EDREMİT BELEDİYESİ RAMAZAN BAYRAMI
El ele verip SGK'yı böyle dolandırdılar.

El ele verip SGK'yı böyle dolandırdılar.

Editör 2019-07-22 GÜNCEL HABER

SGK'nın zararı 353.027.38 TL

Edremit'te, düzenledikleri iş görmezlik raporlarıyla Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) dolandırmakla suçlanan 5 kişi Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Gurup Amirliği görevlilerince gözaltına alındı.

Operasyonda aralarında Edremit ilçesi Sosyal Güvenlik Kurumunda memur olarak çalışan Ö.A. ile birlikte D.A., A.İ.Y., İ.E. ve O.Ç. gözaltına alındı.

Şüpheliler sigortalı kişilere ''iş göremez'' raporu düzenledikleri ve Sosyal Sigortalar Kurumundan ''tavan limitle'' 56 sigortalı adına 119 adet ''iş göremez ödeneği almalarını'' sağladıkları tespit edildi.

Ö. A. adlı şüpheli tarafından kendi iş görmezlik ödeme şifresi ile manuel olarak girişi yapılarak sigortalıların Banka veya PTT hesaplarına ödeme çıkarmak suretiyle şahsi menfaat yoluyla kurumu toplam 353.027,38 TL. (Yasal Faizi Hariç) zarara uğrattığı tespit edildi.

20/07/2019 günü Edremit-İzmir-Ayvacık adreslerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 5 şüpheli yakalandı. Dolandırıcılar, yapılacak tahkikatın ardından mevcutlu olarak adli mercilere sevk edilecek

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...