10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
DEVLETİ BİLE DOLANDIRMIŞLAR!

DEVLETİ BİLE DOLANDIRMIŞLAR!

misi 2024-07-10 SÜRMANŞET

DEVLETİ BİLE DOLANDIRMIŞLAR!

ŞİŞİRİLMİŞ FATURALAR DEV TESİSLERİ KESİLMİŞ!

SARP’IN PARAVAN ŞİRKETLERİ!

Aliağa’nın Lokomotif kurumlarına şişirilmiş Faturalalar! Aliağa’da Naylon Fatura vurgunundan Dev tesislerde nasibini almış! TECO Petrol sahibi Sarp Yalçınkaya’nın perde arakasından yönettiği Paravan şirketler aracılığı ile TÜPRAŞ, SOCAR, PETKİM’e şişirilmiş masraf faturaları kesildiği iddia edildi. Sezgin Profil İnşaat tarafından Güleray Ağır Nakliyat firmasına kesilen Naylon Faturalar, buradan da TÜPRAŞ, SOCAR, PETKİM’a aynı şekilde kesildiği belirtiliyor!


GÜLERAY AĞIR NAKLİYAT ARAÇLARININ %80’İ KİMİN?


Aliağa’nın uyanık vurguncusu Sarp Yalçınkaya’nın her işinde bir fırıldak çıkıyor! Aliağa’nın önemli şirketlerinden Güleray Ağır Nakliyat şirketindeki araçların %80’i Sarp Yalçınkaya’nın olduğu iddia edildi. Şirkete Araç girişi yaparak akaryakıt giderlerini yasallaştırmak istemişler. Sarp Yalçınkaya ve şirketleri üzerine kayıtlı olan Ağır iş Makinalarının, Güleray Ağır Nakliyat şirketine kiralık verilmiş gibi gösterilerek takla attırıldığı ileri sürülüyor! Sezgin Profil ve İnşaat şirketinden alınan Sahte Naylon Faturaların Güleray Ağır Nakliyat tarafından Aliağa’nın Dev şirketleri Tüpraş, Petkim ve Socar’a kesildiği iddiaları büyük yankı yarattı! Adı geçen şirket müdürlerinin şişirilmiş hizmet faturaları alarak hayali hizmetleri yasallaştırdıkları ileri sürüldü. Ortaya atılan iddialar sonrası Aliağa’nın dev tesislerine kesilen Naylon ve şişirilmiş hizmet faturalarının Maliye incelemesiyle ortaya çıkartılması bekleniyor!

DEVLETİ BİLE DOLANDIRMIŞLAR!

NAYLON FATURA ÜRETSİNLER DİYE ŞİRKETLER KURMUŞ!

Aliağa’da at koşturan ve her taşın altından çıkan TECO Petrol sahibi Sarp Yalçınkaya, Devletin Naylon Fatura ile soymanın kitabını yazmış! Kendisine dokunulmasın diye Medya şirketi de kurmuş! Aliağa Sultan sitesinden çok cazip imkanlarla konut sahibi yaptığı, kiraya verdiği kamu çalışanlarıyla dostluk başları kurarak, sözde kıyak yaparak dokunulmazlık kazandığı ileri sürülüyor! Aliağa ve çevresinde şirketler kurup batırmak konusunda uzman olan Sarp Yalçınkaya, Aydın Söke de kurduğu Paravan Elifcan Akaryakıt üzerinden kesilen Naylon Faturalarla Milyonlarca lira vurgun yaptığı belirtildi. Elifcan Akaryakıtın işleme için Söke vergi dairesine kanun gereği verilen tapu, Sarp Yalçınkaya, TECO petrolcülük adına kayıtlı olan, şirketin incelemeye gireceğini haber alır almaz, kurnazlık yaparak önce sahte kefalet senedini Söke vergi dairesine vererek, TECO’nun teminat olarak verdiği tapularını kaçırdıkları, Devletin bile hileli işlerle Dolandırdıkları belgeleriyle ortaya kondu! Yıllardır kimsenin dokunmaya cesaret edemediği TECO Sarp Yalçınkaya’nın, Bu kadar dolandırıcılık iddialarına karşın Saygın bir iş adamı gibi gezip, havasını atarken iş yerlerinin kurşunlanma olaylarının illegal işlerinden kaynaklandığı iddia ediliyor!

NAYLON FATURA ALABİLMEK İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞMIŞLAR!

Aliağa bölgesinde kurulan Sezgin Profil İnşaat şirketinden Naylon Fatura Doğramışlar! Devlete vergi vermemek için Naylon Fatura kuyruğuna giren şirketler Milyonlarca liralık fatura talep ederek Devlete vergi vermemek için birbirleriyle yarışmışlar! Sarp Yalçınkaya’nın Aliağa merkezde kurduğu sarmal içinde yer alan şirketlerden ES GRUP, GÜLERAY AĞIR NAKLİYAT, SÖKE TERMİNAL LTD. ŞTİ. ,TAŞ PARK LTD ŞTİ. Adlı şirketlere Naylon Fatura doğranmış. Sezgin Profil İnşaat tarafından kesilen Milyonlarca liralık Naylon Fatura, İnşaat, Kazı, Dolgu, Nakliyat, Çevre düzenlemesi, Tesviye gibi açıklamalarla hakediş kesilirken bu şirketlerin inşaat işleri yaptıkları ancak hiçbir firmanın inşaatlarında Sigortalı işçi göstermedikleri de devleti aldatırken atladıkları bir detay olarak ortaya çıktığı ileri sürüldü.

ÖZEL HABER

#sahtekefaletseneti #sarpyalçınkaya #tecoakaryakıt #aliağa #söke #egm #içişleribakanlığı #maliyebakanlığı #naylonfatura #esgrup #devletidolandırıyorlar #kom #sahtecilik #aliağabelediyesi #aliağakaymakamlığı #aliağaakaryakıtvurgunu #elifcanakaryakıt #bilalsağlam #bilalakaryakıt #TECO #didim #pehlivanoğlupetrol  #âhtapotunkollarıheryerde #istanbuldökümsahası #kuzeyistanbul #muratgülibrahimoğlu #aliağaspor #aliağahaber35
 

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...