EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
Bigadiç Yeni Kuş Cenneti olacak…

Bigadiç Yeni Kuş Cenneti olacak…

Editör 2020-01-07 BALIKESİR'DEN HABERLER

Bigadiç göç alıyor; Balıkçıl kuşlar gelmeye başladı

Bigadiç doğal botanik parkı ve göleti ile balıkçıl kuşların uğrak yeri olmaya başladı. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Millet bahçesi kapsamında başlattığı çalışmalar devam ederken, Simav çayının kollarından oluşturulan doğal gölet ve su kanalı ilk meyvelerini vermeye başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından gölete salınan sazan balıkları nedeniyle göç eden balıkçıl kuşların uğrak yeri olmaya başladı. Gelen Balıkçıl kuşlar arasında Kara Leylek, büyük Ak Balıkçıl, süt beyaz Balıkçıl gibi kuş türleri gelmeye başladı.

Başkanın Düşünmesi bile yetti…

Mütevazı görüntüsünün altında yatan Ekonomik ve pratik zekâsı ile Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu dikkat çekiyor. Bigadiç için geliştirdiği projeler için de yer alan Millet bahçesi, Simav Çay kenarında yapılacak olan 1064 dönümlük Millet Bahçesi projesi rekreasyon alanında oluşturulan su kanalları içinde atlan 2000 adet sazanlar geçen yıllar içinde “olta balıkçılığı” ve Simav çayına da katlı vererek bölge için balık sayısının artmasına neden oldu.

Millet bahçesi Bigadiç’in gururu oldu

1064 dönüm alan üzerine yapılacak olan “Bigadiç Millet Bahçesi” içerisinde; yapay göletler, golf sahaları, piknik alanları, bungalow ve karavan piknik alanları, festival alanları, uçurtma alanları, çadırlı kamp alanları, konser alanları, yetişkin macera alanları, yetişkin survivor alanları, paintbal alanları, amfi tiyatro gösteri alanları, lunapark, hobi bahçeleri, açık ve kapalı spor alanları, hayvanat bahçesi, çocuk müzik alanları, ağaç evler, kızılderili evleri, çocuk hamak alanları, macera parkları, kapalı çocuk kulübü, doğal ürün konseptli çocuk oyun alanları, sulu çocuk oyun alanları, paten ve kaykay yolları, çocuk arkeoloji alanları, çocuk fıtness ve spor alanları, yetişkin aktivite, eğlence ve oyun alanları, dinlenme alanları, seyir terasları, büfe, kafeterya, hamak alanları, iskele ve balık tutma alanları, gezinti ve oturma alanları, gözlem kuleleri, seyir köprüleri, otoparklar, sanat sokakları, nehir, ticari alanlar, ana yürüme alanları, yaya ve bisiklet yolları, yönetim ve idari binalar yer alacak.

Kazı çalışmalarına başlanan ”Millet Bahçesi’ projesi ile Bigadiç’lilerin ve Balıkesir’lilerin yıllardır özlemini çektiği yeşil alanı ilçeye kazandıracaklarını dile getiren Bigadiç Belediye başkanı İsmail Avcu, Millet Bahçemiz 1064 dönüm alan üzerinde kurulacak olmasından dolayı Bigadiç olarak Türkiye’nin turizmdeki hedeflerine de büyük katkıda bulunacağını söyledi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...