10 Kasım Atatürk'ü Anma Mesajı
Güre’de yüzler gülüyor

Güre’de yüzler gülüyor

misi 2020-06-10 SÜRMANŞET

Boş boş konuşmayın! Yapılan yorumlara bakın

30 yıl CHP’li Belediye Başkanı tarafından yönetilen Güre’ye çivi çakılmazken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi 1 yılda Güre’nin çehresini değiştirdi. Yıllarca karanlık kordonda yürüme zorluğu çeken vatandaşlar, sokak aydınlatmaları ile başlayan aydınlanma ve hizmet sürecinde 30 yıldır görmedikleri hizmetleri aldılar.

Edremit-Büyükşehir el ele

Edremit’te yıllar sonra kavga etmek yerine, hizmet etmeyi tercih eden bir Belediye Başkanı ve yönetimi oluştu. Yıllarca kısır çekişmelerden Güre’nin şaibeli alt yapısını bile eline yüzüne bulaştıran eski Başkan gitti, uzlaşmacı ve akıllı diploması ile siyaset üstü bir anlayışa sahip Belediye başkanı geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile el ele veren Edremit Belediye Başkanı 30 yıl sonra Güre’ye hizmet yağmasını sağladı. Büyükşehir ile ortak yürütülen 1. Etap Güre köy, Bisiklet ve yaya yolu daha ilk yıl meyvesini vererek 30 yıl sonra Güre halkının yüzünü güldürdü.

Büyükşehir Kordonu yapıyor..

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Güre kordon genişletme çalışmaları ile dar olan ve masalardan geçilmez hale gelen yaya geçiş yollarını düzenledi. Geçmiş dönemlerde su taşkınları ile sürekli yıkılan Güre kordonu, kalıcı hizmeti Büyükşehir ile gördü.

Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın bu hizmet hamleleri bazı CHP’lileri ürküttü!

Edremit Körfezini CHP’nin oy deposu olarak “garanti” gören zihniyet, şimdilerde Büyükşehir’in hizmet etmemesi için el birliği ile propagandaya başladı! Maddi beklenti bulamayan Yandaş Medyası, çakma çevrecileri ve Balıkesir’de CHP’nin başının belası olarak bilinen DİKİCİ ailesi yine sahneye çıktı! Karesi CHP ve Büyükşehir Meclis üyesi (istiklal marşı okumayan) Cengiz Dikici’nin eşi Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “ Güre'nin sahil şeridindeki tek kamusal alanı da deniz dolgusu ile yok edilmiştir. Pandemi'yi fırsat bilerek midir? Yoksa doğanın talanı için midir? ya da birilerine rant sağlamak için Güre sahilinin yağmalanması mıdır? ve Güre'nin doğasının yok edilmesine. Sesini bile çıkaramayan, seyirci kalan Edremit ilçesinin yerel yöneticileri neredesiniz?” diyerek Büyükşehir’e ağır suçlamalarda bulundu. Dikici, bununla da kalmayıp Edremit’in CHP’li yöneticilerini de suçladı! Asılsız iddialarda bulunan Dikici’ye tepkiler yağdı.

Güre’de Rakı-Balık yapılırken neredeydiniz?

CHP’de siyaset yapıp, Rakı masalarında Hizmet etmeyi(!) marifet sayan kendi ve eşi gibi CHP’lilere toz kondurmayan, Balıkesir Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici, 30 yıl Güre’ye çivi çakmayan, rakı masalarında geyik muhabbeti ile hizmet ettiğini sananlara “gıkını” çıkarmadılar. Yıllar sonra gördükleri hizmet ile Büyükşehir’e övgüler yağdıran sokaktaki vatandaş “Güre tarihinde görülmemiş hizmeti alıyor. M. Ö. M. S. Gibi malum. Büyükşehir başkanımız Sayın Yücel Yılmaz’a. Edremit başkanımız Sayın Hasan aslana. Emeği gecen tüm çalışanlara Teşekkürler...” paylaşımları görmedikleri gibi, çakma çevrecilik bahanesiyle yapılan hizmetleri baltalamaya ve durdurmaya çalışıyorlar.

Özel Haber: Doğan Doğan/Güre

Benzer Haberler

    Henüz hiç yorum yapılmamış...
  • Ad ve Soyadınız
    Mailiniz
    Yorumunuz...