EDREMİT\\\'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98. YILI KUTLU OLSUN
CHP’Lİ AHMET AKIN ENERJİ ŞİRKETLERİNİ ELEŞTİRDİ:

CHP’Lİ AHMET AKIN ENERJİ ŞİRKETLERİNİ ELEŞTİRDİ:

Editör 2020-04-01 BALIKESİR'DEN HABERLER

TÜRKİYE SEFERBER OLMUŞ SİZ DAHA NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

  • ELEKTRİK VE DOĞALGAZ VATANDAŞA ÜCRETSİZ VERİLSİN
  • ‘MİLLİ DAYANIŞMA’ ADI ALTINDA ZORLA BAĞIŞ TOPLANMAMALI

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, koronavirüsle mücadelede tüm Türkiye seferberken elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerinin hiçbir şey olmuyormuş gibi davranmalarına sert tepki gösterdi. Akın, “Deve kuşu misali başlarını toprağa gömenler yarın bu salgın bittiğinde hangi yüzle vatandaşın karşısına çıkacaklar. Elektrik ve doğalgazın vatandaşa ücretsiz verilmesi için daha neyi bekliyorsunuz?” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldığını, iş dünyasından da bu kampanyaya katılımlar olduğunu hatırlattı. Cumhurbaşkanının çağrısına rağmen enerji şirketlerinden herhangi bir katılım olduğunu kamuoyunun duymadığını belirten Akın, “72 doğalgaz şirketi ile 21 elektrik dağıtım şirketinden ‘tık’ yok! Başta 8 milyon doları bir seferde tartışmalı vakıflara aktaran şirket olmak üzere doğalgaz ve elektrik dağıtım şirketleri0 başlarını kuma gömmüşler. Sizlerden bağış yapmanızı bekleyen yok! Sadece 6 ay vatandaşın elektrik ve doğalgazını ücretsiz olarak verin yeter!” diye konuştu.

  • BAĞIŞ GÖNÜLDEN GELİR, ZORUNLU TUTULAMAZ

CHP’li Ahmet Akın, CHP’li belediyelerin koronovirüsten etkilenerek işini kaybedenlere, kepenk kapatan esnafa, geçinmekte zorlanan vatandaşlara yardım elini uzatmasını engelleyen kararlara imza atan iktidarın zorunlu tutulan bağışlara da müdahele etmesi gerektiğini ifade etti. Milli Dayanışma Kampanyası adı altında zorunlu olarak işçiden, öğretmenden, memurdan, zorunlu olarak para toplanmasını eleştiren Ahmet Akın, “Doğalgaz vanalarının başındaki BOTAŞ işçilerinin maaşlarından 200'er ve 400'er kesiyor. Zor geçinen öğretmenlerimize mesajlar, Yargıtay çalışanlarına da yazılı talimatlar gönderilerek insanlarımız bağış yapmaya zorlanıyorlar. Bağış yapmak gönüllülük esasına dayanır. Hiç kimse zorunlu tutulamaz. Ama gönüllülük esasına dayalı, şeffaflık üzerine kurulu, gerçekten ihtiyaç sahiplerine giden yardımları engellemek ne vicdana sığar ne de insanlık onuruna yakışır” dedi.

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...