10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Edip Beyi görevden aldırıp Büyükşehir’i talan edenler…

Edip Beyi görevden aldırıp Büyükşehir’i talan edenler…

misi 2019-06-29 YAZARLAR

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış!

 Yine delinin biri bu eylemi gerçekleştirmek için çaba içine girmiş! Milletin işi gücü yok bu “taş” ile uğraşsın, kendisiyle ilgili suçlamalar, avanta ve vurgun iddiaları gündemden düşsün!

İtibarsızlaştırma amaçlı bu algı ve çalgı operasyonlarını, bundan 2 sene önce de yapmışlardı. İş birlikçileriyle!

Amaç belliydi; Görevden aldırıp kasanın başına oturmak!

Alavere- dalavere ile şimdilerde tasfiye edilen siyasi aktörlerle, sinsice kenarda bekleyen iş adamlarıyla, bürokrasinin tepesinde ki vali ile amaçlarına ulaştılar!

Aynı süreçte, Karesi’de Balıkesir’in 19 ilçesine örnek olacak projeleri ile 12 ödül alan Yücel Yılmaz’da hedef yapılmıştı! Edip Uğur’dan sonra sıranın ona geldiği algısı yaratılıp kolunu kanadını kırmak istediler! Hatta o süreçte Karesi Belediyesine gitmeye korkan, gidip fişlenenler ve Zekai Başkana rapor edileneler bile vardı! Herkesin elin ayağını çektiği o süreçlerden alnının akı ile çıkan yine Yücel Yılmaz oldu.

Talancılar “vurgun” yaptı!

O tarihleri iyi hatırlayın! Danaların kesildiği Büyükşehir önünde davullar, zurnalar çaldırıp göbek atanlardan şimdi eser yok! Neden mi? O dönem, 18 aylık dönem, Balıkesir Büyükşehir için karanlık bir tabloya dönüştü! Bal tutanın parmağını yaladığı süreç içinde, “Yağma Zekai böreği” servis edildi.

Bu börekten Kimler yemedi ki?

Çifte kavrulmuş faturalar, hayali şişirme rakamlar, şirketlere en yüksek bedellerden doğranan faturalar, eş ve çocuklar adına çıkan yayın organları, şantajlar, gizli kamera (böcek) kayıtları, oradan al, buraya ver. “Al gülüm ver gülüm”. Hayali işler, abartılı ve sonradan komisyon olarak geri ödenen yüksek faturalar. Bunların hepsi yaşandı. Hem de ne kılıflar uydurularak! Şimdilerde, “beni yakarlarsa bende onları yakarım” tehdit mesajları havada uçuşurken, vurgun iddiaları somutlaşıp soruşturma dosyalarına girerken algıcılar, çalgıcılar yine sahne de! Neden mi? Paçaları tutuştu da ondan! Paket olma korkusu sardı. KOM’şu gelir ziyaret eder mi diye!

Bu kimliği malum kişiler yine gözü Büyükşehir’e diktiler

Birkaç gündür hayali gündem ile Balıkesir’e ayar vermeye, avantadan fatura kesmeye alışan zihniyet, siyasi itibarsızlaştırma adı altında, Büyükşehir’in karanlık döneminde haksız edindikleri serveti yerken, gözlerini yine Büyükşehir’e diktiler!

Nedeni gayet açık!

Mamaları kesildi!

Ak Partinin siyasi başarısızlıklarından faydalanıp fırsat kollayanlarla Yücel Yılmaz’ı aynı kefeye koyup, hedef yapmak ve Reis’in önüne koyup, Edip Uğur gibi kurban etmek!

O dönem kapandı!

AK Parti Belediye Başkanlarını görevden aldığı için seçmen gereken cevabı zaten verdi. Seçmenin mektubunu alan Reis, yeniden yapılanma için düğmeye bastı ve kabine revizyonu gündeme düştü! Bizim akıllılarda, Yücel Başkanı harcatmak için, Edip Uğur’a oynadıkları oyunu sahneye koyup yeni parti ile Yücel Yılmaz’ı ilişkilendiriyorlar! Sanıyorlar ki onların bu oyununa yardım edecek, ekmeklerine yağ sürecek Milletvekilleri var. Sanıyorlar ki Ankara’da Genel merkeze çöreklenmiş Edip Uğur düşmanları var. Sanıyorlar ki, ekonomik destek verecek iş adamları var. Sanıyorlar ki o zamanki gibi bir Vali var! İhanetin kol gezdiği o dönemlerde malum yayın organları dışında elde var “sıfır”

Büyükşehir’den verilen avantaların üstünü kimse örtemez! O paralar boğazınıza dizilir. İnancınız varsa, haram zehir zıkkım olur, bir tarafınızdan çıkar! Milletin parasını yiyin, sonradan adammış gibi çıkın ahkâm kesin! Ne yaparsanız yapın, Büyükşehir’de Yücel Yılmaz’ı yıkamazsınız, mama yiyemezsiniz! Avanta fatura kesemezsiniz! Yediklerinizin hesabını vermeden de bir yere kaçamazsınız! Milyonlarca lirayı yiyin, Belediyenin telefonlarını satın, şirket imkanlarından avanta alın, sonra da dürüst ayaklarıyla, sahte hesapların ardına saklanarak ayar vermeye çalışın! Bizim çok ayar bozmuşluğumuz vardır!

Sizde akıllı olun ayarlarınızla oynatmayın!

Eski dönemin karanlık kutusu açılmadı! Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü! Bu atasözünden ders alın, geçmişin karanlık hesaplarında boğulmayın!

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...