EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
Adil’in kayığına binme!

Adil’in kayığına binme!

Editör 2020-03-26 BALIKESİR'DEN HABERLER

Adil ol, Adaletli ol ama

Adil’in kayığına binme!

CHP’nin muhalefet yapmasına gerek yok!

Balıkesir Ak Parti İl Başkanlığına atanan Ekrem Başaran’ın, partiyi toparlaması beklenirken birilerinin kayığına binip bazı ilçe başkanlarını görevden almaya çalışması tepki çekti.

Siyasi yatırım mı yapıyorsunuz?

Milletvekilliğinde beklediğini bulamayan Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, siyasi başarısızlığını, yarattığı hayal kırıklığını görmezden gelip, bir daha ki dönemi garantiye alabilmek ve TBMM’de koltuk kapmak İçin Balıkesir’de örgütlere ayar vererek kendilerine yandaş ilçe başkanları yaratmaya çalışıyorlar. Bu amaçla yeni atanan il başkanı Ekrem Başaran’ın etkisi altına alıp adeta kukla gibi yöneterek, yerel seçimlerde canla başla çalışan, Büyükşehir’in kazanılmasında büyük emekleri olan ilçe başkanlarını görevden aldırıp kendilerine biat edecek yandaşlarını atamaya çalışıyorlar.

Ahmet Sağlam’ı neden aldınız?

Türkiye geneli değişim rüzgârı estirmek isteyen Ak Parti genel merkezi 51 il başkanını görevden alarak Birlik-Beraberlik, dayanışma, kardeşlik” mesajları veriyordu. Bu amaçla Balıkesir’de başarılı bir dönem yaşatan Eski il Başkanı Ahmet Sağlam’ı bile değiştirip yerine “Toparlayıcı” diye Yardımcısı Ekrem Başaran’ı atadı. Başaran’da 4 ayda beklentileri boş çıkartınca partililer “madem değişim olmayacaktı Ahmet Sağlam’ı neden aldınız?” Sorusunu sormaya başladılar.

Başaran’ın kriteri ne?

Yerel seçimlerde Ak Partinin bayrağını Balıkesir’e diken Ekibi tasfiye ederek, yolsuzluk konusunda tarih yazan eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun aday yapılmamasını içine sindiremeyen vekil Adil Çelik, ilk tepkisini Edremit çalışmalarına katılmayarak gösterdi. Sonrasında ünlü Danışmanı Osman Tekmeci ile gündeme gelen Çelik, şimdilerde ise yarattığı hayal kırıklığını, siyasi intikam alarak kapatmaya çalışmasıyla dikkat çekti. Bu amaçla yeni il başkanını ablukası altına alan Adil Çelik, örgütleri dizayn ederek “seçim başarası olanları uydurma iddiaları ciddiye alarak görevden almaya çalışıyorlar. Siyasi vebal ödemeye hazırlanan yeni ekip, Balıkesir’e böylesine hassas bir dönemde vatandaş can derdinde ilken, siyasi değişimler ile kendilerine yatırım yaparak siyasi fırsatçılık yapıyorlar iddiaları gündeme geldi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...