10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Ak partiyi toparlar dediler, o TOPAL’lattı

Ak partiyi toparlar dediler, o TOPAL’lattı

misi 2020-09-30 YAZARLAR

Ak partiyi toparlar dediler, o TOPAL’lattı

Sayın Başaramayan; AK PARTİ Türkiye genelinde 51 il başkanında değişiklik yaparak toparlanma, birlik beraberlik, sürecini başlattı. Balıkesir’de bu değişiklikten nasibini alarak, siyasi hiçbir sorunu bulunmayan il başkanı Ahmet Sağlam’ı değiştirip, yine aynı yönetimden Ekrem Başaran’ı atadı. Beklenti büyüktü!

Nitekim Ak partiden kopan bazı siyasi kimliklerin yeni parti oluşturma çabaları vardı! Bu partilerde kuruldu. Babacan ve Davutoğlu AK PARTİ karşıtı olarak karşı cephelerde yerlerini aldılar.

Peki, Balıkesir’de ne oldu?

 

Balıkesir AK PARTİ derlendi toparlandı mı?

Birlik beraberlik sağlandı mı?

Yeni atanan il başkanı Ekrem başaran örgütü toplayabildi mi?

Küskünleri barıştıra bildin mi?

Dargınları partiye kazandırdı mı?

Partiden Kopmaların önüne geçebildim mi?

Bu sorulara evet demeyi çok isterdim!

Ancak, bizim il başkanı partiyi toparlamak Yerine, Siyasi ikbal peşinde olan ve bir daha ki dönemin siyasi hesaplarını yapanlarla el ele verip Ak partiye fayda yerine zarar getirdi! Getirmeye de devam ediyor…

Başaran’ın (Başaramayan) ? Perde arkasından yöneten ekip ne yapıyor?

 

Bir dahaki seçimlerin hesaplarını! Kimler milletvekili olsun, kimler belediye başkanı olsun, kimler meclis üyesi olsun, diye hesaplar yapmaya başladılar. Yani bizim başaramayan ekip partiyi toparlamak yerine dağıtmayı tercih ettiler!

Ak Partinin başaramayan(!) il başkanı Ekrem bey, adı birçok suç dosyasına karışmış Burhaniye gençlik kolları başkanı görevden almakta bile acizlik gösterirken, kamuoyunda hiçbir sorunu gözükmeyen ilçe başkanlarını aldığı talimat ve oynanan sinsi oyunlarla görevden el çektirdi! Hatta Karesi için Ankara’da Nöbet tuttu!

Niye yaptı bunu?

Çünkü bu ilçe başkanları Balıkesir’de başarılı olan bazı belediye başkanlarına yakın oldukları, arkadaş oldukları, dost oldukları ve çalıştıkları için! Bir dahaki dönem için tehlike olarak algılandıklarından “istemezük” tabiri ile siyasi sahneden el çektirdiler. Tabi kendilerince bu el çektirme olayını şimdilik başarmış olabilirler, ancak bu başaramayan ekip bugünlerde yaptıkları hatanın bedelini mutlaka siyaseten ödeyecekler. Bunun ilk işareti ise Karesi Kongresinde yaşandı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Karesi ilçe kongresinde öyle bir ders verdi ki apışıp kaldılar! Ağızlarını bile açamadılar! Bu yetkili ağızdan ilk golü yediklerini gösteriyordu! Peki, Başaran’ı başarısızlığı sürükleyen Bu ekip kimlerden oluşuyor? Bu ekibin en önemli aktörlerinden biri de Adil Çelik! Geçmiş siyasi döneminde Balıkesir’i bilen, tanıyan, çalışan bir kişi olarak milletvekili sıralamasında beklediğinden daha üst sıralarda yerini aldı. Ancak gelinen süreçte, bekleneni veremedi! Adil Çelik Balıkesir AK PARTİ için tamamen bir hayal kırıklığı ve hüsrandır! Bu başarısızlığın devamı siyasi gelecek kaygısı oluşturduğu için, yine kendisi gibi hayal kırıklığı yaratan Ekrem başaranla (Başaramayan) ince siyasi hesaplar yaparak Ak partiye Balıkesir’de ayar vermeye çalışıyorlar. Hedefleri ise ak partinin oy kazanması değil, maalesef kaybetmesi yönünde gelişiyor! Seçimlere daha epey zaman var ama şimdiden Ak Partiyi Balıkesir’de bir adım ileriye götürmek yerine siyasi hesaplarla görevde olan, çalışan ve vatandaşın memnun olduğu seçilmişlere karşı alternatif adaylar oluşturarak çalışma şevkini azmini ve inancını ortadan kaldırıyorlar!

Ak Parti geçmiş dönemde siyasi karışıklığın bedelini Balıkesir’de ödedi. Bir daha da ödemeye niyeti yok!

Balıkesir’de kurulan kumpas entrika ve alçakça oyunlarla seçilmiş bir belediye başkanını görevden aldırdılar. Sonrasında büyükşehirde TALAN döneminin başladığını bilmem hatırlatmaya gerek var mı? Bugün başarısız Başaran’ın yapmaya çalıştığı siyasi ayarın perde arkasına saklanan bu talancıları da unutmamak lazım! Başaran’ın bu talancılardan hesap sorması gerekirken, yol ve siyasi arkadaş olarak yanına alması ise tez konusu olacak bir gelişmedir! Bunun en somut örneği geçtiğimiz gün gördük! Marifetleriyle ve yetenekleriyle bilinen “Ahmet Eren Ekrem Başaran ile birlikte”sosyal medya paylaşımı oldu! Aynen, “Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş” ata sözü gibi, iddia edilenlerin adeta bir yansıması oldu! Şimdi merak edilen soru şu: Ahmet Eren ile nasıl bir birliktelik olacak? Bunu kamuoyuna açıklasınlar!

 

Başaran’ın yerinde olmak istemem ama Talancılara, talan döneminde “ne kadar yol buldun?” sorusunu sormalıydı! Ayrıca, şimdilerde oluşturmaya çalıştığınız siyasi kadroları göreve getirmek için nasıl bir beklentiniz var? Sizde zekai Kafaoğlu gibi tamamen DUYGUSAL düşüncelere mi sahipsiniz? Bugünlerde Balıkesir’de siyasi ayar vermeye çalışanların, yakın gelecekte ayarlarının nasıl bozulduğunu hepimiz göreceğiz. Ankara Balıkesir‘de olanlara sessiz değil, ilgisiz değil çok yakından da takip ediyor. Görünen o ki bizim başarısız Başaran medyaya çok malzeme verecek nitelikte eylemler peşinde. Siyaset etme bulma hesaplarıyla doludur. Başarısız Başaran’a da buradan tavsiyem, unutmayın siyasetin o geniş mezarlığında sizde yerinizi alırsınız ve bu yaptıklarınızdan dolayı da umarım pişmanlık yaşamazsınız?

Doğan Doğan/Özgürce

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...