10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
ÇAMLIBEL KÖYÜ KAÇAK CENNETİ OLDU!

ÇAMLIBEL KÖYÜ KAÇAK CENNETİ OLDU!

misi 2023-10-04 GÜNCEL HABER

ÇAMLIBEL KÖYÜ KAÇAK CENNETİ OLDU!

Kaçak Cennetinden yer kapmak isteyenler buraya doluştu!

Zeytinlik alanları zeytin işleme tesisi adıyla yok ediyorlar!

Edremit’in en çok kaçak konut ve iş yeri yapımında Güre ve Çamlıbel başı çekiyor! Kaçak konut yapımında yeni rekora imza atan Edremit, “bu kadar da olmaz” dedirten kaçak yapıyla mücadele ediyor!

İmar alanında olmayan Zeytinlik alanlarında ağaç kıyımı devam ederken, bir taraftan da Milyonluk konutlar mantar gibi türüyor! Edremit Belediyesinin Yapı Denetleme ekiplerinin, kaçak konut tespitine yetişemediği bölgede, her gün yeni bir “İmar kirliliği” ihlaline rastlanmaya başlandı.

Rant’ın merkezi Çamlıbel oldu!

Çamlıbel köyündeki yapılaşma ve konut fiyatlarının astronomik rakamlara ulaşmasıyla, kaçak yapılarda artış yaşanıyor. Çamlıbel köyünün sırtlarında pervasızlık o kadar başını almış ki, tepelerin zirvesinde Zeytin ağaçları altına saklanmış tatil köyü bile var!

Zeytinlik sahiplerinin hangi akla hizmet ederek, milyonlarca liralık yatırım yaptığı ve kaçak turistik tesis olarak bilinen bungalov evlerden 10 adet yaptıkları, ahşap konutların arka kısmına ise sosyal tesisler ve başkaca binalarda yapıldığı Uydu görüntülerinden anlaşıldı. Edremit Belediyesi Yapı Denetim ekiplerinin kaçak yapıyı mühürlediği ve adli işlemler için Savcılığa suç duyurusunda bulundukları öğrenilirken, encümenden ne kadar ceza yazıldığı ve bu kaçak yapılara kimlerin gözyumduğu(!) öğrenilemedi!

Zeytin işleme tesis izinleri kılıf oldu!

Bedavadan Zengin olma yollarından biri olan Zeytin işleme tesisleri fos çıktı!

Zeytin işleme tesis izniyle havuzlu villalar yapmışlar!

Devletin vatandaşına kolaylık olsun diye Zeytinliklerde “Zeytin İşleme Tesisleri” adı altında Tarım Bakanlığı ruhsatlı izin verdiği bilinirken, son yıllarda bu madde kapsamında Tarım Bakanlığından izin alarak yapılan sözde Zeytin işleme tesisi adı altında Milyonlarca liralık vurgun yaşandığı ortaya çıktı! Balıkesir Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları denetimlerde yaklaşık 10 projenin amacı dışında yapıldığı gerekçesiyle verilen iznin iptal edildiği ve Edremit Belediyesine yıkım ve suç duyurusu için resmi yazılar yazıldığı belirtildi. Çamlıbel’de yapılan kaçak yapıların sahipleri arasında Şehir dışından bazı üst düzel kamu görevlilerinin olduğu iddiaları ise ayrı bir dikkat çeken nokta oldu!

Özel Haber: Doğan Doğan/Edremit

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...