eklentisi ile, isterlerse web ara yüzünü kullanarak hizmet alabilmekteler. Web ara yüzüne ise bilgisayar, cep telefonu yada tabletleri erişebilme imkanlarına sahipler. Gerekli olması durumunda ise mevcut altyapılarına uyum sağlayacak API desteğimizi de kullanabilmekteler” dedi. Balıkesir bölgesine neden önem verdikleri konusunda ise şirket müdürü Murat Anlayan “Ben Edremit'in köklü ailelerine mensup bir kişiyim, Edremit'li olmamdan dolayı da bu bölgenin ayrıcalığı olmalı. Şirket merkezimiz İstanbul olsa da; sadece seçkin kurum ve şirketlere sunduğumuz profesyonel hizmetlerimizden; bölgemizdeki kurum ve şirketler hatta kişilerin çok özel avantajlar ile bu mobil teknolojik gelişme ve hizmetleri takip edebilmesi ve en etkin şekilde kullanabilmesi bizim sürekli ve öncelikli hedeflerimiz arasında olacak” dedi. Türkiye'de şuan 230 civarında yetkilendirilmiş şirket olmasına karşın; Kanun ve yönetmeliklerin gerekliliklerini tamamlayarak lisans almayı başarabilmiş bu şirketler arasında, kendi altyapısı ile hizmet sunabilen firma sayısı ise ortalama 20 civarında bulunuyor.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

EDREMİT’TE ÖĞRENCİLERDEN 23 NİSAN SERGİSİ

Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından 23 Nisan ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle her yıl düzenlenen “23 Nisan Resim Sergisi’nin 19.’su Kaymakam Abdulhamit Erguvan ve belediye Başkanı Kamil Saka’nın katılımı ile Kipa Alışveriş merkezi salonunda açıldı. Edremit’te eğitim ve öğretim veren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 19. Resim Sergisi Kipa Alışveriş merkezi salonunda açıldı. Her yıl okul öğrencilerinin karma resimlerinden oluşan ve geleneksel hale gelen serginin açılışına Edremit Kaymakamı Abduhamit Erguvan, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka,  öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı. Edremit Kaymakamı Adulhamit Erguvan, serginin açılışında öğretmen ve öğrencileri kutlayarak, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın böylesi güzel eserlerini görmekten mutluluk duyuyorum. Kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da çocukların, çağdaş nesiller olarak yetişmesinde sanatsal faaliyetlerin çok önemli olduğunu ifade etti, “Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği böylesi anlamlı bir günde, böylesi güzel bir etkinlikte bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Atatürk’ün de dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” anlayışı ile çocuklarımızın önlerinde ki uzun hayatlarında sanatsal faaliyetlerin içerisinde olmalarını diliyorum. Emeği geçen öğretmen ve tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 4
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-04-22 08:00:02

Yorum : 
Edremit protokolunu kutlu doğum programında göremedim 5 daire amiri haricinde kimse yoktu ama halk oradaydı kaybeden gelmeyenler oldu

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
Osman bey

Tarih : 2014-04-22 12:52:58

Yorum : 
ecz tek tespitinizi tebrik ederim.paskalya bayramını değil kutlu doğum haftasını kutlayan bir protokol istiyoruz.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
İ.Kökler

Tarih : 2014-04-22 18:50:45

Yorum : 
1400 küsur yıldan beri müslüman alemi bu topraklarda yaşıyor.Yaşım altmış'ı çoktan aştı.Hiç görmedim ve duymadım peygamber efendimizin doğum gününün kutlandığını ancak son 10 seneden beri, şu anki hükümet 23 Nisan'ı boşa çıkarmak için şov amaçlı kutlamalara kalkışıyor.Peygamber efendimiz yaşasaydı böyle işgüzarlığa izin verirmiy di?Biz o mübarek efendimizi yıllardır her kandil de ve mübarek dini günlerde huşu ile anarız.Ama hiç bir zaman siyasete alet etmemiştik.

   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
ECZ .TEK

Tarih : 2014-04-23 04:15:31

Yorum : 
KİPADA SERGİ AÇMAK MODA OLDU ALKOL SATILAN BİR YERDE SERGİ NASIL OLUR BUNA BİDE YETKİLİLER AÇILIŞ YAPIYOR VATANDAŞIN KİPAYA SERGİYE GİTMESİ GEREKMEZ EDREMİT,DE YERMİ KALMADI YAPMAYIN AÇIN EDREMİT,DE VATANDAŞ GİTSİN ONUNDA HAKKI VAR

ZEYTİN KARASUYU “EKONOMİYE DÖNDÜ”

Edremit’in Kızılkeçili Köyünde Yağcı Gıda Kontinü Zeytinyağı İşletmecisi Kaya Yağcı’ya ait Zeytinyağı fabrikasına entegre edilen ‘San-Tez Projesi’ ile Zeytin Karasuyundan hayvan yemi olan ‘Kuru Zeytin Ezmesi’ ile yakıt olarak ‘Çekirdek’ ekonomiye katkı sağlıyor. Yağcı, Dünya’da ve Türkiye’de bir ilk olan zeytin karasuyundan yakıt ve ‘Ham Protein’ içeren hayvan yemi elde edildi.

Edremit’in Kızılkeçili Köyünde Yağcı Gıda Maddeleri Ltd. Şirketine ait Kontinü Zeytinyağı İşletmecisi Kaya Yağcı’ya ait Zeytinyağı Fabrikasına entegre edilen yeni sistem ‘San-Tez Projesi’ ile doğaya ve arıtma tesislerine büyük zarar veren Zeytin Karasuyundan hayvan yemi olarak yüzde 14 çıvarı ‘Ham Protein’ içeren ‘Kuru Zeytin Ezmesi’ile ithal kömür kalorisinde yakıt olarak üretilen ‘Çekirdek’ ekonomiye katkı sağlamaya başladı.

BAŞKAN SAKA, İNCELEMELERDE BULUNDU

Kızılkeçili Köyünde YağcıGıda Kontinü Zeytinyağı İşletmecisi Kaya Yağcı’ya ait Zeytinyağı Fabrikasına entegre edilen ‘San-Tez Projesi’ ile yeni sistemle üretime geçilmesi nedeniyle bir ziyaret gerçekleştiren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, tesisleri gezip incelemelerde bulundu.  Dünya’da ve Türkiye’de ‘San-Tez Projesi’ ile ilk üretime geçen bir tesis olmasından dolayı İşletmeci Kaya Yağcı’yı kutlayan Başkan Kamil Saka, Yıllardır çözüm üretilemeyen ve kronik bir çevre sorunu olarak devam eden Zeytin Karasu sorununun çözüm bulunmasına Edremit’in Kızılkeçili Köyündeki bu tesiste başarılı bir çalışma başlatılmasının büyük mutluluğunu yaşadığını söyledi.

DÜNYA’DA VE TÜRKİYE’DE İLK UYGULAMA

Bu sistemin Dünya’da ve Türkiye’de ilk olarak ‘San-Tez Projesi’ ile uygulamaya konduğunu ve başarı ile çalışmaların başlatıldığını açıklayan Gıda Maddeleri Ltd. Şirketine ait Kontinü Zeytinyağı Fabrikası İşletmecisi Kaya Yağcı, “Dünyada ve Türkiye’de zeytinyağıfabrikalarının en büyük sorunu olan ‘Zeytin Karasuyu’nun bertaraf edilmesi sorununu 2 yıl önce KOSGEB ve TUBİTAK desteği ile başlattığımız ‘AR-GE Projesi’olarak başlatıp ‘San-Tez Projesi’ni başarı ile işletmemizde uygulamaya koyduk. Zeytinden‘Zeytinyağı’ elde ederken Fabrikamızın patentli ürünü olan San-Tez Projesi’nin‘Ayrıştırma Ünitesi’ ile Zeytinyağı Fabrikalarının atığı olan prina ile yıllardır doğaya büyük zarar veren zeytin karasuyunu da doğaya atmayıp, ekonomiye değer olarak kattık. Ülkemizde karma yem sanayinde önemli bir protein ve metabolik enerji hammaddesi olarak kullanılan yüzde 14 çıvarı ‘Ham Protein’içeren ‘Kuru Zeytin Ezmesi’ni hayvan yemi olarak değerlendiriyoruz. ‘Ayrıştırma Ünitesinin diğer ayrışımı ise ithal kömür gibi 5500 kcal/saat ısı kalorisinde yakıt olarak ortaya çıkan ‘Çekirdek’ ile de ekonomiye katkı sağlıyoruz” dedi.

YAĞCI, “BU SİSTEM REKABET GÜCÜMÜZÜ ARTIRACAK”

‘San-Tez Projesi’nin kurulumu ve çalışmaya başlaması, zeytinyağı fabrikasının yenilikçi kapasitesiyle üretilen yan ürünler ile ekonomik değerinin de arttırıldığını vurgulayan Zeytinyağı Fabrikası İşletmecisi Kaya Yağcı, “Fabrikamızın bu yeni ürünleriyle elde ettiği gelir ile rekabet gücümüzü arttırdık. Rekabet gücümüzün artması ile doğru orantılı olarak ulusal pazardaki etkinliğimizde artacaktır. Dünya’da ve ülkemizde ilk kez Zeytin Karasuyunun doğaya ve çevreye verdiği zararlardan kurtulup, ‘San-Tez Projesi’ ile ‘Kuru Zeytin Ezmesi’ni hayvan yemi ile yakıt olarak ta ortaya çıkan ‘Çekirdek’ ekonomiye katkı sağlaması ilk kez başarı ile uygulandı” dedi.

Türkiye’nin 150 Bin ton ‘Ham Protein’ içeren hayvan yemine ihtiyacı olduğu açıklamasını yapan Kaya Yağcı, bu sistemin yaygınlaşması ile ülkemizde artık ‘Ham Protein’ içeren hayvan yemine ihtiyacının büyük bölümünün ülkemiz üretiminden karşılanacağını söyledi.

“PROJEYİ DÜNYA’DA VE ÜLKEMİZDE UYGULAYABİLİRİZ”

“Biz, bu ‘San-Tez Projesi’ni Avrupa’dan ithal edip, alsaydık belki 500 Milyon Avro ödemek zorunda kalabilirdik” diyen İşletmeci Kaya Yağcı, ülkemiz üniversite ve teknisyenlerinin eseri olan işletme bu rakamların çok altında bir maliyetle gerçekleştirildiğinin bilgisini verdi. KOSGEB ile TUBİTAK ve bakanlık desteği ile ‘AR-GE Projesi’ olarak başlatıp ilk kez patentini alıp, Kızılkeçili Köyünde Yağcı Gıda Kontinü Zeytinyağı İşletmesine ‘San-Tez Projesi’ entegre edilerek başarı ile uyguladıklarını açıklayan Kaya Yağcı, ‘San-Tez Projesi’nin patentini aldıklarını Türkiye’de ki Zeytinyağı Fabrikaları ile Dünya’daki tüm Zeytinyağı Fabrikalarına bu sistemin teknik personeli ile birlikte başarılı bir şekilde uygulayabileceklerini ifade etti.  Yağcı, Dünya’da ve Türkiye’de bir ilk olarak zeytin karasuyundan kalorifer yakıtı ve ‘Ham Protein’ içeren hayvan yemi ‘Kuru Zeytin Ezmesi’ elde edildiğini açıkladı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

ALTINOLUK’TA MEZUNİYET ŞÖLENİ

 Edremit’in Altınoluk Mahallesinde eğitime devam eden Fernur Sözen Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, mezun olan gençlerin Türk Turizmine hizmetlerinin büyük katkısı olacağını vurguladı.Edremit’in Altınoluk Mahallesinde 1991–1992 öğretim yılında ‘Anadolu Lisesi’ statüsüne kavuşarak eğitimin hizmetine açılan ‘Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ Altınoluk Ayhan Şahenk Kültür Salonunda yapılan 2013–2014 yılı mezuniyet törenine Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ile birlikte Okul kurucusu hayırsever insan Fernur Sözen'de katıldı.   Altınoluk Ayhan Şahenk Kültür Salonunda yapılan mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrası Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Murat Sever, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Diploma Töreni başladıktan sonra öğrenciler arasında eski dönem ve yeni dönem için bayrak ve flama devir teslimi gerçekleştirildi. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde dereceye giren öğrencilere diploma ve plaket takdimi yapıldı. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde okul birincisi olan ve okul Şeref Kütüğüne ismini çakan Faruk Kıryayla’ya plaketini Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka verdi. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nden mezun olan gençlerin Türk Turizmine hizmetlerinin büyük katkısı olacağını vurgulayan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Okul birincisi Faruk Kıryayla ile birlikte mezun olan tüm okul arkadaşlarına yaşamlarında başarı dileklerinde bulundu ve mezun öğrencileri kutladı. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde 2013–2014 yılı mezuniyet döneminde dereceye giren ilk 5 içerisinde şu öğrenciler yer aldı: Faruk Kıryayla, Sonay Yılmaz, Hasan Çakır, Yeliz Karaman ve Ebru Koç. Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nin kurucusu hayırsever insan Fernur Sözen'in de bir konuşma yaptığı mezuniyet gecesinde tüm öğrencilere diplomaları yapılan törenle verilirken, mezuniyet etkinliği gençlerden oluşan müzik grubunun konseriyle son buldu.

HAYIRSEVER İŞ KADINI FERNUR SÖZEN

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün elinden ‘Teşekkür Plaketi’ alan Hayırsever iş kadını Fernur Sözen tarafından 1989–1990 Öğretim yılında Edremit Ticaret Meslek Lisesi olarak yaptırıldı ve ayni yıl eğitime başladı.  1991–1992 öğretim yılında ‘Anadolu Lisesi’ statüsüne kavuşarak eğitimin hizmetine açılan ‘Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’ olarak öğrenci mezun etmeye başladı. ‘Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde Yiyecek İçecek Hizmetleri, Konaklama ve Seyahat Hizmetleri, Eğlence Hizmetleri, Gıda Teknolojisi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri ve Denizcilik alanlarında sektörde görev alacak veya kendi başına iş yapabilecek, yabancı dil bilir nitelikli elemanları yetiştiren, ilköğretim üzerine 4 yıl eğitim vermektedir. ENVER DOLGUN

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 532 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket