KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
BÜYÜKŞEHİR’E DÜNYA BANKASINDAN BÜYÜK KAYNAK

BÜYÜKŞEHİR’E DÜNYA BANKASINDAN BÜYÜK KAYNAK

Editör 2019-11-25 SÜRMANŞET

“Balıkesir’in altını üstüne getireceğiz”

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi BASKİ’ye 70 milyon Euroluk kaynak yarattı.

Balıkesir Büyükşehir, en büyük kredisini Dünya Bankasından aldı. Dünya Bankasından 70 Milyon Euroluk 1 Euro iz bedelle faizli 10 yıl ödemesiz finans kullanma taahhüdü alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “ 450 milyon liraya yakın bir kaynak. Bu para ile biz Ayvalık’tan Körfeze kadar altından girer üstünden çıkarız.” Dedi.

2020 yılını yatırım yılı ilan eden Başkan Yılmaz, alt yapı yatırımlarında kullanılmak üzere BASKİ’ye 70 milyon Euro kaynak buldu. Balıkesir’in alt yapısı için “2020 yılı altını üstüne getirme yılı olarak” gündeme geldi.

CHP’li Belediyelerin yüzü güldü.

Alt yapı ve arıtma sistemleri yetersiz olan Balıkesir’in en büyük turizm potansiyeli taşıyan ilçeleri başta olmak üzere bütün ilçelerinde kullanılmak üzere kaynak bulundu. Arıtma sistemleri konusunda en fazla şikayet gelen sahil ilçelerinde yıllar sonra yüzler gülmeye başladı. Siyasi parti ayrımı yapmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın bu hamlesine en fazla sevinen CHP’li Belediye Başkanlarının yönettiği ilçeler oldu.

Başkan Yılmaz, Kaynak üretebilecek en gücük il biziz..

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, son yapılan meclis toplantısında bazı CHP’li Belediyelerin bütçeden ayrılan dilimlere itiraz etmesi üzerine ağzında ki baklayı çıkarttı! Aylardır büyük uğraş verilen 70 milyon Euroluk yardımın Balıkesir’e verildiğini açıkladı. Biz şu anda Dünya Bankasından 70 Milyon Euroluk 1 Euro iz bedelle faizli 10 yıl ödemesiz finans kullanma taahhüdü aldık. 450 milyon liraya yakın bir kaynak. Bu para ile biz Ayvalık’tan Körfeze kadar altından girer üstünden çıkarız açıklamasını yaptı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz açıklamasına şöyle devam etti, “ 450 milyon liraya yakın bir parayı, biz Ayvalık’tan körfeze kadar altını üstüne getirip oradaki şebeke hatlarını, oradaki arıtma sistemlerini, denize dökülen yerleri yapacağız. Bu ciddi bir para. Üst yapısını da tamir etme imkanımız var. Bu bütçenin içinde. Yani buraya bu para harcanacağından. Arkadaşlar buraya BASKİ’nin kaynakları yazılmıyor. Biz asıl payı yatırım parasını Baski’den harcıyoruz. Ve gördüğünüz gibi bizim ciddi manada, eğer gelir kalemlerini arttırmazsak, sizin söylediğiniz var olan harcanır. Şimdi para üretmeyle ilgili her yaptığımız bir siyasi şeyle de karşılaşıyoruz. Onu yapmayın, bunu etmeyin, şöyle yapmayın. Sonuçta Büyükşehir Belediyesi biz 2018 bütçesinin altında paralar harcıyoruz. Personel de vesairede. Biz Balıkesir’e yatırım için bütün bakanlıklar ile görüşüyoruz. Şu anda Bandırmaya yapılacak olan 10 milyon liralık spor tesisi gibi. Balıkesir bütününde alt yapısal çalışmalar yapılacak. 2020 zaten bizim proje yılımız. Bütçeyi geliştirme güçlenme yılımız. Şimdi önce yerin altını üstüne getireceğiz.

Özel Haber: Doğan Doğan/Balıkesir

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...