EDREMİT CHP 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI..

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla CHP Edremit İlçe Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Edremit İlçe Örgütü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda ki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Anıt önündeki tören İlçe Başkanı Enver Enligün tarafından, çelenk sunumu ile başladı. Sonrasında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu. Çelenk koyma törenine Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Belediye Meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Çelenk koyma sonrası kısa bir değerlendirme yapan CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi bayramların kısıtlamayacak kadar büyük olduğunu belirterek, “Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. Ancak, bunlara karşı 93 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz, edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizin kanıyla yazdığımız, bu büyük zaferi kutluyor, zaferin ve yurdumuzun ebedi Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

BAŞKAN ERSOY’A TATİL YOK

Havran'da çalışma hızına yetişilemeyen Başkan Ersoy, Hafta sonları tatil yapmayıp, vatandaşların ayaklarına kadar gidip köylerinde ziyaret etti. Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy eşi Aliye  Ersoy,Belediye Meclis Üyeleri,Daire Müdürleri ile birlikte hafta sonu ilçeye bağlı   Çamdibi,Fazlıca,Eseler,Çakmak,(köylerini) mahallelerini ziyaret ederek hatim merasimi ve düğünlere katıldı.Ziyaretlerde mahalle sakinlerinin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Emin Ersoy vatandaşlar ile tek tek sohbet ederek sorunlarını dinledi.Ersoy Çamdibi mahallesinde yatılı kız Kur'an kursunun   ihtiyaçlarını  ve eksikleri konusunda Dernek yönetimi ile istişarelerde bulundu.Mahallelerdeki sünnet çocuklarına hayırlı olsun dileklerini sunan Başkan Ersoy evlenen çiftlere mutluluklar diledi.Hatim merasimine katılan Ersoy öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Burhaniye Ticaret Odası Midilli Fuarında

Türkiye ile Yunanistan arasında ticari ve sosyo-ekonomik ilişkileri güçlendirmek amacıyla bu yıl 3. düzenlenen Expo-Aegean 2015 TİCARİ – TURİZM – KÜLTÜREL FUARI her iki ülkenin katılımcılarıyla Lesvos adasının Midilli Şehrinde açıldı.

21-24 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşen Fuarda Burhaniye Ticaret Odası da stant açarak Ayseltaş Sıhhi Tesisat Isı Sistemleri İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd Şti ile yerini aldı.  Firma sahibi Halil AYSEL fuarda kendi imalatları olan kat kaloriferi kazanı ile ısı pompası sergilediklerini ifade etti .
Getirmiş olduğu ürünlerin çok ilgi çektiğini birçok ikili görüşmeler yaptığını ve satış gerçekleştirdiğini belirterek fuardan memnun bir şekilde ayrıldığını söyledi.

Lesvos Belediye Başkanı Spiros Galinos yaptığı fuarın açılışında Kültür ve Eğitim den sorumlu Belediye başkan vekili Kostas Astyrakakis ,Ziraat politikasından sorumlu Vali yardımcısı Kostas Adamidis,Lesvos adası Vali Yardımcısı Stratis Kitelis,Samos adası vali yardımcısı Nikos Katrakazos ,Ayrıca Yunanistan Odalar Birliği Başkanı Konstantinos Mihalos,Türk Yunan İşadamları Ticaret Odası Başkanı Panayotis Kutsikos,Ege Adalarını Kalkındırma Odası Başkanı Thrasos Kalogridis, Lesvos Ticaret Odası Başkanı Evangelos Myrsinias ve meclis üyeleri,Atina K.Sanayiciler Odası Başkanı ve Serres,Evrosİlias Ticareo Odaları'nın temsilcileri ,Türkiye'den ise Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ,Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin SARIBAŞ , Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep ŞAHİN,Ayvalık Ticaret Odası Başkanı İbrahim Kantarcı Aydın Ticaret Odası Başkanı, her iki ülke ticaret odalarının temsilcileri,Küçükkuyu belediyesi ve diğer katılımcı stantların temsilcileri bulunmaktaydı.

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Uysal, Tanzanya’nın Belediye Başkanı mı?

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve onun siparişle getirdiği Belediye Başkan Yardımcısı “Kavaklı Piknik alanında” Basın toplantısı düzenlemiş! Hani şu Büyükşehir’e devredilen ve daha sonra Büyükşehir’in iade ettiği, saçma sapan işlemler nedeniyle futbol topu gibi oradan oraya atılan Kavaklı diye bilinen yer. Yokluğumuz fırsat bilinerek yapılan bu Basın toplantısına Sağlık durumum uygun olsaydı mutlaka katılmak isterdim. Bu gibi toplantılara genelde bizleri davet etmezler, nedenine gelince “soracağımız sorulardan korkarlar!”

Katılmadığımız Toplantının içeriği ise tam bir felaket: Sanırsınız ki, Burhaniye Belediye Başkanı Kardeş ülke Tanzanya’nın Belediye Başkanı! Olan bitenden bi habermiş gibi açıklamalar yapmış! Yok efendim Savcılar uyuyormuş!, Tazminat ödememek Festivali iptal edemezlermiş!, Hırsızlığı kim yaparsa yapsın hesabını vermeliymiş!, Burhaniye belediyesinde bir hırsızlık duyarsanız direk olarak bana gelerek şikayette bulunun demiş!, Büyükşehir’den bu güne kadar bir yatırım gelmedi demiş!, Belediyede tüm ihaleleri şeffaf yapmanın yollarını arıyoruz demiş! Bu iktidarın bir de yandaşları var. Bu yandaşlar ihaleleri almak isteyebilir demiş!

Aylardır Burhaniye Belediyesinin şaibeli ve fesat kokan ihalelerini, kimlerin yol bulmak adına çevirdiği dolapları sağır sultan duydu, Uysal Duymadı! Neden mi? Çünkü kendisi Tanzanya Belediye Başkanı! Burhaniye Belediyesiyle alakası yok!

Katılamadığımız Basın toplantısı tele konferans yöntemiyle şu soruları soralım.

Sayın Uysal;  17 ayda Burhaniye’de 1 gece pazarı(12 çadır) , 1 çay bahçesi (50 sandalyeli) son olarak ise 1 Piknik alanı kazandırdınız. Bu başarınızı neye borçlusunuz?  Burhaniye Halkının size dizelediği övgülerden kulaklarınız çınlıyor mu?

Paramız yok, hizmet edemiyoruz diye çığırırken, sadece bir sanatçıya festival için 110 bin TL veriyorsunuz! Bunca şehit cenazeleri yurdun dört bir tarafından gelirken eğlenceli bir festival yaparken yüreğiniz sızlamadı mı?  Bu eğlence kültürünü örtbas etmek için Kocacami şehitlerimiz için de Mevlit okutup, Teröre lanet Mitingi düzenlemek vicdanınızı rahatlattı mı? Siz hangi Ülkede yaşıyorsunuz?

Burhaniye Belediyesinin üzerinde bu kadar şaibe ve ayyuka çıkan adrese teslim ihaleler varken, İç İşleri Bakanlığının soruşturma izni bile vermediği ve yasa gereği soruşturmanın gizliliği söz konusuyken, siyasi bir makamdan Devletin Savcılarına “Savcılık Uyuyor” diyerek siyasi baskı mı oluşturuyorsunuz? Bu çıkışınız Yargının tarafsızlığına gölge düşürmek değimlidir? Siyasi kimliğiniz(!) ile Yargı üzerine neden vesayet kurmaya çalışıyorsunuz? Tanzanya’da böyle şeyler oluyor mu?

Sayın Uysal; “Burhaniye belediyesinde bir hırsızlık duyarsanız direk olarak bana gelerek şikayette bulunmanızı isterim” demişsiniz.  Bu söyleminizle sizi yılın komedi dalında birincilik ödülüne aday gösteriyorum! Aylardır yazılan haberleri okumadınız anlaşılan. Tanzanya’da Ses Dergisi okunmuyor galiba?

Sayın Uysal; Basın Toplantısında ihalelerde bir takım yolsuzlukların yapılıp yapılmadığını soran bir gazetecinin sorusuna verdiğiniz cevapta, “bildiğiniz gibi siyasi konularda bir iktidar var. Bu iktidarın bir de yandaşları var. bu yandaşlar ihaleleri almak isteyebilir. Adamına göre muamele olduğunu sanmıyorum. Çünkü belediyede ihaleleri yapan komisyonlar var. Ben belediye başkanı olarak bu komisyonlarda kimler var bilmiyorum. Benim komisyonlara bir etkim yok. Ancak, belediyede tüm ihaleleri şeffaf yapmanın yollarını arıyoruz” demişsiniz! Sizin isteğinizle atanan ve seçilen AKP ilçe Başkanı “ihaleleri bizim istediğimiz kişilere vereceksiniz” diyen ses kayıtları AKP İl Başkanının elinde bulunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur da biliyor ama siz bilmiyorsunuz? Traktör ile kendilerini BASKİ’de maaşa bağlayan olduğunu, Meclis üyeniz yasal olmadığı halde ihale ile mal satışı yaptığını, 21/B ve 21/F maddelerinden ihaleleri kimlere verdiğinizi bütün Burhaniye biliyor ama siz Bilmiyorsunuz? Cemal Başkanın odasında neler konuşuluyor? İhaleler kimlere verilecek ayarlanıyor? Şartnameler adamına göre hazırlanıyor, İhale komisyonu üyelerine baskı yapılıyor, ihaleler yandaşlarınız tarafından kazanılamayınca uydurma bahaneler ile ihaleleri iptal edip pazarlık usulü ile yine yandaşlarınıza veriliyor ama siz bilmiyorsunuz? Yahu siz nerenin Belediye Başkanısınız?

Büyükşehir’den yatırım gelmedi diye Gazeteciler önünde Edip Uğur’u şikayet ediyorsunuz. Oysa Sayın Uğur’a gece pazarı diye 12 çadır, çay bahçesi diye 50 sandalyeli yerlerin şaşalı açılışlarını yaptırmadınız mı? Kaymakamlığın ikinci sefer açılışı için hazırlık yapmadınız mı? Yine Büyükşehir’in Büyük hizmeti olarak 5 adet standart park Burhaniye’ye yapılmıyor mu? Edip bey ne yapsın? 3 kuruşa 5 köfte olmuyor maalesef? Eldeki malzemeyi o da biliyor ve “Ne yapayım gelip ben mi oturayım Belediye koltuğuna” diyerek sitem ediyor. Siz, siz olun başkanlığınız döneminde işleriniz yoluna girmişken, taş ocağınız tıkır tıkır çalışırken, Burhaniye’de her taşın altından Uysal bağlantıları çıkarken Tanzanya’da Belediye Başkanlığı yapın! Birçok sorunla boğuşan Afrika ülkesi Tanzanya bile, Burhaniye’nin gördüğü zulmü sayenizde görmeyecektir!

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.

Pelitköy Perişan..

Pelitköy’de Uysal’a büyük tepki. Seçimlerde AKP’ye oy veren seçmenler ilk defa bu kadar sert tepki gösterdi. “Akpartili belediyecilik bu mu?  Biz çok inanmıştık bir şeyler değişecek,  bölgemize yatırımlar yağacak diye hayal ederken vay bizim halimize.  Yazıklar olsun” sözleri Pelitköy’de yaşanan hayal kırıklığının somut göstergesi oldu. Burhaniye halkına hizmet etmek yerine Havran’ın Kocaseyit köy yollarını yapmaya gayret eden Uysal’ın kendi taş ocağı için “hizmette sınır tanımadığı” yorumlarına neden olmuştu.

Yerel seçimlerde eski Belediye Başkanı Fikret Akova ile yol yapma yarışına giren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 16 aylık süre içinde Pelitköy’ü perişan etti! Bayram boyunca Pelitköy Merkezde 4 gün suya hasret kalan Mahalle sakinleri isyan etti. Pelitköy Muhtarı Hasan Vural’ı tehdit dahi eden mahalle sakinleri, “Git Uysal’a halimizi, perişanlığımızı anlat. Uysal’ın verdiği sözleri tutmasını hatırlat” dedikleri belirtildi.

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

Toplam Yorum : 1
   Yapılan Yorum
Adı Soyadı : 
mustafa kuyu

Tarih : 2015-08-27 02:59:10

Yorum : 
Beter olsunlar diyemeyeceğim.Pelitköy bu yasadan önce belediye iken,kıt gelirleriyle şimdiki Burhaniye belediyesinden daha iyi hizmet veriyordu.Küçücük belediye büyük bir yatırım yaparak tüm yazlık siteleri kanalizasyona kavuşturmuştu..Pelitköylülerin ve belediyeleri ellerinden alınan diğer belde halklarının, akılları başlarına geldi ama iş işten geçmiş oldu.Hayırlısıyla 1 kasımda yapılacak iktidar değişikliğiyle bu ne menem olduğu bilinmeyen büyükşehir yasasının değiştirilmesini ummaktan başka çare yok.Bu arada o zamanlar Pelitköy belediyesine kafa tutan bazı yazlıkçılara sesleniyorum.Şimdi ne b**k yiyorsunuz.Derdinizi gidip anlatabiliyor musunuz.Yollarınız yapılacak,sularınız akacak diye çok beklersiniz..Çünkü Burhaniyenin yerel halkı hizmet alamıyor ki,size sıra nasıl gelsin..(Çünkü ben bir zamanlar bir sitenin başkanlığını yaptığım için bu olayları çok iyi biliyorum ve kızgınlığım da bundandır.Hizmet alamadıklarında site yöneticilerine de kafa tutuyorlardı.Şimdi kime kafa tutacaklar merak ediyorum.)

 

YUNAN HEYETİ AYVALIK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.

Türkiye ile Yunanistan arasında ticari ve sosyo-ekonomik ilişkileri güçlendirmek ve Ege’nin iki yakasının dostluk gölüne dönüştürülmesi amacıyla düzenlenen Expo-Aegean 2015 Fuarı çerçevesinde bir gün önce Midilli Adasına giden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer  ve beraberindeki Türk heyetinin ziyaretinin ardından Yunan heyeti de Ayvalık’a geldi.

Ayvalık Belediyesi Liman İşletmeleri Deniz Hudut Kapısında Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, meclis üyesi Ufuk Ova, Ticaret odası başkan ve yönetimi tarafından karşılanan Yunan heyet ilk olarak Ayvalık Ticaret Odasını ziyaret etti.

Burada iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla ortak hareket etme kararı alındı.

Toplantıda Türkiye adına konuşan Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova, Ayvalık’ın turizm açısından son yıllarda daha da gelişen gurme turizmi ile doğal güzellikleriyle Kuzey Ege’de liste başı olduğunu vurgulayarak, “Bunun yanı sıra Ayvalık’ın hemen yanı başındaki Bergama ve Kazdağlarıyla burada yaşayanlar arasında Ege’de kültürel bir köprünün kurulabileceğine inanıyoruz. Bana göre yıllar öncesinden Midilli ile Ayvalık arasında bu ticari ve kültürel köprüsünün kurulması gerekiyordu. Biraz gecikmiş olsak bile bundan sonrasında bu köprünün sıkı sıkıya kurulması için çalışmalarımızı daha samimi koşullarda yapmamız gerekiyor” dedi.

Heyet daha sonra Ayvalık Belediyesini ziyaret etti. Yunan heyet,  belediye binası önünde Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve belediye başkan vekili Ahmet Erkal tarafından çiçeklerle karşılandı. Belediye ziyaretinde karşılıklı hediyeler verilip alındı.

Burada bir konuşma yapan Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Erkal Türk Yunan heyetleri arasında çalışmaları Ayvalık Belediyesi olarak desteklediklerini vurgulayarak “İki ülke arasındaki bu çalışmalar zaten bizim ana fikirlerimiz oluşturuyor ve destekliyoruz. Bu tür ortak çalışmalar her iki ülke arasında görevdeşlik yaratacağına, güç doğuracağına inanıyoruz” dedi.

Başkan vekili Erkal, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in selamını da Yunan heyete iletti. Ayvalık Belediye Başkanlığı ziyaretinde

 

Bu Haberin Yorumlarına Bak | Bu Habere Yorum Yaz..

Bu Haberi Facebook'ta paylaş       Bu Haberi Twitter'de Paylaş

   Yapılan Yorum

 

Bu habere yapılan yorum bulunmamaktadır.ESKİ HABERLERİ ARŞİV KISMINDAN OKUYABİLİRSİNİZ !...

SONRAKİ SAYFA    SON SAYFA
Toplam 1316 Haber, Sayfada Gösterilmektedir.
 


Döviz Bilgileri Güncelleniyor.

Körfezde ses Anket