10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
DAVUT VE ŞUHEDASI PARAYI NEREDEN BULDU?

DAVUT VE ŞUHEDASI PARAYI NEREDEN BULDU?

misi 2024-02-17 SÜRMANŞET

DAVUT VE ŞUHEDASI PARAYI NEREDEN BULDU?

Davut Gedikli ve ortakları AKÇA Gemi söküm tesislerini nasıl ele geçirdiler?

Devlet Büyüklerinin adını kullanarak Nüfuz ticareti yapanları hakkında TCK 255 maddesi gereğince Suç duyurusunda bulunulması bekleniliyor!

Davut Gedikli ve ortaklarının Milyon Dolarlık servetlerinin kaynağı nereden geliyor? Devlet Denetleme kurumu ve MASAK’ın inceleme yapmasını ve TCK 255 maddesine göre suç olan Nüfuz kullanma suçunu kimlerin işlediğinin ilgili makamlara rapor edilmesi bekleniyor!
ALİAĞA’DA "AKÇA" (SUGURYA) GEMİ SÖKÜM DOSYASINI AÇIYORUZ!

Ulaştırma ve alt Yapı Bakanlığı tarafından kiraya verilen Gemi söküm tesislerinde milyon dolarlık rant uğruna savaş yaşanıyor! Silahlar patlıyor, tesisler basılıyor, Akaryakıt kaçakçılığı, atık yağların çevreye verdiği zararlar, hurda gemilerden çıkan akaryakıtların bazı istasyonlarda satış iddialarına kadar ne ararsanız var! Aliağa’da ayrı bir Cumhuriyetmiş gibi kurulan rant imparatorlukları ve dönen kirli paranın paylaşımında yaşanan kavgalar!

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’in (Gemisander) Başkanı Olan Kamil Önal’ın Aliağa’da kurduğu imparatorluk ve kamu kurumlarında ki gücü tartışmalara neden olurken, Devletin kurumlarında siyasi baskılarla “imtiyaz” talepleri, olayların büyümesine neden olduğu ileri sürülüyor. Haber Ekibimiz Kamil Önel’ın Aliağa’da kurduğu imparatorluk ve Aliağa’yı elinde oynatmasıyla kurduğu saltanatın perde arkasını aralamaya başlıyor!


SURURYA GİTTİ AKÇA GELDİ

Türkiye’nin en büyük ve tek Gemi Söküm Bölgesi olan İzmir-Aliağa’daki en elverişli konuma sahip olan A,B ve C parsellere hükmeden Sugurya Geri Dönüşüm şirketi paylaşılamıyor! Burası için verilen kavgalar sonrası AKÇA Gemi Söküm şirketi Aliağa'nın yeni geri söküm tesislerini ele geçirdi!

Aliağa gemi söküm tesislerinde bulunan ve bu işi bilenlerin ağzını sulandıran en büyük gemi söküm tesisi için verilen kavgalar bitmiyor! Milyonlarca doların konuşulduğu rant bölgesinde başlayan olaylar durmak bilmiyordu. Sugurya Gemi söküm tesisinin arazisi devletin olmasına rağmen Milyon dolarlara el değiştirdiği ve kavgaların da çıkma nedeni olarak gösteriliyor. İş adamı Adem Sorgulu’ya ait olduğu süreçte Davut Gedikli ile yaptığı gizli pazarlıklar sonrası Kamil Önal'dan aldığı kaparolar sonrası yan çizerek Adem Sorgulu ile anlaştığı iddia edildi.

Altınoluk’ta devasa oteli de satın alıyorlar

Şirketin yeni yönetime gelen ekip özellikle Devlet kurumlarında Nüfuz kullanarak kendilerini “aile” olarak tanıtıp, Devlet büyüklerinin adını kullanarak imtiyaz elde ederek Gemi Söküm tesisine ve Edremit’in Altınoluk bölgesinde eski Eraltın Turizm tesisi olarak bilinen Altıner oteli, bölgenin en büyük tesisini de satın alarak dikkat çekmeye başlıyor. Şirket ortakları arasında olan “Damat” lakaplı kişinin ve Aliağa MAYDER başkanı Mustafa Arslan ve ailesinin de ortaklık yapında yer almasıyla şirketlerde devir yaşanıyor. Adem Sorgulu’dan şirketi alan yeni yönetim bir süre sonra iç kavgaya başlayıp Sayara G. Adlı kadının iç karışıklık yaratarak şirketin ortaklık yapısına zarar vermesiyle kavgaların başlama nedeni olarak gösteriliyor! Sugurya Gemi Söküm tesisi şirketinin ortaklık yapısı incelendiğinde, siyasi Nüfuz kullanan bazı kişilerin bulunduğu görülüyor! Ortaklar arasında şirketi ele geçirme kavgası sonrası olayların yargıya intikal etmesiyle kısır döngünün başladı ve kavganın büyüdüğü belirtiliyor!

Devletin Malını paylaşamıyorlar!

Aliağa’da rant o kadar büyük ki, Sugurya Gemi Söküm tesisini iç karışıklıkta ele geçirmek isteyenlerin entrikalarıyla olaylar silahların patlamasına, tesisin basılmasına kadar uzanıyor. Devlete ait olan tesisi kamusal alan olmasına rağmen tahliye edemeyen TOKİ işletmesinin karşına sürekli yargı kararlarının çıkmasıyla kavganın büyüdüğü öğrenildi. ve sonuçta AKÇA A.Ş. adlı şirketin Davut Gedikli'nin siyasi Nüfuz kullanarak kendi yandaşlarına şirketin gemi söküm alanını ele geçirdiği belirtiliyor.

Aliağa Dosyasını açıyoruz "Devletin paylaşılamayan milyonları"


Ses Haber ekibinin Aliağa Gemi Söküm dosyasını açmasıyla kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi adına araştırmalara başladı! Aliağa’da dönen milyonlarca liralık rant kavgasında kimlerin adı geçiyor? Devlet Büyüklerinin adını kullanarak kişisel menfaat elde edenler, şirketi ele geçirmek için yürütülen gizli pazarlıklar, Şirketin devri için verilen sözler, şirket üzerinden iş adamlarında istenen avantalar, alınan araçlar, kavgalar, dönen dolaplar ve Devletin akaryakıt üzerinden uğradığı zararlar! Aliağa’da yaşanan ve birçok kişinin bildiği, gördüğü halde görmezden, duymazdan, bilmezden geldiği Haber dosyasını açıyoruz.

Ses Haber Merkezinin özel ekibi Aliağa’da oluşturduğu ofis merkeziyle, gerçekleri kamuoyuna açıklamak için araştırma ve incelemelerine başlıyor. Yayınlanan haberler Türkiye gündeminde yerini bulacağına inanıyoruz…


#suguryagemisöküm #aliağagemisöküm #ademsorgulu #kamilönal #ertalınturizm #kamilönal #Gemisander #izmir #akaryakıtkaçakçılığı #aliağabelediyesi #mustafaarslan #keldamat #özayipek #toki #ulaştırmabakanlığı #aliağakaymakamlığı #izmirvaliliği #gemisöküm #karapara #kamilönelimparatorluğu #seshabermerkezi #aliağaspor #mhp #akparti #chp #akçagemisöküm
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...